Знаки плюс, мінус, одно. план-конспект уроку з математики (1 клас) на тему

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Математичні знаки Плюс Мінус

У країні Математики живуть не лише цифри та числа, а й різні математичні знаки. Сьогодні ви з Лисенком познайомитеся з ними.

Подивіться малюнок. Скільки білочок на малюнку?

2 білочки прибігли. А тепер скільки білочок? На 2 білочки більше.

У математиці цю назву називається додаванням і ставиться знак «+». Ось як це виглядає:

Знак «плюс»

4 білочки + 2 білочки

Я – потрібний знак, і я пишаюсь, Що для складання годжуся. Я добрий знак з'єднання І в тому моє призначення. Усім людям чесно допомагаю! Я СКЛАДАЮ і ДОДАЮ!

Але в математиці є ще один знак. Погляньмо, який.

Порахуємо, скільки на малюнку білочок?

Але, дві білочки втекли. Скільки білочок лишилося?

У математиці ця дія називається віднімання і позначається знаком «-»

А тепер запишемо цю дію цифрами

Я - теж дуже потрібний знак, Але, тільки не зрозумію ніяк Чому люблю все забирати, забирати і віднімати. Все, що я хочу, я забираю! Я ВІДЧИТАЮ! ВІДЧИТАЮ

Скажіть, діти, ви знаєте, хто так співає? Правильно, це Я Математичний знак «Мінус», а виглядаю я так:

Ви з Лисенком вже дізналися, що в математиці найголовніші знаки в. Але є ще один дуже важливий знак. Погляньмо, що це за знак.

Давайте знову згадаємо наших білочок. Ми спочатку додали, але не записали, скільки їх загалом.

Щоб записати, скільки всього білочок, нам на допомогу прийде ще один важливий знак. Називається він «рівно» і виглядає так:

Я найдружніший у світі знак, я всіх завжди рівняю, я всіх завжди мирю, ні про кого не забуваю і всіх люблю.

Так як ви з Лисенком вже познайомилися з важливими знаками, то давайте подивимося, як виглядатимуть наші приклади.

Дякуємо за увагу

Три грайливі руді кішки Сіли поруч біля віконця. Тут одна до них прибігла. Скільки разом кішок стало?

П'ять веселих ведмежат За малиною в ліс поспішають А один раптом злякався Будинки на печі лишився. Скільки сміливих ведмежат За малиною поспішають?

Їжачок почав гриби шукати під березою було п'ять під осиною три знайшов, І додому скоріше пішов. Скільки ж грибочків, У Їжачка в кошику?

Сьогодні ви з Лисенком дізналися найважливіші математичні знаки, давайте згадаємо їх


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Знайомство зі знаками ПЛЮС та МІНУС 1 етап

Організована освітня діяльність з математики з використанням авторських посібників та римування.

Знайомство зі знаками ПЛЮС та МІНУС. 2 етап

Організована освітня діяльність з математики з використанням авторських посібників та римування.

У цій статті розглядається питання про "силу батьківського слова". Наводяться приклади найпоширеніших фраз - руйнівників.


Відкритий урок математики в 1 класі.
Тема уроку: знаки "+", "-" та "=".
Мета: познайомити з назвою та значенням знаків "+", "-" та "=".
Заплановані результати: учні навчаться відтворювати послідовність чисел від 1 до 10, як і прямому, і у порядку, починаючи з будь-якого числа; позначати дії знаками; працювати з навчальними моделями; виконувати розумові операції аналізу та синтезу та робити висновок; оцінювати себе, межі свого знання та не знання; працювати в парі та оцінювати товариша. Обладнання: картинки звірів, демонстраційний матеріал, комп'ютер.
Хід уроку.
Продзвенів знову дзвінок. Усі помчали на урок. Ось увійшов учитель до класу, він навчить нас. Ось і розпочався урок. Вушка тримаємо на маківці. Сіли всі – і всі мовчки.
1. Актуалізація знань.
а) логічна розминка.
Скільки хвостів у трьох китів?
Скільки вух та двох мишей?
У кого більше лап, у качки чи каченя?
Скільки звірів зустрів колобок?
Яку пісеньку співав колобок?
Скільки персонажів у казці теремок? (6)
б) усний рахунок.
Порахуйте:
Від 1 до 10 і назад по ланцюжку;
Від 3 до 5;
Від 9 до 5
Яке число слідує за числом 7, 5, 2
Яке число стоїть перед числом 8, 6, 4
Назвіть числа більше 2, але менше 5
Назвіть числа менше 9, але більше 7
в) практична робота.
Робота із полотном.
Покладіть два червоні кружечки на верхню лінію.
Скільки трикутників потрібно покласти на другу лінійку, щоб їх було на один менше, ніж кружків? (1)
Покладіть квадратів на один більше, ніж трикутників.
Скільки квадратів поклали? (3)
2. Самовизначення до діяльності.
Покладіть два червоні кружки, поруч покладіть червоний квадрат. Скільки червоних постатей на полотні?
Якими словами можна замінити слово поклали? (додали, додали)
Щоб записати цей вираз у математиці, використовуються цифри та математичний знак «+».
Подивіться цей знак.
На дошці запис: 2+1
Плюс – знак добрий, він усім дає, додає та стає більше.
Зараз я прочитаю вірш про цей знак.
Я – плюс,
І цим я пишаюся.
Я для складання гожусь
Я – добрий знак з'єднання
І в тому моє призначення.
А тепер від трьох червоних фігур заберіть один квадрат. Скільки фігур лишилося? (2)
Слово прибрали, теж можна замінити знаком.
Цей математичний знак – мінус.
На дошці запис: 3-1
Цей знак у всіх відбирає, забирає і стає меншим.
Послухайте вірш
Я – мінус.
Теж добрий знак.
Адже не зі зла я забираю
Я свою роль лише виконую.
А щоб записати слово вийде, використовують знак рівно.(=)
На дошці запис: 2+1=3 та 3-1=2
Прочитуємо ці приклади хором.
Робота з дошкою.
На дошці три листочки.
Скільки листочків? (3)
Один листок прибираємо.
Що змінилося?
Запишіть рішення на полотні за допомогою цифр та знаків.
Приклад: 3-1 = 2
Читаємо хором.
На столі дві матрьошки.
Поставили ще одну.
Що змінилося?
Запишіть за допомогою цифр приклад.
Приклад: 2+1=3
3. Фізкультхвилинка.
Потягнулись, потягнулись.
І один одному посміхнулись.
Ліворуч праворуч повернулися і ще раз посміхнулися. Повторити двічі.
Як ви вважаєте, чого ми повинні навчитися на уроці? (користуватися знаками: плюс, мінус, одно).
4. Робота на тему уроку.
Робота з підручника.
Прочитайте на стор.29, що ми робитимемо на уроці.
Чи правильними були ваші припущення.
Розгляньте малюнки з їжачком, прочитайте питання до цих малюнків та відповіді на них.
Яке слово замінили знаком "плюс". (Підбіг). Прочитайте приклад. Складіть оповідання. Аналогічно розуміється малюнок із зайцями.
Робота у зошиті з друкованою основою.
Відкрийте зошит на стор.10.
Подивіться на клітини, які знаки написані.
Гімнастика для дрібної моторики рук
Ведмедик у гості йшов.
До рудої білки він зайшов
І на озері до бобра
І до їжака зайшов у нору
Навіть до комарішки заходив наш Мишко. (Великий палець по черзі стосується всіх інших пальців)
Це очі у лисеня
Це очі у зайченя
Це очі у кошеня
Це очі у бельчонка (великий палець з усіма пальцями робить очі)
На дошці зображення цих тварин.
Запитання: як можна їх назвати одним словом? (тварини, звірі)
Яка зайва тварина? (Кошеня)
Подивіться ще раз у зошит. Сіли правильно. Покладіть правильно зошит.
Які знаки ми писатимемо, обведіть знаки і продовжуйте писати до кінця рядка.
5. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота з комп'ютером.
Намальовані предмети (геометричні фігури, яблука, листя, білочки).
Унизу 6 прикладів.
Завдання: знайди приклад відповідної картинки.
Діти знаходять приклад, а вчитель мишкою підводить його до відповідної картинки.
6.Рефлексія
Підручник (стор.29), самостійне виконання, взаємоперевірка.
Прочитай свої записи сусідові по парті, один із найсильніших учнів, читає свої записи всьому класу.
Гра «Хрестики – нулики»
+ - =
+
= 7. Підбиття підсумків.
Покажіть, який знак замінює слова: взяли, лопнув, з'їв. Покажіть, який знак замінює слова: прилетів, дали, поклали.
Підніміть руку, хто сьогодні на уроці працював увесь урок, а хто в чомусь вагався, що було вам не зрозуміло? Що викликало у вас скруту?

ЗНАКИ «ПЛЮС» (+), «МІНУС» (–), «РІВНО» (=)

Цілі уроку: ознайомити з новими математичними знаками "+", "-", "="; вчити розуміти значення цих знаків, читати рівність; працювати над розвитком уваги, логічного мислення учнів; розвивати здатність якісно виконувати роботу, акуратно.

Заплановані результати: учні навчаться відтворювати послідовність чисел від 1 до 10, як у прямому, і у порядку, починаючи з будь-якого числа; позначати математичні дії знаками; працювати з моделями; виконувати розумові операції аналізу та синтезу та робити висновок; оцінювати себе, межі свого знання та не знання; працювати в парі.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Продзвенів знову дзвінок.

Ось і розпочався урок.

Вушка тримаємо на маківці.

Сіли всі – і всі мовчки.

Починаємо наш урок.

  1. Повторення вивченого матеріалу.

Перш ніж ми розпочнемо роботу, пропоную вам математичну розминку.

а) логічна розминка.

Скільки хвостів у трьох китів?

Скільки вух та двох мишей?

У кого більше лап, у качки чи каченя?

б) усний рахунок.

Порахуйте:

Від 1 до 10 і назад по ланцюжку;

Від 3 до 5;

Від 9 до 5

Яке число слідує за числом 7, 5, 2

Яке число стоїть перед числом 8, 6, 4

  1. Робота на тему уроку.
  1. Цілепокладання.

На дошці знаки (+, -, =, 1, 2, 3 та знаки дорожнього руху «Автобусна зупинка», «місце відпочинку», ін.)

Що зображено малюнку?
- Як ви розумієте значення слова «знак»?
(Якщо хлопці не можуть у правильній відповіді):
- Уявіть, що ви опинилися в незнайомому районі міста, запитати нема в кого, але ви знаєте, що у ваш район іде автобус №1. Що ви робитимете?
(Пропонують знайти автобусну зупинку.)
- Правильно. Подивіться на дошку та знайдіть цей знак. Він мовчить, але й повідомляє нам про щось.
(Хлопці відповідають, що він вказує на те місце, де знаходиться зупинка автобуса.)

А які ще дорожні знаки ви знаєте та що вони повідомляють?
- Тепер ви можете сказати, що таке знак?


Рефлексія: Знак - це вказівка ​​чи повідомлення про якийсь об'єкт.

Нас оточує безліч знаків. Подивіться на картки та скажіть, що це?
(Версії різні: цифри, числа, знаки.)

Ці записи теж є знаками, алематематичними. Цифра теж математичний знак, який використовують для запису чисел.
- Які із цих знаків вам знайомі?

Які нові? Хто знає, що за знаки? Проблема? (Гіпотеза, припущення)

Сьогодні тема нашого уроку: «ЗНАКИ «ПЛЮС» (+), «МІНУС» (–), «РІВНО»(=) ». Вам щось про це говорить?

Яку мету поставите собі на урок? Чого б ти хотів навчитися?(... користуватися знаками: плюс, мінус, одно).

  1. Знайомство зі знаками плюс (+), мінус (–), дорівнює (=).

Практична робота.

Покладіть два червоні квадрати,

Якою цифрою ми це позначимо? (усі на місцях працюють із віялами цифр, один учень до дошки знаходить та зміцнює цифру 2)

Поруч покладіть синій квадрат

Якою цифрою позначимо? (1).

Квадратів побільшало чи менше? Скільки квадратів вийшло?

Якими словами можна замінити словопоклали ? (додали, додали)

Щоб записати цей вираз у математиці, використовуються цифри та математичний знак «+».

На дошці запис: 2+1

Плюс – знак добрий, він усім дає, додає та всього стає більше.

Слухайте вірш про цей знак.

Я – плюс,

І цим я пишаюся.

Я для складання гожусь

Я – добрий знак з'єднання

І в тому моє призначення.

Рефлексія: – Подивіться на цей знак. Як його ім'я у математиці? (Плюс). Яку роботу він виконує? (Він усім дає, додає, все більше.)

Скільки тепер у вас фігур на столі? Візьміть від трьох червоних фігурприберіть синій квадрат. Фігур стало більше чи менше? Скільки фігур лишилося? (2)

Слово заберіть , також можна замінити знаком. Цей математичний знак називається мінус.

На дошці запис: 3-1

Цей знак у всіх відбирає, забирає і всього меншає.

Слухайте вірш про нього.

Я – мінус.

Теж добрий знак.

Адже не зі зла я забираю

Я свою роль лише виконую.

Рефлексія: - Яке ім'я у математичного знака, який все відбирає, і все менше?

Подивіться на записи, які у насвийшли . Хто зможе їх прочитати? (читають записані на дошці вирази)

Ви вимовляєте слововийде , а як це записати, може хтось знає?

Щоб записати слововийде , використовують знак рівно (=) і такі записи

(Показ на дошку) називаютьвирази.

Давайте разом прочитаємо вираз у нас на дошці, використовуючи нові терміни.

Рефлексія: І так які знаки використовують математики, для запису виразів?

Яку роботу виконують ці знаки? (+,-)

  1. Робота у зошиті на друкованій основі.

Відкрийте зошит на стор.10. «Я зошит відкрию».

Сіли правильно. Правило «Ти сиди за партою струнко».

Подивіться на клітини, які знаки написані?

Як ви працюватимете у зошиті? Подивіться уважно, а за яким правилом тут знаки? (через клітку)

Показ, як правильно пишуться знаки "+", "-". Потім учні обводять їх за точковими контурами і пишуть самотужки.

Діти оцініть свою роботу. Подивіться уважно, чи вдалося у вас прописати красиво, акуратно? Чи зберегли ви закономірність, чи всі знаки у вас прописані через клітку? Оцініть свою роботу за шкалою А (акуратність) та П (правильно). Якщо ви досягли результату своєї роботи, то як завжди запалюєте вогник угорі, …

  1. Закріплення.
  1. Робота за підручником.

Подивіться на стор.28 та скажіть, що пропонує нам підручник?

Подивіться, про кого ми зараз говоритимемо?

Скільки було їжачків спочатку? (1 – цифру на дошку) Що змінилося потім? (Підбіг ще 1) Скільки їх стало? (2)

(Читання під картинкою оповідання) - Чи правильно ви відповіли на запитання?

Яке слово замінили знаком "плюс" (підбіг). Прочитайте отриманий вираз у підручнику.

2) Робота в парах:

Подивіться на картинку нижче та складіть розповідь. Про кого ви складатимете розповідь? Аналогічно розуміється малюнок із зайцями.

Якщо темп роботи класу високий, можна провести наступну роботу.Це завдання закріплює знання знака додавання «плюс».
Виконання завдання можна організувати так, щоб кожна дитина рахувала свої олівці, а можна викликати одного або кількох учнів до дошки та виконувати завдання з олівцями, які дасть учитель.
Скільки у тебе в пеналі простих олівців? (2.)
А скільки кольорових? (6.)
Скільки олівців? (8.)
За допомогою якої дії можна дізнатися загальну кількість олівців? (За допомогою дії додавання можна дізнатися, скільки олівців, їх 8.) Запишіть цю дію. (2+6.)

Після виконання цієї роботи можна повідомити, що такі записи називаютьсярівностями . А чому? (Якщо здогадаються, то: так як у них є знак «=», якщо ні, то - це питання ми відповімо на наступних уроках).

V. Підбиття підсумків.

– Згадаймо, що ми хотіли дізнатися на початку уроку?

Ви досягли результату?

Ви тепер знаєте, що за знаки?

Як називаються?

– Яким знаком користуватимемося, якщо почуємо слова: «втекли, прибрали»?

Яким знаком користуватиметься, якщо почуєте слова: «додали, прийшли»?

А які це знаки ... + і -? (дорожні чи математичні)

Дякуємо вам за урок, завтра ми продовжимо вчитися користуватися нашими новими знаками і познайомимося з новою цифрою.

Протягом уроку проводиться 2-3 фізхвилинки, залежно від можливостей класу. Час проведення першої через 7-10 хвилин після початку уроку, що йдуть на розсуд вчителя і часовий проміжок залежить від працездатності вашого класу.


КОНСПЕКТ УРОКУ МАТЕМАТИКИ1 КЛАС УМК ПЕРСПЕКТИВУ: ТЕМА: ЗНАКИ + (ПЛЮС), - (МІНУС), = (РІВНО).Цілі: 1) Познайомити учнів із математичними знаками (+,-,=), дізнатися їх місце у математиці. Познайомити з новим терміном-виразом, навчити правильно його читати. 2) Закріпити ведення кількісного та порядкового рахунку предметів, розвивати логічне мислення . Обладнання:Кошик, три яблука, віяла цифр, електронний додаток до підручника Г.В. Дорофєєва Математика 1 клас 1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.Ми розпочинаємо новий день. Проганяй швидше ліньки! Найчастіше посміхайся. Дбайливим бути старайся!

2 . АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ. 1) Рахунок прямий і зворотний від 1 до 10, від 6 до 10, від 7 до 3. Яке число знаходиться між 2 і 4, стоїть перед числом 7, 5,2, слідує за числом 3,8.

2) Завдання на логіку. - У кошику сидять кошенята. У всіх кошенят 3 пари вушок. Скільки кошенят у кошику? - У Толі 2 пари рукавичок. Скільки рукавичок на ліву руку? -По дворі ходять кури. У всіх курей Петя нарахував 6 ніг. Скільки курей? -Бабуся зв'язала Ніні дві пари шкарпеток. Скільки шкарпеток зв'язала бабуся Ніні?

3.ФІЗМИНУТКА:Ми рахували і втомилися,
Дружно ми всі тихо встали.
Ручками поплескали: раз, два, три.
Ніжками потопали: раз, два, три.
Сіли, встали, встали, сіли.
І один одного не зачепили.
Ми трохи відпочинемо,
І знову рахувати почнемо.

4 . МОТИВАЦІЙНО-ЦІЛЬОВИЙ ЕТАП. ПОСТАНОВКА ПРОБЛЕМИ.РОБОТА ЗА ТЕМОЮУРОКУ.

Я покладу в кошик 2 яблука. Якою цифрою ми їх позначимо? (Учні працюють на місцях із віялами цифр, а вчитель пише на дошці цифру 2). Додам ще одне яблуко. Якою цифрою ми його позначимо? (1). Хлопці, яблук побільшало чи менше? Скільки яблук вийшло? -Яким словом можна замінити слово додати? (Скласти). А хто знає яким математичним знаком можна замінити слова додати, скласти? (Знаком +) - Правильно, щоб записати цей вираз у математиці використовуються цифри та математичний знак «+». (Вчитель на дошці записує 2 +1. Перегляд електронної програми до підручника). - Хлопці, послухайте вірш про знак плюс:

Я – плюс, І цим я пишаюся. Я для складання годжуся. Я – добрий знак з'єднання. І в тому моє призначення.

Подивіться цей знак. Як його ім'я у математиці? (Плюс). Яку роботу він виконує? (Він додає, всього стає більше.)

Скільки у нас тепер яблук у кошику? (3.Учитель пише на дошці цифру 3) А якщо я від трьох наших яблук приберу одне, скільки їх стане: більше чи менше? (Менше) Скільки яблук залишилося? (2. Вчитель пише на дошці). - Як ви думаєте слово приберу, прибрати, можна замінити знаком? (Знаком -) - Правильно. Цей математичний знак називається - мінус. (Вчитель на дошці записує 3-1. Перегляд електронної програми до підручника). - Слухайте вірш про знак мінус.

Я – мінус. Теж добрий знак. Адже не зі зла я забираю. Я свою роль лише виконую. - Яке ім'я у математичного знака, який все зменшує, і все менше? 5.ФІЗМИНУТКА.Вітер дме нам в обличчя,
Захиталося деревце.
Вітер тихіше, тихіше, тихіше -
Деревце все вище, вище.

6.РОБОТА ЗА ТЕМОЮ УРОКУ. - Подивіться на записи, які ми маємо вийшли. Хто зможе їх прочитати? (Учні читають записані на дошці вирази) - Ви вимовляєте слово вийде, а як це записати, може хтось знає? (Відповіді дітей)-Все вірно. Щоб записати слово вийде використовують математичний знак одно (=) і такі записи(Показ на дошку) називають виразами (Перегляд електронної програми). – Давайте разом прочитаємо вирази у нас на дошці, використовуючи нові терміни. (Хорове читання) -Так які ж знаки ми будемо використовувати для запису виразів? (+, -, =)? А яку роботу виконують знаки + та -? (Відповіді учнів)

Робота за підручникомстор.54-55

7.ФІЗМИНУТКА.Можеш пальці порахувати? Один два три чотири п'ять.
На іншій руці знову:
Один два три чотири п'ять.
Десять пальців, пара рук
Ось твоє багатство, друже. 8. РОБОТА ЗА ТЕМОЮ УРОКУ. Робота в зошиті стор. 42(завдання1-2), стор.43 (завдання4-5).

9. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКУ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

Що нового ви дізналися на уроці? – З якими новими математичними знаками познайомились? - Навіщо потрібен знак «-»,а знак «+»? - Які вміння ви набули? – Хто на уроці був найактивнішим? – Оцініть свою роботу на уроці? -Добре хлопці, дякую всім за урок!



Останні матеріали розділу:

Найкращі тексти в прозі для заучування напам'ять (середній шкільний вік) Поганий звичай
Найкращі тексти в прозі для заучування напам'ять (середній шкільний вік) Поганий звичай

Чингіз Айтматов. "Материнське поле". Сцена швидкоплинної зустрічі матері з сином біля поїзда. Погода була, як і вчора, вітряна, холодна. Недарма...

Чому я така дура Я не така як усі або як жити в гармонії
Чому я така дура Я не така як усі або як жити в гармонії

Про те, що жіноча психологія - штука загадкова і малозрозуміла, здогадувалися чоловіки всіх часів та народів. Кожна представниця прекрасного...

Як змиритися з самотністю
Як змиритися з самотністю

Лякає. Вони уявляють, як у старості сидітимуть на кріслі-гойдалці, погладжуватимуть кота і споглядатимуть захід сонця. Але як змиритися з самотністю? Стоїть...