Знаходження відсоткового відношення двох чисел плану уроку. Відносини
Відношенням у математиці називають дію поділу або результат цієї дії Скажімо, відношення чисел 8 та 16 дорівнює 0,5 або 50%. 8,8, 160,). Обернемо дріб 0,5 у відсотки, для цього помножимо його на 100% 0,5 100% =050% Відповідь: 50 %
У п'ятому класі 30 учнів. Дівчаток -18. Скільки відсотків від числа всіх учнів становлять дівчатка? У класі учнів 30. Дівчаток, 18, 30 0,6 100% = 060% Відповідь: 60% Скільки % від усіх учнів становлять дівчатка?
Скільки відсотків становлять 200 м від 500 м? 1). Знайдемо, яку частину 200 м становлять від 500 м: 200, 500 0). Обернемо дріб 0,4 у відсотки, для цього помножимо його на 100% 0,4 100% =040% Відповідь: 40 %
1). Знайдемо, яку частину 9 становить від 15: 9, 150,). Обернемо дріб 0,6 у відсотки, для цього помножимо її на 100% 0,6 100% = 060% Відповідь: 60 % З 15 зрізаних квітів 9 зав'яло. Скільки відсотків зрізаних квітів зів'яло?
Підказка Посадили 900 насінин. З них зійшло 720 насінин. Який відсоток схожості насіння?
Для приготування компоту змішали 2,5 кг яблук, 2 кг груш та 0,5 кг вишень. Знайдіть процентний змісткожного виду фруктів, взятих для приготування компоту. 2,5 кг 2 кг 0,5 кг 1) 2,5 = 5 (кг) маса фруктів у компоті 2) 2,5: 5 100% = 50% яблук у компоті 3) 2: 5 100% = 40% груш у компоті 4) 0,5: 5 100% = 10% вишень у компоті Відповідь: 50%; 40%; 10% або 100% - 50% - 40% = 10%
Розчин солі масою 350 г містить 14 г солі. Визначте концентрацію (процентний вміст) солі у розчині. 1). Знайдемо, яку частину 14 г становлять від 350 г: 14, 350 0). Обернемо дріб 0,04 у відсотки, для цього помножимо його на 100% 0,04 100% = 4% Відповідь: 4 % 0 4
Конспект уроку на тему: «Відсоткове ставлення двох чисел».
Токарєва В.М.,
вчитель математики МБОУ «ЗОШ «№20 з УІОП»
м.Старий Оскол
Цілі уроку:
Загальноосвітні:повторити поняття «відсоток»; закріпити основні прийоми та методи вирішення завдань;
Розвиваючі:формування якостей мислення, необхідних для математичної діяльностіі інтелектуального розвиткуучнів: самовизначення, логіки, рефлексії, алгоритмізації.
Виховні: створення умов розвитку комунікативних умінь, організації співробітництва, співтворчості
Хід уроку.
1. Організаційний момент.
Девіз: «Щоб дійти мети, треба передусім йти» О.Д.Бальзак.
2. Мотивація уроку.
3. Актуалізація опорних знань. Перевірка д/з.
Створення проблемної ситуації
Вчитель:якщо ви правильно виконаєте обчислення, то дізнаєтесь про тему сьогоднішнього уроку.
пр
о
ц
е
н
т
ы
Учні дають відповіді, на екрані літери встають місце чисел в клітини. З'являється тема уроку. (Відсотки)
Що називається відсотком? ( сота частина числа)
Що називається ставленням? приватне двох чисел називають відношенням цих чисел)
Що означає буквально переклад з латинської мови«pro zentum»? за сто)
Як знайти % від числа? ( треба відсотки висловити дробом, а потім знайти дріб від даного числа)
Як виразити число у відсотках? достатньо це число помножити на сто і поставити знак %)
а) 10% від 190; ( 15)
б) 7% від 50 км?
Як знайти число %? (Потрібно виразити відсотки у вигляді дробу знайти число по даному дробу)
Знайдіть число:
а) 3% якого дорівнюють 30;
б) 30% становить 27?
Переведіть у відсотки дробу?
а) 27/100 ( 27% ) г) 1/8 ( 0,125 – 12,5%)
б) 0,69; ( 69%) д) 4/5 (0,8 – 80%)
в) 0,4; ( 4 0 % ) е) 0,47 (47%)
Як виразити відсотки у вигляді десяткового дробу?(число % розділити на сто)
Переведіть відсотки в десятковий дріб?
а) 1%; (0,01) д) 64% (0,64)
б) 40%; (04) е) 5,7% (0,057)
в) 95%; (0,95) ж) 0,7% (0,007)
г) 139%; (1,39) з) 7% (0,07)
4. Вивчення нового матеріалу.
1)) Проект учня «Відсотки у нашому житті»
2) Учитель: Отже, хлопці, тема сьогоднішнього уроку – «Відсоткове ставлення двох чисел».
Відсоток - це універсальна величина, яка виникла з практичної необхідності вимірювання різних величин. Вона дуже важлива в курсі математики. - Хлопці, як ви думаєте, повсякденному життіде зустрічаються відсотки? Зразкові відповіді учнів:
– У банках, на вкладах із різною процентною ставкою, при отриманні кредитів.
Правильно, в сучасних умовахформування ринкових відносин ми правильно повинні вміти звертатися грошима, вибирати ощадні банки, де нам надаватимуть вклади за вищими відсотковими ставками.
А також у повсякденному житті зустрічається дуже багато завдань на перебування відсоткового відношеннячисел, і не лише грошових. Отримані знання на уроках математики вам допоможуть у подальшому під час вирішення завдань з хімії, фізики. При здачі ЄДІчасто дають текстові завданняна відсотки. Тому наша мета навчитися вирішувати їх уже зараз, і надалі вміти застосовувати отримані знання.
3) Вивчимо правило знаходження відсоткового відношення двох чисел і згадаємо відомі нам завдання на відсотки.
1.Знаходження відсоткового відношення чисел
Щоб знайти відсоткове відношення чисел треба відношення цих чисел помножити на 100%.
Приклад: скільки відсотків становлять 4 троянди від 20 троянд?
4:20 * 100% = 20% (троянд).
2.Знаходження відсотків даного числа.
Щоб знайти а% від, треба в * 0,01а.
Приклад: знайти 20% від 20 троянд.
20 * 0,2 = 4 (троянди)
3. Знаходження числа за його відсотками.
Якщо відомо, що а % числа х дорівнює, то х = в:0,01а.
Приклад: 4 троянди-20%. Скільки троянд було?
4: 0,2 = 20 (троянд).
Вирішити №647.
Висновок:
Щоб знайти a% від числа b, треба помножити на 0,01a: X = b 0,01a .
Якщо a% числа x дорівнює b, то x = b: 0,01 a.
Щоб знайти відсоткове відношення цих чисел, треба відношення цих чисел помножити на 100%.: 100 %.
Історична довідка.
Відсотки - одне з математичних понять, які часто зустрічаються у повсякденному житті. Так, ми часто читаємо або чуємо, що, наприклад, у виборах взяли участь 52,5% виборців, рейтинг переможця хіт-параду дорівнює 75%, промислове виробництво скоротилося на 11,3%, рівень інфляції становить 8% на рік, банк нараховує 12% річних, молоко містить 3,2% жиру і т.д.
Слово відсоток походить від латинського слова pro cent, що буквально означає "за сотню" або "зі ста". Відсотками дуже зручно користуватися на практиці, оскільки вони виражають частини чисел в тих самих сотих частках. Це дає можливість спрощувати розрахунки та легко порівнювати частини між собою та з цілими. Ідея вираження частин цілого завжди в одних і тих же частках викликана практичними міркуваннями, народилася ще в давнину у вавилонян, які користувалися шістдесятирічні дроби. Вже в клинописних табличках вавілонян містяться завдання на розрахунок відсотків. До нас дійшли складені вавилонянами таблиці відсотків, які дозволяли швидко визначити суму відсоткових грошей.
Відомі відсотки й у Індії. Індійські математики обчислювали відсотки, застосовуючи так зване потрійне правило, тобто. користуючись пропорцією.
Грошові розрахунки з відсотками були поширені у Стародавньому Римі. Римляни називали відсотками гроші, які платив боржник позикодавцю за сотню. Навіть римський сенат змушений був встановити максимально допустимий відсоток, що стягується з боржника, оскільки деякі позикодавці старалися отримати відсоткові гроші. Від римлян відсотки перейшли до інших народів.
5. Фізкультхвилинка для очей.
6. Закріплення нового матеріалу.
1) Проект учня «Сімейна математика»
Вирішити № 648, 650 (1, 2, 3).
Вирішити №650.
8. Підсумки уроку. Д/з.
Вивчити п.21, вирішити № 637, 639(1, 2), 653(1).
Рефлексія.
Що вивчили?
Що вчилися робити?
Конспект уроку.
Література:
Предмет: математика 6 клас
Тема сьогоднішнього уроку: «Ставлення двох чисел». На уроці Ви дізнаєтесь, що називають відношенням двох чисел і що показує відношення двох чисел. А також навчитеся знаходити відношення двох чисел.
Давайте розглянемо і розв'яжемо завдання. Даний дерев'яний брусок завдовжки 4 метри. Від цього бруска відпилили шматок завдовжки 3 метри. Яку частину бруска відпилили?
Спочатку дізнаємося, яку частину від бруска становить 1 метр. Довжина шматка дорівнює 4 метрам, тому 1 метр із чотирьох, це 1: 4 бруски. Отже, 3 метри складатимуть 3:4 бруска. Відповідь ми можемо записати як у вигляді звичайного дробу, і у вигляді десяткового дробу й у відсотках. = 0,75 = 75%.
Отже, ставленням двох чисел називають частки цих чисел. Ставлення показує, у скільки разів перше число більше за друге, або якусь частину перше число становить від другого.
Зауважимо, що якщо значення двох величин виражені однією і тією самою одиницею виміру, то відношення цих величин називають відношенням цих величин (відношенням мас, відношенням довжин і т.д.)
Вирішимо ще одне завдання. Маса книги 1 кілограм, а маса її палітурки 50 грам. Потрібно знайти відношення маси палітурки до маси всієї книги.
Щоб знайти ставлення мас нам потрібно, обидві величини призвести до однакової одиницівимірювання. 1 кг = 1000 грам. Значить, відношення маси палітурки до маси книги буде рівним, після скорочення отримаємо =0,05 або 5%. Отже, маса палітурки становить 0,05 маси всієї книги, або маса палітурки становить 5% маси всієї книги.
На уроці Ви дізналися, що називають ставленням двох чисел та що показує відношення двох чисел. А також навчилися знаходити відношення двох чисел.
Література:
Математика.6 клас. Підручник Віленкін Н.Я., Жохов В.І. та ін., 2013.-288 с.
Обчислюємо без помилок. Роботи із самоперевіркою з математики 5-6 класи. Автор - Мінаєва С.С. - 2014.
Математика. 6 клас (І.І.Зубарєва, А.Г.Мордкович) 2009
Предмет: математика 6 клас
Тема уроку: Відношення двох чисел.
Що називають ставленням двох чисел?
а) різницю двох чисел;
б) частка двох чисел;
в) добуток двох чисел;
г) суму двох чисел.
Що свідчить про відношення двох чисел?
а) наскільки перше число більше за друге;
б) нічого;
в) наскільки перше число менше другого;
г) у скільки разів перше число більше за друге .
Чому рівне ставлення ак до в?
а);
Чому дорівнює відношення 12 до 18?
а)
Ставлення 3 до 7 дорівнює…?
б);
Знайдіть неправильний варіант запису відношення 7 до 14?
в) 7:1;
Вкажіть відношення 2 до 5 у вигляді десяткового дробу?
б) 0,4;
Вкажіть відношення 4 до 5 у відсотках?
б) 75%
в) 80%;
Вкажіть відношення 8 к10 у відсотках?
а);
б) 75%
У класі 12 хлопчиків та 11 дівчаток. Чому дорівнює ставлення кількості дівчаток до кількості хлопчиків?
б) 2:1;
г) 11:12 .
Маса новорічного подарунка 3 кілограми, а маса його упаковки 150 грам. Скільки відсотків від ваги всього подарунка складає упаковка?
б) 5%;
г ) 30% .
Від рулону шпалер довжиною 8 метрів обрізали шматок довжиною 2 метри. Чому рівне відношення довжини шматка шпалер до довжини всього рулону?
в) 0,25;
«Алгебраїчна дріб» - (2а + в): а При а = 1; в = 3. При а = 0; в = 4 При а = 2; в = 0. Чисельник і знаменник дробу можна помножити (розділити) на одне й те саме число. Скоротити дріб. Допустимі значеннялітер. Знайти значення виразу. Основна властивість дробу. Помножити чисельник та знаменник дробу на 2, 3, 5. Які значення може набувати буква а? Чому?
«Шкали» – основні типи шкал вимірювання». Теорія систем та системний аналіз. Тема5 «Оцінка складних систем. Шкали інтервалів. Етапи оцінювання складних систем: Етап2. Визначення мети оцінювання. Власне оцінювання. Вимірювання властивостей системи. Види шкал.
«Відсоткові завдання» - Формула розрахунку простих відсотків. Історія створення процентів. У Стародавньому Римібули поширені грошові розрахунки з відсотками. Формула розрахунку складних процентів. Основні типи завдань відсотки: Знаходження відсотків від цього. Наприклад: 20% від 45кг пшениці дорівнюють 45 0,2 = 9 кг. Яка ціна бананів?
«Класи відрахувань» - Порівняння за модулем m. Т1. Класи відрахувань. Визначення. Урок 2. . n=5k+2. Т2.
«Завдання на відсотки з рішенням» - Періодичне зменшення деякої величини на те саме число відсотків. Дослідницька роботана тему «ПРОЦЕНТИ». Тоді доводилося розраховувати не лише відсотки, а й відсотки із відсотків ( складні відсотки). 40 25. Яка сума лежатиме на рахунку через шість років? Формула складного відсотка.