Конспект заняття на тему космос старша група. Конспект заняття на тему: «День космонавтики» у старшій групі

Дата публікації: 12.04.17

Конспект НОД у старшій групі на тему: Космос

Конспект безпосередньої освітньої діяльності. Пізнання. Формування цілісної картини світу. Тема «Неосяжний космос» для старшої групи Мета: викликати інтерес до космічного простору, розширювати уявлення дітей про професію льотчика – космонавта, виховувати повагу до професії, розвивати уяву, фантазію, познайомити з конструктором С. П. Корольовим, який стояв біля костів , закріпити знання дітей про те, що першим космонавтом був громадянин Росії Юрій Гагарін, виховуватиме гордість за свою країну.

Обладнання: портрети Юрія Гагаріна та С. П.Корольова, ілюстрації із зображенням зоряного неба та планет, предметні картинки із зображенням транспорту, побутових приладів, тематичні картинки (зірка, зірочок, зоряне небо, зореліт.) до гри «Сімейка слів», макет ракети. Вдома за книжкою та в дитячому садку Мріють хлопчаки, мріють дівчата Летіти на Місяць. Наполегливо мріють вони про Місяць І навіть літають, але тільки уві сні. Скажіть хлопці, про що я зараз прочитала вірш? (Про планету Місяць.). Невдовзі наша країна відзначає «День космонавтики». Виповнюється 53 роки з польоту в космос першої людини.

Це свято космонавтів та людей, хто бере участь у створенні космічних ракет. А ви хлопці хотіли б стати космонавтами? (Так). Хто такі космонавти? (Люди, що літають на космічному кораблі до зірок.). Як ви вважаєте, яким має бути космонавт? (Здоровим, сильним, знаючим, працьовитим, мужнім, витривалим тощо). Чому людина захотіла полетіти в космос? (Він хотів дізнатися, чому зірки такі яскраві). Хлопці, ви любите дивитись на небо вночі? (Так). А що можна побачити на небі? (Зірки, Місяць). Скільки зірок на небі? (Дуже багато).

Безхмарний ясний вечір, небо над нашою головою посипано безліччю зірок. Вони схожі на маленькі блискучі точки та розташовані далеко від Землі. Насправді, зірки дуже великі (показ ілюстрації). І ось одного разу дивився чоловік на зоряне небо і йому захотілося дізнатися, що це за зірки і чому вони такі яскраві. Вчені вигадали спеціальні прилади - телескопи, спостерігали і дізналися, що ще є й інші планети. Діти, які планети ви знаєте? (Земля, Місяць, Сонце, Марс.). Але люди хотіли знати, чи є життя на інших планетах. Які там живуть істоти, чи вони схожі на нас, чи є повітря на інших планетах. Але щоб це дізнатися, треба обов'язково долетіти до них. Літаки для цього не підходили. Хто знає чому? (Бо до планет дуже далеко.). І ось вчені під керівництвом конструктора Корольова (показ ілюстрацій) винайшли перший супутник, встановили на ньому прилади та запустили у космічний простір. На борту його було двох собак - білка і стрілка, вони вдало повернулися на Землю. А потім 1961 року вперше до космосу вирушила людина. Хто знає прізвище цієї людини? Хто ж був першим космонавтом на Землі? (Ю. А. Гагарін.) (Показ ілюстрацій). Коли Юрій Гагарін полетів уперше до космосу, вся країна стежила за його польотом, усі люди хвилювалися. І коли він приземлився, всі раділи. Люди виходили на вулиці міст та влаштовували свято.

Усі пишалися, що саме російський громадянин першим у світі полетів у космос. Рухлива гра «Ракета»: А зараз ми з вами, діти відлітаємо на ракеті – Марширують по колу. На шкарпетки піднімися, а потім руки вниз - Піднімаються на шкарпетки, руки нагору, склавши долоні. Руки вниз. Раз, два - потягнись, ось летить ракета вгору - Піднімаються на шкарпетки, руки вгору, склавши долоні, біжать на шкарпетках у різні боки. Хочете хлопці, я розповім вам про випробування, які космонавти повинні пройти на Землі. (Хочемо.). Гра «Що змінилося»: (Предметні картинки із зображенням різних тем.). А зараз ми перевіримо, яка пам'ять наших космонавтів. Розгляньте та назвіть картинки. Зараз ви заплющите очі, а я приберу або поміняю картинки подекуди. Ви розплющите очі і скажіть, що ж змінилося. Розплющіть очі, подивіться і скажіть, що змінилося? Чого не стало? Молодці! Поплескайте собі, з першим випробування ви впоралися. Увага! Друге випробування. Гра «Сімейка слів»: Давайте пограємо і утворимо слова однієї сімейки до слова «зірка»

Як можна ласкаво назвати Зірку? (Зірочка.). Якщо на небі багато Зірок, то скажемо, яке воно? (Зоряне.). Як називається корабель, що летить до зірок? (Зіркольот.). Як у казках називають чарівника, який передбачає майбутнє за зірками? (Зірочка.). У космонавтів є випробування на кмітливість, зараз я хочу влаштувати таке випробування: у мене є набори картинок. Подумайте добре, що в них зайве. Потрібно відповісти швидко і обґрунтувати свою відповідь. (Літак, вертоліт, ракета, автобус.). Молодці! І з цим випробування ви впоралися. Я пропоную вам вирушити сьогодні до космічної подорожі. На чому ми вирушимо у подорож? (На космічній ракеті). Хто керує космічним кораблем? (Космонавт.). Командиром буде той, хто вгадає загадку: Вугілля палає - совком не дістати Вночі їх видно, а вдень не бачити Що це? (Зірки.). Ми вирушаємо у політ. Поплескайте собі. Усіх зараховую до загону космонавтів. Отже, ми пройшли тренування. Чого ж у нас ще бракує? (Ракети.) – будують ракету, використовуючи стільці та макет ракети. Діти сідайте, скоро ви злетите, а я залишуся на Землі і стежитиму за вашим польотом. Командиру приготувати ключ до старту (Є на старт!). Ключ на запуск (Є ключ на запуск!). Почати зворотний відлік (діти рахують від 10 до 1). Пуск (Є пуск!). Поїхали! Одна хвилина – нормальний політ. Злетіла ракета в небо І в ту ж мить помчала Лише в синьому небі смуга Як сніг біліти залишилася. До побачення, щасливого вам шляху!

Ціль:

Удосконалювати вміння вирішувати арифметичні та логічні завдання, обстежити та називати об'ємні геометричні фігури, вправляти у кількісному, порядковому та зворотному рахунку, закріпити знання про суміжні числа та площинні геометричні фігури, орієнтування у просторі; вміння конструювати космічні літаючі об'єкти за допомогою прикладного матеріалу.

Розширити уявлення про природу Космосу, планети Сонячної системи, сузір'я.

Заохочувати до пошуково-дослідницької діяльності.

Розвивати зв'язне мовлення дошкільнят, зорове та слухове сприйняття, увага, уява, логічне мислення, допитливість, кмітливість.

Забезпечити зниження нервової напруги та розвиток тактильно-інтенсивної чутливості та дрібної моторики пальців рук під час виконання вправи у піску; використовувати прийоми "аромотерапії" для профілактики дитячих захворювань.

Виховувати бажання пізнавати нове, дружні стосунки, художній смак.

Матеріал: конверти із завданнями, лист від Лунтика, прозорі склянки з водою на кольорових колах, педагогічна пісочниця, тарілки з ароматизованою сіллю, зображення сузір'їв на картках та індивідуальних аркушах для дітей, арифметичні та логічні завдання, набірне полотно, дидактичні ігри: «Сонячні промінчики », «Суміжні числа», «Склади сузір'я», «Що ми візьмемо у космічну подорож?», фломастери, паперові тарілки, клей, модель вулкана, кольорова фарба, сода, пластикова пляшка, кислий розчин. Вірші та загадки, музичний супровід, звуки космосу.

Підготовка дітей: проведено індивідуальну роботу з вивчення віршів, опрацьовано відповідні теми на заняттях.

Хід заняття в дитячому садку на тему космос

Групова кімната обладнана моделями та зображеннями Сонця, планет та зірок.

Діти стоять на килимі в колі, тримаючись за руки. Вихователь привертає увагу дітей до конверта, на якому зображено Лунтік.

Вихователь: Як ви вважаєте, від кого може бути цей лист?

(Діти висувають припущення, від кого міг би прийти лист)

Вихователь: Я думаю, що цей лист призначений вам, тож із задоволенням його зачитаю. (Читає лист)

«Вітаю вас друзі! Пише вам знайомий дослідник Лунтік. Я дізнався, що на планеті Земля є місто Краснодар, в якому знаходиться дитячий садок _______ та група _________ яку відвідують найдружніші, винахідливі та сміливі діти. Я звертаюся до вас за допомогою. Сердитий чарівник Астероїд зачарував і відправив мене на незнайому планету. Допоможіть мені врятуватися! Знайти мене можна, виконавши завдання, які приховані на планетах Сонячної системи.»

Вихователь: Ну що, допоможемо? Виконаємо всі завдання, знайдемо Лунтіка та повернемо його додому? У вас є дорожні сумочки, в які ви складатимете зароблені зірки за кожне виконане завдання. Ми на деякий час уявимо себе дослідниками космосу. Космонавти перед тим, як вирушити в політ, проходять спеціальні тренінги. Ось і ми з вами підготуємося до польоту, виконавши самі вправи.

(Звучить тиха музика, діти стоять у колі, вихователь ставить питання: що у них знаходиться праворуч, ліворуч, спереду, ззаду, зверху, внизу)

Вихователь: Ми потренувалися, набралися сил, подорож у нас тривала, треба зібрати потрібні нам речі.

Дидактична гра: «Що ми візьмемо до Космічної подорожі?»

Дітям пропонуються зображення 10 предметів, вони обирають лише ті, які стосуються Космосу.

Вихователь: Скільки ми з собою взяли предметів? Скільки залишили?

Космічний простір зберігає багато таємниць. А щоб він був до нас привітним, давайте скажемо космічне привітання:

Діти:

Раз два три чотири п'ять,

Почнімо космос ми вивчати.

У небі Сонце та планети

Ясні зорі та комети

Ми вітання послати хочемо

Дружно до Космосу полетимо!

Вихователь: Вирушаємо в політ, приготувалися, починаємо зворотний відлік: 10 – 1! Стартуємо!

Політ відбувається за графіком, ми прямуємо до центру Сонячної системи. Ось і перша наша зупинка. Ми здійснили приземлення на Сонці, а до речі Сонце – це планета чи зірка?

Діти: Зірка.

Вихователь: На що вона схожа?

Діти: На кулю, що горить.

Вихователь: Слухайте, будь ласка, які звуки у Сонця. (Діти слухають запис)

А ось конверт із нашим першим завданням.

Гра «Сонячні промінчики»

(Виховник пропонує дітям розташувати сонячне проміння відповідно за розміром довше – коротше). Діти, які виконували завдання, одержують зірки та кладуть їх у сумочку.

Вихователь: На Сонці дуже жарко, ми вгамуємо спрагу «кольоровою водою», вона незвичайна допоможе вам зарядитися радістю та здоров'ям додасть силу та гармонію Всесвіту. Подорожуємо далі.

Перед нами маленька планета, що знаходиться ближче до Сонця. Як вона називається?

Діти: Меркурій

Вихователь: Що ви знаєте про Меркурію?

Діти:

Меркурій – найближча до Сонця планета.

Спека нестерпна! Смажить у котлету!

Повернута до Сонця однією стороною,

З іншого боку - страшний холод і мертвий спокій.

Вихователь: А ось і наше завдання. На планеті Меркурій розташовані дослідницькі станції. Посередині станція під номером 5 (8, 6), розташуйте номери біля інших станцій, розташованих праворуч і ліворуч від неї?

(Діти виконують завдання та отримують нагороду – зірки.)

Вихователь: Вирушаємо у політ! Зворотній відлік 10-1! Стартуємо!

Щоб політ пройшов веселіше пограємось.

Фізамитка «Земля, повітря, вода»

Вихователь називає

«Земля» - гравці марширують,

«Вода» – діти імітують, ніби пливуть,

"Повітря" - махають руками як крилами.

Вихователь: Наша наступна зупинка планети Венера. Як її ще називають?

Діти: «Сестрою Землі»

Вихователь: Що це? Здається наше завдання.

Планета Венера вкрита піском, у ньому приховані об'ємні геометричні фігури. Їх потрібно знайти, обстежити та назвати.

Пісочна терапія з дітьми

Проводиться виконання завдання: Діти занурюють пальчики в пісок, знаходять обстежують геометричну фігуру і називають її (куля, куб, циліндр, конус). Вихователь пропонує розмістити фігури за величиною. (Більш-менш). Діти одержують зірку.

Вихователь: Продовжуємо нашу подорож. Час у польоті минає непомітно. Приземляємось на планеті, а назву ви мені підкажете, коли згадаєте яку планету називають «Червоною».

Діти: Марс

Вихователь: Так, Марс. На цій планеті багато вулканів, кратерів, долин та пустель. Ви хочете спостерігати за вулканом? Він може спати, тобто схожий на звичайну гору, а коли прокидається кратер - з вершини виливається магма.

Дослідницька діяльність дітей «Вулкан»

Діти:

Він такий величезний -

Радіє око.

Тяжкий землі він

Десь у триста разів.

Вихователь: У космічних ракетах є кімнати відпочинку, під час подорожі ми втомилися, давайте сядемо. А ось і наше завдання, мандруючи в космосі, ви бачили багато сузір'їв. За зразком викладіть сузір'я на дошці, порахуйте кількість зірок та знайдіть відповідну цифру.

Кожен з вас має аркуші паперу, на яких зображено зірку. У точок є цифри, послідовно з'єднайте їх. І дайте назву вашому сузір'ю.

Діти виконують завдання.

Вихователь: Відпочили? Вирушаємо в політ, приготувалися, починаємо зворотний відлік: 10 – 1! Стартуємо! На нас чекає планета Сатурн. Що цікавого ви знаєте про цю планету?

Діти: Сатурн має кільця, вони складаються з пилу, каменів і крижинок.

Щоб виконати наступне завдання, нам потрібно вирішити завдання.

Задача1: У сузір'ї Малої ведмедиці - 7 зірок,

А у сузір'ї Великої ведмедиці – 8 зірок.

На скільки більше зірок у сузір'ї Великої ведмедиці?

Завдання 2: Над планетою пролетіла комета,

Через деякий час пролетіло ще 3 комети.

Скільки всього пролетіло комет над планетою?

Завдання 3: На космодромі було 7 космічних кораблів, що літають, 4 корабля полетіли.

Скільки кораблів, що літають, залишилося на космодромі?

За виконання завдання діти отримують зірки.

Вихователь: Молодці ви впоралися із завданням, вирушаємо у подорож. На нас чекає планета – Уран. Що ви знаєте про цю планету?

Діти:

Далеко від Сонця та світла

Планети цієї орбіта

Зі снігу і льоду кургани

Заховані на поверхні Урану.

Вихователь: Давайте сядемо і відпочинемо, виконаємо наступне завдання. Візьміть тарілочки, у яких ароматизована сіль. Я прочитаю загадки про площинні геометричні фігури, відповідь ви намалюєте вказівним пальцем. А вдихаючи аромат, ви зміцните свій імунітет.

Олівці Альоша взяв,

Швидко щось намалював.

Я лист крутила, як могла,

У фігури лише три кути.

(трикутник)

Він давно знайомий мій,

Кожен кут у ньому прямий.

Усі чотири сторони

Однієї довжини.

(Квадрат)

На квадрат я дуже схожий.

Маю також чотири сторони.

Тільки дві з них протилежні -

Одинакової довжини.

А сусідні – не рівні.

(Прямокутник)

Я без сторін і без кутів

Як звусь, вгадай.

І на малюнках дітей

У сонечку дізнайся.

(Коло)

Якби я взяв коло,

З двох боків ось так притис,

Відповідь давайте дружно -

Вийшов би в нас...

(Овал)

Вихователь: За допомогою яких пристроїв досліджують космос?

Діти За допомогою телескопа.

Вихователь: Візьміть аркуш паперу, і конструюйте телескоп, перетворивши його на трубочку. Подивіться в нього довкола, які планети, зірки. Розгляньте наступну 8 планету Сонячної системи – Нептун. Вона маленька і знаходиться далі від Сонця. Що ви бачите?

Діти: Лунтика!

Лунтік: Дякую друзі! Ви врятували мене від злого чарівника Астероїда. Виконуючи завдання, ви подорожували в космічному просторі, дізнавалися про нове. А зараз час вирушати додому, як називається ваша планета, на якій ви живете?

Діти: Земля

Вихователь: З космічного центру землі надійшов сигнал повернення додому.

Лунтик: Зачекайте, зачекайте. Повертаючись на свою планету, я запрошую вас у гості. А живу я на супутнику Землі, який називається – Місяць.

Вихователь: Приймемо запрошення?

Діти: Так.

Вихователь: Полетіли! Стартуємо!

Ми з вами дослідники та винахідники давайте сконструюємо космічні літаючі кораблі.

(Діти конструюють з паперових тарілок кораблі, що літають)

Давайте їх опробуємо (діти обіграють свої вироби)

Вихователь: Увага! З космічного центру планети Земля надійшов сигнал повернення додому. Лунтик ми відлітаємо, до побачення. Екіпаж! Зайняти свої місця! Пристебніть ремені безпеки. Полетіли. Входимо до атмосфери Землі (звук атмосфери).

Ось ми і вдома, хто розповість, що ми сьогодні займалися? (Діти розповідають про подорож). Дякую вам за кмітливість, розважливість та добрі серця. Дружба нам допомагає творити справжні чудеса. Підрахуйте скільки зірок кожен із вас отримав? Ви можете обміняти їх на цукерки.

Діти змінюють зірки та підраховують цукерки.

наталі меншикова
Конспект тематичного заняття «Космос» (старша група)

Конспект тематичного заняття на тему« Космос» .

Вікова група: діти 4-5 років.

Освітня область: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація», «Худ. творчість», «Здоров'я».

Ціль: поглиблення знань дітей про космосі.

Розвиваючі завдання: розвивати прагнення пошуково – пізнавальної діяльності; розвивати вміння спостерігати, аналізувати, робити висновки; розвивати розумову активність; розвивати зорову пам'ять, увагу, кмітливість; розвивати творчі здібності; розвивати мову.

Виховні завдання: виховувати в дітях бажання та прагнення пізнавати космос, планети, супутники і все, що з ним пов'язане; виховувати повагу до професії космонавта, почуття патріотизму; виховувати бажання бути сильним та сміливим.

Використовувані методи та прийоми навчання: проблемно - діалогічний, ігровий, словесний, творчий, наочний, практичний

Форми навчання: колективна та індивідуальна.

Прогнозований результат: поінформованість дітей про космосі: знання планет сонячної системи, знання різних видів небесних тіл, знання про політ Ю. А. Гагаріна, знання професії космонавтаорієнтування в деталях костюма космонавта; вміння орієнтуватися в деяких планетах та небесних тілах, знання планети Земля; здатність розповідати про космосі; почуття гордості до професії космонавта; зацікавленість та потреба у подальшому впізнанні космічних таємниць.

Хід заняття.

Підготовча робота: оформити тематичний стенд на тему« Космос» (зоряне небо, сонячна система, небесні тіла, космонавти, Ю. А. Гагарін, космічна станція та ін.)

Вступна частина. Діти розглядають ілюстрації. Бесіда: - Про що розповідають ілюстрації? - Що цікавого побачили? - Що вас зацікавило? - Як одним словом це все називається? (Відповіді дітей)

Розповідь вихователя. Наша Земля - ​​це величезна куля, на якій знайшлося місце і річкам, і горам, і лісам, і пустелям, і, звісно, ​​всім нам, його мешканцям. Наша Земля і все, що її оточує, називається Всесвітом, або космосом. Космос дуже великийі скільки б ми не летіли в ракеті, ми ніколи не зможемо дістатися до його краю. Крім нашої Землі, існують інші планети, а також зірки. Зірки - величезні світяться вогняні кулі. Сонце – теж зірка. Воно розташоване близько до Землі і тому бачимо його світло і відчуваємо тепло. Є зірки в багато разів більші і гарячіші за Сонце, але вони світять так далеко від Землі, що здаються нам лише маленькими точками на нічному небі. Планети та зірки рухаються своїм, строго визначеним шляхом. Наша Земля обертається довкола своєї осі. Крім нашої Землі, навколо Сонця кружляють ще 8 планет. Кожна планета має свій шлях, який називається орбітою. Усі планети Сонячної системи різняться за величиною. Якщо припустити, що найбільша з них, Юпітер, розміром з великий кавун, то найменша планета, Плутон, буде схожа на горошинку. (Для наочності звернемося до моделі- «Сонце»з успіхом замінить великий м'яч, менші м'ячі можна використовувати для демонстрації Юпітера і Сатурна (одягніть на нього «кільця»з паперу, а решту планет виліпите з пластиліну, намагаючисьхоч трохи дотримуватись пропорцій).

Сюрпризний момент. Сьогодні я вас запрошую в подорож зоряним небом або в космос. Всі мандрівники мають карту подорожі. Ось і у нас є така карта (дітям демонструється карта подорожі, на якій послідовно зображено дев'ять планет, космонавт, скафандр та інші атрибути одягу, космічний корабель, космічна станція). Для того, щоб здійснити подорож, потрібно тренуватися. Виконаємо загальнорозвиваючі вправи. У космосможуть полетіти тільки сильні та витривалі люди. Чи готові? (Діти будуються в гурток)

Тренувальна зарядка. 1. злітають вгору ракети – руки через сторони вгору, 3 бавовни над головою (5 разів); 2. ракета в космосі- ноги на ширині плечей, руки прямі над головою, долоні зімкнуті, нахили в сторони, вперед і назад (5 разів); 3. космонавти скафандр одягаютьу відкритий космосвилітають – руки на поясі, витягування голови вгору та повороти вправо, вліво (5 разів); 4. у невагомості летимо – руки в сторони, почергове піднімання колін (5 разів); 5. тримаємо рівновагу - швидко, швидко кружляємо на місці із заплющеними очима, на сигнал «стоп»зупиняємось, хто вміє утримати рівновагу?

Вихователь: молодці! Ви всі можете летіти в космос! Отже, починаємо нашу подорож!

Основна частина. Діти імітують рух ракети, що летить (піднімають вгору руки, з'єднують долоні разом, вимовляють звук ууууууууууу і здійснюють рух по групі).Зупинка.

Станція «Планети». Мультзал. Перегляд мультфільму «Смішарики», серія «Сонячна система» . Після перегляду підвести дітей до тематичного стенду«Сонячна система» . Вихователь розповідає ситуацію про людину, яка загубилася, яка не може знайти свій будинок. Діти підказують, на якій планеті є життя. Вихователь садить чоловічка на планету Земля за допомогою магніту. Дітей підводять до думки, що на цій планеті є життя.

Станція « Космонавт» . Вихователь запрошує дітей продовжити подорож. Для цього мандрівники орієнтуються по карті та визначають наступну станцію (на карті друга станція представлена ​​людиною – космонавтом). Бесіда: - Хто такий космонавт? - Чим він займається? – Який спосіб життя веде космонавт? - Яку користь для народу приносять космонавти? – Чим цікава їхня робота? та ін.

Демонстрація фото космонавта Ю. А. Гагаріна. Розповідь про відоме космонавтізаздалегідь підготовленою дитиною (це космонавт - Ю. А. Гагарін. Він літав у космос. І першим вийшов у відкритий космос. Він обстежив поверхню Землі. Гагарін літав кораблем «Схід – 1»).

Розповідь про «Білці»і «Стрілці»іншою заздалегідь підготовленою дитиною ( "Білка"і «Стрілка»- це два собачки, які теж літали в космос. Вони були першими тваринами в космосі. Демонстрація фотопортретів На них одягали такі самі костюми, як і на космонавтів. Своїм польотом собачки довели, що можуть працювати у відкритому космосі нарівні з людиною. Було нагороджено за сміливість медалями).

Станція «Гардероб космонавта» . Вихователь пропонує дітям продовжити подорож (Діти орієнтуються по карті та визначають наступну станцію, на якій зображено скафандр космонавта). Запрошує їх до вбиральні космонавта, де на столах розкладено їхні предмети одягу: скафандр, шолом, рукавички, черевики та балони з повітрям. По черзі діти розглядають кожен предмет одягу та визначають його призначення та особливості.

Фізкультхвилинка - гра «Ми у скафандрі» (імітація рухів). 1. «Вдягаємо скафандр». Перевіряємо скафандр на свободу та розкутість рухів. Виконуємо вправу руками «Млин»по 5 разів. 2. «Вдягаємо шолом». Перевіряємо шолом на комфорт для голови. Виконуємо повороти головою убік по 5 разів. 3. «Одягаємо черевики». Перевіряємо зручності високої платформи черевиків. Їх стрибучість та відштовхуваність. Виконуємо 10 стрибків на двох ногах. 4. «Вдягаємо рукавички». Перевіряємо захищеність шкіри рук від дії зовнішніх факторів. Плескаємо в долоні. 10 раз. 5. «Вдягаємо на плечі балон із повітрям». Перевіряємо здатність організму дихати. Робимо вдих – піднімаємо плечі; робимо видих – опускаємо плечі. Повторити 5 разів.

Вихователь: Молодці! Ми відвідали гардероб з вами космонавтаі дізналися про їхній спеціальний одяг.

Станція « Космічний корабель» (Виховник звертає увагу дітей на карту подорожі. Діти орієнтуються по карті та визначають наступну станцію, символ якої – космічна ракета). На цій станції дошкільнята розглядають ілюстрації. космічного корабля«Схід – 1», на якому літав у космос Ю. А. Гагарін.

Бесіда: - З яких будівельних частин складається космічний корабель? - Навіщо ракеті крила? – Яку роль відіграє гострий ніс біля корабля? – Навіщо космічномукораблю потрібні ілюмінатори? Вихователь пропонує для ознайомлення розглянути альбом «Різні космічні кораблі та ракети» .

Будівельні ігри в конструкторському куточку. Колектив дітей об'єднано у міні – групи по 4 – 5 осіб. Запропоновано схеми космічних ракет для різного конструктора(дерев'яний, великий лего та площинний). Вихователь пропонує дошкільникам побувати в ролі конструкторів– винахідників та самостійно сконструювати космічнийкорабель із опорою на схему. По завершенню будівництва групипрезентують свої винаходи (назва корабля, частини будівлі, додаткові деталі, для кого призначений, з якою метою полетить у космос, на яку планету).

Станція «Траєкторія польоту космічного корабля» (на карті діти знаходять зображення ракети, що рухається пунктирною лінією до планети). Вихователь повідомляє дітям, що сьогодні вони запускатимуть сконструйовануними ракету у відкритий космос. Для цього їм потрібний маршрут польоту ракети. Діти займають місця за столом. Кожному лунають картки із зображенням космічного корабля та планети, Видалені на відстані один від одного, між ними точками зображена траєкторія польоту ракети. Дітям пропонується за допомогою кольорового олівця намалювати цей шлях ракети до планети. Назва корабля та планети діти вигадують самі. Після завершення роботи діти, за бажанням, демонструють свою творчість, супроводжуючи її розповіддю (Назва корабля і куди, на яку планету летить).

Заключна частина. Вихователь пропонує гру «Чарівний мішечок»(Діти встають у гурток, по черзі виймають з мішка предмети і розповідають про них. Предмети: скафандр (дитячий комбінезон, шолом, рукавички, фото Гагаріна, плюшевий песик, іграшка ракета, іграшка зірка та ін.)

Вихователь всім дякує за цікаву гру, узагальнює результати гри, робить висновок про обізнаність дошкільнят космосі, та підводить дітей до демонстраційного плакату «Сонячна система» . У гості до дітей приходить лялька – звіздар і пропонує колективно розучити астрономічну лічилку, щоб краще запам'ятати планети сонячної системи. «На Місяці жив звіздар, він планетам вів підрахунок. Меркурій – раз, Венера – два, три – Земля, чотири – Марс. П'ять – Юпітер, шість – Сатурн, сім – Уран, восьмий – Нептун. А за ним, вже, потім, дев'ятий – далі за всіх – Плутон!» (розучування лічилки супроводжується показом звіздаром всіх планет на плакаті)

Світлана Гусєва
Конспект заняття НОД на тему «Космос» у старшій групі

Конспект заняття НОД на тему« Космос» в старшій групі.

Програмні завдання:

Викликати інтерес до космічному простору, розширювати уявлення дітей про професію льотчика – космонавта, виховувати повагу до професії;

Уточнити та узагальнити знання дітей про назви деяких сузір'їв;

Продовжувати формувати дитячі уявлення про літаючі об'єкти ( космічна ракета, космічний корабельлітаюча «тарілка», Супутник);

Активізувати словник дітей на тему.

Попередня робота: розгляд фотографій, ілюстрацій до книг про космосі, бесіди про планету Земля, будівництво космічнихкораблів з модулів та конструкторів, розучування пальчикової гімнастики

Вихователь: (розповідає дітям).

1. У давнину, коли наші предки жили ще в печерах, вони щоночі дивилися в небо і дивувалися: над їхніми головами в бездонній висоті виблискували незліченні крапки. Вони зникали на ранок, щоб з'явилися наступної ночі. І там, де вдень виблискував, величезний диск Сонце, розганяючи пітьму, сяяв Місяць, який періодично змінював свою форму.

Чому це відбувається, наші предки не розуміли і пояснити не могли. Але минуло тисячоліття і на багато питань люди знайшли відповіді.

Давайте і ми з вами згадаємо зараз все те, що ми знаємо про космосі.

Подивіться, до нас прилетів гість – Посланець із іншої планети.

Діти, скажіть, на якій планеті ми живемо?

Як називаються мешканці планети Земля?

Які планети ви знаєте? (Марс, Юпітер, Сатурн)

Хлопці, якщо наш гість прилетів з іншої планети (інший, то він хто (інопланетянин?)?

На чому він прилетів? (на космічному кораблі)

Давайте дізнаємось, хто він? Звідки?

Гість мовчить. Чому? (Не вміє говорити)

А ми з вами вміємо говорити?

Так, всі земляни мають таке багатство, як мова!

Якою мовою ми зараз говоримо?

Як ви думаєте, скільки слів у російській мові?

А яке слово найголовніше для кожної людини? (його ім'я)

Давайте придумаємо нашому гостеві ім'я. (Діти придумують ім'я)

Я пропоную подарувати йому частинку нашої російської.

У мене є скринька, подивіться (показую дітям, ось сюди ми з вами зберемо різні слова і подаруємо гостю.

2. Дидактична гра: «Підбери слівце»

Зберіть солодкі слова. (цукерка, шоколад)

А зараз ласкаві. (мама, бабуся, люблю)

Зберіть холодні слова. (Сніг, лід, холодильник)

Гучні. (Грім, град, барабан)

Тихий. (ніч, сон, шарудіння)

Легкі. (пір'їнка, пушинка)

Чарівні. (Дякую будь ласка)

теплі. (Погляд, сонечко)

Молодці, хлопці, скільки слів ви зібрали для нашого гостя. Які вони всі різні!

3. У космонавтівє випробування на кмітливість, зараз я хочу влаштувати таке випробування вам: у мене є набори картинок Подумайте добре, що в них зайве. Потрібно відповісти швидко і обґрунтувати свою відповідь. (Літак, вертоліт, ракета, автобус.).

Молодці! І з цим випробування ви впоралися. Я пропоную вам відправитися сьогодні в космічна подорож. На чому ми вирушимо у подорож? (На космічній ракеті.) .

Хто керує космічним кораблем? (Космонавт.) . Командиром буде той, хто вгадає загадку:

Вугілля палає - совком не дістати

Вночі їх видно, а вдень не видно

Що це? (Зірки.).

Вихователь: Хлопці, а яке сьогодні число?

Вихователь: Що ж цього дня відзначають?

Діти: Цього дня 12 квітня відзначають День Космонавтики. Це свято, перш за все, космонавтів і тих, хто бере участь у створенні космічних ракет.

Вихователь: 12 квітня 1961 року на кораблі «Схід» 9 год 7 хв. Ю. А. Гагарін стартував із космодромуБайконурвін облетів землю. Діти за скільки хвилин?

Діти: за 108 хвилин.

Вихователь: Злетівши в космос людина довів, що планета наша земля - ​​має форму кулі (Показує глобус). У нашій країні День космонавтики щороку відзначають. Політ Ю. А. Гагаріна - відкрив людям дорогу в космос.

Сьогодні на заняттяви так багато зробили! Багато чого навчилися!

Хлопці, вам сподобалось наше заняття?

Що вам сподобалось?

Так, подивіться, як багато різних слів ми з вами зібрали для нашого гостя. Давайте подаруємо йому цю скриньку, нехай він летить на свою планету і навчить розмовляти своїх друзів.

Публікації на тему:

Конспект заняття у старшій групі «Політ у космос»Заняття у старшій групі Тема: «Політ у космос» Цілі: Ознайомити дітей із історією виникнення свята День космонавтики. Дати.

Конспект інтегрованого заняття з аплікації у старшій групі «Космос»Цілі: Розширити уявлення про підкорення космосу. Вчити дітей складати гармонійні образи ракет із окремих елементів (прямокутники,.

Конспект підсумкового заняття у старшій групі «Політ у космос»Ціль: виявлення граматичних здібностей дітей. Інтеграція освітніх областей: Пізнання (формування цілісної картини світу, розширення).

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі. Афанасьєва Галина Олександрівна Освітні області: «Комунікація», «Пізнання»,.

Конспект заняття з навколишнього світу у старшій групі «Космос»Конспект заняття з навколишнього світу у старшій групі на тему «Космос» Завдання: -Формування уявлень про космос, освоєння космосу людьми, роботу.

Конспект заняття з пізнавального розвитку у старшій групі «Космос»Мета: познайомити дітей з історією освоєння космосу та з першим космонавтом; розширювати світогляд, виховувати почуття патріотизму. ОБЛАДНАННЯ:.

Вихователь: Колдова Ольга Валеріївна, м. Самара, МБДОУ №12.
Ціль. Розширювати знання дітей про космос, активізувати пізнавальний інтерес, словниковий запас на тему «Космос». Розвивати мислення, уяву, фантазію, творчу та рухову активність. Заохочувати дітей до спільної пошукової діяльності та вміння комбінувати різні тематичні сюжети в єдиний ігровий сюжет.
Інтеграція освітніх галузей: пізнання, комунікація, соціалізація, музика.
Попередня робота: читання енциклопедії про космос. Бесіди про першого космонавта, тварин, які побували в космосі, зірках і планетах, Всесвіту. Розучування віршів.
Матеріал, обладнання для заняття: демонстраційний матеріал (слайди про космос, космонавтів, дитячі малюнки), модель сонячної системи. Музичний супровід: Ю. Антонов «Трава біля дому»; ВІА "Зодіак".
Хід роботи.
Вихователь: Сьогодні хлопці ми з вами продовжимо говорити про космос.

Кожна людина знає, що таке космос. Космос – те саме, що й Всесвіт. Це простір, який ми бачимо навколо нашої Землі, з усіма небесними тілами, що знаходяться в ньому, різними частинками і випромінюванням. Струнка система планет, що обертається навколо Сонця, хвостаті комети, метеорити - все це космос.
Людям завжди хотілося знати, чи є життя інших планетах? А якщо є, то хто там живе? Але щоб це дізнатися, треба до планет долетіти. А на чому ми зможемо полетіти в космос?
Діти: На ракеті.
Вихователь: Розробив теорію ракети, продумав її пристрій і те, як вона рухатиметься чудовий вчений Костянтин Едуардович Ціолковський. І лише через багато років інший учений-конструктор Сергій Павлович Корольов зміг сконструювати за теоріями Ціолковського ракету і перший космічний супутник. Полетіли в космос першими собаки: Білка та Стрілка. І тільки після вдалого їхнього приземлення, 12 квітня 1961 року в космос піднялася людина - Юрій Олексійович Гагарін, став першим космонавтом. З того часу 12 квітня наша країна відзначає свято – День космонавтики.
У космонавтів є другий будинок – у космосі. Космічний будинок особливий. Він називається орбітальною станцією. Тут космонавти живуть та працюють. Космічний будинок схожий на величезного птаха, який розкинув крила і летить над землею. Але крила потрібні не для польоту – це “домашня електростанція”. Блискучі пластини збирають сонячні промені і перетворюють їх на електричний струм, який живить усі наукові прилади, освітлює та опалює.
У нашому місті є Аерокосмічний університет, де вчені та студенти розробляють нові ракети. І великий завод «Прогрес». На заводі будують ракети та збирають двигуни до них. Наше місто – Самара вважається космічною столицею країни.
А зараз заплющите очі і уявіть, що ми з вами збираємось у космічну подорож (Звучить тиха спокійна музика) – Уявили? А якими мають бути космонавти? Нині нам хлопці розкажуть.
Діти:
Читач 1: Він приклад для всіх хлопців,
Його звуть героєм.
Гордо носить космонавт
Звання таке.
Щоб стати космонавтом,
Треба попрацювати:
День із зарядки починати,
Добре вчитися.

Читач 2: Показати і лікареві –
Тут іспит суворий.
Слабакам не під силу
Зоряні дороги.
На корабель можуть взяти
Тільки сильних, спритних.
І тому не можна
Тут без тренування.

Читач 3: Барокамера, басейн,
Де ми невагомі.
Це космонавтам усім
Добре знайоме.
Ось кабіну карусель
Кружить коло за колом.
Не снаряд, а просто звір
Ця центрифуга.

Читач 4: Дуже багато чекає
Випробувань різних.
Той, хто в космос полетить,
Їх пройти має.
Він професії будь-який
Повинен знати секрети
Адже на висоті такий
Не спитати поради.

Читач 5: Ми поки що тільки діти,
Але прийде бажана година -
На космічній ракеті
Дружно полетимо на Марс!

Вихователь: У польоті космонавти повинні дотримуватися спеціальних космічних правил. Що це за правила?
Діти:
1. Космонавт, не забудь
У всесвіт ти прямуєш.

2. Головним правилом у нас
Виконувати будь-який наказ.
3. Космонавтом хочеш стати?
Повинен багато знати.
4. Будь-який космічний маршрут
Відкритий для тих, хто любить працю.
5. Тільки дружних зореліт
Може взяти із собою у політ.
6. Нудних, похмурих та сердитих
Чи не візьмемо ми на (орбіту).

Вихователь: Космонавти мають багато знати. Зараз ми побачимо, як багато ви знаєте. Я ставитиму запитання, а ви на них відповідатимете.
1. Що означає космос? - Простір навколо Землі, з усіма небесними тілами, що знаходяться в ньому.
2. Як звали першого у світі космонавта? - Юрій Олексійович Гагарін.
3. Коли Україна відзначає день космонавтики? - 12 квітня.
4. Як називається будинок космонавтів? - Орбітальна станція.
5. Навіщо він потрібний? – космонавти там живуть та працюють.
6. На що схожий космічний будинок? - На величезного птаха.
7. Як називається літальний апарат, у якому летять у космос? - Космічний корабель.
8. Найшвидший вид транспорту, створений Землі? - ракета.
9. Як називається костюм космонавта? - Скафандр.
10. Як називається і тварина, і сузір'я? - Ведмедиця.
11. Як звали собак, які першими повернулися із космосу? - Білка та Стрілка.
12. Які планети ви знаєте? – Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Уран, Сатурн, Нептун, Плутон.
13. Найбільша і гаряча зірка у Всесвіті? - Сонце.
14. Як називається завод у Самарі, на якому збирають ракети? - «Прогрес».
Вихователь: Молодці хлопці на всі запитання відповіли. Космонавтам потрібний особливий космічний костюм – скафандр. Він захищає тіло людини, дозволяє дихати. Давайте уявимо і теж зараз одягнемо скафандри.
Фізкультхвилинка-гра «Скафандр космонавта».
(Звучить музика)
- На голові у космонавтів шолом (нахили та повороти голови).
- Комбінезон повинен бути зручним і не сковувати рухи (повороти та нахили корпусу).
- Руки захищені рукавичками (обертання кистями рук, стиснення та розтискання кистей).
- Чоботи космонавта на дуже щільній підошві (ходьба на місці, стрибки).
- На спині за плечима ранець з важливими пристроями та балонами з повітрям (підняття та опускання плечей, вдих-видих)
Вихователь: Ну ось ми майже готові до польоту. Але для того, щоб полетіти в космос, нам потрібна ракета. Давайте ми її зараз зберемо.
Діти збирають ракету на ватмані з картонних геометричних фігур. У кола (ілюмінатори) клеять свої фотографії (звучить музика).
Вихователь: Ракета наша готова. Покажіть, що ви маєте. А з яких геометричних постатей ви її зібрали?
Діти: Прямокутник, кола, трикутники, трапеція.
Вихователь: Ось тепер все готове до польоту. Починаємо зворотний відлік.
Діти: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 0 – пуск! (звучить музика діти тікають).



Останні матеріали розділу:

Основний план дій та способи виживання Вночі тихо, вдень вітер посилюється, а надвечір затихає
Основний план дій та способи виживання Вночі тихо, вдень вітер посилюється, а надвечір затихає

5.1. Поняття про місце існування людини. Нормальні та екстремальні умови життєпроживання. Виживання 5.1.1. Поняття про довкілля людини...

Англійські звуки для дітей: читаємо транскрипцію правильно
Англійські звуки для дітей: читаємо транскрипцію правильно

А ви знали, що англійський алфавіт складається з 26 літер та 46 різних звуків? Одна й та сама буква може передавати кілька звуків одночасно.

Контрольний тест з історії на тему Раннє Середньовіччя (6 клас)
Контрольний тест з історії на тему Раннє Середньовіччя (6 клас)

М.: 2019. – 128 с. М.: 2013. – 160 с. Посібник включає тести з історії Середніх віків для поточного та підсумкового контролю та відповідає змісту...