Логопедична вікторина "словесна мозайка". III

Логопедична вікторина

(підсумкове заняття для 2-го класу)

З метою підвищення ефективності корекційної роботи логопедичні заняття можна проводити у формі ігор, вікторин тощо. Подібні форми занять не тільки підвищують емоційний настрій дітей, а й змушують їх активізувати всі свої знання та можливості для досягнення добрих результатів. Для підготовки до таких заходів школярі одержують завдання заздалегідь. Наприклад, вигадати назву командам, намалювати емблеми, вибрати капітана і т. д. Ця робота викликає масу позитивних емоцій, підвищує мотивацію та інтерес до занять. Я хотіла б запропонувати варіант проведення логопедичної вікторини із учнями 2 класів. І хоча це не є основною формою логопедичних занять, сподіваюся, що цей матеріал буде цікавим фахівцям в організації нетрадиційних форм проведення занять.

Мета заняття : підбити підсумки курсу занять (узагальнити отримані знання та вміння, викликати у дітей позитивні емоції та рефлексію, сприяти підвищенню самооцінки, дати встановлення на подальші успіхи, отримати зворотний зв'язок про результативність занять).

Хід заняття:

Діти входять у зал під музику та сідають на стільці. Логопед вітає їх, повідомляє про мету цього заходу.Команди вітають одне одного. Далі логопед пропонує декілька конкурсних завдань. При підбитті підсумків після кожного конкурсного завдання результати заносяться до протоколу.

Завдання 1 . Розминка.

Оцінка.За кожну правильну відповідь команді зараховується 1 очко.

    Скільки голосних звуків у російській мові? (Відповідь: 6 голосних звуків.)

    Яка з букв е, е, ю, у складається із одного звуку? (Відповідь: буква У.)

    Який із складів фу, ну, фа, ха означає ноту? (Відповідь: фа.)

    Назвіть ім'я казкового персонажа, що починається зі складуБу (Відповідь: Буратіно.)

    Назвіть ім'я дівчинки, що складається з останніх звуків назв наступних предметів: граблі, куля, астра. (Відповідь: Іра.)

    Який птах, втративши одну літеру, стає найбільшою в Європі рікою?

    (Відповідь:І-Волга.)

    Переставте літери у слові ГРА так, щоб вийшло столиця держави. (Відповідь: Рига.)

    Чим кінчається літо? (Відповідь: літерою О.)

Завдання 2 . Відгадайте ребуси.

Оцінка. 1 очко за кожен правильно відгаданий ре намиста .

(Відповідь: весна, цебро, вітер, гілка, віник.)

Завдання 3 . Порада мудрої сови.

Оцінка. 1 очко за правильно складений вираз.

На кожному колесі написано одне слово із шести літер. Прочитайте їх, а потім розташуйте слова в такому порядку, щоб вийшла порада мудрої сови.

(Відповідь: Більше слухай, менше кажи.)

Завдання 4. Граємо у хованки.

Знайдітьсеред рядків заховані назви комах.

Оцінка. 1 очко за кожну знайдену назву комахи.

знаєкома р ібам хитрість рибалки.

Затих каміш , мілину кают у небі зірки.

(Відповідь: комар, джміль)

Завдання 5 . Назви одним словом.Конкурс капітанів команд.

Запитання задаються кожному капітану по черзі.

Оцінка. 1 очко за кожну правильну відповідь.

    Мама придбала за гроші настільний освітлювальний прилад.

(Відповідь: настільна лампа.)

    Вітя по недбалості втратив металевий пристрій для замикання і відмикання замку.

(Відповідь: ключ)

    Чоловік похилого віку виявив під вічнозеленим колючим деревом гриб червоного кольору з білими плямами на капелюшку».

(Відповідь: мухомор.)

    Стрікочучий, схожий на ворону птах сіл на верхівку сосни, що росте вже сто років.

(Відповідь: сорока.)

Завдання 6.Аукціон «Хто більше?»

Використовуючи слова «верблюд» та «газета», придумайте якомога більше пропозицій. (Наприклад: Скільки верблюдів можна загорнути в одну газету? Верблюд зжував газету і запив її склянкою кока-коли.)

Оцінка. 1 очко за кожну складену пропозицію.

Завдання 7.Літери розсипалися.

Складіть елементи так, щоб вийшли літери.

Оцінка. 1 очко за кожну правильно складену літеру.

(Відповідь: літери К, Л, П).

Підбиття підсумків. Нагородження учасників.

Список використаної літератури

Воліна В.В. Вчимося граючи. - М: Нова школа, 1994.

Дмитрієв С.Д., Дмитрієв В.С. Цікава корекція писемного мовлення. -

М: Книголюб, 2005.

Кліманова Л.Ф. Мій алфавіт. - М.: Просвітництво, 2001.

Юлія Сорокіна
Логопедична вікторина для дітей старшого дошкільного віку та їхніх батьків «Питання на засипку»

Логопедична вікторина для дітей

старшого дошкільного віку та їх батьків« Каверзне запитання»

Завдання:

Закріплювати набуті вимовні вміння.

Розвивати навички самоконтролю за правильною вимовою звуків у своїй промові.

Закріплювати знання дітей про одиниці мови(звук, літера).

Формувати фонематичне сприйняття, навички звукобуквенного аналізу.

Розвивати спостережливість, загальну та дрібну моторику, орієнтування у просторі.

Логопед. Доброго дня, дорогі хлопці, шановні гості, сьогодні ми зібралися на логопедичну вікторину« Каверзне запитання» , в якій візьмуть участь дві команди, що складаються з дітей та їх батьків.

Мета нашого заходу – не змагання, не бажання показати хто краще, а продемонструвати, чому навчилися хлопці, як уміють працювати у команді разом із батьками, радитись, обговорювати, знаходити правильне рішення. Сподіваємося, що гра буде цікавою, захоплюючою та пізнавальною. А зараз давайте привітаємо наші команди.

До зали під музику входять команди.

Уявляю кожну команду: праворуч від мене команда «Чомучки».

Команда, який ваш девіз?

«Чомучки»ставлять сто питань до ряду,

Отримати відповідь

Усі ми дуже раді.

Знати ми багато чого хочемо!

Вас, друзі, ми переможемо!

А зліва команда «Всезнайки». Команда, який ваш девіз?

Ми, всезнайки та друзі,

Перемогти таких не можна!

З нами дружба назавжди!

Логопед. Тепер я нагадаю вам правила гри, що складається із восьми раундів. У кожному раунді по кілька питань. На обговорення питанняу кожної команди 30 с. За цей час вона має обговорити, ухвалити рішення і чия відповідь буде правильною, та команда отримає чарівну стрілку. Кожна стрілка – це 10 сек. часу, які будуть використані у фінальному раунді.

1 раунд «Розминка»

1. Який нічний птах полює на мишей і тому його прозвали "пернатою кішкою"?

а) сова (+)

б) зяблик

2. Наступний питаннябез варіантів відповіді. Будьте уважні.

У мами є кіт Пушок, собака Дружок та донька Даша. Скільки всього дітей у мами?

3. Чому риба-пила отримала таку назву?

а) за сварливий характер

б) схожа на пилку (+)

в) нею можна розпиляти все, що завгодно.

Наступний раунд «Буквоград»

1. На мольберті картинка з зображеними заплутаними під різними лініями літерами. Завдання: за 30 сек. Дізнатися та назвати літери.

2. Що бачимо, читаючи книгу?

б) літери (+)

3. На мольберті зображені літери. Завдання: обвести в кружок червоним маркером лише голосні літери За виконання завдання команда отримає чарівну стрілку.

Раунд «Звукоград»

1. Розгляньте фотографію дівчинки, яка виконує артикуляційну вправу. Як воно називається?

а) «Гірка»

б) «Грибок» (+)

в) «Лопаточка»

2. З чого складається будь-яке сказане слово?

а) із букв

б) зі звуків (+)

в) із цифр

3. Послухайте уважно інструкцію: рот відкрити, широку мову підняти до верхньої губи, потім опустити до нижньої. Як називається ця артикуляційна вправа?

а) «Каруселі»

б) «Лопаточка

в) «Гойдалка»

Раунд «Зміна»

Логопед. Наша перерва покаже, наскільки добре розвинена ваша дрібна моторика.

Прошу команди підійти до столів у центрі зали. Там миски з різним природним матеріалом – гречкою, камінням, черепашками, макаронами. Ваше завдання знайти 6 дрібних іграшок, нічого не розсипаючи з миски. Шукати потрібно по черзі, кожен має знайти по одній іграшці.

Раунд «Аплікація»

Логопед. Перед вами на столах розрізане зображення. Ваше завдання зібрати ціле зображення картинки і наклеїти її на аркуш, що знаходиться на мольберті. Після виконання кожен учасник піднімає руку.

Логопед. Думаю, що командам треба трохи відпочити. А ми поки що пограємося з уболівальниками у гру "Він вона".

Гра відбувається у швидкому темпі.

Подивимося, які наші вболівальники є знавцями слів.

У мене є для вас гра під назвою "Він вона".Прошу вас не позіхати, слово у вірш мій додавати.

Він слон-вона... слониха.

Він лось-вона... лосиха.

Він кіт-вона…

Ні звичайно! Це кішка!

Ну, помилилися ви трошки.

Що ж, зіграємо ще раз,

Обіграти хочу я вас.

Він морж-вона…

Він заєць-вона...

Він їжак-вона…

Він бик-она…

Всім знайоме це слово?

Так Так Так! Вона корова.

Раунд для батьків«Позаштатна ситуація».

Логопед: П'ятниця, вечір, вся родина зібралася біля телевізора і дивиться програму "Добраніч малюки", І раптом гасне світло. Чи не лягати спати без казки? Розповісти дитині казку, яку написано на папері, яку витягне капітан команди. ( «Колобок», «Ріпка»).

Оцінка журі.

Раунд «Найуважніший».

Логопедзапрошує двох хлопців із кожної команди, ставить їх обличчям до глядачів, перед ними на столі лежить предмет, який необхідно взяти на слово "ТРИ".

Розповім я вам розповідь,

Який складається з фраз.

Лише скажу я слово "три",

Предмет негайно бери.

Коли візьмете предмет?

На слово "три".

Мріє хлопчик загартований

Стати олімпійським чемпіоном.

Дивись, на старті не хитри,

А чекай на команду: «Раз, два, … марш!»

Коли вірші запам'ятати хочеш,

Їх не зубрі до пізньої ночі,

А про себе їх повтори,

Один, два, але краще... п'ять.

Нещодавно поїзд на вокзалі

Мені ТРИ години довелося чекати.

Ну що ж друзі, предмет не взяли,

Коли була нагода взяти.

Оцінка журі.

Раунд «Покажи вірші руками».

Логопед: У кожної команди є вірш Потрібно показати вірш рухами рук, тулуба. Один учасник (батько) читає вірш, інші показують вірш рухами рук, тулуба.

Сніг. Сніг, сніжок паморочиться, (кружляють з піднятими руками)

Біла вся вулиця! (Обводять рукою перед собою півколо)

Зібралися ми всі в гурток, (Обводять рукою коло)

Закрутились, як сніжок. (вертаються)

Кому взимку спекотно.

Мерзнуть ноги, (обхоплюють себе руками, стукають ногою об ногу)

Мерзнуть руки, (дують на руки, немов гріють їх)

Мерзнуть шуби, (поплескують себе з боків)

Мерзнуть шапки, (поправляють «шапку»)

Мерзнуть штани. (Показують на штани)

Оцінка журі.

Раунд для батьків«Поясни прислів'я дітям».

Семеро одного не чекають.

Сім разів відмір один раз відріж.

Оцінка журі.

Проводиться підрахунок.

Раунд «Знайди картинку зі звуком Р».

На столах розкладено предметні картинки, що містять у назві звук Р (за кількістю гравців, і без нього. Діти добігають по черзі до столика, вибирають картинку зі звуком Р і прикріплюють її до магнітної дошки. Для кожної команди – свій набір картинок).

Підсумок заходу.

Логопед: Ось і добігло кінця наше свято

Сьогодні ми послухали наших хлопців та батьків.

Побачили, як діти намагаютьсябути активними та уважними, виконувати правильно завдання.

Намагайтеся говорити гарно, чітко, ясно і берегти нашу велику російську мову!

А зараз послухаємо наше журі, яке підіб'є підсумки конкурсів.

Журі підбиває підсумки конкурсів, нагороджує переможців та учасників.

Мета: в ігровій формі закріпити знання, отримані учнями на уроках

Завдання:

  1. Закріплення та розширення знань дітей про прислів'я;
  2. Розвиток уваги, пам'яті, мислення, швидкості, слухового сприйняття, розвиток уміння словотвору, звукового аналізу слова;
  3. Активізація та перевірка наявних навчальних знань у дітей;
  4. Загальний всебічний розумовий розвиток учнів.

Вікторина-це чудова можливість отримувати знання і при цьому розважатися зі своїми друзями. Правила прості, грати легко, головне мати багатий запас інформації, а також вміти швидко приймати рішення, оскільки учасники вікторини намагаються швидко відповісти на запитання. Даний вид роботи допомагає дітям провести час із користю, чого інколи зробити не виходить. Вікторина розвиває творчу активність учнів, їхню кмітливість, кмітливість.

Цей вид роботи проводився вперше. Завдання переважно були підібрані згідно з програмним проходженням матеріалу на уроках. За результатами перевірки вікторини, всі класи гідно відповіли на запитання.

За результатами опитування вчителів початкової школи, з'ясувалося, що цей вид роботи дуже цікавий і корисний, а найголовніше потрібен! Можна збільшити кількість завдань, ускладнити їх, а десь навпаки-полегшити. Навіть надходили пропозиції від вчителів старших класів із проханням розробити завдання для старших класів. Загалом, є над чим подумати і з чим попрацювати. Головне, що цей вид роботи потрібний. Тож наступного року логопедичні вікторини увійдуть до шкільного життя на законних підставах. До зустрічі!

Логопедична вікторина 1 клас

1 завдання. Дайте відповідь на питання

✔ Будинок для підручників.
✔ Літери, які не складають звуку.

✔ Яблуко, мандарин, груша – одним словом.

✔ Шафа, ліжко, стіл – одним словом.


✔ Ми самі з вухами
✔ Більше справ, менше снів

✔ Лось до добра не доведе

3 завдання. "Заморочки". Необхідно утворити прикметники від іменників.
Приклад: Гніздо грача-Грачіне

✔ Лапа собаки -
✔ Голова вовка -
✔ Голова лева -
✔ Хвіст глухаря -
✔ Гніздо ворони -

4 завдання. Лист від діда Буквоєда (це дід, який навмисне плутає букви в словах). Слухайте, що тут написано. Виправте «неправильні» слова.


Схопив щипці та вирвав дуб.

2. Закричав мисливець: Ой!
Двері женуться за мною!

3. Забодав мене котел,
На нього я дуже злий.

4. Тягне мишеня в нірку
Величезну хлібну гірку.

5. Не вчив уроки,
А грав у футбол.
Тому у зошиту
З'явився гол.

5 Завдання. Скласти «слово-назву» оповідання за адресами літер в алфавіті.
Перша буква цього слова живе відразу після букви «Е», друга буква знаходиться перед буквою «З», третя буква розташувалася між «З» і «Й», остання буква - перед буквою «Л» яке слово вийшло??

6 Завдання. "Склади слово".
Сутінки, прохолода, ожеледиця, школа, подарунок, зачіпка, стрибок

Логопедична вікторина 2 клас


✔ Яка частина мови відповідає на запитання: Що робить? Що роблять? Що буде робити?
✔ Скільки голосних звуків у російській мові?
✔ Який розділовий знак найчастіше використовується в кінці пропозиції?
✔ Якщо вчора був вівторок, який день буде післязавтра?
✔ Слово, протилежне за значенням слову «КРИВИЙ»?
✔ Зошит для запису домашніх завдань.

✔ Слово протилежне за значенням слову «ШВИДКИЙ»?
✔ Назвіть літеру з двох звуків.
✔ Дуже великий – одним словом.
✔ Одна із дванадцяти частин року.

2 Завдання. Знайти в прислів'ях та приказках «пустотливі» літери, які стали не на свої місця.
Приклад: Турбота не вовк, у ліс не втече (робота)

✔ Ми самі з вухами
✔ Більше справ, менше снів
✔ Не тісто фарбує людину, а людина тісто
✔ Корова на подвір'ї, молоко на стовпі
✔ Лось до добра не доведе

3 завдання. "Заморочки". Утворіть прикметники від іменників. Приклад: Гніздо грака-Грачіне

✔ Лапа собаки -
✔ Голова вовка -
✔ Голова лева -
✔ Хвіст глухаря -
✔ Гніздо ворони -

1. Не вчив уроки,
А грав у футбол.
Тому у зошиту
З'явився гол.

2. На вовку - сметана,
Сир, молоко.
І радий би поїсти,
Та дістати нелегко.

3. Лікар нагадав дядькові Віте:
“Не забудьте про одне:
Обов'язково прийміть
10 чапель перед сном”.

4. Під березами, де тінь,
Причаївся старий день.

5. Листів ми не написали:
Хмару цілий день шукали.

5 Завдання. Складіть «слово-назву» оповідання за адресами літер в алфавіті. Перша літера цього слова живе відразу після літери "Е", друга літера знаходиться перед літерою "З", третя літера розташувалася між "З" та "Й", остання літера - перед літерою "Л". яке вийшло слово?

6 Завдання. "Склади слово".
Визначити 3-ту за рахунком букву у кожному слові, скласти їх нове слово.
Сутінки, прохолода, ожеледиця, школа, подарунок, зачіпка, стрибок. Яке вийшло слово?



Логопедична вікторина 3 клас

1 завдання. Дайте відповідь на питання:
✔ Скільки голосних звуків у російській мові?
✔ Який розділовий знак найчастіше використовується в кінці пропозиції?
✔ Як називається основна частина слова?
✔ Якщо вчора був вівторок, який день буде післязавтра?
✔ Слово, протилежне за значенням слову «КРИВИЙ»?
✔ Зошит для запису домашніх завдань.
✔ Як називається частина слова, яка стоїть перед коренем?
✔ Завжди в роті, а не проковтнеш.

✔ Слово протилежне за значенням слову «ШВИДКИЙ»?
✔ Назвіть літеру з двох звуків.
✔ Дуже великий – одним словом.
✔ Одна із дванадцяти частин року.

2 Завдання. Знайти в прислів'ях та приказках «пустотливі» літери, які стали не на свої місця. Приклад: Турбота не вовк, у ліс не втече (робота)

✔ Ліс рубають, кепки летять
✔ Полк в овечій шкурі
✔ У брехні нігті короткі
✔ Знайшла коза на камінь

3 завдання. "Заморочки". Утворіть прикметники від іменників. Приклад: Гніздо грака - Грачіне

✔ Гніздо журавля -
✔ Перо гусака -
✔ Перо курки -
✔ Шуба з хутра -
✔ Рукавички зі шкіри -

4 завдання. Лист від діда Буквоєда (це дід, який навмисне плутає букви в словах). Послухайте, що тут написано та виправте «неправильні» слова

1. Був лікар на рухи скупий,
Схопив щипці та вирвав дуб.

2. Закричав мисливець: Ой!
Двері женуться за мною!

3. На вовку - сметана,
Сир, молоко.
І радий би поїсти,
Та дістати нелегко.

4. Лікар нагадав дядькові Віте:
“Не забудьте про одне:
Обов'язково прийміть
10 чапель перед сном”.

5. Під березами, де тінь,
Причаївся старий день.

6. Листів ми не написали:
Хмару цілий день шукали.

6 завдання. "Склади слово".
Визначити 3-ту за рахунком букву у кожному слові, скласти їх нове слово.
Сутінки, прохолода, ожеледиця, школа, подарунок, зачіпка, стрибок. Яке вийшло слово?

Логопедична вікторина 4 клас

1 завдання. Дайте відповідь на питання
✔ Скільки голосних звуків у російській мові?
✔ Який розділовий знак найчастіше використовується в кінці пропозиції?
✔ Як називається основна частина слова?
✔ Якщо вчора був вівторок, який день буде післязавтра?
✔ Слово, протилежне за значенням слову «КРИВИЙ»?
✔ Майданчик для катання на ковзанах?
✔ Зошит для запису домашніх завдань.
✔ Як називається частина слова, яка стоїть перед коренем?
✔ Завжди в роті, а не проковтнеш.
✔ Яка частина мови відповідає на запитання, Який? Яка? Яке?
✔ Як називаються слова, утворені від одного кореня?
✔ Слово протилежне за значенням слову «ШВИДКИЙ»?
✔ Назвіть літеру з двох звуків.
✔ Дуже великий – одним словом.
✔ Одна із дванадцяти частин року.

2 Завдання. Знайти в прислів'ях та приказках «пустотливі» літери, які стали не на свої місця. Приклад: Турбота не вовк, у ліс не втече (робота)
✔ Ліс рубають, кепки летять
✔ Не знаючи броду, не лізь у моду
✔ Полк в овечій шкурі
✔ У брехні нігті короткі
✔ Знайшла коза на камінь

3 завдання. "Заморочки". Утворіть прикметники від іменників. Приклад: Гніздо грака - Грачіне
✔ Гніздо журавля -
✔ Перо гусака -
✔ Перо курки -
✔ Шуба з хутра -
✔ Рукавички зі шкіри -

4 завдання. Лист від діда Буквоєда (це дід, який навмисне плутає букви в словах). Послухайте, що тут написано та виправте «неправильні» слова.

1. Лікар нагадав дядькові Віте:
“Не забудьте про одне:
Обов'язково прийміть
10 чапель перед сном”.

2. Під березами, де тінь,
Причаївся старий день.

3. Листів ми не написали:
Хмару цілий день шукали.

4. Був лікар на рухи скупий,
Схопив щипці та вирвав дуб.

5. Закричав мисливець: Ой!
Двері женуться за мною!

5 Завдання. Складіть «слово-назву» оповідання за адресами літер в алфавіті. Перша літера цього слова живе відразу після літери "Е", друга літера знаходиться перед літерою "З", третя літера розташувалася між "З" та "Й", остання літера - перед літерою "Л". Яке вийшло слово?

6 завдання. "Склади слово".
Визначити 3-ту за рахунком букву у кожному слові, скласти їх нове слово.
Сутінки, прохолода, ожеледиця, школа, подарунок, зачіпка, стрибок - яке вийшло слово???

Логопедична вікторина для дітей 2-7 класів,

учнів з обмеженими можливостямиздоров'я (інтелектуальні порушення)

Корекційно-освітні цілі:

    Закріпити графічний образ букв.

    Закріплювати навичку читання.

    Закріплювати вміння складати речення.

Корекційно-розвиваючі цілі:

    Розвивати фонематичне сприйняття.

    Розвивати пам'ять та увагу.

    Розвивати словесно-логічне мислення в дітей віком, міркувати, робити висновки.

    Розвивати вміння орієнтуватися у просторі.

Корекційно-виховні цілі:

    Виховувати почуття доброзичливості, відповідальності, співробітництва.

    Формувати навичку спільної праців команді.

Обладнання: ІКТ, роздатковий матеріал, картки із завданнями, герб міста.

Хід вікторини

I. Організаційний момент

Дорогі діти, шановні журі та гості!

Хлопці, подивіться сьогодні, листоноша приніс до школи листа, він від королеви чарівного міста Правильної мови. У них пропав герб міста, вона просить нас знайти його. Ми з вами вирушимо у подорож, щоб допомогти королеві та її мешканцям знайти герб міста.

У це місто потрапити не просто, дорога далека. На вашому шляху зустрінуться острови та багато перешкод.

Сьогодні наша подорож буде у формі – ігри. Ми з вами розділимось на 2 команди. Оцінюватиме роботу команд журі.

Діти діляться на 2 команди (вчитель-логопед роздає дітям картки з літерами).

Діти, яким дісталися голосні літери, будуть у першій команді, а діти, які отримали приголосні літери, будуть у другій команді.

Молодці. Ось ми розділилися на 2 команди, тепер придумайте собі назву та оберіть капітана. Тільки пам'ятайте, що капітан-це людина, на яку може покластися вся команда.

Отже, починаємо нашу подорож.

ІІ. Острів «Вгадай - ка» (Розминка)

Кожній команді за хвилину потрібно якнайбільше дати правильних відповідей на запитання.

1 команда

    Будинок для підручників. (Портфель)

    Літери, які не складають звуку. (Ь, Ъ)

    Квітка – ворожка? (Ромашка)

    Якого місяця є 29 днів? (У всіх, крім лютого, якщо рік не високосний)

    З якого посуду нічого не можна поїсти? (З порожньої).

    Де сухого каменю не знайдеш? (В воді)

    Хто збирає яблука спиною? (Їжак)

    Скільки голосних звуків у російській мові? (10)

    Який розділовий знак найчастіше використовується в кінці пропозиції? (Крапка)

    Як називається основна частина слова? (Корінь)

    Яблуко, мандарин, груша – одним словом. (фрукти)

    Якщо учора був вівторок, то який день буде післязавтра? (п'ятниця)

    Слово протилежне за значенням слову «кривий»? (Прямий)

    Майданчик для катання на ковзанах? (Ковзанка)

    Зошит для запису домашніх завдань. (Щоденник)

    Шафа, ліжко, стіл – одним словом. (Меблі)

2 команда

    Будинок для грошей. (Гаманець)

    Як називається частина слова, що стоїть перед коренем? (Префікс)

    Завжди в роті, а не проковтнеш. (Мова)

    Який птах не несе яєць, а з яйця вилуплюється. (Півень)

    Якщо ж позавчора був понеділок, то який день буде завтра. (четвер)

    Як називаються слова, утворені від одного кореня? (однокорінні)

    Білий, солодкий, тане у воді. (Цукор)

    Піджак та штани – одним словом. (Костюм)

    Слово протилежне за значенням «швидкий»? (Повільний)

    Назвіть літери, які можуть містити два звуки. (Літери е, е, ю, я)

    На яке дерево сідає ворона під час зливи? (На мокре)

    Предмет, яким витирають руки та обличчя. (Рушник)

    Морква, буряк, кабачок – одним словом. (Овочі)

    Дуже великий – одним словом. (Великий).

    Одна із дванадцяти частин року. (Місяць)

    Маленька юрка тварина, у якої може відірватися і знову вирости хвіст. (Ящірка)

ІІІ. Острів «Заблуканих звуків»

Діти в командах по черзі виправляють, з'ясовуючи, в якому слові заблукав звук.

1 команда:

Солодко спить у барлозі… миска (мишка).

На столі з салатом ... ведмедик (миска).

2 команда:

У полі землю я… паСу (пашу).

На луках корів… пашу (паСу).

1 команда:

З другом ми грали в… Чашки (Шашки).

Пили чай із білої… Шашки (Чашки).

2 команда:

Вилізла з нірки… Шишка (Мишка).

На неї впала... Мишка (Шишка).

Усі уважними були! Словам звуки повернули!

IV. Острів «Живе питання»

Увага, живе питання! Учасники команди мають прочитати, а потім прослухати жартівливий вірш «штранна ішторія» та відповісти на запитання.

Логопед читає вірш.

«Штранна ішторія»

Зустрів жук в одному лісі

Симпатичну осу:

Ах, яка модниця!

Пожвольте познайомитися.

Вразливий прогоспий,

Ну на сто з це похазе!

Ви не уявляєте,

Як ви сепелявіте.

І красуня оса відлетіла на небо.

Штранна громадянка...

Мабуть, іноштранка!

Жук з досади кренделями

По галявині гасає:

Це ж треба було так

Опитані волосся!

Як би знову не виявитися

У такому положенні?

Потрібно шрочно одружуватися

Іноштраним яжиком.

П. Синявський

Чому жук та оса не зрозуміли один одного?

А ви навчилися вимовляти звуки? Перевіримо це!

Швидко читає дітям скоромовки:

Малювала Лариса аквареллю нарциси.

Жоржини гуашшю малювала Наталка.

Зберігали зайчатки панчохи та рукавички.

Рукавички – у комірчині, панчохи – у валізі.

Здорово ви постаралися.

А тепер відпочинемо та пограємося.

V. «Пастка» (фізхвилинка)

Як живеш? Ось так

А пливеш? Ось так

Як біжиш?

Вдалину дивишся?

Чекаєш на обід?

Махаєш услід?

Вранці спиш?

А пустуєш?

VI. Острів «Зниклих літер»

Ми знаходимося на острові Зниклих літер. За збігом обставин, літери опинилися у цих смішних м'ячах. Капітані команди, отримаєте своїх чоловічків. Зараз ви їх відкриєте та роздасте букви кожному гравцю.

Вгадавши пропущену літеру, ви повинні підняти її вгору.

VII. Острів «Неправильних пропозицій»

Подивіться, друзі, тут знову у нас біда!

Команди по черзі здмухують хмарки, логопед читає пропозицію, діти її виправляють.

Вітер сильний набіг,

Пропозиції зламав,

На хмарки їх розвісив,

Словенкам там не весело.

1 команда:

Ялинка стрибнула на білку (Білка стрибнула на ялинку).

Стілець покотився під клубок (Клубок покотився під стілець).

2 команда:

Кінь гавкав на собаку (Собака гавкав на коня).

Нова сукня забруднила Мілу (Міла забруднила нову сукню).

VIII. Острів «Знахідок» Письмова мова

Тепер на вас чекає конкурс для капітанів команд. Капітани виходять за двері. Гравці ховають конверт із ключовим словом. Потім гравці спрямовують словами капітана.

IX. Підсумок: місто Правильної мови

На слайді з'являється місто Правильної мови.

Ну, ось наша подорож добігла кінця, ми дісталися міста Правильної промови.

Нас зустрічає королева чарівного міста, вона рада, що ви дружно та правильно виконали всі завдання, та знайшли герб міста.

У кожного міста є свій герб, давайте прочитаємо, що написано на гербі міста Правильної мови.

Діти все дружно, хором, читають:

Говоримо завжди красиво,

Сміливо та неквапливо!

Ясно, чітко говоримо,

Бо не поспішаємо!

Молодці! Тепер, поки журі порадиться, ми оцінимо те, наскільки ви задоволені своєю участю у вікторині.

Червоне вітрило – вікторина дуже цікава, мені все вдалося.

Зелене вітрило – мені сподобалася вікторина, але я зрозумів не всі завдання.

Сірий вітрило – було нудно, я нічого не виконав.

Потім журі оголошує підсумки змагання та попередній результат усієї гри.

Вручення медалей переможцям змагання (медалі отримують усі діти, але кожна команда має свою медаль: за хороші знання та за відмінні знання).



Останні матеріали розділу:

Як правильно заповнити шкільний щоденник
Як правильно заповнити шкільний щоденник

Сенс читацького щоденника в тому, щоб людина змогла згадати, коли і які книги вона читала, який їх сюжет. Для дитини це може бути своєю...

Рівняння площини: загальне, через три точки, нормальне
Рівняння площини: загальне, через три точки, нормальне

Рівняння площини. Як скласти рівняння площини? Взаємне розташування площин. Просторова геометрія не набагато складніше...

Старший сержант Микола Сиротінін
Старший сержант Микола Сиротінін

5 травня 2016, 14:11 Микола Володимирович Сиротинін (7 березня 1921 року, Орел – 17 липня 1941 року, Кричев, Білоруська РСР) – старший сержант артилерії. У...