Петро Перший. План-конспект уроку на тему "Стилістичні функції застарілих форм слова" (10 клас)

Тема. Стилістичні функціїзастарілих форм слова

Мета уроку:

Розкрити причини активних процесів, що відбувалися у лексиці, морфології, орфоепії, закріпити навички лексичного аналізу;

Створити умови для формування вміння визначати роль слів з обмеженою сфероювживання в художній літературі, лексикології, лексикографії;

Формувати інтерес до філологічного аналізуяк особливого виглядутворчу діяльність.

Хід уроку

  1. Організаційний момент.
  2. Перевірка домашнього завдання
  3. Актуалізація опорних знань

I. Слово вчителя. (Учні роблять необхідні записи.)

Слова, як люди, народжуються, живуть, старіють, йдуть на спокій, і невиходять із активного вживання і навіть «вмирають»...

Сьогодні, наприклад, при вимірі довжини ніхто не користується словами"аршин", "сажень".Адже наші прабабусі могли сказати: «Купилатри аршини сукна» або «До міста шість верст». Справді, змінилися часи, і лише на сторінках художніх творах, прислів'ях та приказках можна зустріти ці слова.

(Серйозні зміни в російській мові відбулися і на фонетичному рівні, їх у лінгвістиці називають фонетичними архаїзмами.

Поставте наголоси в словах:

освічений, розпечений, привид, епіграф, прирікЗастарілі норми:освічений [е], розпечений [е], привид, епіграф, прирік[е]

Подібні зміни відбулися і у звучанні деяких слів,Наприклад, неповногласними поєднаннями звуків.

Порівняйте: золото - золото, брег - берег, град - місто, вран - ворон, молодий - молодий, країна- сторона та ін. До них відносяться зустрічаються у творах письменників та поетів XIXстоліття словаклоб - клуб (сучасн.), нумер - номер (сучасн.), опора штора (сов.), гошпіталь - госпіталь (сучасн.) та інші.

Таким чином, фонетичні архаїзми багато письменників і поет використовували як стилізацію.

Такі зміни відбуваються у орфоэпии, а й інших рівнях мови. Так, у творах художніх творах зустрічаються слова із застарілими суфіксами, приставками!музеум - (сучасн. музей), подякувати -(сучасн. подякувати), рибар- (Сучасні рибалка). Такі архаїзми називаються словотворчими.

Найчастіше серед архаїзмів зустрічаються слова, що застаріли не менше в якійсь своїй частині, а повністю як лексична одиниця

Визначте значення слів:око - око, вуста - губи, ланити - щоки, десниця - права рука, шуйца - ліва рука, праворуч Ш справа, ошуюю - зліва.

З цих прикладів видно, що застарілі слова відрізняються один від одного за рівнем архаїчності: одні ще зустрічаються в мові, інші відомі лише за творами письменників минулого століття, а є такі, які вже зовсім не вживаються.

Долю слів визначає не «вік», а їх використання в мові. суспільних явищ, в системі взаємовідносин людей у ​​суспільстві, так зникають і багато понять, які позначалися цими словами. Слова, які служили назвами зниклих предметів, понять, явищ, називаються історизмами.

Тепер ми не кланяємось волосним старшинам та прикажчиками Ці слова ми можемо зустріти в історичній літературі, у художніх творах, що оповідають про минуле нашена роду. Вони допомагають відтворити колорит епохи, надають опису минулого, рис історичної достовірності.

2. Робота над уривком з роману А. Н. Толстого «Петро Першими (Текст для аналізу записується за диктуванням).

Насамперед біля кожного боярського двору, біля воріт, зубоскалили нахабні дворові холопи в шапках, збитих на вухо, грали в свайк» метали грошо або просто - не давали проходу ні кінному, ні пішому, - регіт, пустощі, хапання руками. Нині ворота зачинені наглухо, на широкому дворі - тихо, люди взяті на війну, боярські сини і зяті в полках унтер-офіцерами, або відправлені за море, недорослі віддані в школи - вчитися навігації! математики і фортифікації, сам боярин сидить без діла біля розкритого віконця, - радий, що хоч на короткий час цар Петро, ​​за] від'їздом, не неволіть його курити тютюн, шкребти бороду або в білих панчохах по коліно, в перуці з бабиного волосся - до пупа - вірячи тітку і смикати ногами.

Запитання для аналізу

Поясніть пунктуацію у першому реченні.

Уважно прочитайте уривок із тексту. Чи всі слова, що трапляються в тексті, вам зрозумілі?

Зубоскети - насміхатися з когось, а також взагалі сміятися, жартувати.

Свайка: 1) стара російська гра, у якій великий цвях кидають те щоб потрапити його гострим кінцем у середину кільця, що лежить землі; 2) цвях для цієї гри.

Недоросль: 1) у Росії XVIIстоліття молодий дворянин, який не досяг повноліття і не вступив на державну службу; 2) (перен.) дурний юнак - недоучка.

Холоп: 1) у Стародавню Русьлюдина, що залежить, кріпак селянин, слуга; 2) (перен.) людина, готова на все з раболіпства, підлабузництва.

Фортифікація: 1) військово-інженерна наука про зміцнення місцевості для ведення бою; 2) військово-інженерні споруди.

Випишіть історизми. Визначимо їх роль тексті.(Боярський двір, дворові холопи, широке подвір'я, боярські сини, вчитися навігації, фортифікації, боярин, цар, унтер-офіцери, недорослі.)

Знайдіть у тексті застарілі слова.(Свайка, метали грош.)

- Навіщо А. Толстой у творі вжив історизми та архаїзми?(Відтворюється епоха Петра Першого, надається можливість намалювати картину минулого.)

ІІІ. Самостійна роботаучнів

Тексти записані на дошці.

1) Страшися, о рать іноплемінних! Росії рушили сини; Повстав і старий і молодий;

Летять на сміливих, Серця їх помстою запалені.

(А. С. Пушкін «Спогади про Царське Село»)

- Знайдіть у тексті архаїзми, визначте їхній вигляд.(Фонетичні архаїзми: і старі і малі, іноплемінні, сміливі, помсти.)Які ще архаїзми у цьому уривку ви зустріли?(Словоосвітні.)

З якою метою поет використав архаїзми?(Стародавні варіанти в цьому відриві тексту надають високе звучання.)

2) У натовпі могутніх синів,

З друзями, у гридниці високої Володимир-Сонце бенкетував; Найменшу дочку він видавав за князя хороброго Руслана. І мед із тяжкої склянки За їхнє здоров'я випивав

(А. С. Пушкін поема «Руслан та Людмила»)

Виділіть у цьому уривку історизми та архаїзми, вкажітьраю особисті їх типи. (Історизми: гридниця, князь. Фонетичний архаїзм: меншу, словотвірний архаїзм: тяжкий семантичний архаїзм: мед[е].)

Яку функцію виконують у цьому уривку архаїзми таісторизми? (Ці слова створюють колорит давнини при зображенні старовини, відтворюють картину життя епохи Київської Русі

Як ви думаєте, є випадки повернення до сучасної мови! застарілих слівта історизмів?(Так, слова солдат, офіцет прапорщик, міністр, радник у сучасною мовоюотримає нове життя, Так як в перші роки революції вони стали apt хаїзмами, але потім знову набули нового значення, також народженими є і такі слова: державна дум> ліцей, гімназія, біржа праці та інші.)

Домашнє завдання

1. Підготуйте зв'язкову розповідь про архаїзми та історизми.


Застарілі слова, що входять до пасивний складмови, включають історизми (назви зниклих предметів, явищ, понять тощо.) і архаїзми (назви предметів і явищ існуючих, витіснені, проте, їх синонімами - словами активного вживання).

Історизми використовуються в основному в спеціальній літературі, де виконують номінативну функцію - служать назвами реалій минулих епох. Разом з тим, можливість за допомогою історизмів малювати картину минулого, насичуючи її конкретним описом, привертає до них увагу авторів художніх творів.

Стилістичні функції архаїзмів у художній літературі різноманітні. Насамперед вони, поряд з історизмами, використовуються для створення історичного колориту епохи, причому це стосується не тільки мови персонажів, де їх вживання цілком природно, але і мови авторської, в якій вони відіграють роль засобу стилізації. Порівн. Вживання застарілої лексики уривку з роману А.Н. Толстого «Петро Перший»:

Насамперед біля кожного боярського двору, біля воріт, зубоскалили нахабні дворові холопи в шапках, збитих на вухо, грали у свайку, метали гроші або просто - не давали проходу ні кінному, ні пішому, - регіт, пустощі, хапання руками. Нині ворота зачинені наглухо, на широкому дворі - тихо, люди взяті на війну, боярські сини і зяті або в полках унтер-офіцерами, або відправлені за море, недорослі віддані в школи - вчитися навігації,

математики та фортифікації, сам боярин сидить без діла біля розкритого віконця, - радий, що хоч на короткий час цар Петро, завід'їздом, не неволіть його курити тютюн, шкребти бороду або в білих панчохах по коліна, у перуці з бабиного волосся - до пупа - крутити і смикати ногами.

Не весело, млосно думається боярину біля віконця... «Все одно маво Ведмедика математики не навчиш, поставлена ​​Москва без математики, жили, слава Богу, п'ятсот років без математики - краще за нинішній», від цієї війни само собою чекати нічого, крім кінцевого руйнування Скільки не тягай по Москві в позолочених возах богопротивних Нептунів і Венерок в ім'я преславної вікторії на Неві... Як пити дати, швед поб'є наше військо, і ще татари, давно чекаючи цього, вийдуть ордою з Криму, полізуть через Оку... О, хо-хо!

Архаїзми використовуються для мовної характеристикиперсонажів, наприклад під час передачі промови осіб духовного звання. Порівн. репліки Пімена у трагедії А.С. Пушкіна «Борис Годунов»:

А син його Феодор? На престолі

Він зітхав про мирне життя

Мовчальника. Він царські чертоги

Перетворив на молитовну келію",

Там тяжкі, державні суми

Святої душі його не обурювали.

Бог полюбив смирення царя,

І Русь при ньому у славі безтурботної

Втішилася - а в годину його смерті

Здійснилося нечуване диво:

До його одру, цареві єдиний зримий,

З'явився чоловік надзвичайно світлий,

І почав з ним розмовляти Феодор,

І називати великим патріархом.

І всі навколо обійняли страх,

Зрозумівши небесне бачення,

Зане святий владика перед царем

У храмі тоді не перебував.

Архаїзми можуть надавати мовлення відтінку урочистості, патетичності. Вони широко використовують у поетичних творах, наприклад у «Пророку» А.С. Пушкіна. Найчастіше цієї мети залучаються архаїзми старослов'янського походження (історичні церковнослов'янізми). Таку функцію виконують тільки ті слов'янізми, які застаріли для нашої ери і не зустрічаються в широкому вживанні, в той час

як їх російський варіант загальновживаний; порівн.: голос - голос, молодий - молодий, дочка - дочка.

Нерідко в художній прозіархаїзми використовуються як засіб створення іронії, сатири, пародії (пор. таке їх застосування у Н.В. Гоголя, М.Є. Салтикова-Щедріна, А.П. Чехова). Зазвичай такий ефект досягається використанням архаїзмів і натомість побутової чи зниженої лексики. Наприклад, у творах М.Є. Салтикова-Щедріна зустрічаються такі поєднання: сонмище неосвічених і злих вуличних лоботрясів; верховний жрець літературної балаканини; порядок служби голосно кричав про мило і лугу; святилище веселощів, зване клубом; рибалки, які займалися знищенням зубів та щелеп людських; пекло глуповських шлунківі т.п.

Для тієї ж мети застарілі словавикористовуються в публіцистичних творах, в газетних фейлетонах і т.д. незаплановане наступсвятого месії(М.К.); покупці слов'янської шафи - радянські слов'яни, а саме древляни, поляни, кривичі та дреговичі (І. та П.); Ця преса, не задовольняючись, цілодобовою роботою всієї металургійної промисловості, щодня квапить із закінченням будівництва гігантів металургії(Лих.).

В епістолярному стилі архаїзми можуть надавати промови жартівливий характер; пор. у листах А.П. Чехова: зубожів зело; карасі та лінії, абоставкова риба.

Вправа 12.Вкажіть функції застарілої лексики уривку зповісті А. К. Толстого «Князь Срібний».

Князь хотів відповідати, але цар не дав йому часу. - Раб лукавий! - промовив він грізно, і по жилах присутніх пробіг холод, - раб лукавий! Я наблизив тебе до мого престолу; я звеличив тебе і обсипав милістю; а ти що вчинив? Ти в сморідному серці своєму, як аспід, задумав занапастити мене, царя твого, і чаклуном хотів винищити мене, і потім, мабуть, ти в опричнину просився? Що таке опричнина? - продовжував Іоан, озираючись навколо і піднімаючи голос, щоб увесь народ міг почути його. - Я, як пан винограду, поставлений Господом Богом над народом моїм вирощувати виноград мій. Бояри ж мої, і Дума, і радники, не захотіли допомагати мені і задумали занапастити мене; тоді взяв я від них мій виноград і віддав іншим робітникам. І це є опричнина! Покликані мною на бенкет не прийшли, і я послав на торжища і на виходи шляхів і наказав закликати еліцех, які знайдуться. І це знову є опричнина!

ДОМАШНЯ РОБОТА

    Підберіть синоніми застарілої лексики:ещ, вуста, чертог, рать, дотримуйся, вящий, ложе, чування, долу, тура.

2. З будь-якого тлумачного словникаросійської мови випишіть 5 історизмів та 5 архаїзмів.

3.Знайдіть у тексті архаїзми та визначте, з якою метою використовує їх автор. Замініть, де можливо, застарілі слова.

А син його Феодор? На престолі

Він зітхав про мирне життя

Мовчальника. Він царські чертоги

Перетворив на молитовну келію;

Там тяжкі, державні суми

Святої душі його не обурювали.

Бог полюбив смирення царя,

І Русь за нього
У славі безтурботної

Втішилася - а в годину його смерті

Здійснилося нечуване диво:

До його одру, цареві єдиний зримий,

З'явився чоловік надзвичайно світлий,

І почав із ним розмовляти Феодор

І називати великим патріархом.

А.С. Пушкін «Борис Годунов»

АУДИТОРНА РОБОТА

    Підберіть сучасні слова, в яких знаходять відображення дані коріння:шелом (шолом), мережа (гість), підступ (коваль), вей (вітер), палець (палець), вага (вага).

    Розподіліть слова в 2 стовпчики.

Архаїзми

Історизми

Вотчина, купець, бричка, перст, око, вірмен, правиця, карета, рамена, ланити.

    Яка роль архаїзмів у такому тексті?

Насамперед біля кожного боярського двору, біля воріт, зубоскалили нахабні дворові холопи в шапках, збитих на вухо, грали у свайку, метали гроші чи просто – не давали проходу ні кінному, ні пішому, - регіт, пустощі, хапання руками. Нині ворота зачинені наглухо, на широкому дворі - тихо, люди взяті на війну, боярські сини і зяті або в полках унтер-офіцерами, або відправлені за море, недорослі віддані в школи - вчитися навігації, математики та фортифікації, сам боярин сидить без діла у розкритого віконця, - радий, що хоч на короткий час цар Петро, ​​за від'їздом, не воліє його курити тютюн, шкребти бороду або в білих панчохах по коліна, у перуці з бабиного волосся до пупа - крутити і смикати ногами.

О.М. Толстой «Петро Перший»

Практичне заняття №5

Багатозначні словата омоніми

    Дайте визначення багатозначних слів. Які типи значень існують?

    Що таке омоніми? Назвіть типи омонімів та охарактеризуйте їх.

    Як розмежувати багатозначні слова та омоніми?

ЛІТЕРАТУРА:

    Голуб І.Б. Російська мова та культура мовлення: Навчальний посібник. М.: "Логос", 2001. С.266-268

    Розенталь Д.Е., Голуб І.Б. Секрети стилістики. М., 1998. С. 23-31.

    Кожин М.М. Стилістика російської. М., 1983.

    Розенталь Д.Е. Практична стилістика російської: Підручник для вузів. М.: вища школа, 1987. С.77-80.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1.

1. Я знав красунь недоступних, холодних, чистихяк зима (П.). 2. До зими їдьте до Парижа, і там, у вихоріжиття, розважайтеся, не замислюйтесь ... (Гонч.). 3. Молодий князь ... був млявий, і розум його дрімавще безпробудно (Герц.). 4. Самолюбство у ньому було величезне, і характер він мав залізний(Т.). 5. Вся в іній шапка велика, вуса, борода в срібло(Н.).

    Назвіть типи омонімів у тексті.

    Випишіть із тлумачного словника російської 5 багатозначних слів, вказавши при цьому всі їх значення.

АУДИТОРНА РОБОТА

1. Поясніть переносне значеннявиділених слів, вкажіть їхню стилістичну функцію.

1. Є дні: ні злість, ні любов, ні жадоба діл, ні до істини прагнення, ніщо мені не хвилює кров: і серце спить, і розум у заціпеніння (Плещ.). 2. Антоніда Іванівна дуже добре знала заячоюнатуру свого чоловіка (М. -С.). 3. Загорілі, суворі, мужні особи; грубе густе волосся; незграбні, Неотесані рухи і мова, скроєна нескладно, випадково, зате сильно і переконливо (Фурм.). 4. Аночка закінчила школу в той час, коли ще не померливсі гімназійні звичаї (Фед.). 5. У нього було світло-русяве волосся і худе, з глибоким поздовжнім. борознамиособа літнього російського майстрового (Фад.). 6. Чубатий підняв на Григорія крижаніочі (Шол.).

2. За допомогою яких типів омонімів створюється рима?

Вдалині з'явилася якась алея.

Що то за алея? – поцікавився Олексій Максимович.

Липова, — відгукнулися жовті краги.

Я не стримався… ненароком скаламбурив.

А більше у вас нічого липового нема?

Г.Є. Риклін

Практичне заняття №6

Стилістична оцінка запозичених слів

    Які групи іншомовних сліввам відомі? Дайте визначення кожної.

    Які функції іншомовних слів у текстах?

    Про що потрібно пам'ятати під час використання запозичених слів?

ЛІТЕРАТУРА:

    Голуб І.Б. Російська мова та культура мови: Навчальний посібник. М.: "Логос", 2001. С. 259-261.

    Розенталь Д.Е., Голуб І.Б. Секрети стилістики. М., 1998. С.73-81.

    Розенталь Д.Е. Практична стилістика російської: Підручник для вузів. М: Вища школа, 1987. С. 91-94.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Визначте значення наступних іноземних слів. Складіть пропозиції з 5 із них.

Специфічний, екстраординарний, конвенція, індиферентно, баланс, симулювати, ігнорувати, екстраверт, сек'юріті, компетентний, сингл, анонс, колега, кортеж, ескалація, лімітувати, екіпірування, ефемерний, фамільярний, філігранний.

2. Замініть виділені слова близькими за значенням.

    Мій друг недавно купив собі байк. 2. Для художника бакиабо доларибули головним у житті. 3. Іноземець заплатив за картину п'ятнадцять чистих американських гринів. 4. Одна з особливостей неринкової економіки – дефіциттоварів та послуг. 5. Завдання уряду – стримати, приборкати інфляцію. 6. Ювіляру подарували модний кейс. 7. Після довгих дебатів на нараді досягли консенсусу. 8. Необхідно надати протесту легітимнуформу. 9. Коли купуєш імпортну річ, обов'язково вивчи лейбл (лейбл). 10. Упорядники театральних вистав, всіляких шоупрагнуть отримати як прибуток, а й паблісіті.

АУДИТОРНА РОБОТА

1. Визначте доречність використання іншомовної лексикиу наведених пропозиціях; зробіть, де потрібні синонімічні заміни.

1. Багато дореволюційних інтелігентів, які вважали себе лібералами, ставилися індиферентно до питань релігії. 2. Рівний ряд матових плафонів тьмяно висвітлював коридор шпиталю. 3. Серед присутніх превалювали представники молоді. 4. Дівчина конфіденційно зізналася подругам, що змінила ім'я Катя на Кармен, бо останнє імпонує її зовнішність. 5. Ефективність режиму економії залежить від того, наскільки лімітуються фінансові витрати. 6. На останніх змаганнях заводська футбольна команда зазнала повного фіаско. 7. Пасажири відпочивали у парусинових шезлонгах на палубі комфортабельного лайнера. 8. Кардинальний пункт розбіжностей між учасниками дискусії шляхом компромісу було зведено нанівець.

2. Перевірте, чи знаєте ви значення слів. Виберіть із запропонованих варіантів правильний.

прем'єра

Нова версія

реставрований філ фільм

розпис на тілі

пантоміма

зображення

Перформанс

вокальний номер

авангардистська
акція

Триллер - - про твір

захоплююче

відразливе

значне

Саундтрек

музичного твору

фонограма

головна
музична
тема

сценарій

постановка

екранізація

телесеріал

продовження
фільму

головний герой

аранжування

старий запис

наслідування

оригінальність

вишуканість

    Що таке пасивний словниковий запас?

    Які групи застарілих слів ви знаєте? Назвіть їх та поясніть різницю між ними.

    Яка стилістична рольісторизмів та архаїзмів у тексті?

ЛІТЕРАТУРА

1. Кузнєцова Е.В. Лексикологія російської. М., 1989.

2. Фоміна Л.М. Сучасна російська мова. Лексикологія. М., 1990.

3. Розенталь Д.Е. Практична стилістика російської: Підручник для вузів. М., 1987. С. 87-89.

Домашня робота

    Підберіть синоніми застарілої лексики:ещ, вуста, чертог, рать, дотримуйся, вящий, ложе, чування, долу, тура.

2. З будь-якого тлумачного словника російської мови випишіть 5 історизмів та 5 архаїзмів.

3.Знайдіть у тексті архаїзми та визначте, з якою метою використовує їх автор. Замініть, де можливо, застарілі слова.

А син його Феодор? На престолі

Він зітхав про мирне життя

Мовчальника. Він царські чертоги

Перетворив на молитовну келію;

Там тяжкі, державні суми

Святої душі його не обурювали.

Бог полюбив смирення царя,

І Русь при ньому У славі безтурботної

Втішилася - а в годину його смерті

Здійснилося нечуване диво:

До його одру, цареві єдиний зримий,

З'явився чоловік надзвичайно світлий,

І почав із ним розмовляти Феодор

І називати великим патріархом.

А.С. Пушкін «Борис Годунов»

АУДИТОРНА РОБОТА

    Підберіть сучасні слова, в яких знаходять відображення ці коріння:шелом (шолом), мережа (гість), підступ (коваль), вей (вітер), палець (палець), вага (вага).

    Розподіліть слова в 2 стовпчики.

Архаїзми

Історизми

Вотчина, купець, бричка, перст, око, вірмен, правиця, карета, рамена, ланити.

    Яка роль архаїзмів у такому тексті?

Насамперед біля кожного боярського двору, біля воріт, зубоскалили нахабні дворові холопи в шапках, збитих на вухо, грали у свайку, метали гроші чи просто – не давали проходу ні кінному, ні пішому, - регіт, пустощі, хапання руками. Нині ворота зачинені наглухо, на широкому дворі - тихо, люди взяті на війну, боярські сини і зяті або в полках унтер-офіцерами, або відправлені за море, недорослі віддані в школи - вчитися навігації, математики та фортифікації, сам боярин сидить без діла у розкритого віконця, - радий, що хоч на короткий час цар Петро, ​​за від'їздом, не воліє його курити тютюн, шкребти бороду або в білих панчохах по коліна, у перуці з бабиного волосся до пупа - крутити і смикати ногами.

О.М. Толстой «Петро Перший»

Практичне заняття №5

Багатозначні слова та омоніми

    Дайте визначення багатозначних слів. Які типи значень існують?

    Що таке омоніми? Назвіть типи омонімів та охарактеризуйте їх.

    Як розмежувати багатозначні слова та омоніми?

ЛІТЕРАТУРА:

    Голуб І.Б. Російська мова та культура мови: Навчальний посібник. М.: "Логос", 2001. С.266-268

    Розенталь Д.Е., Голуб І.Б. Секрети стилістики. М., 1998. С. 23-31.

    Кожин М.М. Стилістика російської. М., 1983.

    Розенталь Д.Е. Практична стилістика російської: Підручник для вузів. М: Вища школа, 1987. С.77-80.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Поясніть переносне значення виділених слів, вкажіть їхню стилістичну функцію.

1. Я знав красунь недоступних, холодних, чистихяк зима (П.). 2. До зими їдьте до Парижа, і там, у вихоріжиття, розважайтеся, не замислюйтесь ... (Гонч.). 3. Молодий князь ... був млявий, і розум його дрімавще безпробудно (Герц.). 4. Самолюбство у ньому було величезне, і характер він мав залізний(Т.). 5. Вся в іній шапка велика, вуса, борода в срібло(Н.).

    Назвіть типи омонімів у тексті.

    Випишіть із тлумачного словника російської 5 багатозначних слів, вказавши при цьому всі їх значення.



Останні матеріали розділу:

Що таке наука які її особливості
Що таке наука які її особливості

Навчальні запитання. ЛЕКЦІЯ 1. ВСТУП НА НАВЧАЛЬНУ ДИСЦИПЛІНУ «ОСНОВИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ» 1. Поняття науки, її цілі та завдання. 2. Класифікація...

Блог Варлам Шаламов «Одиночний вимір
Блог Варлам Шаламов «Одиночний вимір

Поточна сторінка: 1 (всього у книги 1 сторінок) Варлам Шаламов Одиночний завмер * * * Увечері, змотуючи рулетку, доглядач сказав, що Дугаєв отримає на...

Корвети балтійського флоту повернулися з далекого походу Тетяна Алтуніна, житель Балтійська
Корвети балтійського флоту повернулися з далекого походу Тетяна Алтуніна, житель Балтійська

Корвети «Бойкий» та «Кмітливий», а також танкер «Кола» повернулися до військової гавані Балтійська. У рамках тримісячного походу загін кораблів...

© Загальноосвітній журнал SLOVARSLOV.RU, 2023

Усі статті, розміщені на сайті, несуть лише ознайомлювальний характер.