Конспект заняття 12 від слова до літери. Робота в обмеженому просторі рядка

Конспекти занять з навчання грамоти та розвитку мови за програмою «Наступність» Н.А.Федосової до робочого зошита
«Від слова до літери»
Конспект склала: вихователь МБОУ ЦО «Каразей»
дитячий садок «Суничка» Черкасова Ольга Володимирівна
Заняття № 1 (ч.1, з 4-5)
Тема: Складання оповідання з картини.

Мета: Зміцнення емоційного контакту та ділового співробітництва вихователя з дітьми, розширення та поглиблення знань дітей про ознаки осені, розвиток пізнавальних та творчих здібностей.
Завдання:
Освітня:
Удосконалення та розвиток усного мовлення: Складання оповідання по картині. Упорядкування словника на тему «Осінь».
Формування чіткої вимови звуків: (диференціація звуків [з], [з]. Виділення перших звуків у слові). Словникова робота: Відмінність предметів за суттєвими ознаками (одяг, взуття, головний убір).
Формування граматичного ладу промови: Події – одягнувся, одягається, взується.
Гігієнічні правила письма: Домальовування елементів в обмеженому просторі (рядку).
Конструювання листя дерев (береза, осика, дуб).
Розвиваюча: Розвиток допитливості, активності, здатності планувати свої дії, створені задля досягнення конкретної мети; вміння працювати за правилом, за зразком, адекватно використовувати вербальні та невербальні засоби спілкування.
Виховна: Виховання навичок самообслуговування, вміння слухати дорослого та виконувати його інструкції.
Передумови УУД:
- комунікативні: Вміння слухати педагога, ставити запитання; виділяти з мови педагога жести (погляньте на дошку, подивіться у вікно, подивіться на двері) та реагувати на них;
- регулятивні: Вміння аналізувати предмети; лист за зразком; приймати позитивно інструкцію до роботи та позитивно на неї реагувати;
- Пізнавальні: Вміння порівнювати предмети, виділяти їх загальні ознаки та відмінності;


Обладнання:

- для педагога: Картини із зображенням осінніх пейзажів; картинки із зображенням головних уборів та взуття; предметні картинки; робочий зошит №1; магнітофон, аудіозапис Чайковський «Пори року».
План проведення:

2.Дорисування елементів в обмеженому просторі.
3. Класифікація предметів.
4. Фізкультхвилинка.



8. Підсумок заняття.
Хід заняття
1. Упорядкування оповідання по картине.
- Зараз ми з вами прослухаємо музику великого російського композитора П.І.Чайковського «Пори року». Коли ви слухатимете, то закрийте очі і уявіть собі все те, що хотів сказати нам композитор у цьому творі.
Вихователь пропонує розглянути картинку на стор. 4 та відповісти на запитання:
- Яка пора року на ній зображена? (Осінь).
- Які ознаки осені ви знаєте? (Відповіді)
- Якого кольору листя буває восени? (Відповіді)
– Восени йдуть дуже часті дощі. Які бувають дощі восени? (Дрібні, мряка, холодні, грибні).
– Чим займаються восени люди? (Відповіді).
- У що одягнені діти, зображені на малюнку?
- Чи всі діти одягнені за сезоном? (Відповіді).
Вихователь пропонує придумати розповідь. Діти вигадують розповідь про картину. Розповіді можуть бути індивідуальними та колективними. Вихователь стежить щоб розповідь вийшла закінченою.
- Виберіть одяг для хлопчиків на стор.93 (черевики, штани, куртка, шапка).
Допоможіть художнику - розфарбуй малюнок.
2. Домальовування елементів у обмеженому просторі.
Виконання завдань у зошиті №1, стор.4.
Вихователь пропонує домалювати картинки, що бракують, стор.5.
3. Класифікація предметів
– Які предмети зображені на малюнку?
– Як їх можна назвати одним словом?
- Який зайвий предмет?
4. Фізкультхвилинка.
У кімнату зайшов мій тато.
(Кроки з високим піднімання ніг)
Мама прибрала в шафу капелюх.
(встати навшпиньки, руки вгору)
У будку заліз наш пес.
(Присісти, руки до колін)
Гриша нам кавун приніс.
(встати, руки розвести убік)
5. Відгадай загадку та намалюй відгадку
Вихователь загадує загадку.
Падають із гілки
Золота монетка.
Відповідь пропонує намалювати.
6. Виділення перших звуків у слові.
Потім просить назвати перші звуки слів – назви предметів.
- Яке слово у вас вийшло? Далі запропонувати дітям чистомовки зі звуками [з], [с]. (на вибір вихователя)
7. Конструювання листя дерев.
Вихователь пропонує вирізати листя дерев (береза, осика, дуб).
8. Підсумок заняття: - Що вам найбільше сподобалося сьогодні на занятті? (Відповідь). А що нового впізнали? (Відповідь). Які якості допомогли вам під час виконання завдань? (Терпіння, уважність, сила волі, зосередженість). Яке завдання викликало у вас скруту? Хто задоволений своєю роботою на занятті?
Заняття №2 (ч.1, з 6-7)
Тема: Складання оповідання на тему «Осінь»
Освітні галузі: Пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо – естетичний, фізичний розвиток.
Мета: Розширення та поглиблення знань дітей про ознаки осені, розвиток пізнавальних та творчих здібностей дітей, ознайомити з поняттям пропозицію.
Завдання:
Освітня:
Удосконалення та розвиток мовлення: Складання оповідання на тему «Осінь», складання словника на тему «Осіннє вбрання дерев»; визначення звуків осені (шум падаючого листя, шум впалого листя, шум сильного дощу, шум води).
Формування чіткої вимови звуків: Мовна п'ятихвилинка (диференціація звуків [с], [ш]). Виділення звуків у слові.
Гігієнічні правила письма: Обведення предметів за контуром. Опис предметів. Лист в обмеженому просторі (рядок та міжрядковий простір).
Конструювання листя дерев (клен, горобина, верба).
Розвиваюча: Розвиток допитливості, активності, вміння адекватно використовувати вербальні та невербальні засоби спілкування; розвиток можливості планувати свої дії, створені задля досягнення конкретної мети; вміння працювати за правилом, за зразком. Виховна: Слухати дорослого та виконувати його інструкції.
Передумови УУД:
- комунікативні: Вміння слухати педагога, ставити запитання; розрізняти голоси дітей, педагога; невербально спілкуватися (міміка).
- регулятивні: Вміння аналізувати предмети; здійснювати дії на зразок.
- Пізнавальні: Виділяти їх загальні ознаки та відмінності; встановлювати аналогії.
- Особистісні: Позитивно ставитися до занять.
Попередня робота: Читання віршів, оповідань про осінь; відгадування загадок.
Обладнання:
- для дітей: Робочий зошит №1, ручка, кольорові олівці, ножиці.
- для педагога: Предметні картинки; робочий зошит №1; магнітофон, аудіозапис «Звуки природи», «Звуки дощу», «Звуки падаючого листя».
План проведення:


3. Розучування вірша.
4. Фізкультхвилинка.
5. Намалюй картинки, що відсутні.
6. Виділення звуків у слові.

8. Підсумок заняття.
Хід заняття
1. Упорядкування оповідання на тему «Осінь».
Вихователь пропонує розглянути малюнок на стор.6 та відповісти на запитання.
- Яка пора року зображена на малюнку? (Осінь).
- А скажіть, за якими ознаками, прикметами ви визначили, що на цьому малюнку зображено саме осінь, а жодну іншу пору року. (Відповіді).
- Хлопці, а вам подобається осінь? (Відповіді).
- Які пори року ви ще знаєте? (Назвати їх у певній послідовності).
– Які осінні місяці ви знаєте? (Назвати їх у певній послідовності).
- Що ще зображено на малюнку? (Відповіді).
- Які дерева скинули своє вбрання? (Відповіді).
- Зараз ми з вами прослухаємо запис звуків і визначимо, що це за звуки. («Звуки дощу», «Звуки падаючого листя»).
Визначення звуків осені (шум падаючого листя, шум впалого листя, шум сильного дощу, шум води).
2. Конструювання листя дерев.
Далі запропонувати вирізати із програми на стор. 93 листи клена та доповнити ілюстрацію.
3. Розучування вірша.
Вихователь пропонує послухати вірш А.Плещеєва стор.6.
- Про що розповідається у вірші?
- Як ви вважаєте, яка погода описана в цьому вірші?
– Як ви це зрозуміли? Згадайте, як говориться про це у вірші?
- Як ви вважаєте, який настрій у людини, коли вона бачить таку погоду?
Вихователь читає вірш із установкою на запам'ятовування.
4. Фізкультхвилинка.
На горі ростуть гриби,
(руки вгору, бавовна над головою)
Під горою ростуть гриби.
(Руки через сторони вниз, сісти, бавовна)
5. Намалюй картинки, що відсутні, стор.7
Вихователь пропонує намалювати картинки, що не вистачають (емоції людини).
6. Виділення звуків у слові.
Вихователь пропонує назвати перші звуки кожного слова – назви предмета.
- Яке слово у вас вийшло?
Далі запропонувати дітям чистомовки зі звуками [с], [ш].
(на вибір вихователя)
7. Лист в обмеженому просторі (рядок та міжрядковий простір).
Виконання завдань у зошиті на стор.7. Лист в обмеженому просторі (рядок та міжрядковий простір).
8. Підсумок заняття: - Що вам найбільше сподобалося сьогодні на занятті? (Відповідь). А що нового впізнали? (Відповідь). Яке завдання викликало у вас скруту? Хто задоволений своєю роботою на занятті?

Ольга Володимирівна Черкасова
Конспект заняття до робочого зошита «Від слова до літери» Н. А. Федосової. Складання оповідання «Зима»

Іркутська область, Куйтунський район, село Каразей.

Конспект склала: вихователь МБОУ ЦО «Каразей»

дитячий садок «Суничка» Черкасова Ольга Володимирівна

Заняття №7 (ч. 1, с. 18-19)

Тема: Складання оповідання на тему «Зима»

Освітні галузі: Пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток.

Ціль: Розширення та поглиблення знань дітей про ознаки зими, вчити знаходити закономірності.

Завдання:

Освітня:

Удосконалення та розвиток усного мовлення: Складання оповідання з сюжетної картинки на тему «Зима». Усна мова: складання оповідання за заданим початком. Ознаки зими. Знаходження закономірностей.

Формування чіткої вимови звуків: Диференціація звуків [в], [ф].Виділення звуків у слові.

Словникова робота: Робота зі словами на тему «Зимовий одяг», «Зимове взуття», «Птахи взимку».

Гігієнічні правила роботи у зошиті: Обведення предметів за контуром.

Конструювання сніговика.

Розвиваюча:Формувати у дітей правильне уявлення про зиму: зима – чарівниця, зима – художниця, зима – трудівниця; розвивати розумові здібності дітей, уяву, фантазію; продовжувати роботу над культурою мовного поводження.

Виховна:Виховувати відчуття захоплення красою зимового пейзажу, звернути увагу на своєрідність зовнішності;

виховувати в дітей віком ставлення до слова, як до ефективного засобу спілкування; поглибити знання дітей про взаємозв'язок людини та природи.

Передумови УУД:

- Комунікативні:Вміння будувати мовні висловлювання в усній формі; Вміння слухати педагога, ставити запитання; уважно слухати того, хто відповідає.

- Регулятивні:Вміння здійснювати дії за заданим правилом.

- Пізнавальні:Вміння виділяти загальні ознаки предметів та відмінності, встановлювати аналогії; становити ціле із частин.

- Особистісні:Позитивно ставитися до занять.

Попередня робота:Розгляд картин із зображенням зимового пейзажу, читання віршів про зиму, відгадування загадок. Колективні та індивідуальні спостереження зимових явищ, прослуховування класичних творів: П. ​​І. Чайковського "Грудень-Вальс", малювання зимових пейзажів.

Обладнання:

- для дітей:Робочий зошит №1, ручка, кольорові олівці, ножиці.

- для педагога:Сюжетні картинки; робочий зошит №1; магнітофон, аудіозапис Г. В. Свиридова "Вальс-Метель".

План проведення:

1. Складання оповідання з сюжетної картинки на тему «Зима».

2. Диференціація звуків [у], [ф].

3. Виділення звуків у слові.

4. Фізкультхвилинка.

5. Класифікація предметів.

6. Гра: «Підскажи слово».

7. Розмова «Перельотні птахи».

8. Підсумок заняття.

Хід заняття

1. Складання оповідання з сюжетної картинки на тему «Зима».

Вихователь пропонує пограти у гру «Скажи який, яка?»

Яка взимку погода? (холодна)

Якщо взимку багато снігу, то яка зима? (снігова)

Якщо взимку сильний мороз, то яка зима? (морозна)

Якщо часто мете хуртовина, то зима яка? (запашна)

А якщо часто гуляє завірюха, то яка зима? (в'южна)

Якщо на вулиці сильний вітер, дуже холодно, і кажуть, що на вулиці холоднеча, холод, то зима яка? (студенна)

Яка пора року відображена на картині? (Відповіді)

Як ви здогадалися, що ця зима? (Відповіді)

Які ще прикмети зими ви бачите на картині? (Відповіді)

Чим зайняті дітлахи зображені на ній? (Відповіді)

У що вони одягнені? (Відповіді) Чому? (Відповіді)

Як ви вважаєте, чи цікаво хлопцям на вулиці? Чому? (Відповіді)

Яку назву ви дали б нашій картині? (Відповіді)

Вихователь пропонує об'єднати пропозиції у невелику розповідь щодо змісту картини. Розповідь має бути невеликою, і обов'язково закінченою. (Діти складають оповідання).

2. Диференціація звуків [у], [ф].

(на вибір вихователя)

3. Виділення звуків у слові.

Назвіть по порядку звуки у слові зима.

4. Фізкультхвилинка.

Ти дивися, зима настала!

Снігу випало чимало.

Ну, скоріше біжи за мною,

Пограй у сніжки та … стій!

(Діти повинні завмерти в тій позі, в якій їх застав бавовна дорослого)

5. Класифікація предметів.

Яким словом можна назвати всі ці предмети?

Який із них зайвий?

Що ви одягнете взимку?

6. Гра: «Підскажи слово».

Потім проводиться гра «Підскажи слівце».

Взимку на гілках яблука!

Скоріше їх збери!

Але раптом – спалахнули яблука.

Адже це… (снігирі).

7. Розмова «Перельотні птахи».

Яких птахів ви бачили лише взимку? (Відповіді)

Чому їх називають зимуючими? (Відповіді)

Запропонувати розглянути малюнок на сторінці 19.

Назвіть птахів, зображених на малюнку. Обведіть кружальцем птахів, що відлітають на південь.

8. Підсумок заняття:– Що вам сподобалося сьогодні на занятті? (Відповідь). А що нового впізнали? (Відповідь). Яке завдання викликало у вас скруту? Хто задоволений своєю роботою на занятті?

Публікації на тему:

"Чарівні слова". Конспект заняття з етикету у старшій групіМета: - виховувати повагу один до одного, старших, сторонніх; - Формувати у дітей розуміння того, що чарівні слова роблять людину.

Ігровий конкурс «У гості до Букви «А»Тема: «Захід» Ігровий конкурс «У гості до Букви «А» для дошкільнят 5-6 років

Конспект заняття №11 до робочої програми «Підготовка руки до письма»Конспект заняття №11 до робочої програми "Підготовка руки до письма" Цілі: Встановлення емоційно-позитивного контакту з дітьми. Освоєння.

Конспект заняття: «Формування складової структури слова» (7 тип – трискладові слова із закритим складом)Мета: 1. Вчити чітко, вимовляти слова складової структури 7 типу. 2. Вчити орієнтуватися у просторі. 3. Розвивати логічне мислення.

Конспект заняття на тему: «Ввічливі слова» СЕРЕДНЯ ГРУПА Мета: сформувати у дітей поняття «ввічливі слова». Завдання: - Виділити ввічливі.

Заняття (ч.1, з 70-71)

Тема:Складання пропозицій про себе, елементи самообслуговування.

Освітні галузі:Художня творчість, пізнання, соціально-комунікативна, фізична культура.

Ціль:Зміцнення емоційного контакту та ділового співробітництва з дітьми. Закріплення навичок самообслуговування, назв одягу за сезонами.

Завдання:

Освітня:Удосконалення мовлення. Складання оповідання з картини, заучування вірша «Є така дівчинка». Словникова робота: загадування загадок про предмети одягу та взуття. Розрізнення їх за суттєвими ознаками. Формування граматичного ладу мови:одягнувся, взувся, зав'язав, застебнув.

Гігієнічні правила листа:робота в рядку, домальовування предметів одягу в обмеженому просторі.

Розвиваюча:Виділяти загальні ознаки предметів та його відмінності; проводити класифікацію предметів.

Виховна:Виховання навичок самообслуговування.

Передумови УУД:

Комунікативні:Вміння слухати педагога, ставити запитання, позитивно ставиться до занять.

Регулятивні:Будувати мовні висловлювання в усній формі здійснюється дія за заданим правилом.

Пізнавальні:Вміння порівнювати предмети, знаходити їх відмінності.

Особистісні:Позитивно ставитися до занять, оцінювати свої дії.

Попередня робота:Загадування загадок про предмети одягу, взуття. Д/і. «Одягнемо ляльку на прогулянку». Читання художньої літератури на цю тему.

Обладнання:

- для дітей: робочий зошит №1, ручка, кольорові олівці.

-для педагога: робочий зошит №1, картинки із зображенням сезонного взуття, одягу, головних уборів.

План проведення:

Заучування вірша.

Складання оповідання з картинки.

Розфарбовування одягу на малюнку.

Відгадування загадок.

Д/і. «Доскажи слівце».

Фізкультхвилинка

Домальовування елементів в обмеженому просторі

Підсумок заняття.

Хід заняття:

Вихователь розповідає вірш

«Є така дівчинка

Просто невмілочка.

І колготки, і чобітки

Надягають їй на ніжки.»

Давайте вивчимо цей вірш разом. Вихователь пропонує розглянути картину на сторінці 70.

-Складання оповідання по картині. Хто зображений на ній? (відповіді) Розкажіть, що роблять на картині мама, дідусь та бабуся. До кого належить вірш на початку сторінки? (Відповіді)

Як її звати? (придумати ім'я)

Хто йде на прогулянку?

Як ви здогадалися?

Як одягнені тато, мама та хлопчик? (відповіді)

-Розфарбовування одягу на зображенні. Розфарбуй одяг на малюнку. Назви її.

Яку домашню тварину зображено на картині? (Відповіді)

Назва:Конспект заняття з навчання грамоті «Знайомство з літерою К»
Номінація:Дитячий садок, Конспект заняття, НОД, заняття логопеда, Підготовча група

Посада: учитель-логопед, вищої кваліфікаційної категорії
Місце роботи: МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду №40 «Сонечко»
Місцерозташування: Кемеровська область, місто Юрга

Конспект заняття з підготовки до навчання грамоті дітей
«Знайомство з літерою К»
(Підготовча група).

Ціль:познайомити дітей із літерою До.

Завдання:

Удосконалювати вміння аналізувати пропозицію та складати її з літер.

- Познайомити з літерою До.

- Вправляти в освоєння складового способу читання.

- Розвивати здатність підбирати слова до чотиризвукової моделі.

— розвивати увагу, пам'ять, мислення, загальну та дрібну моторику.

Організаційний момент

«Привіт!»

Я вітаюся скрізь

Будинки та на вулиці

Навіть привіт говорю

Я сусідській курці.

Привіт, сонце золоте

Привіт, небо блакитне

Привіт, вільний вітерець

Привіт, маленький дубок

Здрастуйте ранок, вітай день

Нам вітатися не ліньки.

1.Вступна частина.

Логопед: Хлопці, ви вже діти підготовчої групи Що це означає?

Правильно! Ви скоро підете до школи і станете школярами. Я вам сьогодні пропоную пограти до школи. Ви згодні? Тоді я буду учителем, а ви - моїми учнями.

Ну що до школи підемо,

Займатись почнемо!

а) Гра «Зі словами ми граємо, їх руками (ногами) поділяємо».

Слова: машина, будинок, піраміда, лялька, ананас, ком, коло, пішохід.

б) Артикуляційна гімнастика для губ та мови (загальний комплекс).

Вправи: посмішка, трубочка, кулемет, конячка.

2. Основна частина.

Робота зі словом по картинці(Одушевлені та неживі предмети).

Хто це? Що це?

Логопед:-Подивіться на картинку (на дошці картинка дівчинка з лялькою) і скажіть - Хто це? Це дівчинка. Хто може поставити запитання як я? Правильно.

— Послухайте уважно, яке я зараз запитаю. - Що це? Це лялька.

— А чому я спитала про дівчинку? — Хто це? А про ляльку – Що це? (Дівчинка - жива, а лялька - не живий предмет.)

3.Складання та викладання схеми пропозиції.

Ця дівчинка має ім'я. Як звати дівчинку, ви самі зараз дізнаєтеся, я вам назву звуки, а ви складете слово [К] [І] [Р] [А] - яке вийшло ім'я?

Складіть пропозицію з цим ім'ям, дивлячись на картинку.

У КІРИ ЛЯЛЬКИ.

— Скільки слів у реченні? (3).

- Перше слово -У-прийменник, зверніть увагу, що це окреме слово, що складаються з однієї літери.

— Пропозиція завжди починається з великої літери.

- Друге слово - Кіра. Уточнюємо, що слова в реченні пишуться окремо один від одного.

— Третє – лялька.

Наприкінці пропозиції ставиться крапка.

А тепер викладіть схему речення.

/____ __________ __________ .

3.Робота з картками. Гра «Спали ліхтариками слово».Звуко-літерний аналіз слів.

ТОВТОВ ТзОВ

лялька Кіра

Який перший звук? Яким кольором зафарбуємо перший звуковий ліхтарик?

Який другий звук? Яким кольором зафарбуємо другий звуковий ліхтарик? І т.д.

  • Динамічна пауза.А зараз усі дружно підвелися, вушка нагострили і за мною повторили.

ка-ка-ка, ка-ка-ка: ця стінка висока (діти встають на шкарпетки і тягнуться вгору)

ка-ка-ка, ка-ка-ка: хто прийшов із далекого? (Ставлять праву руку на лоб «козирком», дивляться здивовано в далечінь).

ко-ко-ко, ко-ко-ко: м'яч підкинемо високо (імітують підкидання м'яча).

ко-ко-ко, ко-ко-ко: звук почуємо ми легко (розводять руки убік).

ку-ку-ку, ку-ку-ку: ось зозуля на суку (розводять руки убік).

ку-ку-ку, ку-ку-ку: пиріжки для всіх пеку (долоньками «пекуть» пиріжки).

ак-ак-ак.ак-ак-ак: скаче на коні козак (скачуть підстрибом).

ок-ок-ок, ок-ок-ок: ми по купи стриб і скок (перестрибують з однієї ноги на іншу).

ук-ук-ук, ук-ук-ук: це що ще за стукіт (перестрибують з однієї ноги на іншу).

ик-ик-ик, ик-ик-ик: на килим наш котик - стриб! (стрибають на одному місці).

  • Повідомлення мети заняття.

Знайомство з літерою До.

На пряму паличку

Праворуч села галочка

Там і досі сидить –

Літера К на нас дивиться.

- Літера К складається з трьох паличок, одну велику пряму поставимо вертикально, дві під нахилом приставляємо до середини.

— На що схожа літера?

— В який бік дивиться літера?

Ім'я звуків К і КЬ — буква К. Буква К потрібна для запису звуків К і КЬ.

Літера К - згодна.

— Надрукуйте літеру К у зошиті.

  • Викладання пропозиції з букв. (використовуючи каси букв).

— Кіра – це ім'я дівчинки, а імена пишуться з великої літери.

У Кіри лялька.

  • Складове читання.

Літера Довирішила познайомитися із голосними.

Два звуки, приголосний і голосний, вимовлятимемо разом.

Що утворюється, коли зливаються два звуки? (Склад).

КА-КО-КУ-КИ-КИ (відкриті склади)

АК-ОК-УК-ІК-ІК (закриті склади).

  • Робота із картками. Підбір слів до звукових моделей.

- пропонується підібрати слова до моделі: ТОВ.

(Згідний твердий, згодний твердий, гласний, згодний твердий).

  • Підсумок заняття.


Конспект заняття до робочого зошита
«Від слова до літери» Н.А.Федосової
Конспект склала: вихователь МБОУ ЦО «Каразей»
дитячий садок «Суничка» Черкасова Ольга Володимирівна
Заняття №9 (ч.1, с.22-23)
Тема: Складання своєї розповіді на обрану тему
Освітні галузі: Пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо-естетичний розвиток, фізичний розвиток.
Мета: Продовжувати вчити складати оповідання на обрану тему. Розбір та розучування вірша «Місяць, місяць мій дружок».
Завдання:
Освітня:
Удосконалення та розвиток усного мовлення: Складання свого оповідання на обрану тему; складання речень.
Формування чіткої вимови звуків: (диференціація звуків [год], [ш], [щ]). Виділення звуків у слові.
Формування граматичного ладу промови: Класифікація предметів «Зайвий предмет».
Гігієнічні правила письма: Робота в обмеженому просторі (обведення за контуром). Доповнити предмет (сніжинки).
Конструювання предметів із напівовалів (місяць, місяць, сніжинка).
Розвиваюча: Розвиток допитливості, активності; вміння адекватно використовувати вербальні та невербальні засоби спілкування; здатність планувати свої дії, створені задля досягнення конкретної мети.
Виховна: Формувати необхідні навички та вміння, слухати дорослого та виконувати його інструкції.
Передумови УУД:
- комунікативні: Вміння будувати мовні висловлювання в усній формі; слухати педагога, ставити запитання; уважно слухати того, хто відповідає.
- регулятивні: Самостійно добудовувати предмети; здійснювати дії за заданим правилом.
- Пізнавальні: Виділяти загальні ознаки та відмінності; встановлювати аналогії; становити ціле із частин.
- Особистісні: Позитивно ставитися до занять.
Попередня робота: Читання художньої літератури, загадування загадок, промовляння чистомовок, скоромовок.
Обладнання:
- для дітей: Робочий зошит №1, ручка, кольорові олівці.
- для педагога: Предметні картинки; робочий зошит №1.
План проведення:



4. Фізкультхвилинка.
5. Розучування вірша «Місяць, місяць мій дружок»

7. Робота в обмеженому просторі (обведення за контуром); доповнити
предмет (сніжинки).

9. Підсумок заняття.
Хід заняття
1. Складання свого оповідання з обраної теми
Вихователь пропонує розглянути малюнок на стор.22.
- Що ви бачите на ньому?
- Що сниться дитині?
– Що сниться коту?
Пропонує скласти розповідь.
- Почніть його так: «Настала ніч…»
- Не повторюйте один одного. Після прослуховування оповідань запропонувати дітям прикрасити малюнок.
2. Звуковий аналіз слів; звукова схема слів
Вихователь пропонує назвати по порядку звуки у словах місяць, мишка.
- Складіть звукову схему слова місяць.
- Складіть звукову схему слова мишка.
3. Формування чіткої вимови звуків [ч], [ш], [щ];
Далі запропонувати дітям чистомовки зі звуками [ч], [ш], [щ] (на вибір вихователя)
4. Фізкультхвилинка.
Раз – підвестися, потягнутися,
Два – зігнутися, розігнутися,
Три в долоні три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири – руки ширші,
П'ять – руками помахати,
Шість – на стільчик сісти знову.
(Відповідні рухи)
5. . Розучування вірша «Місяць, місяць мій дружок»
Вихователь пропонує послухати вірш О.Пушкіна «Місяць, місяць, мій дружок» на стор.23.
- Про що йдеться у цьому вірші? (місяць)
- Як поет називає місяць (мій дружок, позолочений ріжок, кругловидий, світлоокий)? Чому?
- Як зрозуміти «темрява глибока»?
- Що таке звичай?
- Хто з'являється на небі разом із місяцем?
Вихователь читає вірш із установкою на запам'ятовування. Робота над вимовою: інтонація, темп промови, паузи. Виділення голосом слів.
6. Класифікація предметів «Зайвий предмет»
Далі вихователь пропонує назвати предмети, зображені на стор.23.
- Виділіть перший звук у кожному слові.
- Знайдіть зайвий предмет у кожному ряду.
7. Робота в обмеженому просторі (обведення за контуром); доповнити предмет (сніжинки).
Потім вихователь пропонує виконати завдання: обведи за контуром, домалюй сніжинку.
8. Конструювання предметів.
Вихователь пояснює, як виконати конструювання предметів із напівовалів (місяць, місяць, сніжинка).
9. Підсумок заняття: Що вам сподобалося найбільше сьогодні на занятті? (Відповідь). А що нового впізнали? (Відповідь). Яке завдання викликало у вас скруту? Хто задоволений своєю роботою на занятті?


Додані файли



Останні матеріали розділу:

Дати та події великої вітчизняної війни
Дати та події великої вітчизняної війни

О 4-й годині ранку 22 червня 1941 року війська фашистської Німеччини (5,5 млн осіб) перейшли кордони Радянського Союзу, німецькі літаки (5 тис) почали...

Все, що ви повинні знати про радіацію Джерела радіації та одиниці її виміру
Все, що ви повинні знати про радіацію Джерела радіації та одиниці її виміру

5. Дози випромінювання та одиниці виміру Дія іонізуючих випромінювань є складним процесом. Ефект опромінення залежить від величини...

Мізантропія, або Що робити, якщо я ненавиджу людей?
Мізантропія, або Що робити, якщо я ненавиджу людей?

Шкідливі поради: Як стати мізантропом і всіх радісно ненавидіти Ті, хто запевняє, що людей треба любити незалежно від обставин або...