Гра – заняття «Подорож до осіннього лісу». Заняття «Подорож до осіннього лісу

інші презентації на тему «Подорож до осіннього лісу»

«Осіннє листя» - Складемо поетичний словник. Болотська Людмила. Як зображується осінь у віршах А. Толстого, С. Єсеніна, В. Брюсова, І. Токмакової? Використовуй словник образів та настроїв. 1. Яке явище осені описує поет? Зробіть підписи до кожної фотографії. Опорні питання для складання оповідання-мініатюри:

«Осінній твір» - Листя на честь приходу осені влаштовує карнавал. Як красиво! Але все листя опало, і дерева стоять голі і похмурі. На душі було весело та радісно. Я підійшла до клену. Міні-твір». "Осінній парашутист". "Осінній карнавал". Дерева були прикрашені яскравим, красивим листям. Скоро прийде зима! Ти відчуваєш неймовірне відчуття чарівництва, таїнства…

«Малюнок осіннє листя» - ЛЕВІТАН Ісаак Ілліч (1860-1900) – російський живописець, малювальник, пейзажист. Позначте інші, дрібніші жилки. Третій крок. Уявіть, що на вершину кожної з основних жилок ви одягаєте корону. Простий олівець. Послідовність малювання осіннього листочка клена. Гумка. Осіннє листя.

"Ліс" - Змішані ліси: Також виражена ярусність, хоч не так яскраво. Тропічний ліс: Яскраво виражена ярусність. 2/3 всіх видів планети зібрано саме тут. Річний рівень осадом 50 – 70 см, більшість опадів випадає навесні та влітку. Тропічні ліси: Змішані ліси: Схеми. Також велика різноманітність тварин та рослин.

«Урок Ліс» - На вибір: написати листа лісовому другу. Поясні значення слова «Спільнота». Зникнуть комахи? Все-все На світі. Ліс – природне співтовариство. Успіхів! Хай вас рябчик не боїться І фазан- цариця птахів. Вирубають усі чагарники? Тема уроку учнями дізнається з. Чи не стане в лісі грибів? Вчимося пояснювати екопрогнози.

«Бережіть ліс» - Знищені дерева, птахові нема де звити гніздо, геть йдуть звірі. «Бережіть ліс від пожеж». У лісу є найлютіший ворог - вогонь. І все те, що створено природою або посаджено людиною за довгі роки, може загинути від вогню протягом кількох годин. Ліс - земна комора, з якої черпають сировину майже всі галузі народного господарства.

Конспект заняття«Подорож до осіннього лісу»

Інтегровані освітні галузі: «Соціально-комунікативний розвиток», «Художній розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Фізичний розвиток».

Мета: Закріпити уявлення дітей про осінь, її ознаки.

1. Розширювати знання дітей про пору року – осені.

2. Сприяти розвитку творчих і пізнавальних здібностей.

3. Закріплювати кольори: жовтий, червоний, зелений.

4. Розвивати дрібну моторику рук.

5. Виховувати любов та дбайливе ставлення до природи.

6. Розвивати інтонаційну виразність мови, активізувати та збагачувати словник.

Кошти: картина осіннього лісу, листя з кольорового паперу (червоні, жовті, зелені, лист клена, дуба та берези, гуаш, розведена з водою, листи паперу з силуетом дерева, серветки).

Способи роботи з дітьми: бесіда, спостереження, художнє слово, сюрпризний момент, дидактична гра «З якого дерева листочок», дихальна гімнастика «Дуємо, дуємо на листочки», гра «Осіннє листя», індивідуальна робота, малювання в нетрадиційній формі.

Попередня робота: читання та розучування віршів про осінь, спостереження за осінніми явищами на прогулянках, проведення дидактичної гри, дихальної гімнастики, пальчикових ігор, розглядання ілюстрацій за темами: «Осінь», «Дерева».

Вихователь: Хлопці, я дуже рада вас бачити. Давайте привітаємо, один одного, встанемо у коло. Діти встають у коло та посміхаються – вітаючи один одного. Лунає стукіт у двері. Листоноша приносить телеграму від Зайчика, який запрошує дітей на прогулянку до осіннього лісу. Але спочатку давайте згадаємо, яка зараз пора року.

Діти послухайте вірш …

Якщо на деревах листя пожовкло.

Якщо в край далекий птахи відлетіли,

Якщо небо похмуре, якщо дощ ллється,

Ця пора року восени зветься.

Про яку пору року йдеться у вірші?

Діти: Осінь.

Вихователь: Правильно, і сьогодні ми з вами поговоримо про чудову пору року – осінь.

Вихователь: Хлопці, а ви любите осінь? За що? (Діти відповідають: "Восени красиво. Багато листя. Ними можна пошелестіти, пограти". А грати ви любите? Давайте з вами пограємо в гру "Так - ні" і ще раз згадаємо, що відбувається восени в природі.

Дидактична гра «Да-нет». Вихователь ставить запитання, а діти відповідають:

Восени цвітуть квіти? Так!

Хмари сонце закривають? Так!

Холодний вітер прилітає? Так!

І комашки прилітають? Ні!

Звірі норки закривають? Так!

Урожай усі збирають? Так!

Часто – часто ллють дощі? Так!

Сонце світить дуже спекотно? Ні!

Чи можна дітям засмагати? Ні!

Ну а що ж треба робити?

Куртки, шапки вдягати? Так!

Вихователь. Усі правильно відповіли! Молодці!

Вихователь: Хлопці, ви готові вирушити у подорож?

Вихователь: Спочатку давайте пригадаємо, хто нас запросив у гості.

Діти: Зайчик

Вихователь: Вирушаємо в дорогу.

Фізкультхвилинка «По рівній доріжці». Діти будуються у колону.

По рівній доріжці,

У лісок крокують ніжки – раз, два, раз, два.

По камінчиках, по камінчиках,

По камінчиках, по камінчиках (стрибають на двох ногах, злегка просуваючись вперед)

У яму - бух, (сідають навпочіпки)

Вилізли з ями, (діти піднімаються).

По рівній доріжці,

Рівною доріжкою (діти йдуть кроком)

Крокують наші ніжки – раз, два, раз, два.

Вихователь: Хлопці, ми з вами прийшли до осіннього лісу. (На підлозі розкладені кольорові листочки). Подивіться, як багато на землі листочків, наче все вкрите гарним, яскравим килимом. А якого вони кольору? (Відповіді дітей.) У нас є і червоне, і зелене, і жовте листя.

Вихователь: Як шарудять, шелестять осіннє листя? (Діти зображають звук: "ш-ш-ш". Артикуляційна гімнастика.

Вихователь: Давайте пограємо з опалими листочками.

Покладіть на долоню листочок і спробуйте його здути. (Хлопці виконують дихальну гімнастику «Сдуємо листочки» 2-3 рази) – Хлопці, подивіться, нас хтось уже зустрічає? (Вихованець показує іграшку Зайчик)

Діти: Зайчик.

Зайчик: Здрастуйте, хлопці!

Діти: Привіт!

Вихователь: Хлопці, уважно подивіться на Зайчика і скажіть, який він?

Діти: Сіренький, вушка довгі, має маленький круглий хвостик.

Вихователь: А де живе кролик?

Діти: У лісі.

Зайчик: Хлопці, я дуже поспішаю, мені час повертатися в осінній ліс. Настав час мені різнокольорових листочків набрати, щоб прикрасити мій будинок. А як мій дім називається?

Діти: Норка.

Зайчик: Правильно. Молодці!

Вихователь: Давай зайчик і ми тобі допоможемо. (Діти погоджуються допомогти)

Кролик. Діти, я приготував для вас гру. У мене є 3 кошики: червоний, жовтий і зелений. Допоможіть мені розкласти листочки у кошики за квітами.

Проводиться дидактична гра «Різнокольорові листочки». (Діти під музику беруть листочки і розкладають їх по кошикам).

Зайчик: Молодці, хлопці! Я візьму ці листочки і прикрашу свій будинок.

Вихователь: Давайте зараз з вами уявимо, що ми осінні листочки, які грають із вітром. Пограємось?

Фізкультхвилинка «Осінні листочки». Діти запрошують пограти зайчика у гру. (Діти супроводжують вірш відповідними рухами.)

Ми листочки осінні.

На гілочках сиділи,

Дунув вітер – полетіли.

Полетіли, полетіли і сіли на землю.

Вітер знову набіг і листочки все підняв,

Повертав їх, покрутив і опустив на землю.

Вихователь: Хлопці, а як називається час, коли багато листя падає на землю?

Діти: листопад.

Вихователь: Діти, скажіть, а листя у всіх дерев однакове?

Діти: У всіх дерев різні листочки.

Вихователь: Давайте пригадаємо, на якому дереві, які листочки ростуть.

Дидактична гра "З якого дерева листок". (Назвати листя, зображене на картинці. Дітям пропонуються кленовий, березовий та дубовий листя)

Вихователь: Молодці, хлопці!

Зайчик: А зараз мені час до себе в нірку. До побачення, хлопці.

Діти: До побачення, зайчик.

Вихователь: Хлопці, ми з вами подорожували осіннім лісом. Помилувалися яскравими картинами осені. Але поки ми з вами грали, листочки зовсім облетіли з дерев. Як сумно стало в лісі! А я вигадала, давайте намалюємо листя на деревах. Для цього нам треба повернутися до групи.

Фізкультхвилинка.

(Діти будуються в колону і, повторюючи слова, повертаються на свої місця.)

Разом лісом йдемо

Не поспішаємо, не відстаємо

Дружно, весело йдемо,

Скоро до садка ми прийдемо, (звичайна ходьба.)

Вихователь: Ось ми й прийшли. Тепер тихенько сідаємо за столи і за допомогою фарб творитимемо дива. Але спочатку підготуємо наші пальчики.

Пальчикова гра «Осіннє листя».

Вийшли пальчики гуляти, (крокаємо пальчиками по столу)

Почало листя збирати, (стискаємо кулачки)

Червоний лист,

Скільки листків зібрали

Раз два три чотири п'ять! (Загинаємо пальчики)

Можна з ними пограти (піднімаємо руки вгору, робимо "ліхтарики")

Вихователь роздає кожній дитині аркуші паперу із силуетом дерева та показує, як за допомогою поролонової губки та гуаші розфарбувати осінні дерева. Просить показати спочатку жовту фарбу, потім червону та зелену. Вихователь пояснює принцип малювання поролоном.

Вихователь: Вмочую поролон у жовтій фарбі, прикладаю до листа і відразу ж прибираю (відриваю, прикладаю - відриваю…)

Потім теж зробити з червоним і зеленим кольором.

Самостійна робота дітей. Під час заняття вихователь підходить до хлопців та допомагає. Наприкінці діти складають із малюнків велику панораму та милуються гарним осіннім лісом.

Підсумок заняття.

Наприкінці заняття вихователь ставить запитання дітям:

Що вам найбільше сьогодні сподобалося на занятті?

А де ми були?

У кого ми побували у гостях?

Що ми малювали?

Вихователь: Наше заняття добігло кінця, дякую вам за ваші малюнки! Ви всі сьогодні чудово працювали. Молодці!

Цілі заняття:

Корекційно - освітні цілі:

Узагальнення уявлень про золоту осінь та типові осінні явища в природі;

Удосконалення досвіду розгляду картини, формування цілісного ставлення до неї;

Удосконалення граматичного ладу мови (освіта відносних прикметників, узгодження слів у реченні в роді та відмінку);

Вдосконалення навички читання;

Удосконалення зв'язного мовлення;

Удосконалення темпо – ритмічних рухів;

Удосконалення навички поділу слів на склади.

Корекційно - розвиваючі цілі:

Розвиток довільної уваги, сприйняття;

Розвиток виразності рухів у пантомімі;

Розвиток діалогічного мовлення;

Розвиток тонкої, загальної моторики, спритності;

Розвиток спостережливості в експериментальній діяльності;

Розвиток правильного діафрагмального дихання;

Корекційно - виховні цілі:

Виховання навичок співробітництва, взаємодопомоги, активності, відповідальності.

Словникова робота:тварини, холоди, лоскітки, подосиновик, підберезник; ховатися, відлітають.

Методичне забезпечення:макети дерев, набір предметних картинок із зображенням диких тварин та їх житла, площинне зображення дерев, картки – слова, пір'їни, муляжі грибів, пластилін, посуд з молоком, магнітна дошка, мольберт, магнітні літери, великі м'ячі.

Аудізасоби:магнітофон, касета із записом голосів птахів, природних явищ.

Мотивація:подорожі в осінній ліс.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Інтегроване заняття – гра «Подорож в осінньому лісі».

Організаційний момент.

(Діти разом із вихователем заходять до групи, оформленої, як осінній ліс.)

Пантоміма «Прогулянка до лісу».

Заблукали ми в лісі. (Сумно)

Закричали всі: "АУ!"(Голосно)

Ніхто не озивається(Сумно)

Лише луна відгукується. – «А – У!»

  1. Введення у тему.

Логопед.

  • Послухайте уважно загадку:

Несу я врожаї, поля знову засіваю,

Птахів на південь відправляю, дерева вкриваю.

Але не торкаюся сосен. Я називаюсь …

Діти: - Осінь.

Логопед.

  • Закрийте очі! (Надягає вінок з осіннього листя) Один, два, три. Я запрошую вас у подорож осіннім лісом.
  1. Основна частина заняття.

Гра «Наряди дерево».

Логопед.

  • Мій ліс називається золотим. Як ви вважаєте чому?

Діти.

  • Тому що дерева та кущі прикрашені жовтим листям.

Логопед.

  • Усі дерева красиві. Тільки ці деревця втратили своє вбрання. Давайте допоможемо їм вбратися у своє листя.

Діти виходять до магнітної дошки по черзі. Одна дитина читає слово, а інша вибирає потрібне листя, утворюючи відносні прикметники. І так усі діти.

Дуб - На дубі росте дубове листя.

СОСНА - На сосні ростуть соснові голки.

БЕРЕЗИ - На березі росте березове листя.

Горобина - На горобині росте горобинне листя.

Гра «Звірячі хатки».

Логопед.

  • Подивіться довкола. Хто живе у лісі?

Діти.

  • У лісі мешкають дикі тварини.

Логопед.

Тихо, тихо на узліссі,

Зозулі вже не чути.

І готуються звірятка

Взимку довгу зустрічати.

Діти підходять до магнітної дошки. Вони повинні по черзі прикласти фігурку дикої тварини до відповідного житла, склавши пропозицію на зразок.

Діти.

  • Вовк сховається в лігві.
  • Ведмідь сховається у барлозі.
  • Білка сховається в дуплі.
  • Кріт сховається в норі.
  • Заєць сховається під кущем.
  • Лось сховається за кущем.
  • Лисиця сховається в норі.
  • Їжак сховається в корінні дерев.

Логопед.

  • Молодці! Тепер тваринам не страшні зимові холоди.

Я, хлопці, на вас чекала

І подарунки припасли.

Діти.

  • Де подарунки?

Логопед.

  • У мене є скринька. Тільки не зрозумію, де він.

(З'являється Лісовичок)

  • Це я вашу скриньку сховав. Біда, ключі загубилися. Знайдіть їх. На скрині п'ять замків. Скільки ключів шукатимете? (П'ять.)

Діти йдуть до кабінету ІЗО-діяльності.

  • Здрастуйте, Любові Станіславівно. Ми шукаємо ключик. Допоможіть нам знайти його.
  • Я допоможу вам знайти його. Для цього ви допоможіть мені прикрасити картину.

Діти за зразком вихователя розкочують маленькі кульки та складають їх на дощечках.

Логопед проводить пальчикову зарядку.

Горобина на сонечку гріє бочок!

Іди ж, горобчику, до нас у кузовок!

(Хвилясті рухи пальців. Змикання пальців у замок. Рухи вгору-вниз.)

Довго, довго ми ліпили,

Наші пальці втомили.

(Кругові рухи замку. Струшування кистями рук.)

Нехай трошки відпочивають

І знову ліпити почнуть.

(Погладжування кожного пальця.)

Дружно руки розведемо

І знову ліпити почнемо.

(Руки убік. Плескають у долоні.)

Діти доробляють колективну роботу «Рябинка» та отримують ключ.

Усі разом йдуть у хату, де на них чекає педагог-психолог.

Здрастуйте, хлопчаки! Дівчата та хлопчики. Сідайте за стіл. Я теж колись була маленькою дівчинкою і ходила до дитячого садка.

Там я мав багато друзів. І одного я привела до вас сьогодні. Це Кузя!

Кузя вітається із дітьми за руку. Проводить гру з пір'їнками "Апчхі".

Я лоскоток не боюся,

Тільки весело сміюся:

Ха-ха-ха, хі-хі-хі!

Апчхі, апчхі!

Логопед.

  • Налетів вітерець і полетіли наші пір'їни високо-високо. Давайте подуємо на пір'їнки, як вітерець. Як він дме?

Діти розповідають, як правильно робити вдих та видих. Виконують дихальну вправу.

Педагог віддає наступний ключик.

Діти з логопедом йдуть до музичного керівника за ключем.

Я віддам ваш ключик. Тільки пограйте зі мною у музичну гру«Знайди своє дерево».

Логопед.

  • У моєму лісі ростуть різні рослини. Вгадайте, про що я говорю.

У капелюсі оксамитової – на жаль! -

Він стоїть без голови.

У нього одна нога,

Та й та без чобота. (Гриб)

Логопед та вихователь у ролі дерев. Подосиновики під осиною, підберезники – під березою. Під музику гриби розбігаються залом, після закінчення музики гриби повинні знайти свої дерева.

Діти одержують ключ.

Логопед.

  • У моєму лісі буває таке явище природи. Вгадайте.

Молоко над річкою пливло,

Нічого не було видно.

Розчинилося молоко-

Стало видно далеко. (Туман.)

Вихователь з екології проводить експеримент із молоком, наочно показуючи погану видимість під час туману.

Дитина викладає слово туман на магнітній дошці.

За добру роботу йому вручається ключ.

Дітей закликає до себе в зал вихователь із фізичної культури.

  • Здрастуйте, хлопці! Я знаю, навіщо ви ходите лісом. Щоб його отримати, ми з вами пограємось.

Гра "Вибери картинки".

Діти розділилися на дві команди. Перша команда вибирає картинки з двома складами, а друга – з трьома. Проводиться як естафети. Погравши, діти одержують ключик.

У групі. Підбирають за кольором ключики до замків. Відкривають скриню. Там кошик із великими яблуками.

Логопед.

А ось і мої подарунки. Діти, ми здійснили дивовижну подорож. Кожен з нас став мудрішим, розумнішим. Про що ви хотіли б розповісти іншим дітям та своїм батькам? (Відповіді дітей.)

Дуже весело мені було,

Усіх хлопців я покохала.

Але прощатися нам час,

Що вдієш, чекають справи!

Добрих вам усмішок, щедрої осені, безбідної зими. До побачення!


  • Розвиток уваги та пам'яті;

Матеріали:

Хід заняття .

Організація початку заняття:

Створюємо гарний настрій.

Гра «Будь уважним».

  • Нині пора року весна.
  • Сьогодні середа.
  • Тане сніг.
  • Яскраво світить сонце.
  • Опадає листя.
  • Надворі сильний мороз.
  • Йде сніг.

3. Повідомлення теми занятьСлайд(ліс).

.

Гра «Стежка»

Спокійно йдемо стежкою. Навколо – кущі, дерева. Шелестять, падає жовте листя. На стежці попереду великі калюжі. Одна, друга, третя.

Знову спокійно йдемо стежкою. Перед нами – струмок, через нього перекинутий міст. Але він вузький, дивіться, не впадіть. Тримайтеся за поручні.

Ідемо спокійно. Що це? Стежка стала липкою від мокрої, розкислої глини, ноги так і прилипають до неї. Їли - їли віддираємо від землі, йдемо насилу.

Гра «Слово за слово»

Графічний диктант «дерево»

Фізхвилинка

Вітер дерево хитає

Праворуч ліворуч нахиляє.

Раз нахил, два нахил,

Зашумів листям клен.

Розучування вірша

Облетіло листя клена,

Клен від холоду тремтить.

На доріжці біля балкона

Золотий килим лежить.

Придумай та розкажи розповідь.

Домашнє завдання:

Перегляд вмісту документа
«Заняття «Подорож до осіннього лісу»

Тема: «Подорож до осіннього лісу»Заняття для учнів спеціальних (корекційних) шкіл YIII виду за курсом «Розвиток психомоторики та сенсорних процесів» Склала заняття: педагог-психолог: Габдушева Масхуда Мухаматдинівна

Цілі і завдання:

    Розвиток сприйняття та уявлення про сенсорні зразки,

мислення та активізація знань дітей;

    Розвиток уваги та пам'яті;

    Активізація та збагачення словникового запасу, удосконалення граматичного ладу мови;

    Розвиток уяви та дитячої словотворчості;

    Удосконалення комунікативних умінь та навичок.

Матеріали: зошити, олівці, комп'ютер (слайди)

Хід заняття.

Організація початку заняття:

Створюємо гарний настрій.

Чудово все на небі (руки вгору)

Чудово все на землі. (Руки вниз)

Прекрасно все в цьому світі! (Руки в сторони, посміхаємося)

Чудово все в мені. (обіймаємо себе, руки навхрест)

Гра «Будь уважним».

Завдання: я говоритиму пропозиції і якщо ви згодні зі мною, ви повинні ляснути в долоні.

    Нині пора року весна.

    Сьогодні середа.

    Тане сніг.

    Яскраво світить сонце.

    Опадає листя.

    Надворі сильний мороз.

    Йде сніг.

3. Повідомлення теми занятьСлайд(ліс).

Хлопці, сьогодні я пропоную вам вирушить в осінній ліс .

Вправа у розрізненні геометричних фігур.

А що можна побачити у лісі? Але ж у нас дерева незвичайні. На що вони схожі? Назвіть їх. Назвіть кольори геометричних фігур. Що вийде, якщо скласти усі кольори? Слайд (райдуга). Отже ми вирушаємо в дорогу.

Ставайте один за одним. Адже лісова стежка дуже вузька.

Гра «Стежка»

Діти шикуються один за одним і йдуть групою змійкою уявною стежкою.

Спокійно йдемо стежкою. Навколо – кущі, дерева. Шелестять, падає жовте листя. На стежці попереду великі калюжі. Одна, друга, третя.

Знову спокійно йдемо стежкою. Перед нами – струмок, через нього перекинутий міст. Але він вузький, дивіться, не впадіть. Тримайтеся за поручні.

Спокійно йдемо стежкою. Стежка веде через болото. З'явилися купини. 1, 2, 3, 4. Перейшли крізь болото.

Знову йдемо спокійно. Перед нами яр. Через нього перекинуто колоду. Переходимо через яр по колоди. Ідемо обережно, зберігаючи рівновагу! Ух нарешті прийшли!

Ідемо спокійно. Що це? Стежка стала липкою від мокрої, розкислої глини, ноги так і прилипають до неї. Їли – їли віддираємо від землі, йдемо насилу.

Дорога знову стала гарною. Спокійно йдемо. А тепер через стежку впало дерево. Та яке величезне! Гілки на всі боки! Переліземо через нього.

Ой, на щось колюче наступили! Та це їжачок!

Ідемо спокійно стежкою, добре навколо! Ось і прийшли! Молодці!

Ось ми й у лісі. Давайте сядемо на колоди (стільці) і пограємось у гру. У лісі росте дуже багато різних дерев. Зараз ми з вами згадаємо якісь.

Гра «Слово за слово»

Ведучий говорить фразу: "У лісі ростуть дерева". Діти по черзі повторюють цю фразу та додають назву дерева. Наприкінці гри всі разом повторюють фразу і все названо деревами, які згадали.

Графічний диктант «дерево»

А тепер я пропоную намалювати дерево.

6 клітин вгору, 1 вліво, 1 вниз, 1 вліво, 1 вниз, 1 вліво, 3 вгору, 1 вліво, 2 вгору, 1 вправо, 3 вгору, 1 вправо, 2 вгору, 1 вправо, 2 вгору, 1 вправо, 1 вгору, 1 вправо, 2 вниз, 1 вправо, 2 вниз, 1 вправо, 3 вниз, 1 вправо, 3 вниз, 1 вправо, 3 вниз, 1 вліво, 1 вгору, 1 вліво, 1 вгору, 1 вліво, 6 вниз, 2 ліворуч.

Фізхвилинка

Вітер дерево хитає

Праворуч ліворуч нахиляє.

Раз нахил, два нахил,

Зашумів листям клен.

(Діти розгойдуються, роблять нахили вправо, вліво, піднімають руки вгору і трясе кистями).

Розучування вірша

Облетіло листя клена,

Клен від холоду тремтить.

На доріжці біля балкона

Золотий килим лежить.

Придумай та розкажи розповідь.

Дітям дається завдання придумати розповідь від імені листочка дерева, що впав, на тему: «Що я бачив у лісі?» (1-2).

Домашнє завдання:

Намалювати малюнки на тему «В осінньому лісі» і придумати розповідь на цю тему.

Департамент освіти м. Москви Південно-східне управління освіти ДБОУ ЗОШ № 1877 «Любліно»

Ружина Ірина Вікторівна. Вихователь середньої групи.

Мета: Формувати уявлення дітей про характерні особливості осінньої пори року, що відбуваються в лісі змін шляхом застосування ігрової форми навчання.

Завдання:

  • Уточнити знання дітей про види дерев, їх відмітні ознаки.
  • Закріплювати уявлення про диких тварин, їх житла, та їх дитинчат.
  • Розвивати любов до природи, дбайливе ставлення до лісу та його мешканців.
  • Поповнювати словниковий запас дітей освітою прикметників.
  • Розвивати спостережливість, логічне мислення, уяву, пам'ять.
  • Розвивати комунікативні можливості.

Дидактичне обладнання:

Боку звернено картини із зображенням дерев восени (дуб, ялина, клен, береза, горобина); вирізане та прикрашене осіннє листя дерев з клейкою зворотною стороною; шапочки із зображенням диких звірів (заєць, миша, їжак, білка, лисиця, вовк, ведмідь); плакати із зображенням жител диких звірів; картинки із зображенням диких звірів та їх дитинчат.

Музичне забезпечення: С.Михалков, М. Старокадомський «Пісенька друзів» з кінофільму «Веселі мандрівники» , П.І. Чайковський «Осіння пісня» із циклу "Пори року" .

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, давайте подивимося у віконце. Яка зараз пора року?

Діти: Осінь.

Вихователь: А за якими ознаками ви визначили, що зараз осінь?

Діти: Жовте, червоне листя, опадає з дерев, йде дощ, небо похмуре.

Вихователь: Давайте подумаємо та пограємо у слова з вами. Погода восени буває різною. Якщо дощ, то погода…

Діти: Дощова

Вихователь: Якщо вітер дме...

Діти: Вітряна

Вихователь: А коли надворі холодно, погода…

Діти: Холодна.

Вихователь: Якщо на вулиці похмуро, то погода.

Діти: Похмура.

Вихователь: Якщо сонце світить.

Діти: Сонячна.

Вихователь: А що відбувається восени у природі, у житті звірів та птахів?

Діти: Перелітні птахи відлітають у теплі краї, звірі готуються до зими, міняють свою шубку на зимову, заготовляють їжу, готуються до сплячки.

Вихователь: Хлопці, а ви любите мандрувати?

Діти: Так.

Вихователь: А на чому можна подорожувати?

Діти: Поїздом, автобусом, літаком, пароплавом, машиною…

Вихователь: Я пропоную вам вирушити у подорож до лісу! Ви згодні, чи готові до подорожі?

Вихователь: Діти, ми поїдемо в ліс на машині, Давайте візьмемося за кермо, заведемо машину «Р-р-р-р»

Дорогою прямо їхали,

На гірку в'їхали,

Прямо поїхали,

Через місток переїхали,

У ліс заїхали,

На галявину приїхали.

(Вихованець разом із дітьми імітуючи рух "за кермом" , рухається до картини з деревами (дуб, ялина, горобина, клен, береза)під музику «Пісенька друзів» ).

Вихователь: Приїхали ми до лісу, а у лісі ростуть такі гарні дерева! Як називається це дерево?

Діти: Ялина.

Вихователь: Як ви дізналися, що це ялина?

Діти: У цього дерева не листя, а голки.

Діти Береза.

Вихователь: А як можна впізнати березу?

Діти: У цього дерева білий стовбур.

Вихователь: А це дерево ви знаєте, за якими ознаками визначите?

Діти: Це горобина. На ній червоні ягоди.

Вихователь: Скажіть назву цього дерева?

Діти Клен. У цього дерева листя схоже на долоні.

Вихователь: Хто впізнав це дерево?

Діти: Дуб.

Вихователь: А чому ви вважаєте, що це дуб?

Діти: Має товстий могутній стовбур.

Вихователь: Хлопці, а скажіть, як влаштовано будь-яке дерево?

Діти: У дерева є корінь, стовбур, гілки, листя.

Вихователь: Хлопці, давайте перетворимося з вами на листочки і пограємося:

Фізхвилинка:

Ми листочки осінні, на гілках ми сидимо,

Дунув вітер – полетіли, ми летіли, ми летіли,

І на землю тихо сіли.

Вітер знову набіг, і листочки все підняв.

Закружляли, полетіли, і на землю тихо сіли.

Вихователь: Хлопці, дивіться, скільки листя у нас на килимі, вітер зірвав його з дерев. Давайте їх піднімемо і визначимо, з якого дерева ці листочки.

(Листя лежать на килимі, діти піднімають їх і приклеюють їх до дерев, визначаючи з якого дерева листок).

Вихователь: Давайте ми з вами називатимемо листочки:

Діти: Березовий, кленовий, горобиновий, дубовий, ялинкова гілочка.

Вихователь: Хлопці, з листочками ми впоралися. У лісі восени відбувається багато цікавого, звірі до зими готуються, давайте продовжимо нашу подорож. Знову візьмемо кермо, поїхали.

(Рух під музику у бік плакатів з «помешканнями» лісових звірів)

Вихователь: Ось ми і на лісовій галявині. А галявина у нас чарівна. Ми з вами перетворимося на звірів. Одягнемо шапочки із зображеннями тварин і допоможемо їм знайти своє житло. Згадаймо, як вони готуються до зими.

Діти одягають шапочки та обирають відповідний плакат із зображенням житла звірів.

Вихователь: Білки, як ваш будиночок називається? Як ви до зими готуєтеся?

Діти: Зразкові відповіді. (Дупло, збирають шишки, горіхи, гриби.)

Вихователь: Їжачки, а ви до зими готові? Де ваш будинок?

Діти: Зразкові відповіді. (Гніздо з листя, до сплячки готуються…)

Вихователь: Ведмеді, а де ваше житло? Що взимку робитимете?

Діти: Зразкові відповіді.

Вихователь: Мишки, як називається ваш будиночок? Ви готові до зими?

Діти: Зразкові відповіді.

Вихователь: Лисички, а де ваше житло? У вас якісь зміни до зими?

Діти: Зразкові відповіді.

Вихователь: Вовки, а як же ваше житло називається?

Діти: Зразкові відповіді.

Вихователь: А де ж будиночок зайде? Як зайчик до зими готується?

Діти: Зразкові відповіді.

Вихователь: Як у нас чудово вийшло, всі звірі лісові до зими готові, всі мають свій «будиночок» . Знімаємо наші чарівні шапочки, і вирушимо з вами до дитячого садка.

(Рух під музику до столів із незавершеними аплікаціями «звірі та їхні дитинчата» ) .

Вихователь: Хлопці, тут художник залишив портрети лісових звірів, але не встиг розмістити дитинчат звірів в одній рамочці. Давайте допоможемо.

(Наклеювання дитинчат звірів на одну рамочку до них «мамам» під музику. І. Чайковський «Осіння пісня» із циклу "Пори року" ) .

Вихователь: Хлопці, у вас дуже добре вийшло! Давайте ми скажемо, як називають дитинчат звірів:

У мишки… у їжачки… у зайчихи… у білки… у лисиці… у вовчиці… у ведмедиці…

Діти: Мишеня, їжачок, зайченя, білченя, лисеня, вовченя, ведмежа.

Вихователь: Хороша подорож у нас вийшла, ми побували в осінньому лісі, побачили, як звірі до зими готуються. А ці чудові портрети лісових звірів залишаться нам на згадку про подорож!

Список літератури:

  • Дидактичні ігри та заняття. І.А. Ликова, Москва, 2010
  • Рухливі та мовні ігри. Упорядник А.А. Гуськова, Волгоград, 2014
  • Заняття з дітьми 4-5 років. Під. ред. Парамонової л. Олма Медіа Груп, 2013


Останні матеріали розділу:

Список відомих масонів Закордонні знамениті масони
Список відомих масонів Закордонні знамениті масони

Присвячується пам'яті митрополита Санкт-Петербурзького та Ладозького Іоанна (Сничева), який благословив мою працю з вивчення підривної антиросійської...

Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету
Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету

25 Московських коледжів увійшли до рейтингу "Топ-100" найкращих освітніх організацій Росії. Дослідження проводилося міжнародною організацією...

Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»
Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»

Вже довгий час серед чоловіків ходить закон: якщо назвати його таким можна, цього не може знати ніхто, чому ж вони не стримують свої обіцянки. По...