Конспект уроку з російської мови на тему "Розвиток мови. Виклад серії сюжетних картинок Випадок на річці"

Р/Р Навчальний виклад «На річці»

Мета: продовжити роботу з текстом, навчити письмово переказувати текст.

Оформлення: на дошці записані слова: розпечений, чорний, дівчисько, оскільки, вперше, збоку.

Хід уроку

Первинне сприйняття тексту.

Ми з моєю дочкою Світланою вибралися до річки. Ми зчистили весь бруд і тин, які обліпили нас з усіх боків. Ми виполоскали одяг і викупалися доки вона сохла на розжареному піску.

І всі риби з жахом помчали геть у свою глибоку глибину, коли ми з реготом збивали сяючі пінисті водоспади.

І чорний вусатий рак, якого я витяг з його підводної країни, повертав своїми круглими очима, бився і стрибав, бо вперше побачив таке яскраве сонце і таке руде дівчисько. Він зло схопив Світлану за палець. З криком відкинула його Світлана у середину гусячого стада. Шарахнулись убік дурні товсті гусята.

Але підійшов збоку старий сірий гусак. Багато він бачив і страшнішою на світі. Скосив він голову, подивився одним оком, дзьобнув - і немає раку.

За А. Гайдаром

Робота над текстом. Попередні вправи

Зробити розбір за складом слів: зчистити, обліпили, виполоскали, викупалися, розпечений, сяючий, пінистий, водоспад, підводний.

Скласти словосполучення із цими словами.

Пояснити значення слова «шарахнулися». Скласти з ним пропозицію.

Пояснити написання слів: вперше, збоку, страшнішою.

Читання тексту.

Слово вчителя.

Хлопці, хто знає, з якого твору Аркадія Гайдара взято цей уривок? Він узятий з оповідання «Блакитна чашка», в якому описано один прекрасний літній день. Цього дня батько зі своєю маленькою донькою Світланою подорожує лісами та полями, вони милуються природою, зустрічаються та розмовляють з різними людьми. Розповідь написана дуже поетично, лірично, але водночас із гумором. Які ще твори Гайдара ви знаєте?

Яким настроєм пронизаний цей уривок?

Чому він так називається?

Що описано у уривку?

Як описано мешканців річки?

Які почуття та думки викликав у вас уривок, які картини ви уявили собі, слухаючи його?

Як можна інакше назвати цей уривок?

Які синоніми можна підібрати до слів: уперше, шарахнулися, з жахом помчали.

6. Повторне читання уривка.

7. Написання викладу.

Тема уроку: Детальний виклад. На річці.

Мета уроку:вивчати писати виклад з питань.

Завдання:

        формувати зв'язне письмове мовлення учнів з опорою на усні висловлювання;

        збагачувати словниковий запас учнів;

        закріплювати вміння правильно будувати речення, вживаючи в усній і письмовій промови;

виховувати моральні якості: доброту та взаємовиручку.

Обладнання:комп'ютер; презентація, інтерактивна дошка, картки-помічниці, пам'ятка «Правила поведінки на річці».

Хід уроку:

1.Психологічний настрій.

Продзвенів уже дзвінок -
Починається урок.
Ми сьогодні не одні,
Гості на урок прийшли.
Поверніться швидше,
Вітайте гостей!

Здрастуйте, хлопці!

Покажіть мімікою з яким настроєм ви прийшли на урок.

Чому у вас такий настрій? Подаруйте свій добрий настрій нашим гостям.

Я дуже рада, що у вас у всіх гарний настрій. Воно вам буде чудовим

помічником на уроці. Я теж вам допомагатиму, щоб настрій ваш залишався

таким самим до кінця уроку.

2.Настрій учнів працювати. Цілепокладання.

Сьогодні у нас не звичайний урок, а урок - виклад.

Хто мені нагадає, що ми робитимемо на уроці? Слайд 1

(Виклад- це письмове переказ своїми словами)

А про що буде виклад, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:

І хлопчики, і дівчата
Дуже люблять нас узимку,
Ріжуть лід тонким візерунком,
Не хочуть іти додому.
Ми витончені та легкі,
Ми – фігурні... (ковзани).

Видно, річка замерзала
І сховалась ковдрою,
А розкритися навряд чи зможе,
Якщо сонце не допоможе.
Але коли весна прийде,
Ковдра пропаде. (Льод на річці)

Хлопці, як треба поводитися на річці? Слайд 2 (картинка)

Усі ми любимо зиму за можливість пограти в сніжки та насолодитися зимовими видами спорту. Водойми покриваються льодом, і можна покататися на ковзанах або піти на зимову риболовлю. Однак слід пам'ятати про те, що крига - дуже небезпечна і тендітна річ. Перш ніж виходити на змерзлу водну поверхню, необхідно згадати правила поведінки на льоду.

Товщина льоду, на який без побоювання може ступити одна людина, повинна бути не менше 7 см. Пересуваючись у групі, потрібно йти на відстані 5-6 м один від одного, слідами людини, яка йде попереду. Не виходьте на лід, припорошений снігом: у ньому можуть бути пробоїни. Найбільш тонкий лід - у місцях сильної течії річки, а також там, де є очерети та виходять стоки промислових вод. Лід біля берега, як правило, має невелику товщину. Не виходьте на перший лід, щоб покататися на ковзанах: спочатку зими він може бути дуже неміцним.

Якщо ви провалилися під лід, негайно позбавтеся предметів, які тримали в руках. Розкиньте руки якнайширше, щоб утриматися за кромку льоду, не пошкодивши її. Перейдіть до того краю, де вас не віднесе підводною течією. Вилазьте на лід поповзом, не роблячи різких рухів, притискаючи груди до крижаної поверхні. Вибравшись із води, відкотіться до того місця, звідки прийшли, і далі пересувайтеся повзком. Якщо ви не в змозі переміщатися самостійно, розкиньте ноги та руки якомога ширше і кличте на допомогу.

А що робити, якщо ви стали очевидцем того, як людина провалилася під лід?

Якщо ви стали очевидцем того, як людина провалилася під лід, негайно дайте їй знати, що йдете на допомогу. Наближуйтесь до потерпілого повзком; якщо у вас є така можливість, підкладіть під себе дошку чи лижі.

Протягніть людині будь-який предмет, за допомогою якого можна витягнути його з води - лижну палицю, жердину, мотузку, довгий шарф. Витягуючи потерпілого з води, не робіть різких рухів. Якщо ви йшли у складі групи, решта учасників повинна вам допомогти. Для цього той, хто знаходиться позаду вас, повинен лягти на лід та тримати вас за ноги.

Потрібно постаратися витягнути людину з води якнайшвидше, щоб вона не замерзла. Після того як постраждалий вибереться на поверхню, докладіть всіх зусиль до того, щоб у найкоротший час доставити його додому або в будь-яке інше тепле приміщення. Потім необхідно зняти з потерпілого мокрий одяг і, одягнувши на нього теплу білизну та вовняні шкарпетки, укласти в ліжко. Відпаюйте його теплою рідиною.

Зараз ви дізнаєтесь, що трапилося з хлопчиками під час прогулянки річкою.

3. Ознайомлення з текстом викладу : Слайд 3

На річці.

На крик прибіг дядько Коля. Він кинув хлопцеві довгу мотузку. Діас схопився за неї і виліз із води. Так хлопчика було врятовано. (55 слів) Слайд 4

4.Робота за текстом:

Яка погода стояла?

Де грали діти?

Чим вони були зайняті?

Що сталося з Діас?

Хто врятував Діас?

Як було врятовано хлопчика?

5.Складання плану: Слайд 5

1. Заняття дітей.

2. Діас провалився.

3. Порятунок.

6. Орфографічна підготовка: Слайд 6

а) Підбери перевірочні слова на ненаголошену голосну в корені слова:

ст_ял-ст про я д_нек-д е нь л_пили- л е пка

сн_говик-сн е г виб_жал-б е г (з) в_ди-в про ди

б) Розкрий дужки: Слайд 7

(у) річки (в) сніжки (ви)біг (за) неї

(на) лід (із) води (в) ковзанах (за) тріщав

(про)валився (за)кричав (в)воду (на)крик

(при)біг

в) Випиши з тексту власні імена: Слайд 8

Діас Коля Тобол

г) Випиши слово з роздільним Ь:

малий ь чик кін ь кі

д) Виділи орфограму -ЧК -:

Сонячна річка дівчинки

е) Встав голосну в поєднання ча- ща:

затріщав закричив

ж) Підбери перевірочні слова на дзвінку-глуху приголосну: Слайд 9

моро_ний-моро з ысні_кі-сні ж продо ле_ ле д продо

вірі_ку- вірі в прочка виле_-ле з ет

з) Встав орфограму -оро-, -оло- :

х_лідну м_різний

і) Вибери –н-, -нн- : довжину (н, нн) ую

сніг : Слайд 10

сніж ки, сніг овік

з) поясни значення слова:

вхопився-схопившись, взятися за щось, вчепитися.

7. Перекажи текст за планом з опорних питань: Слайд 11

1. Який стояв денек? Морозний сонячний

2. Що робили хлопчики біля річки? Грали в сніжки

3. Що робили дівчатка? Ліпили сніговика

4. Куди вибіг Діас на нових ковзанах? На лід

5. Що зробив тонкий лід? Затріщав

6. Що сталося з Діас? Провалився, закричав

7. Хто прибіг на крик? Дядя Коля

8. Що він кинув хлопчику? Мотузку

9. Як Діас виліз із води? Вхопився

Фізхвилинка:

гра на увагу:велика літера

Якщо названі мною слова треба писати з великої літери – піднімайте руки вгору, якщо з маленької – присідайте: день, лід,місто, Лисаківськ, Коля, шестикласник, річка, Тобол, сніжки,дівчата, Діас, зірка, мотузка, хлопчики.

8. Написання викладу з опорних питань.

9. Підведення підсумків уроку.

Діти, про що цей текст?

Що сталося із хлопцями на річці?

Чому це сталось?

Як поводитися на річці?

А що робити, якщо ви провалилися під лід?

Що ви робитимете, якщо ви стали очевидцем того, як людина провалилася під лід?

Чому ж навчає нас цей текст?

- З яким настроєм ви йдете з уроку?

Висновок: Дійсно, потрібно дуже обережно поводитися на річці,особливо, коли лід тільки утворився. У цей час ним ходити не можна!

Хлопці, я хочу закінчити наш урок віршем:

Одного разу в холодну зимову пору
Я з лісу вийшов. Був сильний мороз.
Дивлюся, опускається повільно в ополонку
Якийсь дитинка... стирчить тільки ніс!
Спочатку я прийняв його за моржа.
"Врятуйте!" – раптом крикнув дитинка, тремтячи.
Бідолаха, напевно, йшов на рибалку
І раптом потрапив у полин з головою...
І я простяг йому лижну палицю,
І незабаром він вибрався напівживий.
Ну, що вам ще розповісти про дитину?
У річці розлякав він усіх раків та риб,
Зате запалення спіймав і ангіну,
Застуда та нежить, кашель та грип.

Щоб ви не забули поводитися на річці, я хочу подарувати вам пам'ятку «Правила поведінки на річці». Слайд 12

Ви сьогодні все добре попрацювали на уроці. Дякую.

Додаток. На річці.

Стояв морозний сонячний день. Біля річки Тобол хлопчики грали у сніжки. Дівчата ліпили великого сніговика.

Діас вибіг на лід у нових ковзанах. Тонкий лід затріщав. Діас провалився у холодну воду і голосно закричав.

На крик прибіг дядько Коля. Він кинув хлопцеві довгу мотузку. Діас схопився за неї і виліз із води. Так хлопчика було врятовано.

а) Підбери перевірочні слова на ненаголошену голосну в корені слова:

ст_ял-________________ д_нек- ________________________

л_пили- _______________________

сн_говик-_____________ виб_жал-_______________________

(з) в_ди-_______________

б) Розкрий дужки:

(у) річки _________________ (в) сніжки _________________

(ви)біг _______________ (за) її ____________________

(на) лід __________________ (з) води _________________

(в) ковзанах _________________ (за) тріщав _________________

(про)валився _______________ (за)кричав __________________

(в) воду __________________ (на) крик ___________________ (при) втік _________________

в) Випиши з тексту власні імена:

г) Випиши слово із роздільним ь:

________________________________________________________________

д) Виділили орфограму -ЧК -:

Сонячна річка дівчинки

е) Встав голосну в поєднання чаща:

затріщав закричив

ж) Підбери перевірочні слова на дзвінку-глуху приголосну:

моро_ний- __________________ сне_ки- _____________________ ле_ ___________________________ вірі_ку- _____________________

вилі_-________________________

з) Встав орфограму -оро-, -оло- :

х_лідну м_різний

і) Вибери -н-, -нн- :довжину (н, нн) ую _________________________

к) Підбери однокореневі слова в тексті до слова сніг :

______________________________________________________________________

На річці.

Стояв морозний __________________ деньок. Біля річки______________хлопчики грали в сніжки. Дівчата ліпили великого ___________________.

Діас вибіг на лід у нових __________________. Тонкий _______________ затріщав. Діас провалився у холодну ___________ і голосно закричав.

На крик прибіг дядько ___________. Він кинув хлопчику довгу _______________. __________________ вхопився за неї і виліз із води. Так _______________ було врятовано.

Слова для довідок: хлопчик, лід, Діас,мотузку, Тобол, ковзанах, Коля, сніговика, воду, сонячний,

Урок російської мови, 4 клас

Тема: Виклад

Ціль:Формування вміння працювати зі словом, реченням, текстом.

Завдання:

1. Освітні:

  • Повторення перевірених та неперевірених написань докорінно слів ;
  • Формування вміння слухати та аналізувати текст, ділити текст на частини;
  • Формування вміння складати речення зі слів та текст із речень (деформований текст); диференціювати поняття: слово, речення, текст;
  • Формування вміння складати план тексту;
  • Формування навички усного та письмового переказу тексту.

2. Розвиваючі:

  • Розвивати мову, пам'ять, увагу;
  • Розвивати вміння пов'язано висловлювати свої думки, аналізувати та коригувати текст;
  • Розвивати логічне та образне мислення.

3. Виховні:

  • Виховання акуратної та обережної поведінки на воді; формування почуття розумної обережності;
  • Виховання любові до рідної мови, працьовитості, акуратності, почуття відповідальності.

Обладнання:

  • Тексти
  • Зошит;
  • Чернетка

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Діти, сьогодні на уроці ми продовжимо вчитися письмово переказувати текст. Яким науковим словом названо письмове переказ? (Виклад)

Але спочатку нам необхідно підготуватися до викладу, щоб написати його якнайкраще.

2. Словникова робота.

Тема уроку: Навчальний виклад. Словник.

  • Вам пропонуються різні слова з пропущеними літерами:
  • Мороз, радісний, зима, сніжки, хлопці, льодок, село, допомога, річка, сонце, хлопчик, гора, поповз, попереду.)

Запишіть ці слова у зошиті, вставивши пропущені літери. Давайте перевіримо. (Вчитель читає слово, питає, яку вставили букву, діти називають, вчитель перевертає картку).

  • А тепер уважно подивіться на записані слова та подумайте, на які дві групиЧи можна розділити ці слова? (Вислуховуються різні варіанти. Потрібно дійти двох груп: перевіряються і непроверяемые)
  • А тепер питання складніше. Припустіть, на яку темуможе бути текст із цими словами? (Діти припускають: зима, зимові ігри дітей…)
  • А зараз я познайомлю вас із цим текстом. Слухайте уважно.

3. Первинне сприйняття тексту.

Вчитель читає текст «Річка стала»:

Річка стала

Був чудовий ранок. Мороз скував річку. До річки побігли хлопчаки з усього села. Хлопці зчинили радісний крик. Для перевірки льоду хлопчики кидали каміння, гілки. Лід здався їм міцним.

Троє хлопців почали бігати по самісінькій середині річки. Лід був слизький, і один хлопчик упав. На нього впав другий, третій. Лід не витримав тяжкості. Діти опинилися у воді. Вони чіплялися за тонку кригу, кричали, але незабаром зовсім вибилися з сил.

На крик прийшла допомога. Чоловік поповз льодом, штовхаючи перед собою довгу дошку. Діти вхопилися за край дошки. Це був порятунок.

У: Хлопці, про що цей текст?

Що сталося із хлопцями на річці? Чому це сталось? Хто прийшов на допомогу хлопцям? Чому ж навчає нас цей текст?

У: Дійсно, потрібно дуже обережно поводитися на річці,особливо, коли лід тільки утворився. У цей час ним ходити не можна!

4. Словникова робота.

А зараз я ще раз прочитаю вам текст, а ви подивіться на записані вами слова і підкресліть зеленою ручкою ті з них, які зустрілися в цьому тексті.

Вчитель читає текст вдруге, а діти працюють зеленою ручкою. Вони підкреслюють такі слова:мороз , радісний , зима, сніжки,хлопці , льодок,село , допомога , річка , сонце,хлопчик , гора,поповз, попереду .

Перевіряємо, які слова ви наголосили. Вчитель підкреслює на дошці.

5. Робота з деформованими пропозиціями.

У: Ви зараз наголосили слова. А чим окремі слова відрізняються від пропозицій? (У реченні виражена закінчена думка, у ньому зрозумілий сенс).

Спробуємо відновити речення тексту з окремих слів.

  1. підняли, крик, хлопці, радісний
  2. їм, здався, міцним, лід
  3. по, троє, стали, самої, річки, хлопців, бігати, середині
  4. в, діти, воді, опинилися
  5. край, вхопилися, хлопці, за, дошки

А деяким хлопцям пропонується індивідуальне завдання. Вони повинні скласти пропозиції, складені зі слів, на листочках.

Пропонуються картки з такими наборами слів:

  1. ранок, чудовий, був
  2. скував, мороз, річку
  3. побігли, до, со, хлопчики, річці, села, всієї
  4. кидали, для, каміння, льоду, перевірки, хлопчики, гілки
  5. був, лід, і, хлопчик, слизький, один, впав
  6. впав, другий, на, третій, нього
  7. ні, лід, тяжкості, витримав
  8. з, вони, за, лід, чіплялися, тонкий, кричали, але, зовсім, сил, вибилися, незабаром
  9. допомога, на, прийшла, крик
  10. штовхаючи, чоловік, дошку, поповз, довгу, по, себе, льоду, попереду
  11. порятунок був це

Діти, які не отримали завдання на картках, працюють разом із учителем на дошці, у зошиті нічого не пишуть.

Молодці, хлопці, ми отримали пропозиції. У кожному їх виражена закінчена думка. Але чи отримали ми текст? (Ні) Як повинні розташовуватися речення у тексті? (По порядку, під час подій)

6. Робота з деформованим текстом. (Хлопцям лунають тексти)

Спробуємо отримати текст з наших пропозицій. Будьте уважні. Перевіряти за текстом буде (Учень). (Одна дитина отримує картку з текстом «Річка стала», виходить до дошки).

Читаємо пропозиції в тому порядку, як вони розташовувалися в тексті. Хто має першу пропозицію? Друге? Третє? І т.д.

7. Робота з текстом викладу та планом.

У: Отже, ми отримали текст. Давайте прочитаємо його ще раз про себе.

У: На скільки частин поділено цей текст? (3) Спробуйте підібрати відповідний до цього тексту план із представлених на дошці.

На дошку вивішуються три варіанти плану на окремих листах:

І. 1. Весняний ранок

2. Забави на річці

3. Повернення додому

ІІ. 1. Чудовий ранок

2. Подія на річці

3. Порятунок

ІІІ. 1. Подія на річці

2. Діти у воді

3. Діти на дошці

Діти обирають план №2, доводять, спираючись на текст.

Вчитель знімає два зайві плани, залишивши вірний план зверху дошки.

У: А тепер спробуємо переказати текст із опорою на план. (Три учні по кожному пункту переказують частини тексту).

8. Написання викладу з творчим завданням.

У: А тепер заберіть тексти та спробуйте написати виклад тексту з опорою на план. За бажанням можете придумати і записати продовження тексту - мораль.

(Діти пишуть виклад, вчитель нагадує, що потрібно спочатку написатиназва ).

9. Перевірка написаного викладу. Оцінка.

А тепер послухаємо розповіді, які ви отримали. (Читають два учні).

У: Чи розкрито основну думку - ідея?

Чи дотримані всі частини, чи не перепустки подій?

Чи пов'язаний вийшов текст?

* Чи відповідає продовження, придумане до тексту, його теми та ідеї?

10. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Отже, ми з вами попрацювали сьогодні над письмовим переказом тексту – викладом. Крім того, ми виявили відмінності між словом, реченням та текстом.

Розвиток мовлення

3 клас

Вчимося писати виклад.

Афіногенова Ж.Є., вчитель початкових класів


Розташуйте частини тексту правильно за допомогою картинок, пронумеруйте частини.

Прочитайте текст. Чи вам зрозуміло, про що в ньому розповідається?

Лід на річці.

До річки побігли хлопчаки з усього села. Хлопці зчинили радісний крик. Для перевірки льоду кидали каміння та палиці. Льод міцний.


Розгляньте останню картинку. Чи підходить вона до тексту? Чому? Що треба було намалювати?

Прочитайте текст правильно .

Лід на річці.

Був чудовий ранок. Мороз скував річку.

До річки побігли хлопчаки з усього села. Хлопці зчинили радісний крик. Для перевірки льоду вони кидали каміння та палиці. Лід був міцний.

Троє хлопців почали бігати по самісінькій середині річки. Лід був тонкий.

Один хлопчик упав. На нього впали інші. Лід не витримав тяжкості.

Діти опинилися у воді. Вони чіплялися за край льоду, але він ламався. Незабаром діти вибилися з сил.

Раптом з'явився чоловік. Він повз по льоду і штовхав перед собою довгу дошку. Діти вхопилися за край дошки. Це був порятунок.


Придумайте назву до кожної картинки.

2. Перевірка льоду.

3. На середині річки.

1. Морозний ранок.

6. Порятунок дітей.

4. Лід не витримав тяжкості.

5. Діти опинилися у воді.


Перекажіть текст за картинками та планом.

План.

  • Морозний ранок.
  • Перевірка льоду.
  • На середині річки.
  • Лід не витримав тяжкості.
  • Діти опинилися у воді.
  • Порятунок дітей.

Слова – помічники.

  • Чудовий ранок, скував.
  • Радісний крик, кидали, міцний.
  • Троє, бігати, середині, тонкий.
  • Впав на нього інші.
  • Чіплялися, край льоду, вибилися з сил.
  • Повз по льоду, штовхав довгу дошку, вхопилися.

Література:

http://animashky.ru/index/0-11?20-8 картинки

С. А. Сущевська «Тексти з дірками та хвостами».

"Карапуз", "Гелеос"

С. А.. Єсеніна «Як навчити вашу дитину писати виклади»

3 клас

Видавництво Грамотей 2008

С. В. Іванов, М. І. Кузнєцова Російська мова. Коментарі до уроків.

3 клас

«Вентана-Граф» 2007

1.Радість хлопчиків.

2.Льод не витримав.

3.Порятунок.

1.Радість хлопчиків. (Ранок, мороз скував, з усього села, радісний крик, для перевірки, каміння, і, був).

2.Льод не витримав. (Троє, по самій середині, слизький, впав, інші, тяжкості, опинилися, чіплялися, вибилися з).

3.Порятунок. (Чоловік, поповз, штовхав, попереду, вхопилися, край, порятунок).

1.Радість хлопчиків. (Ранок, мороз скував, з усього села, радісний крик, для перевірки, каміння, і, був).

2.Льод не витримав. (Троє, по самій середині, слизький, впав, інші, тяжкості, опинилися, чіплялися, вибилися з).

3.Порятунок. (Чоловік, поповз, штовхав, попереду, вхопилися, край, порятунок).

1.Радість хлопчиків. (Ранок, мороз скував, з усього села, радісний крик, для перевірки, каміння, і, був).

2.Льод не витримав. (Троє, по самій середині, слизький, впав, інші, тяжкості, опинилися, чіплялися, вибилися з).

3.Порятунок. (Чоловік, поповз, штовхав, попереду, вхопилися, край, порятунок).

1.Радість хлопчиків. (Ранок, мороз скував, з усього села, радісний крик, для перевірки, каміння, і, був).

2.Льод не витримав. (Троє, по самій середині, слизький, впав, інші, тяжкості, опинилися, чіплялися, вибилися з).

3.Порятунок. (Чоловік, поповз, штовхав, попереду, вхопилися, край, порятунок).

1.Радість хлопчиків. (Ранок, мороз скував, з усього села, радісний крик, для перевірки, каміння, і, був).

2.Льод не витримав. (Троє, по самій середині, слизький, впав, інші, тяжкості, опинилися, чіплялися, вибилися з).

3.Порятунок. (Чоловік, поповз, штовхав, попереду, вхопилися, край, порятунок).

1.Радість хлопчиків. (Ранок, мороз скував, з усього села, радісний крик, для перевірки, каміння, і, був).

2.Льод не витримав. (Троє, по самій середині, слизький, впав, інші, тяжкості, опинилися, чіплялися, вибилися з).

3.Порятунок. (Чоловік, поповз, штовхав, попереду, вхопилися, край, порятунок).



Останні матеріали розділу:

Список відомих масонів Закордонні знамениті масони
Список відомих масонів Закордонні знамениті масони

Присвячується пам'яті митрополита Санкт-Петербурзького та Ладозького Іоанна (Сничова), який благословив мою працю з вивчення підривної антиросійської...

Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету
Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету

25 Московських коледжів увійшли до рейтингу "Топ-100" найкращих освітніх організацій Росії. Дослідження проводилося міжнародною організацією...

Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»
Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»

Вже довгий час серед чоловіків ходить закон: якщо назвати його таким можна, цього не може знати ніхто, чому ж вони не стримують свої обіцянки. По...