План-конспект заняття з математики (підготовча група) на тему: конспект нод з фемп у підготовчій групі "веселий рахунок". Дидактична гра «Різнокольорові дерева»

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Подорож математичним завданням» відповідно до ФГОС.

Любов Савченко
Конспект НОД з ФЕМП у підготовчій групі «Подорож математичним завданням» відповідно до ФГОС.

Програмний зміст:

Освітня область: «Пізнавальний розвиток».

Інтеграція з областями: «Соціально-комунікативний розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», "Фізичний розвиток", «Мовленнєвий розвиток».

Цілі:

Систематизувати та закріпитиматематичні уявлення дітейпідготовчої групи;

Сформувати досвід самостійного подолання труднощів під керівництвом вихователя з урахуванням рефлексивного методу, досвід самоконтролю;

Завдання НОД:

Виховні:

Виховувати особисті якості у кожногодитини : допитливість, цілеспрямованість, стійкість інтересу до знань та вмінь, самостійність;

Розвиваючі :

Розвивати психологічніпроцеси : слухове та зорове увагу, логічне мислення, дрібну моторику рук, уяву, кмітливість;

Розвивати соціальнінавички : вміння працювати індивідуально та в колективі, домовлятися, враховувати думку партнера.

Освітні:

Тренувати вміння знаходити числа(закріплення активних слів перед,після,між,сусіди);

Закріплювати знання про геометричні фігури;

Закріплювати вміння вимірювати довжину відрізка за допомогою лінійки;

Закріпити знання про послідовність днів тижня, пір року, місяців;

Закріпити навички орієнтування в навколишньому просторі та на аркуші паперу;

Хід заняття

I. Організаційний момент.

У коло широке, бачу я,

Встали всі мої друзі.

Ми зараз підемо праворуч,

А тепер підемо ліворуч,

У центрі кола зберемося.

Усміхнемося, підморгнемо

І працювати ми розпочнемо.

ІІ. Основна частина

Хлопці,на чому можнаподорожувати?

На автобусі, літаку, пароплаві, поїзді, велосипеді.

А ми сьогодні з вами вирушимо вподорож поїздом.

Щоб сісти у поїзд потрібно знати прямий та зворотний рахунок до 10.(гра з м'ячем)

Молодці, впоралися. Тепер ми можемо сісти на свої місця у поїзді.(звучить музика, діти розсідають)

Щоб у дорозі не нудьгувати ми з вами пограємося. А гра називається«Будь уважний». Я називаю завдання . а ви показуєте мені правильну відповідь.

а)покажіть, будь ласка,цифру, яка коштує після цифри 5,2,7;

б)покажіть, будь ласка,цифру,яка стоїть перед цифрою 3,8,10;

в)коштує між цифрами 2і4,7і9,3і5;

г)покажіть, будь ласка,сусідів числа 2;(Числа4) ;

Здорово! Ми впоралися з цимзавданням ,Давайте поплескаємо собі!

Хлопці, а ось і зупинка«Знайки» .Поки поїзд стоїть, відпочинемо на галявині?

(знаходять у галявині записку з питаннями)

Яка зараз пора року?

Скільки всього пори року?

Який зараз місяць?

Скільки днів у тижні?

Скільки робочих днів тижня?

Скільки вихідних днів у тижні?

Яка квітка виконувала всі бажання дівчинки Жені?

Чи буває коло з трьома кутами?

Так здорово! Ми впоралися з цимзавданням!

Хлопці, поїзд вирушає(Під музику розсаджуються)

Щоб не нудьгувати дорогою, давайте ми з вами закріпимо роботу з лінійками. На лінійці написані (цифри, які позначають(Сантиметри) .

За допомогою лінійки виміряйте, будь ласка, довжину відрізків. (після цього діти змінюються роботами та перевіряють роботу свого сусіда, оцінюють)

ІІІ. Фізкультхвилинка.

Наступна зупинка«Доручення» . Діти, при виконанні цихзавдань будьте дуже уважні!

1) намалюйте коло та прямокутник так, щоб прямокутник знаходився всередині кола;

2) намалюйте трикутник, усередині трикутника знак +;

3) намалюйте трикутник і квадрат так, щоб трикутник знаходився всередині квадрата;

4) намалюйте дві вертикальні та дві горизонтальні лінії;

5) розділіть квадрат на 4 частини;

Наступна зупинка «Чарівне дерево». Хлопці, щоб підійти до чарівного дерева, потрібно побудувати місток (рахунок від 1 до 10).

IV. Підсумок. Узагальнюючі питання на тему. Самоконтроль.

Молодці, хлопці! Ну як вам нашеподорож (відповіді дітей)

А тепер останнєзавдання . Перед вами лежать 3 кубики(червоний, жовтий, зелений)

(Діти оцінюють себе, піднімають квадрати).Червоний колір-дитина нічого не зрозумів. Жовтий колір зрозумів, але не всі. Зелений колір-все зрозумів.

Конспект відкритого заняття з формування елементарних математичних уявлень у підготовчій групі

Завдання:

Вдосконалити навичку орієнтування на аркуші паперу;

Закріплювати знання дітей про геометричні фігури;

сприймати завдання на слух;

Викладати з лічильних паличок геометричні фігури;

Продовжувати формувати та використовувати початкові навички роботи за комп'ютером;

Сприяти формуванню розумових операцій, уміння аргументувати свої висловлювання;

Розвивати дрібну моторику рук, стимулювати творчу ініціативу дітей;

Розвивати кмітливість, пам'ять, уяву, зв'язне мовлення;

Виховувати інтерес до математики, самостійність, дружні стосунки, акуратність;

Виховувати доброту, бажання допомогти тому, хто потрапив у біду.

Роздатковий матеріал:

Листи у клітину;

Прості олівці;

Додаток з будиночками;

Рахункові палички;

Блоки Дьєнеша.

Діти, до нас сьогодні прийшли гості. Давайте їх тихенько привітаємо.

Діти: Привіт!

В-ль: А тепер привітаємо одне одного.

Встанемо поряд,

Скажімо "Здрастуйте!" один одному.

Нам вітатися ні ліньки:

Всім привіт!" і "Добрий день!";

Якщо кожен посміхнеться –

Добре ранок почнеться.

- ДОБРОГО РАНКУ!!!

В-ль: Діти, до мене з проханням про допомогу звернувся Буратіно. Лиса Аліса та Кіт Базіліо відібрали у нього золотий ключ і сховали в далекому космосі, допоможіть йому його дістати.

В-ль: А яким транспортом ми поїдемо, постарайтеся вгадати:

Крил немає у цього птаха,

Але не можна не здивуватися:

Лише розпустить птах хвіст

І підніметься до зірок.

(Відповідь: Ракета)

В-ль: Хлопці, Ви молодці. Але ракета сама не зможе полетіти, її треба зібрати. А допоможе нам у цьому комп'ютерна гра "Танграм". З яких фігур ми збиратимемо ракету? (Ракета складається з трикутників, квадратів, прямокутників)

Відповіді дітей.

В-ль: Ось ракета й готова. Починаємо зворотний відлік 10,9,8,7… Полетіли. (Біг по колу)

В-ль: Перша планета "Геометрична". Подивіться, довкола все схоже на різні геометричні фігури. Давайте подивимося довкола і знайдемо предмети, які схожі на трикутники, прямокутники та кола. (діти викладають фігури поруч із предметами)

А ви знаєте, що фігури можна не лише малювати, але їх можна скласти з лічильних паличок. Давайте спробуємо викласти:

«З 5 паличок складіть 2 однакові трикутники»

«З 5 паличок складіть квадрат і 2 однакові трикутники»

«З 7 паличок складіть 2 рівні квадрати»

Розкладіть всі геометричні фігури по своїх будинках.(Блоки Дьенеша,обручі зі схемами)

В-ль: Наступна планета "Комп'ютерна". На цій планеті нам потрібно виконати завдання на комп'ютері. Діти, вам треба розфарбувати трикутники жовтим кольором, квадрати – зеленим, маленькі кола – червоним, а великі кола – синім кольором. Успіхів! (Дітям дається завдання у програмі Paint, зафарбувати різні геометричні фігури, різними кольорами)

Хто виконав завдання, уважно подивіться очима на кольорові мітки екрана, слідкуйте очима від зеленої до червоної мітки, а потім від синьої до жовтої. Ось ваші очі й відпочили.

В-ль: Продовжуємо. Потрібно дуже постаратися. Знайдіть двох сонечок з однаковою кількістю точок на спинці. Виберіть їх по черзі за допомогою мишки.

В-ль: Наступна планета "Невідома". Треба на ній збудувати будинки та населити жителями.

Відрахуйте ліворуч третій будинок, поставте в середині крапку.

У всіх будинків, які нижче за цей будинок намалюйте трикутні дахи.

У найвищому будинку намалюйте стільки круглих вікон, скільки разів я лясну в долоні.

Відрахуйте праворуч ліворуч четвертий будинок і намалюйте у ньому 1 прямокутне вікно.

У верхньому лівому кутку намалюйте пташку.

В-ль: Ось планета і стала «Живою»

В-ль: А ця планета "Уважна", саме на ній ми знайдемо те, що нам потрібно.

Тут є план. Давайте не втрачатимемо часу. Посуньте зошити, поставте олівець на червону крапку. Починаємо. 4 клітини – вправо 2 клітини – вгору 4 клітини – вправо 5 клітин – вниз 4 клітини – вліво 2 клітини – вгору 4 клітини – вліво 1 клітина – вниз 1 клітина – вліво 1 клітина – вниз 1 клітина – вліво 3 клітини – вгору, 2 клітини праворуч.

В – ль: Що вийшло?

Діти: Ключик.

В-ль: Ви, хлопці, молодці, мене кмітливістю вразили. Буратіно тепер може забрати свій ключ.

В-ль: Нам час повертатися на Землю.

Підсумок заняття:

  • Хлопці, що вам довелося зробити, щоб Буратіно допомогти?

Які завдання видалися важкими?

Які завдання сподобалися?

Відкрите заняття з ФЕМП з дітьми підготовчої до школи групи на тему "Видатні математики"

Цілі:

  1. Закріплювати вміння користуватися кількісним та порядковим рахунком.
  2. Закріплювати знання про склад числа не більше 10.
  3. Ознайомити дітей із завданнями перебування суми (целого).
  4. Вчити вирішувати завдання перебування суми (целого).
  5. Правильно вибирати арифметичну дію під час вирішення завдань.
  6. Повторити структуру завдання.
  7. Закріплювати правила поведінки на заняттях з математики.

Демонстраційний матеріал:

Цифри від 1 до 20, набір геометричних фігур, пірамідка, картина із зображенням метеликів та квітів, картинки із зображенням овочів, картки із цифрами, математична драбинка, таблиці для закріплення знань про склад чисел.

Роздатковий матеріал:

Картки – цифри на кожну дитину, комплект геометричних фігур на кожну дитину, картки з предметами, кола Ейлера на кожну дитину.

Організація обстановки:

Діти працюють за столами (не більше ніж по 2 за кожним столом). До заняття на робоче місце кожної дитини ставлять лічильні палички, набір геометричних фігур, каса цифр, картки з колами Ейлера.

Хід заняття

Педагог: Хлопці! Цього року ви разом із героями казок продовжували мандрувати країною Математики. Навіть героям казок відомо, що Математика дуже важлива та потрібна наука.

В наш час, щоб будинок побудувати та машиною керувати,
Насамперед треба нам у “Гармонії” математику пізнати.
У нашому житті сучасному – у роки мирної праці,
При розрахунках обов'язково математика необхідна.
Без неї перемог не буде, а перемога – це ми.
Без неї російським людям не пізнати своєї країни!

Хлопці! Сьогодні у вас у гостях добра Фея Математика. Вона хоче перевірити ваші знання, виявити найуважнішого та найактивнішого, нагородити найрозумнішого. Для цього треба правильно виконати усі завдання.

З'являється Фея Математика із “чарівною” паличкою.

Педагог: Хлопці! Перш ніж розпочнемо нашу подорож, нам потрібно засвоїти деякі правила поведінки. Я починатиму говорити правило, а ви його закінчуватимете.

Ти сиди за партою струнко і поводься ... (ГІДНО)

Парта - це не ліжко і на ній не можна ... (лежати)

Відповісти хочеш – не галасуй, а тільки руку… (ПІДНИМИ)

Добре всі згадали наші правила поведінки на занятті.

Сьогодні з вами ми вирушаємо в подорож математичними станціями, де ви будете рахувати, складати, віднімати, порівнювати числа, вирішувати складні приклади та “веселі” завдання, а ще на вас чекають загадки, сюрпризи та приємні несподіванки. Подорожуватимемо на поїзді. Сідайте зручніше і в дорогу!

Діти імітують руками рух паровоза, приспівуючи слова з пісні “Ми їдемо, їдемо, їдемо у далекі краї…

Фея Математика бере до рук “Мікрофон” та оголошує зупинку.

1. Зупинка "Математична розминка"

  1. Згадати порядковий рахунок від 1 до 10
  2. Згадати порядковий рахунок від 10 до 1
  3. Порахуйте від 3 до 9, від 4 до 8, від 5 до 9
  4. Порахуйте від 10 до 5, від 7 до 3, від 6 до 2
  5. Назвіть сусідів чисел 3,5,7,9
  6. Вгадайте число, що живе між числами 5 та 7, 4 та 6, 9 та 7, 5 та 3
  7. Яке число більше 3 чи 4, 7 чи 8, 5 чи 9
  8. Яке число менше 1 або 3, 10 або 6, 5 або 8
  9. Назвіть попереднє число чисел 3, 6, 8
  10. Назвіть наступне число чисел 2, 5, 9

Продовжуємо нашу подорож

2. Зупинка "Рахункова"

Педагог: Ви потрапили на прекрасну галявину, де росте багато красивих квітів і пурхає багато різнокольорових метеликів.

Педагог показує картину із зображенням квітів та метеликів

Скільки метеликів?

Скільки квіточок?

Чого більше?

Що менше?

Скільки?

Діти відповідають на запитання за допомогою карток із цифрами

1. Засіли будиночки числами.

2. Числам так сподобалося на цій станції, що деякі з них вирушили гуляти та заблукали. Допоможіть їм повернутися назад

4, 5, 6, 7, …, 9, 6, 7, 8, …, 10, 8, 7, 6, …, 4, 3, …, 1.

Усі числа повернули на свої місця, наша подорож продовжується

Діти співають пісню “Ми їдемо, їдемо, їдемо…

3. Зупинка "Хвилинка для жарту"

Педагог: Тут на нас чекають хитрі завдання.

  1. На яблуні висіли 5 яблук та 3 груші. Скільки плодів висіло на яблуні?(Висіло 5 яблук)
  2. Два хлопчики грали у шашки 3 години. Скільки часу грав кожен?(3:00)
  3. Росли дві верби, на кожній вербі – по дві гілки. На кожній гілці 2 груші. Скільки всього груш?(Ні однієї)
  4. Летіла зграя качок. Мисливець вистрілив і вбив одну качку. Скільки качок лишилося?(Ніскільки, решта птахів відлетіла)
  5. У стільця 4 ніжки. Скільки ніжок у 2-х стільців?(8)
  6. У 7 братів по 1 сестрі. Скільки дітей?(8)
  7. Скільки рогів у 3 корів?(6)
  8. Скільки кінців у однієї палиці?(2)

Продовжуємо подорож

Діти співають пісню “Ми їдемо, їдемо, їдемо…

4. Зупинка "Хвилинка для відпочинку"

Педагог: Настав час відпочити.

Ми рахували, ми рахували
Наші пальчики втомилися,
А тепер ми відпочинемо,
І знову рахувати почнемо.
Раз два три чотири п'ять,
Усі вміємо ми рахувати,
Відпочивати вміємо теж,
Руки за спину покладемо,
Голову піднімемо вище,
І легко – легко подихаємо!

Ось ми трохи відпочили. Продовжуємо нашу подорож.

Діти співають пісню “Ми їдемо, їдемо, їдемо…

5. Зупинка “Завдання”

Педагог: Згадаймо, що таке завдання. З яких частин вона складається? Для цього зберемо пірамідку


  1. Що таке умова?(Умова, це те, що вже відомо)
  2. Що таке питання?(Питання, це те, що нам невідомо, і те, що потрібно знайти)
  3. Що таке розв'язання задачі? (Рішення це те, що можна скласти, об'єднати, додати)
  4. Що таке відповідь задачі?(Відповідь завдання, це те, що вийшло, і відомо нам)

Добре! Закрийте очі.

Педагог змінює складові пірамідки місцями

Подивіться, гарна вийшла пірамідка?


Відповіді дітей: Ні, так неправильно.

Педагог: Так і в завданні. Рішення може бути перед умовою, а питання після відповіді. Зберіть пірамідку правильно, і давайте вирішимо завдання.

Послухайте завдання: “На столі лежало 3 огірки та 2 помідори.

Скільки овочів лежало на столі?”.

Які овочі лежали на столі?

Скільки їх?

Покладіть стільки зелених овалів, скільки було огірків.

Покладіть стільки червоних кіл, скільки було помідорів.

Як називається ця частина задачі?

Відповіді дітей: Умова це те, що нам уже відомо.

Педагог: "Скільки всього овочів?"

Відповіді дітей: Це питання завдання, те, що нам невідомо, те, що потрібно знайти.

Педагог: Яке розв'язання задачі? Що потрібно зробити, щоб дізнатися, скільки всього овочів?

Відповіді дітей: Потрібно скласти, об'єднати, додати: 3+2=5

Педагог: Тепер можна відповісти на запитання? Давайте проговоримо відповідь завдання повною пропозицією.

Відповіді дітей: Усього 5 овочів.

Педагог: А тепер вам потрібно самостійно придумати своє завдання, щоб питання звучало так: "Скільки всього?"

Молодці! Впоралися із завданням. І ми вирушаємо далі мандрувати.

Діти співають пісню “Ми їдемо, їдемо, їдемо…

6. Зупинка "Ігрова" - кола Ейлера.

У дітей на столах лежать картки із зображенням 2-х кіл різного кольору та перетнуті один з одним.

Педагог: Хлопці, візьміть 3 кружки і покладіть їх так, щоб:

У червоному колі було 2 гуртки, а у жовтому – 1

У червоному колі – 3, у жовтому – 3

У червоному – 2, у жовтому – 2

У червоному – 3, у жовтому – 4

У червоному – 4

У червоному – 2, у жовтому – 2

У червоному -3, у жовтому – 3

Гра з паличками.

Виклади фігуру як у мене.

Переклади дві палички так, щоб утворилося п'ять рівних квадратів.

Виклади таку саму фігуру.

Забери дві палички, щоб вийшло чотири однакові квадрати.

Педагог: Молодці! Впоралися із завданням. Вирушаємо далі.

Діти співають пісню “Ми їдемо, їдемо, їдемо…

7. Зупинка "Кінцева"

Педагог: Хлопці, наша подорож добігла кінця. Вам сподобалося подорожувати? На яких станціях ви сьогодні побували?

Відповіді дітей: підбивають підсумок.

Фея Математика: Які молодці! Я дуже задоволена вашими знаннями, всі діти були дуже уважними, активними та старанними. Тому за свої знання розумні діти нагороджуються шоколадними медалями.

Висновок

Заняття пройшло на належному рівні, діти з поставленими завданнями впоралися. На занятті діти узагальнили знання та закріпили вміння по всьому пройденому матеріалу: вміння рахувати, порівнювати числа, вирішувати приклади та прості арифметичні завдання на додавання та віднімання, “записувати”, використовуючи при цьому знаки.

На заняттях були використані різні види ігрової діяльності.

Список використаної літератури

1. Т.А.Фалькович, Л.П.Барилкіна "Формування математичних уявлень".

2. Р.Е.Черенкова "Найкращі завдання для дітей від 3-х до 6 років". Розвиваємо логіку та мислення.

3. Є.В.Колесникова "Математика для дошкільнят".

4. Л.П.Петерсон, Н.П.Холіна "Раз сходинка, два сходинки".

5. І.Л.Юрковська "Математика для найменших".

6. Ю.В.Гурін “500 загадок для майбутнього першокласника. Математика”.

8. Г.С.Михайлова "Як підготувати дитину до школи: Вправи та завдання, ігри, тести".

Математичний КВК для дітей 5–6 років

Математичний КВК для дітей 5-6 років.

Програмний зміст: створити у дітей позитивні емоції; закріплювати порядковий та кількісний рахунок у межах 10, закріплювати вміння самостійно складати та вирішуватиматематичні задачі; розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення, спритність, вміння самостійно виконувати завдання за умов змагання; виховувати інтерес доматематики, дружелюбність.

Хід гри.

Група дітей ділиться на дві команди.

Хлопці, запрошую вас до Клубу Веселих та Винахідливих. Сьогодні він незвичайний-математичний . Змагається сьогодні двікоманди: команда «Циферки» та команда «Фігурки».

Гравці команд вітають одне одного. На гравцях першої команди – емблеми з цифрами, на гравцях другої команди – емблеми з геометричними фігурами.

Сьогодні командам належить виконати непрості завдання, вирішити завдання, тому гравці мають бути дужеуважними та кмітливими. У кожному конкурсі гравцям буде запропоновано завдання. За кожне правильно виконане завдання команди одержують очко. Оцінюватиме правильність виконання завдань журі.(Ведучий вказує на суддівський стіл, представляє членів журі).

Отже, починає КВК!

1 конкурс «Розминка».

Пропоную вам математичні питання. Гравцям кожної команди я ставитиму питання і кидатиму м'яч. Гравець повинен упіймати м'яч, потім повернути його мені назад і вимовити відповідь. За кожну правильну відповідь команди отримують фішки. Наприкінці конкурсу ми підрахуємо кількість фішок обох команд. Команда, яка набрала найбільшу кількість фішок, отримує очко.

Запитання:

Скільки очей у світлофора?

Скільки рук у людини?

Скільки хвостів у чотирьох котів?

Скільки ший у п'яти журавлів?

Скільки кутів прямокутника?

Скільки кутів у квадрата?

Скільки пальців на лівій руці?

Скільки козенят було в казці про вовка та козенят?

Скільки пальців на правій руці?

Скільки ведмедів зустріла Маша в їхньому ж будинку?

Скільки крил у горобця?

Скільки лап у ведмедя?

Скільки рогів у двох корів?

Скільки кінців у двох палиць?

Скільки ніжок у двох стільців?

Скільки ніжок біля двох столів?

На столі 5 яблук. Одне з них розрізали навпіл. Скільки яблук лишилося на столі?

Трійка коней пробігла 3 кілометри. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?

Летіла зграя гусей. Два попереду, один позаду. Скільки було гусей?

Бублік розрізали на 3 частини. Скільки зробили надрізи?

(Відповіді дітей.)

Молодці! А тепер порахуємо кількість фішок, набраних командою

«Циферки». (Діти хором вважають.)

А тепер порахуємо, скільки фішок набрала команда"Фігурки". (Діти рахують.)

Після підрахунку підбивається підсумок конкурсу«Розминка» . Команді, яка набрала найбільшу кількість фішок, присуджується очко. Ведучий повідомляє рахунок гри.

2 конкурс «Вгадай числа».

У кожної дитини-набір числових карток(від 1 до 10).

Я називаю число, а ви, взявши потрібну картку з цифрою, покажіть, яке число більше або менше названого на один. Команда«Циферки» будуть показувати картку з цифрою, на 1 більше за назване мною число, а команда«Фігурки» на 1 менше від названого числа.

Ведучий називає числа, діти виконують завдання. За правильні відповіді команди одержують фішки. Наприкінці конкурсу фішки підраховуються. Команда, яка набрала найбільшу кількість фішок, отримує очко. Ведучий називає рахунок гри.

3 конкурс «Конкурс капітанів»

А тепер конкурс для найрозумніших і кмітливіших гравців ваших команд-конкурс капітанів.

Капітани виходять на середину групи. Проводиться д/гра«Не намочи ніг».

1 завдання : навпроти кожної дитини-капітана-«болотні купини»з цифрами, які розташовані безладно. Капітанам пропонується перейти болото купиною, наступаючи на них строго по порядку розташування цифр. Хто помилиться, стане не на ту купину, повинен повернутися назад і почати шлях знову.

Під тиху музику капітани виконують завдання. Той, хто швидше перейде«болото» отримує фішку.

2 завдання : ведучий пропонує капітанам по черзі брати зі столу картку із завданням Якщо капітану важко відповісти, йому допомагають гравці команди. За самостійно вирішене завдання капітани одержують фішки.

Завдання:

1. Три яблука - одне зірвати

Рученя так і тягнеться.

А скільки залишиться?

2. Три голуби білих на даху сиділи.

Два голуби взяли та полетіли.

Ану, скажіть мені якнайшвидше,

Скільки лишилося сидіти голубів?

3. Ану, скільки тут хлопців

На горі катається?

Троє в саночках сидять,

Один чекає.

4. Чотири сороки прийшли на уроки,

Одна із сорок не знала урок.

Скільки старанно навчалося сорок?

5. Якось уночі під кущиком

Гриби знову виросли.

Два грибочки, три грибочки,

Скільки разом? Рівне…

6. П'ять щенят і мама-лайка.

Скільки разом, порахуй-но.

Підраховується кількість фішок, набраних капітанами. Капітан, який набрав найбільшу кількість фішок, дає своїй команді очко.

Ведучий пропонує дітям відпочити та пограти у гру«Знайди пару».

Гравці команди "Фігурки" будуть числами. (Гравцям лунають картки з цифрами від 1 до 10).

А гравці команди«Циферки» будуть фігурками. (Дітям цієї команди лунають картки з певною кількістю геометричних фігур – від 1 до 10).

Діти рухаються групою під музику, коли музика замовкає, діти знаходять собі пару, співвідносячи кількість предметів на картці з цифрою. Ведучий перевіряє правильність виконання завдання.

Молодці, хлопці, які виуважні та спритні. А зараз, повертаємось до нашої гри.

4 конкурс «Розстав фігурки»

Навпроти кожної команди-фланелеграфи з однаковими малюнками корабликів, зібраних із 8 фігурок. Навпроти кожного малюнка-пронумеровані фігурки, з яких складений кораблик. Дітям даєтьсязавдання : підписати малюнку номера деталей, у тому числі він складено. Діти стають у колону один за одним, по черзі ставлять малюнку цифри. Грає тиха музика, діти виконують завдання. Гравець, який поставив на малюнку цифру, повертається до команди, передаючи олівець наступному гравцю і т.д. Команда, яка перша виконає завдання, отримує очко.

5 конкур «Конкурс Задач»

Наші капітани вже повправлялися у вирішенні завдань. Тепер настав час і нашим гравцям потренуватися у складанні та вирішенні завдань.

Кожній команді лунає по два набори паперових моделей у кількості 10. Наприклад, першій команді – 10 зайчиків та 10 грибів, другій – 10 яблук та 10 метеликів. Гравцям пропонується скласти завдання, використовуючи улюблену кількість паперових моделей. Одне завдання має бути на додавання, інше - на віднімання.

Команда, що склала завдання, розповідає її гравцям іншої команди, ті записують рішення на фланелеграфі, використовуючи числові картки та карткиматематичними знаками.

Оцінюється грамотність складання завдань та правильність їх вирішення командами. Кому, що найбільше відзначилася, журі дає очко.

Ось і добігла кінця наша гра. Сподобалася вона вам? Давайте підіб'ємо її підсумок.

Оголошується рахунок гри і назва команди, що виграла. Ведучий вітає переможця. Усім гравцям вручаються призи.

Хлопці, ви були дуже винахідливими та кмітливими. До нових зустрічей у Клубі Веселих та Винахідливих.


Хлопенко Валентина Володимирівна
МАДОУ №41 "Вітерець", м. Домодєдово
вихователь 1 кваліфікаційної категорії

Конспект

безпосередньої освітньої діяльності щодо формування елементарних математичних уявлень для дітей підготовчої групи.

Подорож у країну цариці Математики.

Інтеграція освітніх областей: Пізнання, комунікація, художня творчість, соціалізація.

Ціль:Узагальнення знань, отриманих на попередніх заняттях з формування елементарних математичних уявлень.

Опис: цей матеріал буде корисним працівникам дошкільної освіти старших, підготовчих груп.

Завдання:

Освітні:Закріплювати навички прямого та зворотного рахунку в межах 10, називати сусідів числа, попереднє та наступне число, яке число більше названого на 1 і менше.

Закріпити знання послідовності днів тижня, частин доби, пори року.

Продовжувати вчити вирішувати прості завдання додавання і віднімання, під час вирішення завдань, продовжувати користуватися знаками дій і цифрами.

Вирішувати приклади на додавання та віднімання за допомогою наочного матеріалу.

Продовжувати вчити будувати маршрут картою.

Продовжувати вчити за допомогою знаків визначати, яке число більше, яке менше.

Розвиваючі:розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять.

Виховні:виховувати витримку, вміння вислухати товариша, бажання допомогти.

Матеріал:конверт із листом, цифри до 10, картки з розв'язанням задач: 5+1=6 , 2+1+1=4, 4-2=2.

Карта з маршрутом, квітка ромашка з прикладами, метелик з відповідями, картки з цифрами та знаки: більше, менше, одно.

Попередня робота:Гра «Назви сусідів», «Більше менше», «Дні тижня», «Четвертий зайвий», розв'язання задач, відгадування загадок, робота на карті.

Хід безпосередньої освітньої діяльності.

Хлопці, до нас до дитячого садка надійшов лист. Я вам його прочитаю: «Дорогі хлопці! Пише вам цариця Математика. Мені дуже потрібна ваша допомога. У математичне царство забрався двієчник – хуліган. Він створив жахливі речі: зламав геометричні фігури, не знає цифр, не вміє рахувати, вирішив завдання з помилками. Все порушилося у моєму царстві - державі. Жителі країни математики налякані, їм нема кому допомогти крім вас. Я знаю, що ви допоможете та зробите правильно всі завдання. Це можуть зробити лише розумні, сміливі, уважні хлопці».

Ну, що ж, допоможемо цариці математики і виконаємо завдання.

1 завдання. Гра на увагу!

У понеділок я купався

А у вівторок малював

У середу довго вмивався

А у четвер у футбол грав

У п'ятницю я бігав, стрибав

Дуже довго танцював

А в суботу, неділю

Цілий день я відпочивав.

Що робив хлопчик у понеділок?

У вівторок?

В четвер?

В п'ятницю?

В суботу та неділю?

Діти відповідають питання з допомогою вихователя.

А тепер давайте згадаємо:

Скільки днів на тижні? Скільки робочих днів? Скільки вихідних?

Скільки пір року? Яка зараз пора року?

Назвіть частини доби?

Діти відповідають питання вихователя.

Молодці, хлопці, ви впоралися із завданням і ми можемо переходити до другого.

2 завдання.

У групи дітей на столі лежать цифри від 1 до 10. Вихователь пропонує вийти тому, хто має цифру 5 і стати посередині килима перед столами, за якими сидять діти. Праворуч від дитини стають ті, хто має цифри

менше 5, а ліворуч у кого цифри більше 5.

Правильно, молодці! Діти будують числовий ряд від 1 до 10. А тепер передайте цифри іншим дітям і вони збудують числовий ряд від 10 до 1.

Діти ви впоралися із цим завданням!

3 завдання.

Назвіть сусідів числа 4, 6, 7.

Назвіть попереднє число 5, 7, 9.

Назвіть наступне число 3,6,8.

Вихователь по черзі викликає дітей, і вони відповідають на запитання.

Я задумала число, воно менше 5 на 1.

Яка кількість я задумала?

Я задумала число, воно більше 3 на 1.

Яка кількість я задумала?

Я задумала число, воно більше ніж 7 на 1.

Яка кількість я задумала? Молодці і з цим завданням ви впоралися!

4 завдання.

А зараз нам потрібно вирішити завдання.

Із яких частин складається завдання? (Умова, питання, рішення, відповідь)

1.Яблука в саду встигли

Ми скуштувати їх встигли

П'ять рум'яних, наливних

І одне із кислинкою, скільки їх? 6.

Як ви дізналися? 5+ 1= 6. Іди, Артемію, до дошки та знайди картку з правильним рішенням. Дитина показує картку 5+1=6.

2.На великому дивані в ряд ляльки Таніни сидять: 2 матрьошки, Буратіно та веселий Чіполіно. Допоможіть Танюшці порахувати іграшки? 4.

Як ви вирішили? 2+ 1+ 1= 4. Іди, Аня, до дошки та вибери картку з правильним рішенням. Дитина показує картку 2+1=1=4.

3.Чотири стиглі груші на гілочці гойдалося.

Дві груші зняв Павлуша, а скільки груш лишилось? 2.

Як ви дізналися? 4-2 = 2. Іди, Ярославе, до дошки і вибери картку з правильним рішенням. Дитина показує картку 4-2 = 2.

Молодці, хлопці, завдання вирішили правильно.

5 завдання.

У нас на дошці карта – план, подивіться уважно. Нам потрібно пройти маршрутом дитячий садок - школа. Вихователь викликає дітей по черзі, вони проходять цей маршрут. Вихователь каже дітям, що вони впоралися і цим завданням цариці Математики.

А зараз фізкультхвилинка.

Вітер лісом літав (змахи руками вправо-вліво)

Вітер листочки вважав

Ось дубовий, ось кленовий

Ось горобиновий різьблений (вважаємо пальчики)

Ось з берізки-золотий

Ось останній лист з осинки

Вітер кинув на стежку (присіли).

6 завдання.
Гра "Четвертий зайвий".

Вихователь називає слова:

Понеділок, вівторок, середа, ранок.

Березень, квітень, червень, ніч.

Літо, осінь, зима, неділя.

Ранок, вечір, ніч, день, січень.

Діти називають зайве слово та пояснюють чому?

Молодці, хлопці та це завдання виконали правильно.

7 завдання.
У нас на дошці написано цифри. Такі самі цифри і у вас на листочках на столі. Між ними слід поставити знаки< >=. Вихователь викликає по черзі дітей до дошки, вони ставить знаки. Усі діти ставлять знаки на листочках.

Молодці! Завдання цариці Математики виконали!

8 завдання.

На дошці у нас квітка не проста, а з прикладами, ви повинні вирішити їх і посадити метелика з відповіддю. Діти по черзі вирішують приклади.

2+2=4 4+1=5 3+3=6 6-1=5 4-3=1

Молодці, хлопці, всі завдання ви виконали та допомогли цариці Математики.

Підсумок заняття.
Згадаймо, які завдання ми виконували:

1.Згадували дні тижня, пори року, частини доби.

2.Будували числовий ряд від 1 до 10 і назад, повторювали цифри.

3.Називали сусідів числа, попереднє число та наступне, відгадували задумане число.

4.Рішали завдання.

5.Будували маршрут по карті.

6.Називали якесь слово зайве.

7.Визначали яке число більше, яке менше.

8.Вирішували приклади.

А тепер на вас чекає солодкий сюрприз.

Конспект НОД ФЕМП + малювання старша група (інтегрована)

Тема: «Подорож країною «Дорожні знаки»

Ціль:Формувати уявлення про безліч, удосконалювати навички кількісного та порядкового рахунку. Удосконалювати образотворчі навички та вміння, формувати художньо-творчі здібності.

Навчальні:формувати вміння рахувати в межах 10; вчити порівнювати ряди, що стоять поряд, на основі порівняння множин; вчити здобувати рівність з нерівності; вчити відраховувати предмети з більшої кількості за зразком та заданим числом. Вчити передавати у зображенні основні властивості та частини предметів.

Розвиваючі:закріпити поняття: пори року, частини доби, дні тижня; удосконалювати вміння у рахунку з допомогою різних аналізаторів; розвивати в дітей віком геометричну пильність, вміння аналізувати і порівнювати предмети формою; формувати вміння розуміти стосунки поряд чисел, що стоять (6<7 на 1). Выработать навык рисования контура предмета простым карандашом с легким нажимом на него.

Виховні:виховувати стриманість, посидючість, доброзичливість, почуття взаємодопомоги, бажання прийти на допомогу.

Матеріал та обладнання:демонстраційний: картинки автомобілі різні за кольором та розміром; цифри від 1 до 10; картка з розташуванням автомобілів; модулі; дорожні знаки; геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник); аудіозапис сигналу автомобіля; малюнок світлофора. Роздатковий: картки із цифрами; картки із зображенням дорожніх знаків, автомобілів, спец. техніка; лист формату А 3; шаблони легковий автомобіль, мотоцикл, автобус, вантажівка; набір цифр на кожну дитину; кола 6, та трикутники 7 на кожну дитину; картки зі смужкою для викладання; альбомний лист формату А 5; фарби; шаблон прямокутника; кришки; фішки сонечко.

Хід НОД:

Організаційний момент:

Комунікативне привітання. Діти стають у коло.

Дружба міцна у нас, нею ми пишаємось!
Разом вчимося, граємо, разом відпочиваємо!
Ну, а якщо в когось трапиться раптом біда,
Засмучуватися немає причини, ми допоможемо всім завжди!
Якщо радість у когось, разом радіємо ми!
Тому що в нашій групі всі дбайливі, дружні!

Вихователь:Здрастуйте, хлопці. Я пропоную вам сьогодні вирушити в подорож країною «Дорожні знаки». Поїдемо ми автобусом. Для початку необхідно його побудувати (будуємо з м'яких модулів, називаємо їх). Молодці!

Щоб наш автобус завівся, потрібно відповісти на запитання.

"Мозковий штурм"

Назви найтемніший час доби; Назви найсвітліший брешемо доби; Назви частини доби; Скільки всього пори року; Назвіть їх. Назви зимові, весняні, осінні, літні місяці; Порахуй про 0 до 10 у прямому порядку; Порахуй про 10до 0 у зворотному порядку; Я почну а ти продовжи (рахунок від заданого числа) Скільки всього днів на тижні; Назви робочі дні; Назви вихідні дні; Назви день, що слідує після четверга, п'ятниці, понеділка;

Вихователь:Ми з вами їдемо автобусом дорогою. Я пропоную вам порахувати скільки легкових машин ми зустріли у дорозі?

1. Чим відрізняються ці машини? (За кольором, розміром)2. Порахуйте скільки машин! Покажіть цифру, яка відповідає кількості машин на дошці. (Позначте кількість машин цифрою.)3. Скільки великих машин? Позначте цифрою.4. Скільки невеликих машин? Позначте цифрою.5. Машина якого кольору їде першою?

6. Яка червона велика машина?

Жовта маленька машина?
7. Яка маленька синя машина?
8. Якого кольору остання машина?
9. Яка вона за рахунком?

Вихователь:Хлопці, під час їзди водій повинен бути дуже уважним, щоб дотримуватися правил дорожнього руху. Що має знати водій? (водій повинен знати дорожні знаки та правила дорожнього руху.)

Вірші: Знак «Пішохідний перехід»:

Тут наземний перехід,
Ходить цілий день люд.
Ти, водію, не сумуй,
Пішохода пропусти!

Знак «Місце зупинки автобуса та (або) тролейбуса»:

Під знаком стовпилися люди
Кататися, але не на верблюді
Навіщо стоять вони тут?
Тролейбус з автобусом чекають!

Знак «Рух без зупинки заборонено»:

Ти, шофер, не поспішай,
Бачиш знак, зупинись!
Перш ніж продовжити шлях,
Озирнутися не забудь.

Які геометричні фігури схожі знаки дорожнього руху? Пропоную вам згрупувати ці знаки за формою. На столах лежать геометричні фігури: одному столі коло, другому трикутник, третьому столі квадрат. У кого дорожній знак круглої форми покладіть його до кола, у кого трикутної форми – до трикутника, квадратної форми – до квадрата.

Діти сідають за столи.

Дидактична гра: «Визнач кількість звуків»

Коли ми з вами їхали автобусом чули звуки сигналу автомобілів. Будьте уважні. Заплющте очі і слухайте скільки разів просигналив автомобіль. Порахуйте кількість звуків. Покажіть цифру, яка відповідає кількості звуків (вихователь включає аудіозапис сигнал автомобіля 6,5,7,9 разів).

Завдання «Виклади задану кількість фігур» (1 Дитина біля дошки)

У мене на дошці розташовані дорожні знаки. Викладіть у себе на верхній смужці стільки ж кіл скільки знаків на дошці. Порахуйте скільки кіл. Позначте кількість кіл цифрою.

Вихователь: на другій смужці викладіть на 1 трикутник більше ніж кіл на верхній смужці. (Діти викладають, вихователь з'ясовує "Скільки всього виклали трикутників?"(Сім, «Чому сім?»(Бо на верхній поличці 6 кіл, а трикутників має бути на 1 більше, значить 7).

Зробіть так щоб кіл та трикутників стало порівну. Позначте кількість кіл та трикутників цифрою. (з'ясувати спосіб урівнювання)

Фізмінутка. «Знайди собі пару!»Роздати дітям картки з цифрами та картки з машинками, знаками, спец. техніка. Під веселу музику ви рухатиметеся, танцюватимете, але як тільки музика закінчиться, кожен з вас повинен знайти свою пару. Ви повинні якнайшвидше відшукати собі пару, наприклад, якщо вам трапилася картка із зображенням п'яти машин, ви повинні шукати дитину, у якої картка з цифрою 5, а вона навпаки, повинна шукати вас. Перемагають пари, які раніше за всіх знайшли один одного і взялися за руки. Завдання зрозуміле? Тоді почнемо!

6. Куди ставлять ваші тата та мами машину, коли приїжджають з роботи? Де ще можна паркувати машини? Розмістіть різні машини на стоянці. Перед вами карта з розташуванням автомобілів на стоянці, кілька секунд ви запам'ятовуєте розташування машин. Діти за столами на своїх листках викладають машини, а потім перевіряють у парах один в одного.

Автобус – у верхній лівий кут.
Вантажну машину – у правий нижній.
Легкову машину – у лівий нижній.
А мотоцикл, куди поставите? (У правий верхній кут).

Вихователь:Хлопці в місті дорожніх знаків зламався світлофор, адже він головний помічник на дорозі.

Повинен кожен знати водій,
Що головніше за всіх світлофор:
Якщо дивиться червоним оком,
Зупиняйся одразу.
Якщо спалахне жовте око,
Чекай, він зміниться зараз.
А зелене око запалить -
Сміливо їдь уперед!

Вихователь:Я пропоную вам допомогти мешканцям міста та відремонтувати світлофор.

Малювання світлофора. (Розгляд зразок малюнка світлофора)

Посередині альбомного листа покладіть шаблон прямокутника. Обведіть прямокутник із легким натиском – це корпус світлофора. Візьміть кришку. Обведіть три кола. Що в нас вийшло? (Світлофор). Розфарбуйте світлофор акварельними фарбами (контроль вихователя за перебігом образотворчої діяльності)

Вихователь:Хлопці, ви молодці, впоралися з усіма завданнями, допомогли відремонтувати світлофор. Тепер він працює і допомагає водіям дотримуватись правил дорожнього руху. Подорож закінчується, повертаємось до дитячого садка. Я запрошую всіх зайняти свої місця у автобусі. Ось ми знову у дитячому садку.

Рефлексія:

Що вам запам'яталося у подорожі? Чому важливо знати правила дорожнього руху? Яке завдання вам сподобалось? З яким настроєм ви подорожували країною «Дорожніх знаків». Позначте свій настрій фішкою.

Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з ФЕМП

Тематичний тиждень:домашні тварини

Дата: 01.02. 2017 року Вихователь:Єгорова А.А. Тема НОД: «Дидактичні ігри на склад числа»

Вік: підготовча група

Інтеграція освітніх галузей: пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток.

Ціль:закріплення первинних математичних уявлень, практичних навичок у вигляді гри.

Завдання:пізнавальний розвиток -ФЕМП

Закріплювати вміння дітей складати та вирішувати арифметичні завдання на додавання та віднімання (на основі вміння розкладати число на два менші);

Закріплювати вміння встановлювати часові відносини, називати зимові місяці;

Удосконалювати вміння складати число одиниць;

Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення.

Мовленнєвий розвиток:

Збагачувати, закріплювати, активізувати словник з лексичної теми;

Формувати вміння доводити свої практичні дії, спростовувати неправильні висловлювання, доводити помилки;

- розвивати діалогічне, зв'язне мовлення.

Художньо-естетичний розвиток:

Пробуджувати в дітей віком інтерес до математичним знанням, вдосконалення пізнавальної діяльності, загального розумового розвитку через використання усної народної творчості.

Соціально-комунікативний розвиток:

- виховувати організованість, дисциплінованість;

Формувати вміння слухати співрозмовника, не перебивати без потреби, спокійно обстоювати свою думку;

Розвивати навички самоконтролю та самооцінки.

Фізичний розвиток:

- забезпечити оптимальну рухову активність під час проведення заняття;

Формувати навичку ритмічних рухів відповідно до мовленнєвого супроводу;

Розвивати в дітей віком рухову активність, здатність працювати руками, удосконалювати дрібну моторику рук.

Демонстраційний матеріал:картинки із зображенням різних місяців зими, галявина, паркан, силуети свійських тварин, картинки із зображенням предметів із цінниками: олівець – 2 рублі, конверт – 5 рублів, листівка – 10 рублів; коробка з прорізом.

Роздатковий матеріал:рахунки, набори монет номіналом 2, 5, 10 рублів; монети номіналом 1 рубль (по 10 шт. для кожної дитини), зошити в клітку, геометричні фігури, рахункові палички.

Методи та прийоми:

1.Наочні: використання демонстраційного матеріалу.

2.Словесні: оповідання, питання, пояснення.

3.Практичні: розв'язання математичних вправ з використанням роздавального матеріалу.

Види діяльності дітей та форми організації

Види діяльності

Форми організації

Двигуна

Динамічна пауза "Кінь"

Комунікативна

Відповіді на запитання, бесіда, пояснення

Пізнавально-дослідницька

Робота з роздавальним матеріалом

ЛОГІКА ОСВІТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:

Діяльність педагога

Діяльність дітей

Очікуваний результат

Складання та вирішення завдань

Вихователь пропонує дітям скласти завдання: «На галявині паслися сім корів. До них підійшли ще три корови. Скільки всього корів стало на галявині?

Викликаний дитина повторює завдання. (Попередньо вихователь уточнює правила роботи з рахунками: кісточки розташовуються праворуч, а необхідна кількість кісточок пересувається праворуч наліво.)

Вихователь малює на дошці модель розв'язання задачі та коментує її: «Коло з сімома точками позначає кількість корів на галявині; коло з трьома точками - кількість корів, що підійшли; загальне коло – скільки всього корів».

Вихователь має за парканом 10 конячок і просить дітей порахувати їх. Потім прибирає 3 конячки за паркан і пропонує скласти завдання на віднімання.

Робота ведеться у тій самій послідовності.

Вихователь малює на дошці модель рішення задачі та коментує її: «Спільне коло показує, скільки всього було конячок. Три крапки – скільки коней вийшли за паркан. Крапки зліва від межі – скільки коней залишилося».

Діти визначають структуру завдання, уточнюють числові дані та називають арифметичну дію, за допомогою якої її можна вирішити.

Діти вирішують її, відкладаючи на рахунках відповідну кількість кісточок.

Діти відповідають на запитання завдання та розповідають, як його вирішити

Створено позитивний емоційний настрій на майбутню діяльність.

Вміють складати та вирішувати арифметичні завдання на додавання та віднімання (на основі вміння розкладати та утворювати числа з двох менших)

Розвиток спостережливості, розумової активності, вміння висловлювати та обґрунтовувати свої судження.

Вміють слухати співрозмовника, не перебивати без потреби, спокійно обстоювати свою думку

Ігрова вправа

"Лист-загадка". Вихователь вивішує на дошці картинки із зображенням різних місяців зими та загадує дітям загадки:

Відгадують загадки

Вміють встановлювати тимчасові стосунки, називати зимові місяці

Фізкультхвилинка

«Кінь»

Кінь мене в дорогу чекає,

Б'є копитом біля воріт,

На вітрі грає гривою

Пишною, казково красивою,

Швидко на сідло схоплюсь,

Не поїду – полечу,

Цок - цок - цок,

Цок - цок - цок,

Там за далекою річкою

Помахаю тобі рукою.

Виконують рухи за текстом

руки за спиною зчеплені у замок

ритмічні почергові піднімання зігнутих у колінах ніг

похитування головою, потім нахили в сторони

підскоки на місці

руки напівзігнуті в ліктях перед собою

підскоки на місці

Забезпечено потребу дітей у русі, зняття м'язового та розумового напруження

Ігрова вправа «Вітаємо друзів зі святом».

Яке свято буде у лютому і що треба купити, щоб привітати друзів зі святом.

На дошці картинки із зображенням предметів із цінниками: олівець – 2 рублі, конверт – 5 рублів, листівка – 10 рублів.

Купити олівець, конверт та листівку на пошті можна через автомат, який приймає монети номіналом 1 рубль. Для цього діти повинні розміняти гроші на монети номіналом 1 рубль.

У дітей набори монет номіналом 1 (10 шт.), 2, 5, 10 рублів

Діти по черзі розповідають, який предмет вони хочуть купити і скільки монет номіналом 1 рубль вони для цього приготували. Викликані діти роблять покупки, опускаючи монети в коробку з прорізом

Ігрова вправа «Збери картинку».

Вихователь пропонує дітям скласти картинку "Військовий транспорт". Попередньо вони обговорюють, які предмети можуть бути на зображенні (літак, танк, водний транспорт).

Діти виконують завдання парами, викладаючи предмети на аркушах паперу за допомогою геометричних фігур та паличок Кюїзенера. Після виконання завдання діти розповідають, які предмети вони зобразили та які геометричні фігури для цього використали

Вміють обґрунтовувати свої практичні дії, спростовувати неправильні висловлювання, доводити помилки

Вміють аналізувати свою діяльність, будувати складні пропозиції, відповідати на запитання вихователя

Підсумок

Вихователь ставить питання дітям, зазначає кожну дитину:

Що цікавого було на занятті?

Яке завдання було найважчим?

А найлегшим?

Як ти вважаєш, ти добре попрацював на занятті?

Відповіді дітей

Відповіді дітей

Відповіді дітей

Відповіді дітей

Вміють аналізувати свою діяльність на занятті, розмірковувати, висловлюють свою точку зору, згоду чи незгоду з відповіддю товариша.

Рефлексія

Дуже дякую всім хлопцям. Ви правильно відповідали, старанно працювали.

Нехай без запізнення всі ваші збудуться бажання.

І промінчик сонця вранці приходить частіше в гості до вас! Нехай буде весело довкола, нехай буде поруч вірний друг.

Позитивні емоції

додаток

Запорошила доріжки,
Прикрасила віконця.
Радість дітям подарувала
І на санчатах прокотила.

(Зима)

Трійка, трійка прилетіла.
Скакуни у тій трійці білі.
А в санях сидить цариця
Білокоса, білолиця.
Як махнула рукавом -
Все покрила сріблом.

(Зимові місяці)

Вихователь загадує загадки, а діти знаходять відповідні ілюстрації та розповідають про прикмети цього місяця:

Назвіть-но, хлопці,
Місяць у цій загадці:
Дні його – всіх днів коротші,
Усіх ночей довші за ніч.
На поля та на луги
До весни лягли сніги.
Тільки місяць мине,
Ми зустрічаємо Новий рік.

(Грудень)

Щипле вуха, щипає ніс,
Лізе у валянки мороз,
Бризнеш воду - впаде
Не вода вже, а крига.
Навіть птиці не летить,
Від морозу холоне птах.
Повернуло сонце до літа,
Що, скажи, це за місяць?

(січень)

Сніг мішками валить з неба,
З хати стоять замети снігу.
То бурани та хуртовини
На село налетіли.
Ночами мороз сильний,
Вдень краплі чути брязкіт.
День помітно додався.
Ну, то що за місяць це?

(Лютий)

Діти називають зимові місяці по порядку. (Грудень січень лютий.)Вихователь читає уривок із вірша С. Єсеніна «Співає зима – аукає…»:

Співає зима – аукає,
волохатий ліс заколисує
Стозвоном сосняку.
Навколо з тугою глибокою
Пливуть у далеку країну
Сивий хмари.

Конспект НОД з ФЕМП «Вироби Баби Яги» у старшій /логопедичній/ групі дитячого садка

Програмний зміст:

Закріпити з дітьми кількісний та порядковий рахунок у межах 10;
Закріпити знання про послідовність:
- Часток діб;
- Днів тижня;
- Пори року.
Закріпити знання різних чотирикутників: квадрата, прямокутника, ромба, трапеції; викладання цих фігур з лічильних паличок;

Вправляти:

орієнтування на аркуші паперу;
- в орієнтуванні у просторі.
Співвідносити цифру з числом;
Вправляти в оперуванні блоками Дьєнеша;
Вправляти відповідно до іменників з іменниками до 5;
Розвивати інтерес до математики, логічне мислення, увагу.
Виховувати почуття взаємодопомоги, взаємоконтролю, вміння розуміти поставлене завдання та виконувати його самостійно.

Матеріал:

Пенал із цифрами; картки із цифрами від 1 до 10; лічильні палички; набір геометричних фігур; аркуш паперу формату А4; логічні блоки Дьєнеша; медальйони «Юний математик»; обручі; іграшка баба Яга, ілюстрації з теми «Тварини гарячих країн», фішки, записка.

Хід НОД:

Вихователь:

Діти, я вам приготувала призи, і раптом вони зникли. Я поклала їх на шафу поруч із бабою Ягою. Подивіться, ні призів, ні баби Яги тут нема. Але на їхньому місці лежить записка, а в ній написано: «Мили діти! Мені дуже сподобалися ваші призи, тож я їх забрала та втекла. Якщо хочете їх отримати, виконайте мої завдання. А якщо постараєтеся виконати їх швидко і правильно, то встигнете мене ще наздогнати. Успіхів вам, діти!»

Хлопці, що робитимемо? Виручатимемо призи? /Так/. Тоді, вперед, починаємо виконувати завдання. За кожне правильно виконане завдання ви отримуватимете фішки.

1 завдання: «Виконай завдання та сідай»

1 дитина: порахувати кількісним рахунком до 10;
2 дитина: порахуй порядковим рахунком до 10;
3 дитина: хто сидить праворуч від тебе? А зліва?
4 дитина: хто сидить за тобою? А попереду тебе?
5 дитина: назви частини доби;
6 дитина: назви дні тижня;
7 дитина: який сьогодні день тижня? А завтра?
8 дитина: назви пори року;
9 дитина: вибери будь-яку тварину з дошки та порахуй до 5 /жираф/;
10 дитина: вибери тварину з дошки та порахуй до 5 /антилопа/.

Вихователь:

Молодці добре впоралися із завданням. Все отримуєте за першою фішкою.

2 завдання: «Розклади геометричні фігури та цифри до них»

Вихователь:

Візьміть аркуш паперу, геометричні фігури. Я вам диктуватиму, а ви - розкладати фігури, будьте уважні, повторюватиму 2 рази:

У верхній правий кут – 4 трикутники;
У верхній лівий кут – 3 кола;
У нижній правий кут – 5 овалів;
У нижній лівий кут – 2 квадрати;
У середину листа – 1 багатокутник.

А тепер підставте до поставлених фігур ті цифри, які відповідають їх кількості. Перевірте одне в одного виконане завдання. /лунають фішки/.

3 завдання: «Дидактична гра «Живі числа»

Вихователь:

А зараз, хлопці, ми і відпочинемо, і пограємось. Виходьте на «полянку», поки грає музика, ви гуляєте по ній, як тільки вона закінчується, ви швидко берете картку з цифрою зі столу і будуєтеся в шеренгу по порядку від 1 до 10. / лунають фішки /.

4 завдання: «Знайди потрібну фігуру»

Вихователь:

А тепер ви берете одну картку із символами, знаходите потрібну фігуру в обручах та сідайте на свої місця. Перевірте один у одного правильність виконання завдання. /лунають фішки/.

5 завдання: «Виклади чотирикутники»

Вихователь:

Тепер з лічильних паличок викладіть чотирикутники, які ви знаєте (квадрат, прямокутник, ромб, трапеція). /лунають фішки/.

Вихователь:

Хлопці, у нас залишилося останнє, найважливіше завдання, яке наближає нас до баби Яги. Але виконуватиме його лише одна дитина, яка набрала найбільше фішок. Якщо він усе зробить правильно, ми знайдемо бабу Ягу.

6 завдання: «Знайди бабу Ягу»

Вихователь:

Потрібно стати на середину паласа обличчям до хлопців і виконувати завдання: зробити вперед 3 кроки, праворуч – 2 кроки, вперед – 3 кроки, повернутись ліворуч, зробити 2 кроки вперед, і ось вона, наша кривдниця. Подивіться, що вона сховала під фартух. Виявляється, це медальйони "Юний математик".

Баба Яга:

Хлопці, я не думала, що ви так швидко впораєтеся із завданням. Але я дуже рада за вас, ви були дуже уважними, самостійними. Удачі вам! /Проводиться нагородження дітей медальйонами/.

Про все на світі:

1930 року в американський прокат вийшов фільм "Пісня шахрая" (The Rogue Song) про викрадення дівчини в горах Кавказу. Актори Стен Лорел, Лоуренс Тіббетт та Олівер Харді зіграли у цьому фільмі місцевих шахраїв. Дивно, але ці актори дуже схожі на героїв.

Матеріали розділу

Заняття для молодшої групи:

Заняття для середньої групи.



Останні матеріали розділу:

Основний план дій та способи виживання Вночі тихо, вдень вітер посилюється, а надвечір затихає
Основний план дій та способи виживання Вночі тихо, вдень вітер посилюється, а надвечір затихає

5.1. Поняття про місце існування людини. Нормальні та екстремальні умови життєпроживання. Виживання 5.1.1. Поняття про довкілля людини...

Англійські звуки для дітей: читаємо транскрипцію правильно
Англійські звуки для дітей: читаємо транскрипцію правильно

А ви знали, що англійський алфавіт складається з 26 літер та 46 різних звуків? Одна й та сама буква може передавати кілька звуків одночасно.

Контрольний тест з історії на тему Раннє Середньовіччя (6 клас)
Контрольний тест з історії на тему Раннє Середньовіччя (6 клас)

М.: 2019. – 128 с. М.: 2013. – 160 с. Посібник включає тести з історії Середніх віків для поточного та підсумкового контролю та відповідає змісту...