"Охай модного паркету ..." (уривок з роману "Євгеній Онєгін"). Краса дерева: головні тренди, які потрібно знати, вирушаючи за паркетом Нарядней модного паркету сяє річка

Тема. Краса та виразність пушкінського вірша. А.С.Пушкін. Охайніше модного паркету.Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.Форма: урок дослідження.Мета: допомогти учням побачити радісний, святковий образ зими, створений А.С.ПушкінимЗавдання:1. Розвивати первинні дослідницькі навички.2. Створити умови у розвиток умінь аналізувати твір і шукати авторські літературні прийоми.3. Сприяти набуттю початкових навичок роботи з художнім твором.4. Залучити всіх учнів до активної та цікавої для них навчальної діяльності.5. Сприяти вихованню дружніх взаємин, взаєморозуміння, взаємодопомоги, вміння працювати у парі.Заплановані предметні результати:

    Усвідомлене сприйняття змісту тексту, оцінка його характеру. Опанування навичками усвідомленого, правильного та виразного читання. Участь у обговоренні твору. Аналіз вірша, засобів виразності, використаних у ньому поетичних образів. Поглиблення уявлень про особливості поетичного тексту. Сприйняття художньої літератури як образи мистецтва.
Заплановані метапредметні результати: Особистісні УУД:
    Виявляти позитивне ставлення до школи та навчальної діяльності. Виявляти інтерес до навчального предмета. Виявляти емоційне ставлення до змісту прочитаного Формується мотивація до самовираження у виразному читанні.
Регулятивні УУД:
    Приймати та зберігати навчальне завдання, що відповідає етапу навчання. Розуміти виділені вчителем орієнтири дії у навчальному матеріалі. Порівнювати спільно з учителем та однокласниками результат своїх дій, вносити відповідні корективи. Виконувати навчальні дії в усному та письмовому мовленні. У співпраці з учителем, класом знаходити кілька варіантів вирішення навчальної задачі.
Пізнавальні УУД:
    Вміння читати вірш, розуміти фактичний зміст вірша, виділяти у ньому основні частини. Знаходити у вірші у відповідь задане питання. Усвідомлювати сенс незнайомих слів із контексту у процесі читання та обговорення. Розуміти інформацію, закладену у виразних засобах твору. Виконувати початковий аналіз твору.
Комунікативні УУД:
    Брати участь у роботі парами. Використовувати прості мовні засоби. Розуміти питання. Будувати зрозумілі для партнера висловлювання.
Матеріали та обладнання: – підручник «Літературне читання. 2 клас», 1 частина, автор В.Ю.Свиридова (стор.133); - Презентація уроку; - Картки для парної, самостійної роботи;

Діяльність вчителя

Ι. Оргмомент. Перевірка домашнього завдання (мотиваційно-організаційний компонент).

Ми урок починаємо з розминки.Випрямляємо свої спинки.На шкарпетках потяглисяПраворуч, ліворуч повернулися.І один одному посміхнулись.Раз, два, три, чотири, п'ять – урок настав час нам починати.Зачитуємо найкращі бажання на пелюстках квітки (оцінки за дом.роботу).- Скажіть, будь ласка, а чи обов'язково потрібно мати чарівну квітку, щоб робити добрі справи?Достатньо мати добре серце, щоб приходити на допомогу іншим у скрутну хвилину. І необов'язково чекати, коли тебе про це попросять.- У нас залишилася остання пелюстка. Дозвольте мені загадати своє бажання.Щоб урок пройшов чудово,Добре, чудово, класно,Потрібно нам не покарання,А лише побажання:Побажання удачіПобажання добра,Побажання терпінняІ здоров'я, і ​​вміння.І тоді все буде класно,Добре і все чудово!

Ι Ι. Актуалізація знань, повідомлення цілі уроку.

- Яка пора року до нас непомітно підкрадається?- Які образи у вас виникають за слова ЗИМА?
- Чому виникли різні образи?- А що допомогло вам уявити ці різні образи?– Подивіться на репродукції картин російських художників. Якою темою їх можна поєднати?- А чи такий настрій у вас виникає, коли ви дивитеся на ці картини?- То за допомогою чого митець передає настрій?- А за допомогою чого письменники та поети створюють образи, передають настрій?
Самостійна робота з груп у парах. 1 група Виберіть слово зі дужок, щоб про природу говорилося як про живу істоту. Підкресліть це слово.(Завив, повіяв) холодний вітер. Небо (потемніло, насупилося). На вітрі (мерзли, гойдалися) берізки. У повітрі (летіли, закружляли) сніжинки. 2 група Підберіть якнайбільше порівнянь.Сніжинки як... (Пушинки, зірочки, іскорки, сльозинки, квіточки, мухи, метелики)Перевірка самостійної роботи.- Ви вже, мабуть, здогадалися, чому буде присвячено наш урок?

Фізкультхвилинка (музична)

Ι Ι Ι. Етап вивчення нового матеріалу. Первинне сприйняття вірша.

- А з яким твором та якого автора ми познайомимося, ви дізнаєтесь, відкривши підручники на сторінці 133.- Назвіть автора. Що ви знаєте про нього?- Ми маємо дослідити, якими засобами О.Пушкін створює у своєму вірші зимові образи.Читання вчителем вірша. - Що сподобалось? Що здивувало? Який настрій він у вас спричинив? Чи вам все зрозуміло?Словникова робота. Паркет – підлога, викладена маленькими гладкими дощечками. По лоні вод – по відкритій воді. Брег – берег Охайний - чистий

Ι V. Аналіз вірша.

– Як поет створює відчуття свята? Щоб відповісти на запитання, прочитайте цей вірш і подумайте, скільки образів створює автор? -Чи багато їх? (4) - Як би ви назвали ці картини? (Річка, хлопчики, гусак, сніг). Прочитайте уривки, які відповідають цим картинам. Картина 1. Прочитайте. Що зрозуміли? (Річка, вкрита льодом, блищить) (Читання 2-3 учнів) - Як ви думаєте, чи відрізняються за змістом слова «блистає» та «блищить»? (Блискуче - значить, виділяється своєю особливою якістю. Вона до блиску начищена морозом.) - Про кого можна сказати «блистає»? (Людина сяє розумом, жінки сяють своїми вбраннями на балу) - Що за вбрання біля річки? (лід) - Знайдіть порівняння (річка як паркет). - Як ви думаєте, чому крига порівнюється з паркетом? (Він складається в малюнок) – А звідки малюнки на льоду? Картина 2 Прочитайте таку картину. Може вона підкаже, звідки малюнки на льоду? (візерунки від ковзанів) Знайдіть порівняння. (Народ – дуже багато, відчуття руху, пожвавлені голоси) Проведемо експеримент. Замінимо слово "звучно" на слово "голосно" Прочитайте, що вийшло. Чи залишилася та ж наповненість звуками? – Які слова передають відчуття звуків? (звучно, ріже) - Який прийом використав автор? (звукопис) Зачитування уривку ще раз. Висновок.У вірші кожне слово є важливим, його не можна замінити іншим, інакше змінюється повнота відчуттів. Картина 3 Прочитайте третю картину. Що зрозуміли? (Гусь обдурився, подумавши, що то вода). -Який настрій додає до загального відчуття цієї картини? (комічне) Після обговорення 2-3 особи ще раз зачитують цей уривок.

Фізкультхвилинка

Вранці встав гусак на лапки, Приготувався до зарядки. Повернувся вліво, вправо, Присідання зробив справно, Журавлиною спіймав він мух І скоріше за парту плюх! Зображення 4. Прочитайте останню картину. Що зрозуміли? Чому сніг миготить, в'ється а не летить? (перший сніг легкий та сухий) Знайдіть порівняння. (Сніг як зірки) Кому тут весело та радісно? (автору) (Веселий сніг – перший сніг) Заміна слова "брег" на слово "берег" Що змінилося? (порушився лад – рима) Зачитування уривку ще раз. Висновок. То про що цей вірш? (Про початок зими) Що поет хотів показати? Виберіть відповідь.
    Відчуття туги та смутку. Зимові природи краси. Свято. Байдужість. Життя простих людей
Навіть такий суворий час дає свої принади, радості, дива! Як поет створив відчуття свята? Перерахуйте ще раз слова, вирази.

V. Підготовка до виразного читання вірша.

-Який настрій має бути під час читання? Виберіть.
    Весело, задерикувато. З обуренням. Тихо, задумливо. Сумно. Гучно, урочисто. Радісно.
Вам як дослідникам дається проблема. -Де потрібно зупинятися під час читання, щоб не спотворити сенс кожної картини? (Читають у парах, вибирають правильну відповідь.)
    Наприкінці кожного рядка. Там, де стоять розділові знаки.
Читання 3 та 4 картини. - Як ви думаєте, чи є тут порушення порядку рядків, що римуються? -Чому саме у третій картині порушено загальний лад вірша? ( Гусак тут – випадковий персонаж, цим порушується загальна картина зими, тому автор змінив рими.) Слово «веселий» до якої картини відноситься – про гусака чи сніг? Прочитайте правильно, щоб не спотворився сенс. Виразне читання вірша.

V. Домашня робота. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

- Яке домашнє завдання ви запропонуєте? (читання напам'ять, ілюстрація тощо) Пропоную картку-кліше (підготовка до читання напам'ять).

Охайніше модного ________________,

Блищить річка, льодом ______________;

Хлопчаків радісний ______________

Ковзанами звучно ріже ____________;

На червоних лапках ________ важкий,

Задумавши ___________ по лону вод,

Іде _____________ на лід.

Ковзає і _____________; веселий

Миготить, в'ється перший ___________,

Зірками падаючи на _____________.


– Що можете сказати про себе. Продовжіть висловлювання:Своєю роботою на уроці я … Ви були на уроці уважними читачами, що думають, хочеться сказати спасибі за ваші дослідження та знахідки.
Виконують рухи за командою вчителя (психологічний настрій)

Читають бажання на пелюстках квітки-семиквіткиВідповідають питанням, міркують.

Відповіді дітей: ЗимаНоворічна ялинка, білі дерева, кучугури, снігова гірка і т.д.Щось більше запам'яталося.УяваТема зими.Роблять припущення.За допомогою кольоруЗа допомогою слів та літературних прийомів.Аналізують коштивиразності, пояснюють вибір слів.Самостійно працюють у парах, пошук інформації.Оцінка дій учня, розвиток саморегуляції.(Читають текст, слова-порівняння, висловлюють свою згоду чи незгоду).

Зими теми.Під музику виконують рухи.

Відповіді дітей.Сприймають на слух вірш у виконанні вчителя.Відповіді дітей.Висловлювання дітей.Читання тлумачень слів та словосполучень.

Визначаютьнастрій твору, розуміютьрізноманіття художніх засобів вираження авторського ставлення до зображуваного.Пояснюютьвибір слів, що використовуються створення поетичних образів, розділових знаків, що у творі передачі сенсу.Виділяютьу вірші порівняння.Беруть участьу діалозі.Відповідаютьна питання щодо змісту літературного тексту.Порівнюютьсвої відповіді із відповідями однокласників.

Читають у парах, вибирають правильну відповідь.

Виконують кліше.

Проводять рефлексію своїх дій.

МБОУ ЗОШ ліцей №6

м. Дубна

УРОК

З ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ

(2-й клас)

Тема урока: Краса

та виразність пушкінського вірша

вчитель початкових класів:

Горбунова Юлія Олександрівна

Тема урока : Краса і виразність пушкінського вірша

(А.С. Пушкін «Охай модного паркету»).

Цілі уроку : 1. Показати повнокровність поетичного образу зими, створеного А.С. Пушкіним: виразний зоровий образ; наповненість картини зими рухом та звуками.

3. Розвивати дитячу уяву, збагатити словниковий запас.

Завдання уроку: - проаналізувати із дітьми поетичні образи, створені О.С. Пушкіним у вірші «Охай модного паркету»: який настрій вони передають, якими засобами виразності створені;

- працювати над виразним читанням: римою, ритмом, мелодією; використовувати музичні твори з метою відтворення

Хід уроку:

I . Організаційний момент.

Вчитель: - Тихо приходить зима. Як у казці, за одну ніч збудує вона свій срібний палац, покривши снігом будинки та дерева, замостивши калюжі, озера та річки. Прокинешся одного ранку і раптом побачиш, що все за вікном змінилося. (Музика).

Вчитель: - А коли настає зима за календарем? Які зимові місяці ви знаєте? Назвіть їх.

А зараз якийсь місяць? Чи можна сказати, що зима вже настала?

Яка головна відмітна ознака російської зими?(Сніг).

У природі по-різному в різні роки відбувається це явище: раннє – на початку листопада, найпізніше – у другій половині грудня.

Цього року наша зустріч із першим снігом уже відбулася.

Я сьогодні теж приготувала вам дві картини, виконані художниками. Подивіться на них кілька секунд і продовжіть речення:

1. Дивлячись на ці картини, мені здається...

(стоять ялинки-велетні, на галявині за ними старий-річник, махне він рукавом вперше…).

2. Дивлячись на ці картини, мені хочеться.

(поблукати засніженими доріжками, вдихнути морозного повітря, що бадьорить, сісти на санки і летіти стрілою з високої гори).

Якось ось гуляв вздовж берега річки А.С. Пушкін, і народилися в нього наступні рядки, послухайте їх.

II . Первинне сприйняття тексту.

Чи сподобалися вам ці рядки? Якій порі року вони присвячені? Як ви здогадалися, адже О.С. Пушкін жодного разу не вжив слово «зима»?

III . Самостійне читання твору.

А тепер відкриємо підручник та прочитаємо твір про себе. Читайте уважно, не поспішаючи, адже від того, наскільки ви прочитаєте вдумливо ви, залежатиме наша подальша робота розуму і серця.

IV . Аналіз твору .

Прочитай, Насте.

Якого роду літератури належить цей твір? (На дошці вивішується пам'ятка).

Діти: Це лірика, тому що виражені почуття поета.

Вчитель: - А тепер попрацюємо у групах. Кілька разів перечитайте окремі рядки та подумайте, які почуття володіли поетом, коли він їх писав? (1-й ряд - 1,2 рядки, 2-й ряд - 3,4 рядки, 3-й ряд - два останні рядки).

Діти читають кілька разів (дзижке читання).

А тепер читає перший ряд, а ми слухаємо, стежимо та працюємо разом із ними.

Чий образ вимальовується у цих перших двох рядках?

Діти: - Образ річки.

Із чим поет порівнює гладь річки?

Діти: - З модним паркетом.

Що означає «охайний паркет»?

Діти: - Охайний - акуратний, чистий, до блиску начищений морозом.

Вчитель: - «Чистота» крижаної річки, створена природою, виявилася природнішою і краще рукотворною. Модний паркет програє поруч із творінням природи, і щоб це наголосити, Пушкін підбирає дуже точний дієслово. Знайдіть його (блистає).

Що знає «виблискувати»? (переливатися незвичайним світлом; приклад: блищати в ошатній сукні, сяяти розумом).

Коли буває так чепурно, пронизане все незвичайним світлом, все блищить і переливається?

Діти: – На святі.

Отже, вже з перших рядків ми можемо відчути відчуття свята. Звернемося до нашого питання, поставленого раніше:

Які почуття володіли поетом у цей час?

Діти: - Радість, захоплення (картки з цими словами вивішуються на дошці).

Хто радий зими так само, як і поет? Кого він називає радісним народом?

Діти: - Хлопчики раді снігу та морозу. Вони не просто раді, а вже побігли випробувати кригу, і картина зимового дня наповнилася звуками. Хто їх почув? (Хлопчаків радісний народ ковзанамиз вчено реж ет лід).

Давайте і ми зараз трохи розімнемося, адже зима – благодатна пора для загартовування організму.

Фізмінутка.

Раз – піднятися на шкарпетки та посміхнутися,

Два – руки вгору і потягнутися,

Три - зігнутися-розігнутися,

Вправо-вліво повернутися,

А тепер ми присідаємо,

Потягуємось, видихаємо.

Про що міг думати ліричний герой, дивлячись на хлопчаків? Як ви вважаєте, чи був А.С. Пушкін щасливий у цей момент?

Діти: – Він уміє радіти за інших людей. Щасливим його зробила любов до людей, батьківщини, життя.

Вчитель: - Ай, та Олександре Сергійовичу! Усього чотири рядки, а ми вже відчули радість, захоплення, ми посміхнулися разом із ним, і наринули добрі спогади. Як багато розповів нам поет! Яку фантазію розбудив!

А тепер свої рядки прочитає третій рядок. Якому природному явищу вони присвячені? Як падає сніг? Які слова ми вимовляємо негаразд, як звикли? Якого звучання вони надають?

Діти: - Урочисте.

Так, перед нами картина зимового дня в русі та сяйві. Щоб наголосити на значущості цієї події – поява першого снігу, – Пушкін використовує архаїзми («зірками падаючи на брег»).

Яка людина може оцінити красу снігу, зимової природи? (Наглядовий, щирий, любить свій край, російську зиму). Пушкін – російська людина, і зима йому звична і бажана. І хочеться навіть вигукнути разом із ним: «Ах, як гарно! Як гарно!".

V . Робота із ілюстрацією.

Подивіться на ілюстрацію. Хто зображений на ній? Хто знайшов рядки про гуса? Зачитайте.

Яке враження до загальної атмосфери свята додає картинка із гусем? (Комічне).

На чому міститься комічний ефект? (Гусак важкий, неповороткий, важливо ступає на лід, але ковзає і падає, звідси комізм його падіння).

Ми розібрали всі рядки поета, великого майстра. Бачимо прості побутові картини – річку, хлопчаків, гусака. Немає тут ні яскравих метафор, ні несподіваних порівнянь, але точність та яскравість поетичного слова дозволяє читачеві багато що уявити, домислити.

Вчитель читає цитату на дошці:

О, Пушкін!

Над його рядком

Задумавшись вкотре,

Раптом відкриваєш у ній таке,

Що колись ховалося від очей.

Д. Кугультін.

А що ми читали сьогодні? Якого жанру лірики належить цей твір? (ліричний вірш).

Вивішується пам'ятка.

VI . Виразне читання вірша.

VII . Підсумок уроку.

Яке домашнє завдання ви хотіли б отримати на цю тему? (підібрати частки, пісні про зиму, станцювати зимовий танець, порівняти цей вірш із віршами інших поетів з такою ж темою, вивчити вірш напам'ять).

VIII . Домашнє завдання.

Вивчити вірш напам'ять.

"Охай модного паркету ..." (уривок з роману "Євгеній Онєгін")

Охайніше модного паркету

Блищить річка, льодом одягнена.

Хлопчаків радісний народ

Ковзанами звучно ріже лід;

На червоних лапках гусак важкий,

Задумавши пливти по лону вод,

Ступає дбайливо на лід,

Ковзає і падає; веселий

Миготить, в'ється перший сніг,

Зірками падаючи на брег.

Цей текст є ознайомлювальним фрагментом.З книги Коментар до роману "Євгеній Онєгін" автора Набоков Володимир

З книги Історія російської літератури ХІХ століття. Частина 1. 1800-1830-ті роки автора Лебедєв Юрій Володимирович

Творча історія роману А. С. Пушкіна "Євгеній Онєгін". У чорнових паперах Пушкіна періоду болдинської осені 1830 року зберігся малюнок схеми «Євгенія Онєгіна», який зримо представляє творчу історію роману: «Онегін» Примітка: 1823 року, 9 травня. Кишинів.1830 року, 25

З книги При світлі Жуковського. Нариси історії російської літератури автора Немзер Андрій Семенович

Поезія Жуковського у шостому та сьомому розділах роману «Євгеній Онєгін» Жук дзижчав. А. С. Пушкін Відлуння поезії Жуковського в «Євгенії Онєгіні» неодноразово відзначалися дослідниками (І. Ейгес, В. В. Набоков, Ю. М. Лотман, Р. В. Єзуїтова, О. А. Проскурін). При цьому увага,

З книги Від Пушкіна до Чехова. Російська література у питаннях та відповідях автора Вяземський Юрій Павлович

«Євгеній Онєгін» Питання 1.57 «Але, боже мій, яка нудьга З хворим сидіти і день і ніч, Не відходячи ні кроку геть!» Скільки днів Онєгін сидів зі своїм вмираючим

Із книги 100 великих літературних героїв [з ілюстраціями] автора Єрьомін Віктор Миколайович

«Євгеній Онєгін» Відповідь 1.57 «Але, прилетівши в село дядька, Його знайшов на столі, Як данину готову

З книги Герої Пушкіна автора Архангельський Олександр Миколайович

Євгеній Онєгін Як зазначав В.Г. Бєлінський, «Євгенія Онєгіна» А.С. Пушкін «писав про Росію для Росії». Твердження дуже важливе. Взагалі необхідно сказати, що більш повного та точнішого розкриття образу Євгена Онєгіна, ніж це зроблено Бєлінським у 8 та 9 статтях

Універсальна хрестоматія. 1 клас автора Колектив авторів

ЄВГЕН ОНЕГІН ЄВГЕН ОНЕГІН - головний герой пушкінського роману у віршах, дія якого розгортається в Росії від зими 1819-го до весни 1825 року, (див.: Ю. М. Лотман. Коментар.) Введений в сюжет відразу, без передмов і прологів. Євген Онєгін (гл. 1) їде до села до

Універсальна хрестоматія. 2 клас автора Колектив авторів

«Зима!.. Селянин, тріумфуючи…» (уривок із роману «Євгеній Онєгін») Зима!.. Селянин, тріумфуючи, На дровах оновлює шлях; Його конячка, сніг почуваючи, Плететься риссю якось; Броди пухнасті вибухаючи, Летить кибитка зайва; Ямщик сидить на опромінюванні У кожусі, в червоному

Універсальна хрестоматія. 3 клас автора Колектив авторів

«Уже небо восени дихало ...» (уривок з роману «Євгеній Онєгін») Вже небо восени дихало, Вже рідше сонечко сяяло, Коротше ставав день, Лісова таємнича шата З сумним шумом оголювалася, Лягав на поля туман, Гусей крикнув караван

З книги Твори Олександра Пушкіна. Стаття восьма автора

«Гоніми весняними променями…» (уривок із роману «Євгеній Онєгін») Гоніми весняними променями, З навколишніх гір уже снігу Втекли каламутними струмками На потоплені луки. Посмішкою ясною природа Крізь сон зустрічає ранок року; Синя блищать небеса. Ще прозорі, ліси Начебто пухом

З книги Твори Олександра Пушкіна. Стаття дев'ята автора Бєлінський Віссаріон Григорович

«…Похмура пора! Очей чарівність…» (уривок із роману «Євгеній Онєгін») …Похмура пора! Очей чарівність! Приємна мені твоя прощальна краса - Люблю я пишне природи в'янення, В багрець і в золото одягнені ліси, В їхніх сінях вітру шум і свіже дихання, І вмить хвилястою покриті

Як написати твір. Для підготовки до ЄДІ автора Сітніков Віталій Павлович

«Євгеній Онєгін» Зізнаємося: не без певної боязкості приступаємо ми до критичного розгляду такої поеми, як «Євгеній Онєгін».(1) І це боязкість виправдовується багатьма причинами. «Онегін» є найзадушевніший твір Пушкіна, найулюбленіша дитина його фантазії та

З книги автора

«Євгеній Онєгін» (Закінчення) Великий подвиг Пушкіна, що він перший у своєму романі поетично відтворив російське суспільство того часу і в особі Онєгіна та Ленського показав його головну, тобто чоловічу сторону; але чи не вище подвиг нашого поета в тому, що він перший

З книги автора

Бєлінський В. Г «Євгеній Онєгін»

З книги автора

"Євгеній Онєгін" (закінчення) Великий подвиг Пушкіна, що він перший у своєму романі поетично відтворив російське суспільство того часу і в особі Онєгіна і Ленського показав його головну, тобто чоловічу сторону; але чи не вище подвиг нашого поета в тому, що він перший

З книги автора

Н. Г. Бикова «Євгеній Онєгін» Роман «Євгеній Онєгін» посідає центральне місце у творчості А. С. Пушкіна. Це його найбільший художній твір, найбагатший змістом, найпопулярніший, що справив найбільший вплив на долю всієї російської

Паркет був і залишається одним із найякісніших і найкрасивіших видів підлогового покриття. Незважаючи на те, що це натуральне дерево, вдається змінювати його відтінки та дизайн, сьогодні навчилися видозмінювати навіть візерунки. Яким паркетом модно прикрашати інтер'єри цього року?

Від кремового до попелястого



Як і раніше актуальними залишаються світлі покриття для підлоги. Як відомо, така підлога здатна візуально збільшити інтер'єр та створити приємну атмосферу. Він автоматично полегшує простір. Цього року у моді широка палітра – кава з молоком, слонова кістка, світлий попіл. Доречний такий паркет буде в мінімалістичному, скандинавському та сучасному інтер'єрах. Також непогано він виявить себе у прованському та класичному стилях.







Як би не було популярне світле дерево, йому не витіснити з будівельного ринку темну деревину з багатою фактурою та текстурою. Такий паркет можна використовувати як акцентний, а також прикрашати їм стильно обставлені кабінети або вітальні. Підлога подібного плану виглядає представницько та елегантно.



Дерево приваблює не лише своєю теплотою, а й неймовірними візерунками, прожилками та тріщинами. На них цього року надають особливого акценту. Рустикальний стиль виходить на перший план і дизайнерів цікавлять явно виражені текстури, які приємно розглядати.







Велику популярність серед дизайнерів інтер'єру здобула так звана паркетна плитка, з якої можна складати цікаві та оригінальні візерунки на підлозі. Дуже привабливо виглядають варіанти у формі бджолиних сот, а також набірний паркет для укладання ялинкою, але із закругленими кінцями.

Останні матеріали розділу:

Тест: Чи є у вас сила волі?
Тест: Чи є у вас сила волі?

Ви й самі знаєте, що із силою волі у Вас проблеми. Часом, буваєте, неврівноважені та нестабільні в емоційних проявах, але, незважаючи на це,...

Повна біографія джона гриндера
Повна біографія джона гриндера

Здобув класичну освіту в школі єзуїтів. Джон Гріндер закінчив психологічний факультет Університету Сан Франциско на початку 60-х і...

Микола II: видатні досягнення та перемоги
Микола II: видатні досягнення та перемоги

Останній імператор Росії увійшов до історії як негативний персонаж. Його критика не завжди зважена, але завжди яскрава. Дехто називає його...