Конспект заняття з навчання грамоти літера н. «звуки, літери н, н»

Знайомство з літерою Н

Цілі:правильне виголошення та розрізнення приголосних звуків “Н”, “Нь” за артикуляційними та акустичним ознакам; формування вміння виділяти звуки "Н", "Нь" зі складових рядів та зі слів; вправу у визначенні позиції заданого звуку у слові; закріплення у мові прийменника “на” у складі пропозиції; вдосконалення вміння в освіті прикметників від іменників; засвоєння в мові іменників у родовому відмінку; знайомство з літерою "Н";

Хід заняття

1. Вітання.

Прослуховування музики з казки “Три порося”.

– З якої казки ця мелодія? (Виставляються фігурки поросят).

- Привітайте як поросята: потріть носиками, хвостиками, поплескайте очима, посміхніться, покидайте головками. Психологічний настрій:

Кожен день, завжди, скрізь,

На заняттях, у грі

Сміливо, чітко говоримо.

І тихесенько сидимо.

2. Дихальна гімнастика"Чарівна квітка".

Згадайте як звали трьох поросят?

– Чи однаково звучать перші звуки в іменах Наф та Ніф?

3. Повідомлення теми та мети заняття.

– Сьогодні ми будемо вчитися вимовляти та розрізняти звуки “Н” та “Нь”. Характеристика звуків: "Н", "Нь":

Вимовлення звуку "Н" перед індивідуальними дзеркалами. Спостереження за артикуляцією звуку.

Напружено мовою

На ясна, нагору натиснемо.

Н! – дзвінко вимовляй

Звуку допомагає носик.

Характеристика звуків:

"Н" - приголосний, твердий, дзвінкий, носовий; "Нь" - приголосний, м'який, дзвінкий, носовий.

4. 3вуко-літерний аналіз.

“4 зайвий”- знайти зайвий склад у складових рядах:: Нано- ну-ма; ну-на-сано; зі-ну-ні-на.

Аналіз складів НА, НІ.

Викладання складів з використанням літер, гуртків червоного, синього, зеленого кольору.

Аналіз складів НА, НІ;

Робота двох дітей на дошці.

Самостійна роботадітей на індивідуальних картках

Перевірка виконання завдання.

5. Визначення позиції звуків "Н". “Нь

Робота з картини-таблиці.

- З якими казковими героямидружили поросята? (Незнайко, Буратіно).

- Визначення позиції звуку в словах: Незнайко, Буратіно. Робота із звуковими лінійками.

6. Читання листа-малюнку.

Орієнтування у напрямі, орієнтування у просторі.

Хто ще з героїв був у казці “Три порося”? (Вовк).

Вовк хотів помиритися з поросятами, але оскільки він не вмів писати, він намалював свого листа. .

Словникова робота: прямо.

4. Фізмінутка.

Логопед:

Втомилися поросята бігти, вовк далеко, давайте відпочинемо і виконувати рухи почнемо!

Чотири пухкі порося

Купаються у ставку (розводять руками убік).

Чотири спритні порося

Грають у чехарду (біг на місці).

Чотири сильні порося

Грають у баскетбол (стрибки на місці).

Чотири найбільш швидконогі

Забивають гол (мах ногою).

Чотири маленькі веселі

Танцюють та співають (танцюють).

Як наші поросята

Весело живуть (бавовна в долоні).

8. Знайомство з літерою "Н".

Ніжка, ніжка

Поперек наклали поясок.

– На що схожа літера “Н”?

Діти обирають картинки схожі на букву "Н".

– З яких елементів складається літера “Н”?

10. Підсумок заняття.

З якими звуками ми сьогодні знайомилися та вчилися розрізняти?

Ціль:

    Закріплення знань про звуки Н, НЬ.

Завдання:

    Розвивати фонематичний слух;

    Формувати навички звукового аналізу;

    Вправляти у доборі слів-антонімів;

    Підтримувати інтерес до заняття.

1. Організаційний момент.

Звучить музика «Три порося».

Логопед:

Хлопці, ви любите казки? А казку «Три порося» ви знаєте? А хочете казку на новий лад? Сьогодні ми з вами відправимося в казку «Чотири порося».

Раз, два, три – поросята стали ви! (Логопед одягає дітям маски поросят).

Логопед:– Слухаємо казку уважно. Жили-були чотири брати. Рожеві, з однаковими хвостиками і п'ятачками. Імена у них схожі (логопед вказує на дітей та знайомить): - Наф-Наф, Нуф-Нуф, Ніф-Ніф, Нюф-Нюф.

Який перший звук у ваших іменах? Давайте розповімо про звуки Н, НЬ(згідні, дзвінкі, Н– твердий, НЬ- М'який). 3. Диференціація звуків Н, НЬ.

Логопед:

Весело жили поросята, веселилися на галявині і весело співали:

(Логопед співає разом із дітьми)

Нам не страшний сірий Вовк,

Сірий вовк, сірий вовк!

Де ти ходиш, дурний вовку?

Старий вовк, страшний вовк?

Логопед:

Поросята злякалися і з усіх ніг кинулися навтьоки. Вовк за ними (побігли).

Поросята біжать, верещать на весь ліс. А на шляху яблуня (зупиняються).

Яблунька, яблунька пропусти нас! (Діти повторюють.) Кропива:

Ану, стійте, поросятки!

Куди біжіть без оглядки?

Скажіть склад навпаки,

І пропущу вас уперед.

Я називатиму склад з твердим звуком Н, а ви склад з м'яким НЬ.

На – ня ан-ань

Але - не він - онь

Ну – ню ун-унь

Ни - ні ин - інь

Не – не ен – ень

Розступилася кропива, пропустила поросят. А вовка кропива обпекла. Ще сильніше розлютився вовк, але поросята вже втекли!

Яблуня поросят не пропускає, просить виконати завдання:

Яблуня:- У мене в словах загубилися звуки Н, НЬ. Знайдіть їх, будь ласка!

Логопед:- Чи допоможемо яблуні знайти звуки в словах? (Слова написані на яблуках.)

Зеле… апельсі… коре…

Осі… бана… соку стака…

Логопед:

Підняла яблуня свої гілки та пропустила поросят. А вовк налетів на яблуню, засипала його яблуня яблуками.

5. Звуковий аналіз.

Логопед:

Діти мають індивідуальні картинки. Діти називають картинку, позначають місце звуків у слові – логопед ставить місток.

Логопед:

6. Формування лексико-граматичного ладу мови.

Логопед:

Підбігли поросята до кам'яного будиночка Наф-Нафа та замок не можуть відкрити.

А замокїм каже:

«Поросята, будинок закритий. Слова навпаки підберіть, мене розімкніть».

Логопед:

Підберіть "слова навпаки", що починаються на звуки Н, НЬ(Діти підбирають антоніми до слів):

День – … земля – …

Високо – … верхній – …

Ліворуч - ... вилити - ...

7. Пальчикова гімнастика"Замок".

На дверях висить замок.

Хто б його відкрити міг? (з'єднання пальців рук у замок)

Потягнули, (зчеплені пальці тягнути у різні сторони)

Покрутили, (рух зчепленими пальцями від себе, до себе)

Постукали (пальці зчеплені, основи долонь стукають один про одного)

І відчинили! (пальці розчіплюються, долоні убік).

Логопед:

Замок відчинився. Кинулися поросята до хати. Швидко зачинили двері на засув.

Підбіг сірий лиходій до хати. Дув, дмухав на будинок, дряпав пазурами стіни, нічого вдіяти не зміг і забрався геть. А поросята радісно заспівали пісеньку:

Разом:

Вовк із лісу ніколи,

Ніколи ніколи

Не повернеться до нас сюди,

До нас сюди, до нас!

Хід заняття:

1. Орг. момент.

Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми з вами вирушимо на новосілля до трьох поросят.

2. Цілепокладання.

Як звати наших новоселів?

З яких звуків починаються імена поросят?

З якого звуку починається слово новосілля?

Що означає це слово?

3. Пояснення нового матеріалу.

Хлопці, давайте разом подумаємо, як ми можемо охарактеризувати звуки [н] [н']. Вони згодні, бо не співаються і мають перешкоду. Вони згодні, тому що коли ми їх вимовляємо утворюється перешкода. Вони дзвінкі, бо працює голосок (у голові дзвенить дзвіночок). Звук [н] – жорсткий, а звук [н'] – м'який.

Обидва ці приголосні звуки позначаються на листі літерою Н. подивіться, як вона виглядає.

Літера Н, сказати вам можна дуже схожа на ліжко. На яку літеру схожа літера Н? (На букву І).

Нодягла поясок.

Іодягла поясок.

Літера Нодягла рівно,

Літера І- навскіс.

(А. Шибаєв)

4. Тренувальні завданняв розвитку елементарних форм звукового аналізу.

Хлопці, на новосілля до трьох поросят прийшли не тільки ми, а ще багато інших гостей. (Виставляються картинки із зображенням слоненя, тигреня, теля, левеня, лоша, верблюжонка та носорога.) Який звук є у назвах цих тварин? Де він знаходиться?

5. Тренувальні завдання в розвитку орієнтування у просторі.

Кого три порося не запросили на новосілля? (Виставляється картинка із зображенням вовченя). Він вирішив їм насолити. Як ви розумієте це слово? (Міркування дітей).

Попрямував Вовченя до поросят, а назустріч йому Цуценя. Він збився з дороги і не знає, як пройти в гості до трьох поросят. Вовченя направило Цуценя направо, по довгій стежці (діти показують рукою напрямок), а потім наліво, через темний ліс, а потім знову направо, до високого пагорба, і ще раз ліворуч ... Підбігло Вовченя до будиночка Ніф-Ніфа, а там нікого немає. У Ніф-Ніфа будиночок із соломи, значить він… (солом'яний). Потім добіг Цуценя до будиночка Нуф-Нуфа. А там також нікого. З яких лозин зроблений будиночок Нуф-Нуфа? (З дерев'яних.) Значить, будиночок ... (Дерев'яний). Нарешті Цуценя дісталося до будиночка Наф-Нафа. У нього будиночок міцний, зроблений із цегли. Значить він… (цегляний). Поросята із гостями зачекалися Цуценя.

6. Фізмінутка.

7. Розрізнення твердих і м'яких приголосних у словах.

На новосілля прийнято дарувати подарунки. І наші гості також приготували подарунки для новоселів. Допоможіть їм розібратися, де подарунок. Подарунки, у назві яких є твердий звук[н] дістануться Наф-Нафу та Нуф-Нуфу, а подарунки з м'яким звуком [н'] – Ніф-Ніфу. На дошку вивішуються картинки: ножиці, нарциси, ніж, ножиці, незабудки, шкарпетки, насос, поліно, ковзани, вікно, колона. Діти визначають твердість/м'якість приголосних звуків та розподіляють подарунки.

8. Самостійна робота за картками.

Ми теж приготували подарунки для поросят. Тільки їх треба трохи доробити. Я підготувала для вас картки із зображенням наших подарунків. Визначте, який перший звук у кожному слові. Обведіть картинку синім олівцем, якщо звук твердий та зеленим, якщо звук м'який.

Настав вечір. Гості згадали, що вдома на них чекають мами. І розійшлися додому. А щоб допомогти їм швидше дістатися додому, ми послухаємо вірш та попрацюємо з чарівними кружальцями. Підніміть синій кружечок, коли почуєте твердий звук [н], або зелений, коли почуєте м'який звук[Н'].

Потрібно, можна і не можна –

Усім знайомі слова.

Треба мамі допомагати.

Можна з другом погуляти.

Але не можна без дозволу

Нам із дому тікати.

9. Підсумок заняття.

З якими звуками ми сьогодні познайомились?

Якою літерою вони позначаються?

10. Рефлексія.

Діти, якщо вам сподобалося наше заняття? Що запам'яталося? Що найбільше сподобалося?

Тема: Звук (Н) та літера (Н).

Ціль: Удосконалення усного мовлення, збагачення словника.

  • Уточнити артикуляцію звуку "Н".
  • Розвивати фонематичне сприйняттячерез знаходження слів зі звуком "Н".
  • Складання речень з приводом «на, над».
  • Ознайомити з літерою «Н».

Обладнання: м'яч, дзеркала, набір картинок, набірне полотно, магнітна дошка, фломастер, олівець-штамп, аркуш темного паперу, гуаш.

Хід заняття

1. Розминка для розуму.

Де живуть ці звірі та птахи?(Гра проводиться у колі з м'ячем).

Теля - (в хліві)

Білченя – (у дуплі)

Зайченя – (під кущем)

Ведмедик - (в барлозі)

Лисеня – (у норі)

Воронятко – (у гнізді).

2. Повторення пройденого.

Артикуляційна гімнастика.

Екскаватор землю риє (вправа «Чашечка»)

Новий будинок висотний будує.

Поверхи все вище в ньому (кінчик язика тягнеться до носа)

Новосели заїдуть у будинок.

3. Новий матеріал

Діти, відгадайте загадку:

Вище лісу, вище гір

Розстеляється килим.

Він завжди розкинутий

Над тобою і наді мною

То він сірий, то синій,

То він яскраво-блакитний. (Небо)

Який звук починається слово небо? (Відповіді дітей)

  • Сьогодні звук «Н» запрошує нас до себе у гості. Хто знайде слова зі звуком "Н", той і увійде до нашої казки. ( Дітям лунають картинки. Вони відбирають ті, у назві яких є звук "Н"):

Ножиці, ваза, парасолька, телефон, валіза, диван, посуд, машина.

  • Звук "Н" радий, що ви знайшли слова, в яких він живе. Він просить, щоб ви розповіли, як правильно його вимовляти.

(діти дивляться в дзеркало, вимовляють звук «Н» і розбирають артикуляцію за схемою: губи-зуби-мова-зв'язки- повітряний струмінь)

Губи розімкнуті, зуби зближені, язик за верхніми зубами, голосові зв'язкивібрують, повітряний струмінь спрямований на кінчик язика.

4. Закріплення нового матеріалу.

  • У звуку «Н» сьогодні велике свято- Новосілля. Він збудував будинок на березі річки. Сьогодні вселяються новосели - це тварини, у назві яких є звук "Н". Давайте, хлопці, допоможемо новоселам вселитися до хати.

Педагог малює на дошці триповерховий будинок із двома квартирами на кожному поверсі. Дітям пропонуються картинки, що використовуються на першому етапі заняття:

Теля, білченя, ведмежа, лисеня, воронятко.

Дитина вибирає картинку і розміщує її в будинку (магніт), супроводжуючи свої дії словами: «Теленя житиме на другому поверсі в квартирі зліва…»

Вихователь: - Усі наші друзі оселилися у зручних квартирах. Вони запрошують нас до себе у гості. Але йти з порожніми рукамина новосілля не прийнято. Давайте, хлопці, ми виберемо подарунки для наших новоселів. Але якщо заняття наше проходить у країні звуку «Н», то й подарунки мають бути із цим звуком. Вибирайте, будь ласка.

Педагог виставляє на набірному полотні картинки зі звуком Н і без нього: ножиці, телефон, каструля, диван, ваза, машина, валіза, парасолька, замок.

Діти обирають предмет зі звуком "Н" і дарують його новоселу.

Наприклад: - Я подарую диван білченята, яке живе на другому поверсі праворуч

(картинка із зображенням подарунка розміщується так, щоб не було видно предмет – прикріплюється зворотним боком)

Після того, як всі подарунки роздаровані, вихователь просить дітей пригадати, на якому поверсі оселилося вороня і що йому подарували.

(Ймовірна відповідь: -Вороненя оселилося на третьому поверсі зліва. Ми подарували йому парасольку).

  • Робота зі складання пропозицій із прийменниками «на», «над».

Картинки, що закривають «новоселів», забираються. Діти повинні бачити всіх мешканців будинку.

Педагог ставить запитання:

Хто живе у нашому будинку на першому поверсі? (На другому поверсі? На третьому поверсі?)

Діти відповідають розгорнутим реченням, використовуючи привід «на».

(- На першому поверсі живуть білченя і зайченя.)

Хто живе над зайченям? (ведмежа, телятко, білченятко)

Діти відповідають розгорнутим реченням, використовуючи прийменник «над».

(- Над зайченятом живе білченя).

Фізкультхвилинка

А зараз ми перетворимося на звірів та птахів. Ваше завдання непросте: уважно послухайте мене та зобразіть тварину чи птицю.

Які звуки видає воронятко? (кар-кар-кар .)

Перетворимося на воронят і... полетіли. (Руки в сторони і зі звуками кар-кар-кар діти зображають воронят, що летять.)

А які звуки видає жаба? (Ква-ква.)

Перетворилися на жаб і стрибаємо, як вони.

А як у нас каже півник? (Кукареку.)

А тепер ми півники, спинки випрямили, чубчик нагострили, чоботи у нас зі шпорами, показуємо їх, красуємося і поважно прямуємо.

  • Знайомство з літерами.

У звуку "Н" є рідна сестра - літера "Н" (ен). Вони дуже люблять одне одного, але одного можна лише почути, а іншу можна лише побачити.

Кого можна почути? (Звук "Н")

Кого можна побачити? (Літера «Н»)

Познайомтеся! Ось вона літера "Н".

Літера «Н» як драбинка,

Усі рухаємося вперед,

Як драбинка, диво,

У світ знань нас кличе!

5. Заключна частина.

Розвиток дрібної моторики.

Літера «Н» зібралася в гості до новоселів, але настала ніч. На небі не було жодної зірочки і буква «Н» заблукала. Хлопці, давайте допоможемо літері «Н» дістатися до будинку, запалимо на небі багато маленьких зірочок, які висвітлять шлях.

Робота з олівцем – штампом.

Заняття з навчання грамоті підготовчій групі, тема"Звук Н,НЬ та буква Н"

Мета заняття: познайомити зі звуками Н і НЬ.

Завдання: Розвивати пов'язану мову.артикуляційний апарат, Дрібну мотроїку пальців руки, пам'ять. Вчити розрізняти звуки Н і НЬ. Складати речення з трьох слів. звуковий аналізслів.

Інтеграція освітніх областей"Комунікація", "Соціалізація", "Пізнання" та "Здоров'я"

Завантажити:


Попередній перегляд:

Ціль : Ознайомити зі звуками (Н), (Нь), літерою Н.

Завдання: Розвивати пов'язану мову, артикуляційний апарат, дрібну моторикупальці руки, пам'ять.

Вчити розрізняти звуки Н і Н, складати речення з трьох слів. Проводити звуковий аналіз слова. Розгадувати ребуси.

Виховувати в дітей віком самостійність, вмінню працювати у парі, доводити розпочату справу остаточно.

Методи та прийоми : вказівки, заохочення, пояснення, показ.

Обладнання: картки з літерами (А, О, У, І, Е, Ы, ​​Ю, Я, Е, Ё), алфавіт, картки синього та червоних кольорів, літера Н, проектор.

Освітні галузі:"Комунікація", "Пізнання", "Соціалізація", "Безпека".

Хід заняття.

Вихователь: Ми сьогодні не самі, у нас гості. Ви у нас дорослі та виховані, давайте побажаємо один одному здоров'я та представимося. Нашим гостям цікаво, чим ми займаємось і як проводимо час разом.

Жили-були у місті звукинські звуки-невидимки. Чарівник подарував голосним звукам червоні сукні, а приголосним – сині та зелені. Звуки утворювали слова. Слова об'єднувалися у речення. Усі звуки жили дружно. І одного разу звуки вирішили провести карнавал. І кожен звук пошив собі карнавальне плаття, одягли і перетворилися… на літери.

Букви-значки, як бійці на парад,

У строгому порядкувишикувалися в ряд.

Кожен в обумовленому місці стоїть.

І називається Алфавіт.

(Вихователь показує алфавіт, знайомить із алфавітом. Слайд №1)

Вихователь: А до нас сьогодні в гості прийшли голосні літери.

(Діти читають вірші.)

«А» (Солод №2)

Ось два стовпи навскіс,

А між ними поясок.

Ти цю літеру знаєш? Так.

Перед тобою літера "А".

"Я" (Слайд №3)

Літера «Я» в кінці стоїть

Закриває абетку.

"О" (Слайд №4)

Бачиш у дереві дупло,

Ну, зовсім, як літера «О».

"Е" (Слайд №5)

Літера «Е» з величезним ротом

І величезною мовою.

"Е", (Слайд №6, №7)

«Е» Літери ті, рідні сестри,

Розрізняти сестер так просто,

В однієї є дві точки,

Немов до драбинки гоздочки.

"У" (Слайд №8)

Зручна буква, зручно в ній те,

Що можна на літеру повісити пальто.

"Ю" (Слайд №9)

Щоб «О» не покотилося,

Міцно до палички приб'ю.

Ой дивіться, що трапилося?

Вийшла літера "Ю".

"И" (Слайд №10)

А бідолаха буква «И»

Ходить з паличкою на жаль!

"І" (Слайд №11)

Молоток я роздобув,

Із дощечок букву збив.

Скільки тут дощечок? Три!

А яка літера? «І».

Вихователь пояснює, що літери "Я", "Е", "Е", "Ю", "І" товаришують тільки з м'якими приголосними.

Давайте пограємо в «Квіточки» . Подивіться у мене є дві незвичайні квіточки: одна зелена, а інша синя (Слайд № 12). Кожна квітка з п'ятьма пелюсточками, хто знає? Чому? (Відповіді дітей.)

Одна квітка зелена, тому що звук (Н) м'який приголосний, а інший синій, тому що звук (Н) твердий приголосний.

Вимова чистомовок та виконання штрихування.

На-на-на Но-но-но

На пагорбі сосна. Надворі темно.

Ни-ни-ни Онь-онь-онь

На небі немає місяця. Запалюй вогонь.

У Нати та Ніни сьогодні іменини.

Подарували іменинницям шкарпетки, ковзани та млинці.

Пальчикова гра «Нірка»

Кінчиком великого пальця правої рукидіти по черзі стосуються вказівного, середнього, безіменного пальців та мізинця (1, 2). Те саме зробити лівою рукою.

Норка вилізла з норки

І пішла до знайомої нірки.

У нірку норкіну увійшла,

Норку в нірці не знайшла.

Обведення по контуру та друкування літери

З'ясовуємо, як правильно друкувати букву. Обводимо по контуру та друкуємо. Спочатку проводимо лінію зверху вниз, потім залишаючи трохи місця проводимо другу лінію зверху вниз, потім з'єднуємо дві палички посередині.

Заповнення буквеного складу слів, звуковий аналіз

Дітям пропонується відгадати слово та вписати букву «Н» відповідним олівцем. На екрані виставляються слова: Ніна, нитки, ноти, ніс, ковзани, вікна.

Наприкінці завдання діти роблять висновок: Скільки у слові голосних, стільки й складів.

Робота над пропозицією

Складіть речення, використовуючи схему. У вікна _____ Ната.

На столі _____ноти. Ніка_____ на поні.

Гімнастика для очей

Представництво,

ми прийшли до чарівного лісу. (Руху очей по колу).

Скільки тут довкола чудес.

Праворуч береза ​​в шубці стоїть. (Руху очей вправо-вліво).

Зліва ялинка на нас дивиться.

Сніжинки в небі кружляють (Рухи очей по колу та опускають)

Розгадування ребусів

Діти працюють парами. Вихователь роздає картку із завданням. Відповіді: ВороНа, ОСІна, наука (Завдання:НА який букві знаходиться склад?)

Фізкульхвилинка

Буратіно потягнувся,

Раз нахилився, два нахилився.

Руки в сторони розвів,

Ключик, видно, не знайшов.

Щоб ключик нам дістати,

Треба на шкарпетки встати.

Гра «Знайди зайву букву»

Вихователь показує картки з голосними літерами та літерою «Н». Діти знаходять зайву букву. Чому літера "Н" зайва?

Відповіді дітей. Літера «Н» згодна, а інші голосні.

Гра «Знайди слова зі звуком «Н»

Вихователь пояснює дітям, що слід згадати слова зі звуком «Н»

Підсумок заняття

Вихователь: З яким звуком та літерою ми знайомилися? Літера «Н» яка? (Згодна, вона може бути твердою, м'якою, дзвінкою.) З якими голосними дружить літера «Н» (А, О, Ы, У, Е). А з якими літерами дружить "НЬ" (Я, Е, Е, Ю, І).

Діти, мені дуже сподобалося як ви працювали. Молодці, всі впоралися із завданням.


Тансулу Карагасекова
Конспект заняття «Згідні звуки [Н], [Н'], літери Н, н»

Тема: Приголосні звуки(Н, Н, літери Нн.

Ціль:

Познайомити зі звуками(н, н)і літерами Нн; дати уявлення про те, що одна літераможе позначати два звуку;

Вчити виробляти звуковийаналіз слів з досліджуваними звуками, складати звукобукові моделі;

Удосконалювати фонетичний слух, розвивати увагу, мислення, дрібну моторику руки.

Хлопці, подивіться, яка незвичайна чарівна квітка.

Ви помітили, що бутон у нього закритий. А як ви вважаєте чому? А що треба зробити, щоб він зацвів? Ви все правильно говорили.

А я думаю, що наша чарівна квітка зацвіте в тому випадку, якщо ви активно працюватимете на заняттята виконайте всі завдання. Ви згодні? Так!

З кожним виконаним завданням пелюстки будуть розкриватися.

І так перше завдання:

Проведемо словесну розминку:

1. З чого складаються слова?

2. Які слова складаються з звуків?

3. Які слова складаються з літер?

4. На які дві групи діляться звуки?

5. Що ви знаєте про голосних звуках? (ударні, скільки голосних, стільки складів)

6. Що ви знаєте про приголосних звуках?

7. Чим відрізняється звуки та літери?

А давайте згадаємо, як поганяють коня? АЛЕ?

А який перший звук у цьому слові? (н)- Який? приголосний.

А чому ви думаєте, що це приголосний звук? Правильно, повітря зустрічає перешкоду (мова, губи).

Як називаються звуки, при вимові яких повітря зустрічає перешкоду, затримується? (згодними) .

Відкрийте зошити, де закладки і подивіться на картинки, і вимовте НОТИ та НИТИ. Скільки звуків у слові ноти. Який перший звук у слові ноти.

Н - приголосний

який другий звук у слові ноти?

О - голосний, ми його позначаємо літерою О.

Який третій звук у слові ноти?

Т - приголоснийтвердий позначає синьою фішкою

Який четвертий звук у слові ноти?

Ы – голосний

Скільки звуків у слові Ноти? (4-чотири)

Скільки букв у слові Ноти? (теж чотири)

Наголосили на слові ноти.

Наголос падає на перший склад, на голосний звук Про.

Скільки складів у слові ноти (Дві склади).

А зараз звуковий аналіз слова НИТКИ

Н - згодна, м'яка

І – голосна, ударна

Т - згодна, тверда

До – згодна, м'яка

І – голосна, ненаголошена

Скільки звуків? (5 – п'ять)

Поставили наголос у слові нитки?

Перший склад ударний НІ

Скільки складів у слові нитки (Дві склади)

Порівняйте звуки у слові ноти, нитки, чим схожі та чим відрізняються? (це приголосні звуки)

звук Н – твердий

звук Н – м'який

Приголосні звукиякі вимовляються з голосом називаються дзвінкими згодними.

Який буквоюможна позначити два звукуН і Н – позначаються однією буквоюН велика і невелика.

У який будинок ви поселите літеру Н?

А давайте подружимо літеру Н з голосними літерамита навпаки читання НА, НУ, НІ, АЛЕ, НИ, НЕ та АН, УН, ІН, ВІН, ИН, ЄН. (читання тексту)

Гра: придумай слово зі звуком(н)на початку слова

Ніс, ніс, нора, нога, Ніна, шкарпетки, носоріг, насос.

У вас лежать конверти із завданнями всередині. Відкрийте, уважно прочитайте, подивіться та починайте виконувати.

I. Запиши речення із трьох слів і склади схему.

ІІ. По картинці придумай пропозицію та склади її схему.

Підсумок: з якою буквоюми сьогодні познайомились. Що ви можете про неї розповісти?



Останні матеріали розділу:

Як правильно заповнити шкільний щоденник
Як правильно заповнити шкільний щоденник

Сенс читацького щоденника в тому, щоб людина змогла згадати, коли і які книги вона читала, який їх сюжет. Для дитини це може бути своєю...

Рівняння площини: загальне, через три точки, нормальне
Рівняння площини: загальне, через три точки, нормальне

Рівняння площини. Як скласти рівняння площини? Взаємне розташування площин. Просторова геометрія не набагато складніше...

Старший сержант Микола Сиротінін
Старший сержант Микола Сиротінін

5 травня 2016, 14:11 Микола Володимирович Сиротинін (7 березня 1921 року, Орел – 17 липня 1941 року, Кричев, Білоруська РСР) – старший сержант артилерії. У...