Веселий урок російської мови. Позакласний захід. Рідне місце – мати рідна, …

Вік дітей: 2-й клас.

Цілі:

- розвивати кмітливість, логічне мислення;
- щепити любов до російської мови.

Хід заняття

1. Організаційний момент, повідомлення теми та цілей уроку

Дорогі хлопці! Сьогодні наш урок не простий, а веселий, цікавий. На вас чекають не суворі правила та вправи, а забавні казки, вірші, загадки, ігри та ребуси. Адже це все наша російська мова – дивовижна, цікава, захоплююча і зовсім – зовсім нудна!

2. Розминка

А чи знаєте ви, що в казках часом трапляються неймовірні речі? Так ось, саме зараз і станеться диво.

(З'являються учні, у них у руках плакати з літерами)

Зараз ви повинні швидко красиво та дружно прочитати те, що написано на кожному плакаті.

1 плакат: АБВГДЕЖ – приїхали на їжаку.
2 плакат: ЙКЛМНО – дружно вилізли у вікно.
3 плакат: ПРСТУФГ – осідлали півня.
4 плакат: ЦЧЩЩЕЯ - ось і всі мої друзі!

Учень читає вірш:

Літери – значки, як бійці на парад,
У чіткому порядку збудовані в ряд.
Кожен в обумовленому місці стоїть,
А називається все - Алфавіт!

3. «Вгадай, з якої казки»

1. У батька був хлопчик дивний,
Незвичайні дерев'яні.
Він мав довжелезний ніс.
Що це за казка? Ось питання.
("Золотий ключик")

2. Чекали маму з молоком,
А пустили вовка до хати
Ким же були ці
Маленькі діти?
(«Семеро козенят»)

3. Втекли від грязнули
Чашки, ложки та каструлі.
Шукає їх вона, гукає
І в дорозі сльози ллє.
(«Федорине горе»)

4. А дорога – далека,
А дорога – нелегка,
Сісти б на пеньок,
З'їсти б пиріжок.
("Маша і Ведмідь")

4. «Шкільні загадки»

Скільки років живуть люди на Землі, стільки ж живуть і загадки. Вони укладено мудрість народу.

Відгадайте, що потрібно для будь-якого учня.

1) Якщо зламаний олівець –
Я помічник вірний ваш.
Я, як лікар, його лікую –
Швидко, гостро наточу.
(Точилка)

2) То я в клітку, то в лінійку,
Написати за ними зумій!
Можеш і намалювати.
Що таке?
(Зошит)

3) Якщо ти його відточиш,
Намалюєш усе, що хочеш.
Сонце, море, гори, пляж.
(Олівець)

4) Говорить вона беззвучно,
Але зрозуміло й не нудно.
Ти розмовляй частіше з нею -
Станеш вчетверо розумнішим.
(Книга)

5) Довгоочікуваний дан дзвінок,
Це скінчився…
(Урок)

6) Новий будинок несу в руці,
Дверцята будинку на замку,
Там мешканці паперові,
Усі дуже важливі.
(Портфель)

7) У чорному полі заєць білий
Стрибав, бігав, петлі робив,
Слідом за ним теж був білий.
Хто ж цей заєць?
(Крейда)

8) Я сиджу, мало не плачучи,
Дуже важка …
(Завдання)

Молодці! Ви відгадали всі загадки.

5. "У країні Мультфільмії"

А ви були хоч раз у країні Мультфільмії?
– І які мультфільми знаєте?
- Чи можете назвати героїв своїх улюблених мультфільмів?

(З'являється Карлсон, який проводить вікторину)

Питання вікторини:

1) Хто озвучував роль Вовка у м/ф «Ну, постривай!» (Анатолій Папанов)
2) Як звали ослика з м/Ф про Вінні – Пуха? (Іа)
3) Який титул має Мюнхгаузен? (Барон)
4) Як звали друга Віні – Пуха? (П'ятачок)
5) З якого міста були знамениті музиканти, про яких ми знаємо із відомого всім м/ф? (Бремен)
6) Скільки було поросят в одному м/ф, та як їх звали? (Три, Ніф - Ніф, Наф - Наф, Нуф - Нуф)

6. Ребуси

Діти, для вас є завдання одне, дуже цікаве воно. Вам потрібно вгадати ребуси. Хто знає, що таке ребус? (Це слово чи речення, яке зашифровано за допомогою різних знаків: літер, цифр, малюнків тощо). Давайте вчитися відгадувати ребуси.

Ми з вами відгадували окремі слова, а тепер спробуємо прочитати речення.

(Біла шуба – захист косому)

7. «Музика та російська мова»

Зараз прозвучить перший куплет пісні Трубадура із м/ф «Бременські музиканти». Завдання: записати всі почуті іменники.

(стежка, принцеса, король, серце, пароль)

8. «Словобуд»

Перед вами зашифровані слова. Вам потрібно розгадати імена казкових героїв.

9. Хто більше?

Вам потрібно скласти якнайбільше слів зі слова ГРАМАТИКА.

(Відповіді: грам, рама, мат, кит, мак, морок, рак, гамма, тік, тир, грим, світ, мама, мім, гамак, марка, арка, березень, ракіт, мить, гра, ікра, карма, маг , морок, агат, ритм, аміак, рамка, тигр, тик, світ).

10. «Найбільший»

Отже, шановні хлопці, я зараз зачитуватиму початок прислів'їв і приказок, а ви закінчуєте.

1. Ластівка день починає, а соловей _________________ . (кінчає)
2. Праця годує, а лінощі _____________. (псує)
3. Літо збирає, а зима ____________. (під'їдає)
4. Світ будує, а війна ____________. (руйнує)
5. Сміливий перемагає, а боягуз __________. (гине)
6. Людина від лінощів хворіє, а від праці ______________. (здоровіє)

11. Підбиття підсумків. Рефлексія

Хто вважає, що це заняття пройшло з користю?
- Хто залишився задоволеним собою?
- Які є пропозиції чи зауваження?
- Що хочете побажати собі та один одному сьогодні?

Дякую за роботу.

Веселі уроки російської мови (2 клас)
Ведучий: Усі знають, що урок російської мови – справа серйозна. І багато хто з вас засмучується, побачивши багато помилок у зошиті. Дуже важливо, вивчаючи російську мову, навчитися правильно та грамотно писати слова та речення. Як відомо: слова складаються із звуків, а звуки на письмі позначаються значками – літерами. А що може статися, якщо переплутати літери в словах, ви дізнаєтесь, коли прослухаєте вірш А. Шабаєва «Сумні вісті».
Прийшло листа мені дивлюся, -
З табору, від Мишки
«Тут чудова цибуля, і я лижу», -
Написано у листі.
«Цибуля лиже?! Що за чуда!
Напевно, жартує шахрай»
Читаю далі: «Тут лисиця. Гарний чудовий прут».
І що таке він плете, не розберуся, хоч трісни:
«Коли відруть іде в хтивість, я запиваю пісні»
«Днями в лисицю я сум знайшов і дуже був задоволений»
Ні! Ні! Чи не жартує він. Боюся:
Мій друг серйозно хворий.
Повернеться – треба підлікувати: змусити правила вчити.
(Виділені пропозиції написати на дошці)
Ведучий: які правила не знає хлопчик? Допоможіть йому виправити помилки. (за кожну виправлену помилку - 1 бал команді)

ДАВАЙТЕ ПІЗНАКОМІМОСЯ з командами та журі.
1 команда «ГОЛОСНІ», 2 команда «ЗГОДНІ», 3 команда «ЗНАКИ Ъ і Ь»,
4 команда «СЛОВО» (кожна команда про себе розповідає)

Виступ команд:
1. Голосні тягнуться у пісеньці дзвінкою.
Можуть заплакати та закричати.
Можуть у ліжечку коливати дитину,
Але не хочуть свистіти і бурчати.
2 . А згодні згодні шелестіти, шепотіти, скрипіти,
Навіть пирхати і шипіти. Але не хочеться співати їм.
1. Повітря вільно йде через рот, немає перешкод різних.
Голос бере участь, голос кличе. Звук виходить (голосний)
2. Повітря рве перешкоди, шум виходить.
Голосу немає зовсім, але звук проривається.
Як називається такий звук? Це (згідний глухий)
4. Дружать голосні із згодою, утворюють разом склад.
"МА" і "ША" (запам'ятай: МАША), до нас з'явилися на урок.
Якщо склади стануть поряд – виходять слова.
«ТИ» і «КВА», а разом – «ТИКВА»
"ЗІ" і "ВА" - читай "СОВА".
Скільки у слові голосних – стільки й складів.
Це знає кожен із учнів.
3. М'який знак та твердий знак розмовляють так:
- Скільки я тістечок з'їм?
М'який знак відповість: "Сім!"
М'який знак – хитрий знак. Не назвати його аж ніяк.
Він не вимовляється, але слово часто проситься.
Чому біля будинку УГОЛ перетворився відразу на ВУГІЛЛЯ?
Без пожежі просто так. Це зробив м'який знак.
Мовчазний твердий знак не вимовляється ніяк.
Але потрібний багатьом він словам, його вчити доведеться нам.
Хочете, не хочете - він стоїть в алфавіті.

1 конкурс. До нас на свято надіслали телеграму, але в ній переплутано склади. Поміняйте склади місцями та прочитайте текст.
ДИТИНА ДОРОГ ЗДРАВ ГІЄ ТА ПО ЛЯЄМО ВАС З СВЯТКУ РУС
ЯЗИ СКОГО НІКОМ!
(Дорогі хлопці! Вітаємо вас зі святом російської мови.)

2 конкурс. А) Забери квітку і знайди назву овочів: ОГРУОМРАЄШЦЬКА.
Б) Знайди дерева: ТОБПЕРЕОЛЗА.
В) Знайди два фрукти: ЯБГЛРОУШКАО.

Ведучий: Усі знають, що уроки російської мови – справа серйозна. Однак і в такій серйозній дисципліні є привід для жартів. У російській є жарт, заснований на комічному використанні подібно – звучащих, але різних за значенням слів. Називається це – каламбуром (у перекладі з французької «гра слів»). Ігри зі словами можуть бути різними. Ось відома багатьом гра зі словом "перемога":
- У якому готелі ви жили? (ПЕРЕМОГА)
- Чого ви чекали? (ОБІДУ)
- Що сталося? (БІДА)
- Зникла що? (ЇЖА)
– Ви кричали? (ТАК)
– А що кричали? (АА А)

Сценка «УДАРЕННЯ» (кімната, дівчинка Таня ходить по кімнаті і тримається за голову)
Таня: Дуже болить голова, а так хочеться піти до школи. Набридло боліти. Потрібно ліки прийняти. (Бере пляшечку з ліками і читає) «Приймати 3 рази на день по 1 столовій ложці. Після прийому їжі. (Таня приймає ліки і починає їсти: пі-пі-пі)
Брат: Що трапилося, Таня? Чому ти харчуєш?
Таня: Я ліки прийняла. І там написано (читає)
Брате: Таня, ти невірно прочитала. Приймати треба після їди! (тобто після їжі)
Таня: Ой! І правда. Вчителька у школі нам казала, що від постановки наголосу змінюється сенс слова.

Ведучий: У російській мові таких слів, схожих на дві краплі води чимало. Слухаємо вірші та постараємось їх закінчити.
У будинок увійти ніхто не міг - на дверях висів (замок)
Я пісок руками рою. Королівський (замок) строю.
Зі стінки (гвоздики) стирчать, повішу – як на них плакат.
А на день народження Віке в подарунок я несу (гвоздики)
(Білки) стрибають по гілках, принесли горішки діткам.
Ти печиво випічки: збий яєчні (білки)

3 конкурс. Загадки для глядачів
А) Грамоти не знаю, а все століття – пишу. (перо)
Б) Чорний Івашка – дерев'яна сорочка. Де поведе носом, там замітку кладе. (олівець)
В) Білий кролик стрибає по чорному полю. (крейда та дошка)
Г) Не кущ, а з листочками. Не сорочка, а пошита. Не людина, а розказує. (Книга)
Д) П'ять комор, а одні двері. (Рукавичка)
Е) Новий посуд, та весь у дірках. (сито)
Ж) Одну мене не їдять, а без мене рідко їдять. (Сіль)
І) Висить сито, не руками світо. (Павутина)
К) У лісі народився, а вдома господарює. (віник)
Л) Не для риб, а сіті розставляє. (павук)

4 конкурс. Перевіримо знання алфавіту. (Кожна команда отримує картку зі словами, які потрібно розставити в алфавітному порядку)
ВУХО, ЗОНТ, ГОДИННИК, КІТ, ПІНАЛ, МІСТО, ЯЛИНА, ЯКІР, СТІЛЕЦЬ, АЙВА, ВІКНО, ЩУКА, КОРОВА, ХЛІБ, ЕКРАН
(айва, місто, ялина, парасолька, корова, кіт, вікно, пенал, стілець, вухо, хліб, годинник, щука, екран, якір)

5 конкурс. Відгадай розділові знаки.
1. На крихітне вушко схожа завитушка,
Наказує нам постояти трохи
І вирушай далі в дорогу.
Вийде на доріжку – всім підставить ніжку. (кома)
2. Ляже паличкою на рядок -
Проходьте по містку. (тире)

3. Воно окористе. Ходить знаками хваста.
Так і хочеться йому пояснити що до чого. (двокрапка)
4. Стоять три кумушки рядком, розмовляють, але потай.
Якимись далекими туманними натяками. (многоточие)
5. Завжди підслухати норовлять те, що інші кажуть. (лапки)
6. Словам розкривають обійми:
- Чекаємо в гості на вас, любі брати! (дужки)

Ведучий: А ось відома всім фраза. Поставте, де треба кому.
СТРАТИТИ НЕ МОЖНА ПОМИЛУВАТИ. (на дошці написати)

6 конкурс. Відгадай ім'я. (вписати в порожні клітини перші літери слів – картинок. Отримаєш по вертикалі ім'я хлопчика – відомого героя твору Л. Толстого)

Підбиття підсумків конкурсів. Нагородження переможців.


Додані файли

Позакласний захід " Веселий урок російської мови "

Цілі : розширити словниковий запас учнів, прищеплювати інтерес до предмета, виховувати любов до російської мови, розвивати увагу, мислення, мовлення, пам'ять.

Обладнання: Презентація, картки із завданнями.

Ведучий:

Дорогі хлопці! Ми сьогодні зібралися тут для того, щоб провести нашу зустріч Клубу веселих та кмітливих. Мова, якою ми з вами говоримо, дуже гарна і багата. Російською мовою говорять не лише росіяни. Він зрозумілий кожній людині, яка живе в Росії. Але щоб побачити, наскільки гарна і багата наша мова, треба її добре знати.

Не секрет, що «Російська мова» вважається одним із найважчих шкільних предметів. А ми намагатимемося довести, що навчання російської мови може бути цікавим, захоплюючим та цікавим. Для КВК знадобиться ваша уважність, кмітливість, винахідливість і велика кількість ваших усмішок. Якщо ви готові, то у добрий шлях! Бажаю успіхів!

Слайд 1.

Ведучий: Давайте створимо дві команди. У команду потраплять ті гравці, хто правильно відповість на всі запитання. Кожен відповідає лише один раз. Хлопці, які правильно відповіли, отримують жетони жовтого або зеленого кольору. Вони будуть перепусткою до команди.

Інші стануть уболівальниками.

1. Яка частина слова найбільша?

2. Скільки голосних літер у російському алфавіті?

3. Які слова називають синонімами?

4. Що можна поставити наприкінці речення?

5. Які слова називаються антонімами?

6. Що таке речення?

7. Скільки літер у російському алфавіті?

8. Назви головні члени пропозиції?

9. Які слова пишуться з великої літери?

10. Які букви звуків не позначають?

11. На які питання відповідають прикметники?

12. Яка частина слова стоїть перед коренем?

У нас утворилося дві команди. Вітаємо їх.

Кожна команда має вибрати капітана і вигадати назву своїй команді. А ми поки що представляємо наше журі……

Отже, команди готові. (Кожна команда представляє капітана та назву команди.)

Умова нашої гри:

1. Завдання виконує вся команда, а відповідь капітан.

2. За правильно виконане завдання команда отримує 3 бали, за завдання, виконане з недоліком – 2 бали, невиконане завдання – 0 балів.

3. За порушення порядку бали знімаються.

4. Якщо команда готова відповідати, всі гравці повинні взятися за руки і підняти руки вгору. Відповідає та команда, яка швидше виконає цю умову.

5. Глядачі також можуть брати участь у грі та заробляти очки.

Протягом усієї гри ви можете заробити різнокольорові жетони, а наприкінці гри їх віддати будь-якій із команд. І та команда, у якої жетонів буде більше, отримає призове очко.

Слайд 2

1 конкурс «Хто швидше допише слова»

Ведучий:

Кожна команда отримує листок із написаним на ньому стовпчиком складів. Допишіть ще один склад, щоб вийшло слово. Перемагає команда, яка найшвидше виконала завдання.

Можливі склади: ра(ма), ру(ка), ба(нан), кі(но), ка(ша), лож(ка), по(ле),ши(ло), ли(жи), чу(до).

Підбиття підсумків першого конкурсу_______________________

Слайд 3.

Ведучий:

Як багато звуків ми чуємо від тварин, але розуміти їх ми можемо. Можливо, вам це вдасться, коли виростете, а поки що...

Чутно звуки тут і там.

Хтось нишпорить по кущах.

Той співає і той кричить,

Напишіть хто як співає.

Голуб - ... (воркує) Коза - ... (блеє)

Качка - ... (крякає) Свиня - ... (хрюкає)

Гусак - ... (регоче) Кінь - ... (ірже)

Собака - ... (гавкає) Ведмідь - ... (гарчить)

Жаба - ... (квакає) Пугач - ... (ухає)

Підбиття підсумків 2 конкурсу ___________________________

Слайд 4.

3 конкурс «Бій скоромовок»

Ведучий:

Дозвольте мені розпочати.

Хто - то нехай скороговорить,

Решту прошу мовчати.

Хто швидше і без помилки

Фразу вголос скаже,

Той очко своїй команді

Обов'язково принесе!

Нехай журі весь хід битви

Без промаху простежить.

Той, хто менше помиляється,

Той у бою і переможе.

(Скоромовки написані на картках. Гравці команд по черзі витягують картки та читають скоромовки.)

    Три сороки тараторки тараторили на гірці.

    У чотирьох черепах по чотири черепашонки.

    У пеньків знову п'ять опеньків.

    Сиділи, свистіли сім аматорів.

    Дві щенята щока до щоки щипають щітку в куточку.

    Сиділи на лавці дві Клавочки, робили шпильки.

    У ставку у Полікарпа три караси, три коропа.

    Проміняла Параска карася на три пари смугастих поросят.

    Купив Іпат п'ять лопат.

10.Раз дрова, два дрова, три дрова.

11.Три дроворуби на трьох дворах дрова рубають.

12. Бігають дві курки прямо вулицею.

Підбиття підсумків 3 конкурсу ___________________________

Слайд 5.

4 конкурс «Конкурс капітанів»

Один капітан починає слово. Наступний починає з того звуку, на який закінчилося попереднє слово

Наприклад: вікно – оса – кавун – зимородок – корінь – нектар та ін.

Слайд 6.

Підбиття підсумків 4 конкурсу _______________________________

5 конкурс «Редактори»

Ведучий:

Нам сьогодні надіслали цікавого листа від Толі Помибкіна. Вам необхідно знайти помилки в цьому тексті. Текст надруковано для кожної команди. Команда, яка швидше виправила помилки, заробить для своєї команди 3 очки.

«Дорогі риб'ята! Допоможіть мені розібратися! Мій друк надіслав мені листа, але я в ньому нічого не зрозумів. він пише, що знайшов грип і дуже задоволений. Але боліти – це погано. А ще він у лисицю знайшов лисицю. Кого ж він насправді знайшов? Чекаю вашої відповіді".

Ваш друк Толя Ошибкін.

Підбиття підсумків 5 конкурсу ____________________________

Слайд 7.

6 конкурс «Конкурс вболівальників»

Гра " Це я, це я, це всі мої друзі ..."

1. Хто з вас сюди приніс пісні, жарти, сміх до сліз? !

(Це я. . . . . . . . .)

2. Хто ватагою веселою

Щодня крокують до школи? !

(Це я. . . . . . . . .)

3. Хто з вас своєю працею

Прикрашає клас та будинок? !

(Це я. . . . . . . . .)

4. Хто морозу не боїться,

На ковзанах біжить, як птах? !

(Це я. . . . . . . . . . . .)

5. Хто з вас такий спритник,

Найкраще кидає м'яч? !

(Це я. . . . . . . . . .)

6. Хто з вас, скажіть хором,

Зайнятий у класі розмовою? !

(Це я. . . . . . . . .)

7. Хто з вас зберігає в порядку

Книжки, ручки та зошити? !

(Це я. . . . . . . .)

8. Хто з вас, скажіть, братики, забуває вмиватися? !

(І не я, і не я, і не всі мої друзі.)

9. Хто свій урок

Виконує точно вчасно? !

(Це я. . . . . . .)

10. Хто з вас приходить до класу

Із запізненням на годину? !

(І не я. . . . . . .)

11. Хто граючи у волейбол, забиває у вікна гол? !

(І не я. . . . . .)

12. Хто з вас, скажіть уголос, на уроці ловить мух? !

(І не я. . . . . .)

13. Хто з вас не дивиться похмуро,

Любить спорт та фізкультуру? !

(Це я. . . . . . . .)

14. Хто з вас у трамваї тісному поступається старшим місцем.

(Це я. . . . . . . .)

15. Чи є хлопці між вами ті, хто допомагає мамі? !

(Це я. . . . . . .)

Слайд 8.

7 конкурс «Хто більше знайде»

Ведучий:

Хто більше знайде нових слів у словітранспорт

Можливі слова: Спорт, торт, рот. ніс, суперечка, трос, сорт, порт, сміття, зростання, тост, піст, наст, нота, стежка.

Слайд 9.

Гра із глядачами.

Ведучий: Дайте відповідь на питання.

Яка гусениця не годиться для танка?

З якого крана вода не ллється?

Яким пензлем не пофарбуєш стіну?

Який черевик не одягнеш на ногу?

Якого зайця не зустрінеш у лісі?

Яку вилку не візьмеш у руки?

З якого полотна не пошиєш сорочку?

Який журавель ніколи не літає?

Якої вівсянки не почуєш співу?

Який рак не має клешні?

Підбиття підсумків 7 конкурсу _____________________________

Слайд 10.

8 конкурс «Конкурс прислів'їв»

Ведучий:

Діти, у вас на партах лежать половинки прислів'їв. Вам потрібно якнайшвидше і правильно зібрати з половинок цілі прислів'я.

В гостях добре а вдома краще.

Без праці не виймеш і рибку зі ставка.

Навчання світло а невчення тьма.

Поспішиш людей насмішиш.

Любиш кататися, люби та саночки возити.

Слайд 11.

9 конкурс « Слово заховано у слові »

Ведучий: Хлопці, у кожному слові, заховано ще за одним словом.

Знайдіть слова, які сховалися.

Хлів (лев)

Щілина (ялина)

Стовп (стіл)

Вудка (дочка)

Коса (оса)

Зубр (зуб)

Укол (кількість)

Крапки (окуляри)

Підбиття підсумків 8 конкурсу _____________________________

Слайд 12.

Ведучий:

Хлопці! Російська мова дуже гарна і виразна. Але якщо ми не дотримуватимемося норм грамотного листа, то будемо виглядати дуже безглуздо і смішно перед іншими людьми. Адже не дарма в народі кажуть:

«Що написано пером, не вирубаєш сокирою».

А зараз настав час підбити остаточні результати нашого пізнавального КВК і слово надаємо журі.

(Підбиття підсумків конкурсної програми.)

Література:

1. Лінго Т.І. Ігри, ребуси, загадки молодших школярів. - Ярославль: Академія холдинг, 2002.

2.Сухін І.Г. Цікаві матеріали: Початкова школа. - М.: ВАКО, 2005.

3. Семенова Є.Є. Цікава граматика. М: ОМЕГА, 1995.

4. Ушаков Н.М. Позакласні заняття з російської у початкових класах. - М.: Просвітництво, 1971.

    Наочність:

    кросвордами.

    Конспект уроку

    I. Організаційний момент

    Позитивний настрій:(звучить тиха мелодія)

    1. «Інтелектуали»

    2. «Грамотеї»

    3. «Лінгвісти»

    Розминка:

    Конкурс №1

    Конкурс грамотеїв: (виправ помилки).

    Конкурс №2

    1-команда

    бійки не буває

    …тільки підперезатися

    …ні і науки

    …століття вчися

    …а гроші для біди

    …а миші знайдуться

    Бідному одягнутися…

    Без борошна.

    Без шуму.

    Бережи хліб для їжі.

    Був би хліб…

    Вік живи…

    2-команда

    …а розуму не нажив

    …двох небитих дають

    …та толку мало

    …а кінець знайдеться

    …така і слава

    …там і скарб

    Як мотузочка не в'ється...

    Де лад…

    Які справи…

    До лисини дожив.

    За одного битого…

    Дзвону багато…

    3-команда

    Корінь вчення гіркий.

    Рідне місце – мати рідна, …

    Кращий дар – розум, …

    Сніг на полях - …

    Старий друг краще…

    Бережи сукню знову, …

    …, а праця солодка.

    … гірша біда – невігластво.

    … двох нових.

    … а чужина – мачуха.

    … хліб у засіках.

    … а честь змолоду.

    Конкурс №3

    Капітан 1-команди

    Капітан 2-команди

    Капітан 3-команди

    2. Граматична основа пропозиції – це доповнення та обставина?

    Конкурс №4«Гуманітарна математика»

    Конкурс №5

    Команди готують удома описи головних героїв будь-яких програмних творів (перша зачитує для другої, друга – для третьої, третя – для першої команди). Потрібно назвати автора твору, назву твору та героя. За кожен відгаданий опис команда отримує по 5 балів.

    Конкурс №6Відгадайте фразеологізми

    Конкурс №7Відгадайте кросворд

    Підбиття підсумків:

    Заключний етап уроку:

Перегляд вмісту документа
«Конспект уроку на тему: "Веселий вчений"»

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ РЕСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН

Школа-гімназія №30 міста Астани

РОЗРОБКА

позакласного заходу: «Клуб веселих грамотеїв»

Провів: вчитель російської мови

та літератури М.К.Султанова

Астана, 2016р.

Цілі позакласного заходу:

    розвивати інтелектуальні здібності учнів, розширювати їхній кругозір;

    розвивати уважність, зібраність, цілеспрямованість;

    виховувати кмітливість, допитливість.

Наочність:інтерактивна дошка, конверти із завданнями, плакати з

кросвордами.

Конспект уроку

I.Організаційний момент

Позитивний настрій:(звучить тиха мелодія)

Коли ми посміхаємося, ми рідше помиляємось.

І найчастіше нагороджуємося подарунками долі.

Нехай цими подарунками стануть добрі оцінки на уроці. Давайте посміхнемося один одному і постараємося зберегти гарний настрій на весь день. (Хлопці дивляться один на одного та посміхаються)

Вчитель: Здрастуйте, дорогі хлопці! Я рада вас бачити у нас у класі, на нашій грі. Представляю вам три команди:

1. «Інтелектуали»

2. «Грамотеї»

3. «Лінгвісти»

Сьогодні вам доведеться битися в інтелектуальному поєдинку між собою. Спочатку нам слід обрати експертів із числа учнів. Їхнє завдання: об'єктивно оцінювати команди.

Розминка:командам потрібно швидко вибрати капітана команди.

Конкурс №1

Конкурс грамотеїв: (виправ помилки).Першим відповідає команда, капітан якої першим підніме сигнальну картку.

Надіславши весна. Таєд снек. Відкривають голоси проліски. На береску розпустили зелені листочки. Сат наповнився голосами граків та скворсів.

Конкурс №2

З двох частин зберіть прислів'я:

1-команда

2-команда

3-команда

Конкурс №3 Гра для капітанів «Вірні та невірні твердження».

Ви читаєте дані на слайді твердження, відповідаєте словами «ТАК» чи «НІ».

Капітан 1-команди

1. Що підлягає відповідає на запитання Що робити? Що зробити?

2. Позначається предмет?

3.Головні члени пропозиції підлягає і присудок?

4.Підлягає означає дію?

Капітан 2-команди

1.Висловлюване виражається дієсловом?

2.Іменник відповідає на запитання Хто? Що?

3.Словосполучення чи є пропозицією?

4. Підлягає може бути виражене тільки іменником.

Капітан 3-команди

1.Іменник позначає обличчя?

2. Граматична основа пропозиції – це доповнення та обставина?

3.Пропозиція, яка має і підлягає і присудок називається двоскладовим?

4. Підлягає завжди виражається тільки іменником?

Конкурс №4 «Гуманітарна математика»

Коли Василисі Премудрій виповнилося 18 років, Кощій Безсмертний вирішив узяти її заміж. Василина запитала, скільки у Кощія скринь із золотом. Кощій відповів, що має 27 360 скринь, повних золота. І щороку додається по 33 скрині. Василиса обіцяла вийти заміж за Кощія тоді, коли матиме 30 000 скриньок, повних золота. Скільки років буде нареченій Кощія в день весілля? (98 років).

Конкурс №5 «Вгадай-но» (домашнє завдання)

Команди готують вдома опис головних героїв будь-яких програмних творів (перша зачитує для другої, друга – для третьої, третя – для першої команди). Потрібно назвати автора твору, назву твору та героя. За кожен відгаданий опис команда отримує по 5 балів.

Конкурс №6 Відгадайте фразеологізми

На слайді дано малюнки із зображеннями фразеологізмів, командам належить відгадати як звучить фразеологізм.

Конкурс №7 Відгадайте кросворд

    Головний член пропозиції, який називає того, хто діє, відчуває стан, відповідає на запитання: хто? що?

    Головний член пропозиції, який називає дію, стан чи ознаку підлягає і відповідає питанням: що робить предмет? який предмет? що таке?

    Розділ науки про мову, в якій вивчаються словосполучення та речення, правила їх побудови?

    Самостійна частина мови, яка вказує на предмети, ознаки чи кількість, але не називає їх?

    Розмова двох чи кількох осіб називається…?

    Розділ науки про мову, що вивчає правильну постановку розділових знаків?

    Розділовий знак, який ставиться між однорідними членами або між частинами складної пропозиції?

Підбиття підсумків:експерти підраховують бали та дають оцінку кожній команді. Вручення призів кожній команді.

Заключний етап уроку:

Груповий спів «Пісенька про доброту». Дякую всім за урок!

Фрагменти із позакласного заходу

«Клуб веселих грамотеїв»

Вручення призу команді – переможцю.



Останні матеріали розділу:

Міжгалузевий балансовий метод
Міжгалузевий балансовий метод

Міжгалузевий баланс (МОБ, модель «витрати-випуск», метод «витрати-випуск») - економіко-математична балансова модель, що характеризує...

Модель макроекономічної рівноваги AD-AS
Модель макроекономічної рівноваги AD-AS

Стан національної економіки, за якого існує сукупна пропорційність між: ресурсами та їх використанням; виробництвом та...

Найкращий тест-драйв Olympus OM-D E-M1 Mark II
Найкращий тест-драйв Olympus OM-D E-M1 Mark II

Нещодавно на нашому сайті був наведений. В огляді були розглянуті ключові особливості фотоапарата, можливості зйомки фото та відео, а також...