Що за мон. Сіль для ванн Charley ZZZ Setouchi Lemon Bath Salt - Що за "чи"? Що за "мон"? У звуках немає сенсу! Але ледве шепнути: "Лимон!", одразу стане кисло! (не моє)"

ТЕМА: Пропозиція та слово.

МЕТА: - Дати поняття про слово, диференціювати поняття речення та слова.

ЗАВДАННЯ: - Уточнювати знання дітей про те, що пропозиції складаються зі слів,

пов'язаних між собою за змістом.

Вчити визначати кількість слів у реченні.

Вчити складати пропозиції з певної кількостіслів.

Розвивати фонематичне сприйняття.

Розвивати увагу, пам'ять.

УСТАТКУВАННЯ: сюжетні, предметні картинки, схеми речень.

ХІД ЗАНЯТТЯ.

I. Орг. момент.

Довгоочікуваний дзвінок –
Починається урок.
Кожен день – завжди, скрізь,
На заняттях, у грі,
Сміливо, чітко говоримо
І тихесенько сидимо.

II. Повторення пройденого матеріалу.

Л. – З чого складається мова?

Як визначити, що пропозиція закінчилася в усного мовлення? На листі?

Які знаки можуть стояти наприкінці речення?

Як пов'язані речення у тексті?

III. Пояснення нового матеріалу.

1. Повідомлення теми заняття.

Гра "Доскажи слівце"

Не послухав зайчика тата –

віддавили зайчику … (лапу).

Діти у скверику сиділи

І морозиво ... (їли).

Часто до озера напитися

Ходить руда ….(лисиця).

Раптом небо хмарою затягло,

З хмари блискавка …. (блиснула)

Л. – Що ви додавали?

Д. - Слово.

Л. – А як ви вважаєте, що таке слово.

2. Поняття про слово.

Л. – Послухайте вірш

Чи за що?

Що за МОН?

У звуках немає сенсу.

Але ледь шепнуть:

«ЛІ-МОН»,

(Г. Сапгір)

Відразу стане кисло

Л. – Правильно, кожне слово має значення. Слово може означати предмет (дощ, літак, рука), дія (іде, летить, пише), ознака (дрібна, сталева, м'яка). Слово знадобилося людині для того, щоб назвати все, що є у світі. Дуже важливо знати точне значенняслова, щоб не допускати помилок у мові.

Слова бувають різні:

Гарні, прості,

Слова бувають пусті-

Непотрібні, порожні

(А.Барто)

Л. – Як можна пояснити зміст цього вірша.?

Л. – Чому непотрібні слова не треба вживати у мові? (Вони засмічують нашу мову. Важко слухати людину, яка вживає ненормативну порожні слова

3.Диференціація слова та речення.

Л. – Як ви вважаєте, що можна скласти зі слів?

Д. - Пропозиції.

Л. – Складіть пропозиції щодо картинок, що лежать у вас на столах.

Що більше слово чи речення?

Чому?

4.ФІЗМИНУТКА.

Вправа для м'язової релаксації. Зобразіть лист, що падає з дерева. Вихідне положення– стоячи прямо з високо піднятими руками. Спочатку вільно, розслаблено опустіть кисті рук, потім опускаються, «падають» лікті, потім «падають» руки, потім опускаємося навпочіпки. Лист упав.

5. Розбір пропозиції.

Л. - Складіть пропозицію з 3-х слів по картинці.

Л. – Що ви склали?

Скільки слів у реченні?

Яке слово першому місці? На другому, третьому місці?

    Викладаємо схему речення зі смужок – слів.

Накресліть схему цієї пропозиції у зошиті.

/____________.

____ ____ ____

III. Закріплення.

Що таке текст?

Що таке речення?

Як позначається листі початок пропозиції?

Які розділові знаки можна поставити в кінці пропозиції на листі?

З чого складається пропозиція?

Як пишуться слова у реченні?

Що більше, пропозиція чи слово?

Назвіть слова.

Релаксація. 2Ручок радості»

Діти беруться за руки та говорять один одному по черзі приємні. добрі слова..

Література

    Корекція письмової мови. Жуковська Л,Г., Терешкова Є.Б.

    Школа розвитку мови. Т.Н.Соколова.

    Запам'ятай-ка. Н.І.Невзорова

Що за «чи»?
Що за "мон"?
У звуках немає сенсу.
Але ледь шепнуть:
ЧИ
МОН -
відразу
стане
кисло.

Він писав вірші для дорослих, але впізнали його саме як дитячого поета. Сталося це якось. Якось він почув, як маленький хлопчик декламував:
Не можу вже сидіти!
Не можу вже лежати!
Треба буде подивитись,
Чи не зможу я висіти.

Тут він і подумав:
А напишу я вірші
Про те,
Як я пишу вірші про те,
Як я пишу вірші про те,
Як я пишу вірші…

Вірші вийшли
Д
Л
І
Н
Н
Ы
Е,
Довше
шиї
Жирафа.
Їх можна читати
З стільця,
Але найкраще –
З шафи.


Генріх Сапгір. Фото Дмитра СавицькогоА якщо говорити серйозно (а тільки так і треба говорити), Сапгір був одним із тих, хто повернув у вірші для малюків поезію. Бо як було раніше? «Робитиму добре і не погано». Причому йшлося тільки про те, щоб добре вчитися і переходити вулицю в належному місці, їсти манну кашу і не бити стекла ... Ну і так далі.
Адже ви, діти, народ дуже суворий. Якщо вас починають напихати моралями, якщо ви почуєте у віршах (і не тільки) хоч одну фальшиву ноту, вам одразу стане нудно. Але фальшивих нот не буває, коли дорослі грають з дітьми на рівних, якщо вони грають не навмисне, а дійсно.
У що можна грати? Можна в хованки, можна в салочки або в козаків-розбійників. А ще грати можна так, щоб слова затанцювали, загули, заспівали…

А починалося так.
У 1960-ті роки в Москві жило-було видавництво, яке випускало книжки для найменших. Воно так і називалося - "Малюк". У цьому видавництві жив-був головний редакторна ім'я дядько Юра, а якщо по-дорослому – Юрій Павлович Тимофєєв. Він і попросив якось поета Генріха Сапгіра: «А напиши-но ти для нас вірші!»
- Про що? - Запитав Сапгір.
- Про що завгодно. Ну, наприклад, про те, що надворі квітень.
– А якщо квітень, то можна я напишу про котів?
– Добре, – сказав дядько Юра.
І вийшли такі вірші:

Мяу! Зрештою тепло. Весна.
У квітні кішкам не до сну.
Не розумію, як у квітні
Хлопці можуть спати у ліжку.
Гуляли б собі по дахах
Під місяцем великим та рудим.


І після цього дитячі вірші посипалися у Сапгіра, як яблука з яблуні, якщо її потрясти. Так з'явилися на білий світ«Людожер і Принцеса, або Все навпаки»:


Кадр із мультфільму "Принцеса та Людожер" (художник Володимир Пальчиков)Принцеса
Була чудова,
Погода
Була жахлива.
Вдень,
О другій годині,
Заблукала
Принцеса у лісі.

Дивиться – галявина
Прекрасна,
На галявині землянка
Жахлива.

А в землянці –
Людожер:
- Заходь-но
На обід.
Він вистачає ніж,
Справа ясна,
Раптом побачив,
Яка… чудова!

Людожеру відразу стало
Худо.
- Іди, - каже, -
Звідси.
Апетит, – каже, –
Жахливий.
Занадто вигляд, – каже, –
Чудовий!
І пішла
Потроху принцеса,
Прямо до замку
Вийшла із лісу.
Ось яка
Легенда жахлива!
Ось яка
Принцеса чудова!

А, можливо, було все навпаки:
Принцеса
Була жахлива,
Погода
Була чудова.
Вдень,
О другій годині,
Заблукала
Принцеса у лісі.
Дивиться – галявина
Жахлива,
На галявині землянка
Чудова.
А в землянці Людожер:
- Заходь-но
На обід.
Він вистачає ніж,
Справа ясна,
Раптом побачив,
Яка… жахлива!

Людожеру відразу стало
Худо.
- Іди, - каже, -
Звідси.
Апетит, – каже, –
Чудовий.
Занадто вигляд, – каже, –
Жахливий.
І пішла
Потроху принцеса,
Прямо до замку
Вийшла із лісу.
Ось яка
Легенда чудова!
Ось яка
Принцеса страшна.


Обкладинка книги "Абетка у віршах та картинках"Книжки Сапгіра стояли на полицях поряд із дуже серйозними книжками. На цих полицях можна було знайти вірші та інших людей. Мої, наприклад. Якось, послухавши вірші Генріха Сапгіра, я подумала:
А напишу я вірші про те…
І пішла до нього в учениці. До речі, щоб навчитися писати, треба навчитися слухати. Спершу інших, потім себе. І намагатися, коли вигадуєш, не пропустити жодної фальшивої ноти – інакше все пропало! Потім, після дитячих поезій, я взялася за вірші для дорослих. З того часу так і пишу. Так і я живу. Причому я живу не де-небудь, а в місті Парижі!

А ще серед моїх учителів був чоловік із мудрими очима дитини та білою, як сніг, шевелюрою. Його звали . Генріх Сапгір переклав вірші Дріза з мови ідиш і подарував їх дітям, які читають російською мовою.

Запрягайте, диваки,
Віники в коляску,
Покладіть валізи,
Приїжджайте у казку!
Якщо ви приїдете,
То не пошкодуєте.
Там на синьому килимку
Плаватимуть лебеді,
Чорний козлик
З мавпочкою
Будуть фрейлехс
Танцювати,
А розбита шарманка
Вохатиме і зітхатиме.
Буде щука
Перекидатися,
А на білій стелі
Стрибатиме
І сміятися
Блазень у зеленому ковпаку,
Буде чайник
Бити в долоні:
Ось так річ!
Браво! Біс!
Ви задоволені?
І я теж -
Ваш
Овсей Овсеїч
Дриз.
(Переклад Г.Сапгіра)


Як працювали разом ці дві людини – окрема пісня, чи навіть поема. Ось приходить Овсей Овсійович до Генріха Веніаміновича, радісний і, як завжди до середини дня, у піднесеному настрої. «Генріху, я тут, поки до тебе їхав, склав у трамваї вірш. І підрядник записав на талончику. То ти мені його переведеш?
І Генріх перекладав!

Дитячі вірші пишуть, щоб було цікаво самому, щоб сподобалося дорослим, щоб зраділи діти. А як можна змусити їх радіти? Почати з ними грати, але важливо, щоб гра подобалася самому поетові. Можна, наприклад, розповісти дітям про те, що все взаємозамінне: сьогодні принцеса прекрасна, а жахлива погода, а завтра може бути зовсім навпаки. І ще невідомо, що краще, а що гірше, та й взагалі – що таке добре та що таке погано?


Малюнок Гавриїла ЗаполянськогоА на кого був схожий Генріх Сапгір? У нього було вузьке обличчяі гострі, як в ельфа, вуха. А ще він носив срібний перстень із зеленим каменем і оксамитовий піджак, теж зелений, як трава:
Вдягнути б
Зелений піджак
І стрибнути б
В небо -
Ось так!
І скакати
І танцювати
По луках,
Дивуючись
Спритним ногам.
Мені б зелену
Скрипку
Дістати,
Я зумів би
Коником
Стати.

Кому першому читають вірші поети? Дорослі – дорослим, а дитячі – дітям, насамперед своїм. Діти взагалі дуже строга публіка, а свої – особливо. Сапгір мав дві доньки. Вони давно виросли і вже читали вірші тата своїм дітям. А що це доводить? Це доводить, що вічна дитяча редакція Країни Сміянців працює 365 днів на рік, а в високосний рік– навіть на день більше. Кожен день. І навіть увечері, і навіть уночі.

Вечорами,
Вечорами
Місяць виглядає
У скла рам.
І спати лягають
Диваки,
Одягнувши пенсне
Або окуляри,
Щоб ясніше
Бачити сни,
Ті, хто злітає до них
З місяця.

Причому одні
Звикли брати
Олівці
З собою в ліжко,
Щоб усе уві сні
Намалювати,
Інші -
Свій магнітофон,
Щоб записати
Гарний сон.

А цей похмурий
Старий
Завжди одягнений
Спати звик.
І без калош
І без пальта
Він не лягає
Нізащо.
Його задумливі сни
Завжди дощові
І сумні.

А ось - лукавий
Бородань.
Він під подушкою
Ховає м'яч.
Він знає,
Що уві сні знову
Він бігатиме
І грати.
Лужайка буде,
Сонця світло -
І буде знову
Вісім років.

Я з тих, хто не поливає лимоном рибний стейк і просить не класти часточку лимона в солянку, якщо є можливість попросити. І навіть шморгаючи носом восени, не тисну лимон у чорний чай "для здоров'я" (до речі, в болгарському перці і капусті вітаміну С міститься більше, ніж у лимоні) і не ароматизую їм воду в літню спеку. Не люблю лимона, і все тут.

Але в косметичному плані він іноді дає некислі сюрпризи. Ось, наприклад, японська сіль для ванн з лимоном, що росте в японському місті Сетоуті.

Але ледь поглянеш на фігурну упаковку, одразу стане кисло мило, вже настільки вона симпатична! У віконці у формі ванни видно яскраву сіль, а на листочку написано, що всередині знаходяться два пакетики солі.

на зворотній сторонікоробочки - ще більше японських ієрогліфів.

Потішило, що виробник вирішив не витрачати сили на переклад опису або списку інгредієнтів, але совість не дозволила не написати англійською: "Не є!". Ну і "мейд ін Джапан", куди ж без нього.

Коробка об'ємна, боковушки тримаються на кружечках скотчу.

Застібка сором'язливо прикривається картонним листочком.

Усередині акуратно складено два пакетики.

Зізнаюся, спочатку поставилася скептично до кількості солі у кожному.


Там буквально по столовій ложці солі! Розчиняться, я й не помічу... Морально була готова сипати одразу два.

Пакети забезпечені надрізами та легко відкриваються, Тож за ножицями тягтися не потрібно.


Сілька гарна, як дрібний бурштин!


Пахне дуже приємно.Не кислим, лимоном, що набив оскому, а, швидше, квітами лимонного дерева. Свіжий і гіркуватий одночасно, місцями навіть із ноткою ванілі.

На жаль, аромату не вистачає на ароматизацію води. Розчин солі не пахне.

Натомість барвника вистачає! Це від одного пакетика солі вийде такий насичений колір:


На щастя, ванна та шкіра не пофарбувалися зовсім. Дрібні ранки розчин японського лимона не щипав, тож, напевно, концентрація самої солі справді невелика.

Що стосується ефекту, то сіль трохи пом'якшила шкіру і злегка захистила від негативного впливутвердої водопровідної води. Жодної сенсації, просто легеньке пом'якшення.

У даному випадкуестетичне задоволення та моральне задоволення приносять продукту більше плюсів, ніж реальний ефект. Але я й не проти! Не всім же бути корисними, потрібно ж комусь бути красивим Цю сіль дуже приємно використовувати, на цьому і зупинимося, а шкіру зволожуватимемо лосьйоном.

Де купити – поняття не маю. Знайшла тільки офіційну сторінку (не магазин) продукту ... звичайно ж, все японською. У сайту Charley ZZZє й англомовна версія, але саме лимонна сіль у міжнародному асортименті відсутня.



Останні матеріали розділу:

Абсолютний та відносний показники Відносний показник структури формула
Абсолютний та відносний показники Відносний показник структури формула

Відносні показники структури (ОПС) - це відношення частини та цілого між собою Відносні показники структури характеризують склад...

Потоки енергії та речовини в екосистемах
Потоки енергії та речовини в екосистемах

Утворення найпростіших мінеральних та органомінеральних компонентів у газоподібному рідкому або твердому стані, які згодом стають...

Технічна інформація
Технічна інформація "регіонального центру інноваційних технологій"

Пристрій ТЕД ТЛ-2К1 Призначення та технічні дані. Тяговий електродвигун постійного струму ТЛ-2К1 призначений для перетворення...