Відеоурок «Порівняння кутів. Вимірювання кутів

\
Тема: «Порівняння кутів»
Тип уроку: ОНЗ (відкриття нового знання) із застосуванням ПДО (технології проблемного навчання)
Підручник: Математика. 4 клас. Частина 3», автор: Л.Г. Петерсон
Мета уроку: організація діяльності учнів із вивчення способів порівняння кутів; створення умов саморозвитку учнів.
Основні завдання:
Освітні: відкрити способи порівняння кутів, тренувати навички письмових та усних обчислень.
Розвиваючі: розвивати увагу, абстрактне мислення, спостережливість, здатність порівнювати, самостійно проводити аналіз,
робити висновки.
Виховні: виховувати в студентів інтерес до математики, навички культурного спілкування, активну особистість.
УУД, що формуються:
пізнавальні: вміння порівнювати та вимірювати кути на око та способом накладання; вміння обирати найефективніші способи вирішення
завдань; здійснювати пошук та виділення необхідної інформації для виконання навчальних завдань; виконувати дії зі знаково
символічними засобами (моделювання); виконувати логічні дії – порівняння, узагальнення;
особистісні: оцінювання своєї навчальної діяльності за критеріями, визначеними спільно з учителем;
регулятивні: вміння ставити мету, навчальне завдання; здійснювати контроль за зразком;
метапредметні УУД: визначати та формувати мету уроку; розуміти навчальне завдання уроку; відповідати на підсумкові питання уроку та
оцінювати свої здобутки; працювати у парі; здійснювати пошук необхідної інформації для виконання навчальних завдань із використанням
навчальної літератури;
комунікативні: планування та здійснення навчальної співпраці з учителем та однолітками; вміти слухати інших, вміння
ставити навчальні питання; володіння монологічною та діалогічною формами мови.
Форми організації діяльності: групова, індивідуальна, парна.
Кошти навчання: комп'ютер, проектор, підручник; фрагменти з електронного навчального посібника "Математика та конструювання".
Методи: словесні, наочнопрактичні, проблемного викладу, самоконтролю.
Прийоми: «Знаю – Хочу знати – Дізнався», «Допісля», «Кошик понять».
Ресурси мережі Інтернет:
1. Фестиваль педагогічний ідей "Відкритий урок" (http://festival.1september.ru/).
2. Розробки уроків, презентації, електронний навчальний посібник «Математика та конструювання».
Технологія: ПДО (проблемне навчання).

Етапи уроку
Завдання етапу
Діяльність вчителя
Діяльність учнів
Хід уроку
Сформувати інтерес
до теми, що вивчається,
створити сприятливий
психологічний
налаштування працювати.
Організаційний
момент.
А
До
Т
У
А
Л
І
З
А
Ц
І
Я
Давайте настроїмося на роботу. Усміхнемося
собі, один одному, гостям. Ви все знаєте, все
вмієте.
У нас все сьогодні вийде.
Усний рахунок (слайд 2)
Обчисліть та запишіть тільки відповіді.
(слайд 2)
Співвіднесіть отримані результати з
літерами, а потім із даними числами.
Яке слово отримали?
Що вивчає геометрія?
Клацнувши на посилання, ви знайдете відповідь на цей
питання (слайд 3).
індивідуальна робота, робота
в парі
Геометрія.
Геометрія – одна з
найдавніших наук, «гео» земля,
"метріо" міряти.
Таке
назва
з
пов'язано
використанням геометрії при
вимірах біля.

Результат
(формовані УУД)
Особистісні:
самовизначення
Регулятивні:
цілепокладання
самоконтроль
Комунікативні:
планування навчального
співпраці з учителем та
однолітками
Знайдіть портрет вченого, на честь якого
названо шкільну геометрію (слайд 3).
Закріплення теми
«Кут. Види кутів».
Складіть розповідь про те, що ви знаєте про
кут? (слайди 47)
Що хотіли б дізнатися про кути? (слайд 8)
Геометрію, яку вивчають у
школі, називають евклідовою, по
імені давньо – грецької
вченого Евкліда.
Кут – геометрична
фігура, що складається з точки і
двох променів, що виходять з цієї
точки.
Види кутів: прямі, гострі,
тупі.
Пізнавальні:
будувати невеликі
математичні повідомлення в
усній формі, здійснювати
аналіз об'єкта

Регулятивні:
планування навчального
співпраці з учителем та
однолітками
Комунікативні:
Вміння обговорювати
виниклі проблеми, вміння
висувати версії
Пізнавальні:
вміння аналізувати,
виділяти та формулювати
завдання, вміння усвідомлено
будувати мовленнєве
висловлювання
Виникнення геометричних знань
пов'язане із практичною діяльністю людей.
Чим ми зараз і займемося.
Слайд 9
Порівняйте кути (зображення прямого,
тупого та гострого кута)
А яким способом ви зараз порівнювали
кути?
Слайд 10
Тепер порівняйте такі кути (два приблизно
однакових кута)
Робота в парах
легко виконують завдання
Ми порівнювали кути на око.
Вони однакові (виконують
завдання, застосувавши відомий
спосіб)
Практичне завдання, подібне до
попереднім.
Яким чином порівнювали?
А чи це точний спосіб?
Тоді ви можете стверджувати, що кути
рівні? (доводить, що завдання не
виконано)
Прийом 6.
Ви що хотіли зробити у другому завданні?
А який спосіб застосували?
Чи нам це вдалося зробити? (спонукання до
усвідомлення протиріччя)
Отже, над якою проблемою будемо зараз
працювати? (спонукання до формулювання
проблеми)
Сформулюйте тему коротше (спонукання до
переформулювання) (слайд 11)
На око.
Ні, не точний.
Ні, не можемо (усвідомлюють, що
завдання не виконано,
виникнення проблемної
ситуації)
Порівняти кути.
Порівнювали кути на око.
Ні (усвідомлення
незастосовності старого
способу).
Шукатимемо інший спосіб
порівняння кутів! (навчальна
проблема як середня між
питанням та темою уроку)
Порівняння кутів (навчальна
проблема як тема).
П
Про
З
Т
А
Н
Про
У
До
А проблеми
Формулювання
теми
Підвести учнів до
формулювання теми
уроку.

П матеріал
Про для висунення
І ня гіпотез
З
До
спонукання
до гіпотез
Р
Е
Ш
Е
Н
І
Я
Ф/м.
Перевірка гіпотез
Використовуємо діалог, що спонукає до проблеми
У кожної групи по два приблизно рівні
кута. Порівняйте ці кути накладенням.
А тепер до дошки пройдуть учні та покажуть
свої варіанти накладення (вибираємо різні
варіанти накладання)
Робота у групах
накладають кути кожен
своїм способом
Зміна діяльності.
Відпрацювати
практичні навички
на цю тему.
Виявлення недоліку в
знаннях та способах
дій.
Обговоримо перший спосіб. Ви з цим варіантом
згодні? (спонукання до перевірки)
Подивіться на другий спосіб. Все так
зробили? (спонукання до перевірки)
Чому ж вас не влаштовує запропонований
спосіб порівняння, коли один кут
розмістився всередині іншого? (слайд 12)
А ось третій спосіб. Розгляньте
уважно, як тут накладено кути?
Спробуйте зробити так! (спонукання до
перевірці)
Вийшло порівняти кути останнім
способом?
Тепер сформулюйте як потрібно
порівнювати кути.
Ні! Потрібно поєднати вершини
кутів (контраргумент)
Ні! Треба щоб одна сторона
кутів збігалася
(контраргумент)
Сторони кута – це промені. Якщо
їх продовжити, то видно, що
один кут не знаходиться всередині
іншого.
Тут поєднали вершини
кутів та один бік
(вирішальна гіпотеза)
накладають кути
Комунікативні:
брати участь у роботі
парами та групами
Регулятивні:
у співпраці з учителем,
класом знаходити кілька
варіантів вирішення навчальної
завдання
Пізнавальні:
проводити порівняння,
здійснювати аналіз об'єкту
Особистісні:
давати оцінку відповідям
однокласників будувати
найпростіші моделі
математичних понять
Пізнавальні:
пошук та виділення
необхідної інформації,
структурування знань,
усвідомлене та довільне
побудова мовного

Вираз
рішення
Встановлення причин
виявлених
недоліків у знаннях.
Провести
порівняльний аналіз
своїх припущень з
науковою теорією
Порівняйте свій спосіб з правилом
підручник.
Робота із правилом.
Прочитайте вголос.
Робота у парі. Розкажіть один одному.
Яким ми способом порівнюємо щось,
наприклад, говоримо – одна людина більше
іншого, або більше число, частка, дріб,
фігура площею?
Як потрібно накладати кути?
Повернімося до нашого завдання.
Подивіться, як ці кути порівнювали.
Перегляд слайдів 13.
Як можна порівнювати кути?
Складання алгоритму.
Творча робота.
Реалізація
продукту
З
А
До
Виявлення якості та
рівня засвоєння знань
та способів дій
Працюємо у групах.
Складіть схему чи алгоритм порівняння
кутів.
Способи порівняння кутів (слайд 14)
Перейдемо до закріплення.
Виконання завдань у підручнику.
Щоб порівняти кути, треба
накласти їх так, щоб
поєдналися вершини кутів і
одна із сторін.
Менше той кут, сторона
якого знаходиться всередині
іншого кута.
висловлювання в усній
формі
Регулятивні: вміння
виділяти та усвідомлювати що
вже засвоєно і що ще
підлягає засвоєнню,
усвідомлення якості та рівня
засвоєння
Комунікативні:
Ініціативне
співробітництво у пошуку та
зборі інформації, вміння з
достатньою повнотою та
точністю висловлювати свої
думки
Потрібно накласти кути так, щоб
поєдналися вершини кутів і
сторона одного кута збіглася зі
стороною іншого, а дві інші
опинилися по один бік
сумісних сторін.
Способи порівняння:
візуально
накладенням
Регулятивні: контроль,
корекція, виділення та
усвідомлення того, що вже

Р
Е
П
Л
Е
Н
І
Е
Перевір себе (слайд 15).
1. Які бувають види кутів?
2.Чим є сторони кута?
3.Якщо продовжити сторони
кута, то його величина…
4. Який кут називають гострим?
5.Величина якого кута більше прямого?

Додатковий матеріал (слайд 36).
Як знайти прямий кут у геометричній
фігурі?
Домашнє завдання
Забезпечення
розуміння дітьми мети,
змісту та способів
виконання домашнього
завдання
Завдання творчого характеру №8,
стор.2(Порівняй кути, розташуй літери в
порядку зростання величин кутів, і ти
дізнаєшся ім'я знаменитого правителя Єгипту)
Підсумок уроку
Дати якісну
оцінку роботи класу
Що нового ми дізналися про порівняння кутів?
Назвіть способи порівняння кутів?
Рефлексія
Акцентувати
увага на кінцевий
результат навчальної
діяльності на уроці.
Сьогодні на уроці я дізнався(ла)...
Найцікавішим для мене було...

(Слайд 35)
Називають основні позиції
нового матеріалу, і як вони їх
засвоїли (що вийшло, що не
вийшло і чому).
засвоєно і що ще підлягає
засвоєння, усвідомлення
якості та рівня засвоєння
Особистісні:
самовизначення
Комунікативні:
Здійснювати взаємний
контроль, аргументувати
свою точку зору
Пізнавальні:
рефлексія способів та
умов дій, контроль
та оцінка процесу та
результатів діяльності
Пізнавальні:
робота з інформацією
Регулятивні: оцінка
усвідомлення рівня та якості
засвоєння, контроль
Особистісні:
формування мотивації до
вченню
Комунікативні: вміння
з достатньою повнотою та
точністю висловлювати свої
думки
Пізнавальні:
на основі аналізу об'єктів
робити висновки
Регулятивні:
здійснювати
пізнавальну та

особистісну рефлексію

А у яких питаннях сумніваєтеся?

Тоді сформулюйте, будь ласка, мету уроку.

(Мета прописуємо на дошці).

Як добиватимемося мети?

Пропоную вам завдання №148 с.80 у підручнику.

Виконуємо завдання самостійно.

Перевіряємо за зразком: (на слайді)

3, 2, 7, 1, 4, 5, 8, 6,

Чи було легко порівнювати кути? У чому труднощі?

Хто згоден, не згоден?

Як порівнювали? Яким способом?

Критерії:

"5" - 0 помилок, "4" - 1-2ош., "3" - 3-4 ош.

Практична робота №1.

Виконуємо завдання 3) цього номера, креслимо у зошиті 2 кути, які легко порівняти та 2 кути, які порівняти важко. (1 чол. - За дошкою)

Взаємоперевірка

Перевіряємо, оцінюємо вміння креслити кути для порівняння на око.

А зараз, щоб підтвердити чи спростувати інші висловлювання з гри «Чи вірите ви що…», я пропоную вам познайомитися з невеликою інформацією, в якій, якщо ви уважно читатимете, можете знайти відповіді на запитання.

При читанні я пропоную використовувати прийомІнсерт» для зручності фіксації інформації. (+ знав, ! - Нове, ? Не зрозумів)

Текст для роботи:

Форму предметів та його розміри вивчає геометрія – частина великої науки математики. Головне поняття геометрії – фігура. У фігур є назва: куля, промінь, пряма, точка, відрізок, кут, трикутник….

Два промені, що виходять із однієї початкової точки, утворюють кут. Промені, що утворюють кут, називаються сторонами кута, які початкова точка – вершиною кута. Кути бувають різні: тупі, прямі, гострі та розгорнуті. Величину кута можна порівняти та виміряти. Порівняти кути можна різними способами. Порівняти можна на око (приблизно), а можна шляхом накладання кутів один на одного. Вимірюють кути спеціальним приладом – транспортиром. Транспортир показує величину кута у градусах.

Отже, що ви знали?

А яку нову, цікаву інформацію з теми уроку ви зараз дізналися?

У завданні №148 ми порівнювали кути яким чином?

Про який інший спосіб порівняння кутів дізналися?

Практична робота №2.

Пропоную порівняти два кути саме цим способом.

Кожна дитина отримує лист із двома кутами:


Попередньо складається разом із дітьми алгоритм порівняння кутів за допомогою накладання:

Для того, щоб порівняти кути, необхідно:Алгоритм:

1) вирізати кут №1; 2) поєднати вершини кутів та одну зі сторін кутів; 3) з другого боку кута визначити який кут більше (менше).

Діти вирізають один із кутів і накладають на інший за алгоритмом.

Яким чином зараз порівнювали кути?

Математика – наука точна. Як ви вважаєте, який спосіб є точнішим?

Фізкультхвилинка

А зараз я вам повернутися до питання №7 гри та виконати це завдання, щоб перевірити його. Змоделюємо кути за допомогою пластиліну та паличок.

Перевіримо за зразком на слайді чи дошці.

Оцінимо (уміння моделювати кути).

Нещодавно на уроці математики креслили різні кути. Я пропоную вам вирішити задачу, пов'язану із цим завданням.Слайд

Завдання. У Юлі на кресленні вийшли 7 тупих кутів, 1 прямий, і 11 – гострих, а Валі 5 тупих кутів, 2 прямих та 14 – гострих. У кого і на скільки накреслено кутів більше?

Яким із відомих способів короткого запису зручніше його записати? (Таблицею).

Складемо таблицю та вирішимо задачу самостійно.

Перевірка. Оцінка вміння розв'язувати задачі.

Клас: 3

Предмет:математика (Розвиваюча програма Л.В.Занкова)

Тема:Види кутів та їх порівняння.

Тип уроку: відкриття нового знання

Цілі:

Навчальні: Відкрити способи порівняння кутів.

Розвиваючі:Розвивати увагу, абстрактне мислення, спостережливість, здатність порівнювати, самостійно проводити аналіз, робити висновки.

Виховують:Виховувати в студентів інтерес до математики, навички культурного спілкування, активну особистість.

Використовувана технологія:РКМПП

УУД, що формуються:

Регулятивні:вміння поставити мету, навчальне завдання; здійснювати контроль за зразком.

Пізнавальні:вміння порівнювати та вимірювати кути на око та способом накладання; будувати кути заданої величини за допомогою вимірювальних інструментів; вміння обирати найефективніші способи вирішення завдань; здійснює пошук та виділення необхідної інформації для виконання навчальних завдань; дії зі знаково-символічними засобами (моделювання); логічні – порівняння, упізнання, узагальнення.

Комунікативні:планування та здійснення навчальної співпраці з учителем та однолітками; вміти слухати інших, уміння ставити навчальні питання; володіння монологічною та діалогічною формами мови;

Особистісні:оцінювання своєї навчальної діяльності за критеріями, визначеними разом із учителем.

Обладнання:комп'ютер, картки з кутами та грою «Чи вірите ви, що…», ножиці учнів, палички та пластилін для моделювання

Хід уроку

Етапи

Діяльність вчителя

Діяльність учня

Вітання

Виклик

Перевіримо загальну готовність. Бажаю успіху.

Сьогоднішній урок хочу почати словами французького філософа Жан Жака Руссо: «Ви талановиті діти! Колись ви самі приємно вразитеся, які ви розумні, як багато й добре вмієте, якщо постійно працюватимете над собою, ставитимете нові цілі до їх досягнення…».

Я бажаю вам вже сьогодні на уроці переконатись у словах Ж. Ж. Руссо.

Ви готові до роботи?

Тоді в дорогу.

Розминка для розуму.

Якщо ви правильно вирішите висловлювання, то можете сформулювати тему уроку. Після кожної правильної відповіді висвічується буква. Якщо розставити відповіді в порядку зростання, можна буде прочитати тему уроку.

На слайді: 8х6, 9х5, 18:2, 7х4, 30:5, 42:6, 72:9, 4х6, 5х7

е і в е з р а н

500-200 900-2 733+100 580-40 806-6

у в о г л

А зараз я пропоную вам зіграти зі мною у гру «Чи вірите ви, що…»

1) наука, яка вивчає кути, називаєтьсягеометрія;

2) кути бувають тупі, прямі та гострі;

3) не можна порівняти два кути;

4) існує кілька способів порівняння кутів;

5) за допомогою кутів можна моделювати фігури тварин;

6) немає інструмента для порівняння кутів;

7) з трьох паличок можна викласти відразу три кути: прямий, тупий і гострий

8) гострий кут більший за тупий

У яких питаннях ви не сумніваєтеся і вважаєте, що правильно відповіли?

Чому ви впевнені у правильності відповідей?

перевіряють готовність

Обчислюють усно

Тема: Порівняння кутів

Самостійно відповідають на питання гри

Можуть відповісти у № 1, 2, 6, 8

Знали, читали

Осмислення

А у яких питаннях сумніваєтеся?

Тоді сформулюйте, будь ласка, мету уроку.

(Мета прописуємо на дошці).

Як добиватимемося мети?

Пропоную вам завдання №148 с.80 у підручнику.

Виконуємо завдання самостійно.

Перевіряємо за зразком: (на слайді)

3, 2, 7, 1, 4, 5, 8, 6,

Чи було легко порівнювати кути? У чому труднощі?

Хто згоден, не згоден?

Як порівнювали? Яким способом?

Критерії:

"5" - 0 помилок, "4" - 1-2ош., "3" - 3-4 ош.

Практична робота №1.

Виконуємо завдання 3) цього номера, креслимо у зошиті 2 кути, які легко порівняти та 2 кути, які порівняти важко. (1 чол. - За дошкою)

Взаємоперевірка

Перевіряємо, оцінюємо вміння креслити кути для порівняння на око.

А зараз, щоб підтвердити чи спростувати інші висловлювання з гри «Чи вірите ви що…», я пропоную вам познайомитися з невеликою інформацією, в якій, якщо ви уважно читатимете, можете знайти відповіді на запитання.

При читанні я пропоную використовувати прийом Інсерт»для зручності фіксації інформації. (+ знав, ! - Нове, ? Не зрозумів)

Текст для роботи:

Отже, що ви знали?

А яку нову, цікаву інформацію з теми уроку ви зараз дізналися?

У завданні №148 ми порівнювали кути яким чином?

Про який інший спосіб порівняння кутів дізналися?

Практична робота №2.

Пропоную порівняти два кути саме цим способом.

Кожна дитина отримує лист із двома кутами:

Попередньо складається разом із дітьми алгоритм порівняння кутів за допомогою накладання:

Для того, щоб порівняти кути, необхідно:Алгоритм:

1) вирізати кут №1; 2) поєднати вершини кутів та одну зі сторін кутів; 3) з другого боку кута визначити який кут більше (менше).

Діти вирізають один із кутів і накладають на інший за алгоритмом.

Яким чином зараз порівнювали кути?

Математика – наука точна. Як ви вважаєте, який спосіб є точнішим?

Фізкультхвилинка

А зараз я вам повернутися до питання №7 гри та виконати це завдання, щоб перевірити його. Змоделюємо кути за допомогою пластиліну та паличок.

Перевіримо за зразком на слайді чи дошці.

Оцінимо (уміння моделювати кути).

Нещодавно на уроці математики креслили різні кути. Я пропоную вам вирішити задачу, пов'язану із цим завданням. Слайд

Завдання.У Юлі на кресленні вийшли 7 тупих кутів, 1 прямий, і 11 – гострих, а Валі 5 тупих кутів, 2 прямих та 14 – гострих. У кого і на скільки накреслено кутів більше?

Яким із відомих способів короткого запису зручніше його записати? (Таблицею).

Складемо таблицю та вирішимо задачу самостійно.

Перевірка. Оцінка вміння розв'язувати задачі.

Мета: Порівнювати кути, знаходити способи порівняння кутів.

Виконуючи завдання

Перевіряють за зразком

На око

Працюють з листом оцінювання

Чортять кути в зошиті для порівняння на око

Оцінюють роботу сусіда

Читають текст, позначають значками

Висловлювання дітей

Транспортир, 2 способи порівняння кутів, градуси, геометрія

на око

накладенням

Спільно з учителем складають алгоритм порівняння

Вирізують, накладають, роблять висновок

Накладення

Моделюють кути за допомогою паличок та пластиліну

Оцінюють

Читають завдання

Чортять на дошці та у зошиті

Перевіряють, зважаючи з еталоном

Рефлексія

Повернімося до гри "Вірите, чи ви, що ...".

На які питання ми протягом уроку не знайшли відповіді?

Повернемося до мети, поставленої на початку уроку.

Домоглися? Чому? Що було важко? Чи всі запитання знайшли відповіді?

Звернемося до аркуша оцінювання. Над розвитком яких умінь працювали на уроці?

Де вони можуть стати в нагоді в житті?

Домашнє завдання (на вибір учня):

1) Кросворд на тему уроку

2) Зобразити на листах тварини, використовуючи лише кути.

3) Виконати завдання підручника с.80 №149 №150(1)

Кросворд:

По горизонталі:1. Два промені, що виходять із однієї точки, утворюють ….. 2. Прилад для вимірювання кутів називається….. . По вертикалі: 1. Крапка, що з'єднує два промені кута називається … . 2. Найбільш точний спосіб порівняння кутів. 3. Кут більше прямого, називається… .

Заповнюють третю графу таблиці.

Не знайшли відповіді на запитання №5

Відповідають.

Ставлять середню позначку за урок.

Кроїти, будувати, виготовляти вироби

Програми

Текст для роботи:

Форму предметів та його розміри вивчає геометрія – частина великої науки математики. Головне поняття геометрії – фігура. У фігур є назва: куля, промінь, пряма, точка, відрізок, кут, трикутник….

Два промені, що виходять із однієї початкової точки, утворюють кут. Промені, що утворюють кут, називаються сторонами кута, які початкова точка – вершиною кута. Кути бувають різні: тупі, прямі, гострі та розгорнуті. Величину кута можна порівняти та виміряти. Порівняти кути можна різними способами. Порівняти можна на око (приблизно), а можна шляхом накладання кутів один на одного. Вимірюють кути спеціальним приладом – транспортиром. Транспортир показує величину кута у градусах.

Аркуш оцінювання

позначка

позначка

Підсумок:

Підсумок:

Навчально-методична розробка уроку математики в 5 класі на тему: Порівняння кутів накладенням.

Ар'яхова Марина Володимирівна,

Вчитель математики МБОУ

«Чувасько-Дрожжанівська середня загальноосвітня школа»

План-конспект уроку

Тема урока : Порівняння кутів накладенням

Тип уроку : комбінований.

Цілі уроку:

1.Освітні:

Повторити визначення кута та способи позначення кутів;

Повторити визначення розгорнутого кута;

Сформувати вміння порівнювати кути накладенням.

2.Розвиваючі:

Розвиток уміння аналізувати та робити висновки з теоретичного матеріалу, запропонованого у підручнику;

Розвитку монологічного мовлення та діалогу як форми узагальнення та закріплення знань

3. Виховні:

Виховання культури математичної мови;

Виховання культури математичного запису під час вирішення завдань;

Виховання культури використання під час уроці геометричних інструментів.

Устаткування Кабіна: проектор, екран, медіапрезентація, комп'ютер.

Хід уроку:

1.Організаційний момент.

- Перевірка готовності учнів до уроку, позначка у журналі відсутніх учнів.

Обмін робочими зошитами.

2.Актуалізація знань учнів.

Усна робота.

Використовуючи матеріали слайдів №1, 2, 3, 4, 5 повторюємо визначення кута та види кутів.

Практична робота.

Виконати практичну роботу, запропоновану на слайді №6 за варіантами. Два сильні учні виконують те ж завдання на зворотному боці дошки. Далі самоперевірка виконаних робіт для зразка використовуються роботи сильних учнів, виконані на дошці та попередньо перевірені вчителем.

3. Вивчення нового матеріалу.

- Актуалізація знань з метою підготовки до вивчення нової теми.

Усне опитування з використанням слайдів №7,8,9,10,11

Згадати способи порівняння двох відрізків

Який із кутів більше гострий чи тупий?

Який із кутів більше гострий чи прямий?

Який із кутів більший за прямий чи тупий?

- Постановка проблемного питання.

Як порівняти два кути, якщо вони обидва гострі чи обидва тупі?

Вчитель під час усної розмови підводить учнів до основного висновку теми, що вивчається. Для порівняння двох кутів необхідно накласти їх один на одного. Якщо при накладенні два кути суміщаться, то вони рівні. (слайд №13)

4. Закріплення вивченої теми

- Фронтальна робота із класом

Усно виконайте завдання зі слайду №14 і зробіть висновок

Виконайте аналогічне завдання за слайдом №16.

- Робота за підручником

Учні самостійно виконують вправу № 516 із підручника, потім перевіряють виконане завдання за слайдом №18

Виконання практичної роботи

Діти виконують роботу самостійно у зошитах за слайдом №19. Перевірка практичної роботи виконується шляхом взаємоперевірки, правильний варіант виконання дається на слайді №20

5. Підбиття підсумків уроку.

6. Домашнє завдання.

Написати міні-твір про пригоду 4 кутів гострого, тупого, прямого та розгорнутого.

Використана література.

1. Математика 5 клас: І.І Зубарєва, А.Г.Мордкович-М.: Мнемозіна, 2012.

2. Алгебра відкриті уроки: С. Н. Зеленська. Видавництво "Вчитель".



Останні матеріали розділу:

Федір Ємельяненко розкритикував турнір у грізному за бої дітей Омеляненко висловився про бої в чечні
Федір Ємельяненко розкритикував турнір у грізному за бої дітей Омеляненко висловився про бої в чечні

Заява уславленого спортсмена та президента Союзу ММА Росії Федора Омеляненка про неприпустимість дитячих боїв після бою дітей Рамзана Кадирова...

Саша пивоварова - біографія, інформація, особисте життя
Саша пивоварова - біографія, інформація, особисте життя

Ті часи, коли моделлю обов'язково мала бути дівчина з ляльковим личком, суворо відповідна параметрам 90-60-90, давно минули.

Міфологічні картини.  Головні герої та символи.  Картини на сюжет з історії стародавньої греції.
Міфологічні картини. Головні герої та символи. Картини на сюжет з історії стародавньої греції.

Вік вищого розквіту скульптури в період класики був і віком розквіту грецького живопису. Саме до цього часу відноситься чудове...