Велика літера х. Закріплення знань та способів дій

Тема: Велика літера Х

Педагогічна мета: створити умови для формування вміння писати малий і заголовну букви х, Х; сприяти розвитку фонематичного слуху.

Тип уроку: Рішення навчального завдання

Заплановані результати (предметні): порівнюють рядкову та заголовну, друковану та письмову літери; малюють візерунок безвідривно; проводять слого- звуковий аналізслів; записують речення, позначають межі речення на листі; інтонують під час читання; доповнюють речення словом, закодованим у схемі-моделі; застосовують велику букву в власних іменах; списують із друкованого тексту.

Особистісні результати: виявляють пізнавальний інтерес, навчальні мотиви.

Універсальні навчальні дії(метапредметні):

Регулятивні: планують свою дію відповідно до поставленого завдання та умов її реалізації.

Пізнавальні: загальнонавчальні – усвідомлено та довільно будують мовні висловлюванняв усній та письмовій формі; логічні - проводять слого-звуковий аналіз слів зі звуком х, виділяють ознаки речення.

Комунікативні: вміють у комунікації будувати зрозумілі для партнера висловлювання

Обладнання: сніжинки з літерами, презентація, слово хлібороб, прислів'я - у страху очі великі, електронна фізхвилинка.

Сценарій уроку

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

1. Організація початку уроку

Довгоочікуваний дзвінок -
Починається урок.
Перевір, друже,
Чи готовий ти розпочати урок?
Чи все на місці,
Чи все в порядку:

ручка та зошит.

- Сьогодні ми з вами продовжуємо подорож країною листи, де ми вчимося писати як?

Перевіряють готовність до уроку, емоційно налаштовуються на урок.

Красиво, правильно, акуратно

2. Актуалізація знань. Постановка навчального завдання

Хлопці, яка зараз пора року? Назвіть зимові місяці.
- Уявіть собі морозний зимовий день на лісовій галявині. Мороз щипає вас за щічки. (Діти роблять щипальні рухи руками за щічки). У вас замерз носик та вушка. Потріть носик та вушка. Вам стало тепло та весело. Подивіться один на одного. Усміхніться. Я бажаю вам зберегти це тепло та радість протягом усього уроку.

За допомогою усмішок ви передали один одному радість і тепло, а Зима вирішила подарувати лісу м'які пухнасті сніжинки, щоб і тваринам, і рослинам був не страшний мороз. Але сніжинки не прості, а літерні.

Знайдіть зайву букву?

По якому загальному принципуоб'єднані літери, що залишилися?

Скажіть, чим відрізняються згодні від голосних звуків?

Яку літеру ви навчилися писати на минулому уроці?

Відкрийте прописи на с. 16. Визначимо цілі нашого уроку, чого навчимося?

Психологічний настрійна урок

Літера Х

Голосні літери

При вимові приголосних звуків зустрічаються перешкоди: зуби, губи, язик, а голосні говорять відкрито. Голосні можна співати, а згодні – ні).

Рядковий х

заголовну літеру Х, вчитися писати склади з новою літерою, нові слова

3. Засвоєння нових знань та способів діяльності

А) пальчикова гімнастика

- Підготуємо руки до листа. Виконаємо пальчикову гімнастику

(На лівій руці)

1,2,3,4,5 - вийшли пальчики гуляти.

Цей пальчик – у ліс пішов (мізинець).

Цей гриб знайшов (безіменний).

Цей-чистив (середній).

Цей смажив (вказівний).

Цей ел. Тому і погладшав.

(на правій руці)

Цей пальчик-матуся. (мізинець)

Цей пальчик - татко (безіменний).

Цей пальчик - бабуся (середній).

Цей пальчик – дідусь (вказівний).

Цей пальчик -Я (великий).

Ось і вся моя сім'я!

Виконують пальчикову гімнастику та рухи за вчителем

Б) правила посадки за столом під час листа

- Перевіряємо посадку, правила поводження з ручкою (перевіряємо відстань між партою та грудьми, між зошитом та очима)

В) знайомство з написанням великої літериХ

Згадаймо, на що схожа буква Х?

Хана ножиці схожа,

Але у роботі, а не лежачи.

Хочеш-ріжеш,

Хочеш-шиєш,

Хочеш - сам себе стрижеш.

Порівняйте велику друковану та заголовну письмову літери «Х».

Чим вони схожі? Чим відрізняються?

Скільки елементів у великій літері Х?

Назвіть ці елементи.

Розгляньте зразок написання великої літери Х

(Пояснення зразка накреслення великої літери «Х» на дошці крейдою)

Починаємо писати трохи нижче за допоміжну лінію. Закруглення, рука пішла вниз на нижню лінію робочого рядка, закруглення, не відриваючи руки повернися по написаному вгору, закруглення, повернися на нижню лінію робочого рядка – закруглення. Закінчуємо на середині рядка.

Ще раз разом зі мною прописуємо у повітрі:

І раз і і, і два і

4. Робота у прописі. Лист літери Х, візерунка

- Подивимося зразки написання літери Х у прописі.

- Навіщо потрібні стрілки?

Прийміть правильну позу для письма та дотримуйтесь її протягом виконання завдання.

– Обведіть елементи літери Х.

-Обведіть візерунок безвідривно, самостійно виконайте візерунок за зразком.

А тепер під рахунок про себе пропишемо велику букву «Х» в 1 робочому рядку.

Пам'ятайте правило: літери треба писати на однаковій відстані. Не забувайте порівнювати із зразком.

Стрілки показують напрямок руху руки.

Виконують лист елементів літери, візерунка, літери Х

5. Фізхвилинка

-Гра. Якщо ви почуєте у словах нові звуки [Х ] –

[Х'], то ви плескайте в долоні, а якщо ні - то тупотіть ногами. Будьте уважні!

ХОР, стіл, хутро, будинок, вікно, ЦУКОР, пенал, мухи, двері, юшка, хом'як, ручка, Хуліган.

6. Лист складів

Прочитаємо склади хором.

Скажіть яке з'єднання цих складах?

Напишіть склади, звертаючи увагу на з'єднання літер

Читають склади, пишуть

Хо – нижнє, Хі – верхнє, Ху – верхнє

7. Закріплення знань та способів дій

А) Правопис імені. Слого-звуковий аналіз слова

Прочитайте слово на 3 рядку.

Чому це слово написано з великої літери?

Напишіть ім'я на вільній частині рядка

Прочитайте речення.

На що ви звернули увагу?

Яке слово відповідає цій схемі?

Виконайте звукослоговий аналіз слова.

Запишіть ім'я дідуся замість крапок

Читають

- Це ім'я

Слово замінено схемою

- Харітон

Аналізують слово

Б) Робота з пропозицією

Продовжуємо знайомитись з дідусем Харитоном.

Прочитайте таку пропозицію.

Яке слово у цій пропозиції замінює слово дідусь? Скільки слів у цій пропозиції?

Напишіть речення. Спочатку прочитайте перше слово. Пишемо у вільному рядку, диктуючи собі перевіряємо.

Прочитаємо друге слово, диктуючи його собі пишемо, перевіряємо.

Прочитайте наступну пропозицію, записуємо її у наступному рядку.

Прочитайте пропозицію на останньому рядку.

Який шрифт використовується тут?

Спішіть з друкованого шрифту письмовими літерами

Поясніть, хто такий хлібороб?

Читають.

Друкований

Хлібороб – селянин, який вирощує хліб, землероб

Фізхвилинка для очей

Електронна фізхвилинкадля очей Сніжинки

Робота у прописі. Елементи букв.

Пропис с. 17

Розгляньте зразки написання елементів літер.

Назвіть та покажіть, елементи яких літер тут написані.

Що означають стрілки?

Обведіть елементи літер.

Які літери потрібно вписати у квадрат?

Впишіть літери у квадрат

Обведіть бордюрні візерунки безвідривно.

Ж, ж, С, с, о, н, л, х

Лист поєднання букв Хх

Розгляньте зразки написання поєднання літер Хх.

Допишіть їх на 1 рядку.

Пам'ятайте: літери треба писати на однаковій відстані

Звуко-складовий аналіз слів

Прочитайте слова.

Виконайте складно-звуковий аналіз слів сухий, тихий

Напишіть ці слова

Слова з протилежним значенням

Прочитайте кілька слів на 4 рядку. Що ви можете про них сказати?

Прочитайте наступні два слова та підберіть до них протилежні за значенням слова.

Слова, протилежні за значенням

Поганий, гучний

Робота з пропозицією

Прочитайте речення. Який шрифт використовується тут?

Спишіть із друкованого тексту письмовими літерами.

У страху великі очі.

Пояснити зміст цієї пропозиції

Страх здається страшним, він лякає і тому кажуть, що його очі великі (великі, отже, дуже великі), тому що страх лякає так.

Анаграма

Прочитайте слово на нижньому рядку.

Що воно значить?

Який шрифт використано?

Розгадайте анаграму

Виконайте складний звуковий аналіз слова.

Замість точок напишіть слово хор письмовими літерами

З якої літери ви писатимете ім'я?

З великою

Підбиття підсумку уроку пропозицією, в якій учні доводять слова:

Час підбивати підсумки. Підсумок уроку ми підіб'ємо реченнями, в які ви докажете слова:

« Я сьогодні на уроці навчився (лась)

Рефлексія

Спочатку уроку у нас були буквені сніжинки, а зараз я вам пропоную взяти сніжинки настроїв та вибрати ту, яка відповідає вашому настрою до кінця уроку.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Починається урок,
Він піде хлопцям про запас.
Цікаві завдання,
Ігри, жарти – все для вас!
За роботу, в добра година!

2. Повідомлення теми та цілей уроку.

Сьогодні на уроці листа нам з вами доведеться дізнатися про щось нове і закріпити ті знання, які ми вже знаємо. А допомагатиме нам у цьому Веселий Жук.<Рисунок 1>.

У нашого Веселого Жука є друг Квіточка. Але одна шкідлива гусениця<Рисунок 2 >відірвала всі пелюстки у Квіточки<Рисунок 3 >, написала завдання та розкидала. Давайте допоможемо Веселому Жуку зібрати пелюстки, щоб відновити Квіточка. Ви готові допомагати Жуку? (Відповідь дітей)

3. Актуалізація опорних знань.

Тоді беремо першу пелюсток, на ньому написано завдання: "Вгадай букву".

Ця літера широка

І схожа на жука,

І при цьому точно жук

Видає звук, що дзижчить:

Ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж-ж!

Про яку букву йдеться? (Відповідь дітей)

А що, ви вже знаєте про цю літеру? (дається характеристика звуку)

На яку літеру схожа літера ж? (Відповідь учнів)

Практична робота.

Згадаймо, як можна без олівця і ручки написати на листку букву х? (Роздача листочків у формі квадрата; додавання квадрата по діагоналі)

А хто може зараз букву х перетворити на букву ж?

Покажіть, як ви перетворите? (складають квадрат посередині)

А писати букву ж умієте?

Відкрийте прописи на с. 19

Я зошит відкрию
І, як треба, покладу.
Сяду прямо, не зігнуся,
За роботу я візьмусь.

Пропишіть на першому рядку букву х і ж.

4. Вивчення нового матеріалу.

Один пелюсток ми прикріпили, беремо другий: "Велика буква Ж І Х".

Хлопці, скажіть, а навіщо нам вміти писати великі (заголовні) літери Х і Ж?

Давайте порівняємо малі та великі літери х і ж. Що можемо сказати?

У прописах обведіть великі літери Х і Ж, а далі допишіть самі до кінця рядка. - - Прочитайте слова, що починаються з літери Х.

Що це таке? (міста)

Чому написані з великої літери?

Запишіть їх, заголовну літеру наголосіть.

Прочитайте слова на другому рядку. Що це за слова? (місто та ім'я)

Хто знає, чим славне місто Жостове? (Показ підносу)<Рисунок 4 >

Запишіть ці слова, наголосіть на літері.

Другий пелюсток прикріпили. Беремо третю пелюсток: "Відпочинь з Жуком"

Фізхвилинка

На галявині, на ромашці
Жук літав у кольоровій сорочці (руками та тілом рухаються)
Жу-жу-жу, жу-жу-жу
Я з ромашками дружу.
Тихо за вітром гойдаюся, (нахили в сторони)
Низько-низько нахиляюся. (нахил вперед)

Третій пелюсток прикріплюємо. Цікаво, а що написано на четвертій пелюсточці? "Літери ж і ш".

Чому ці дві літери разом? (парні приголосні)

Чому вони ходять парами? (чуємо один звук, а пишемо іншу букву)

Як дізнатися, яку літеру написати у цих словах?

гара. опу.ка е. кни.ка кри.ка

У прописах знайдіть двох звуковичків. Давайте прочитаємо слова, наголосимо на небезпечних місцях, а поруч напишемо перевірочні слова.

Молодці. Ми з вами прикріпили вже четверту пелюсток. Залишилося ще дві пелюстки і друг Веселого Жука Квіточка буде зібрана.

Беремо 5 пелюсток і читаємо завдання: "Слова з жи-ши"

Що це таке слова з життя?

Літери ж і ш - примхливі, ліниві, позначають лише один звук. Вони посварилися з голосною ы.Після їхньої сварки буква ывідмовилася стояти після "ж" та "ш". Навіть вигадали такий віршик:

Жи та ши, жи та ши

З буквою і завжди пиши.

У прописах напишемо слова, в яких будуть ці поєднання, і підкреслимо їх.

5. Закріплення пройденого матеріалу.

А тепер, хлопці, я пропоную вам таке завдання.

Перед вами частини слів, з яких ви складатимете цілі слова.<Рисунок 5 >. Працюватимете в парах. Після закінчення роботи дізнаємось, яка пара у нас уважна. Вам треба якомога більше скласти та записати слів із цими поєднаннями. Закінчіть писати, коли закінчиться музика. Почали. (музика триває не більше 2 хвилин)

Перевіримо, у кого, скільки вийшло слів. Молодці. Прикріплюємо п'яту пелюсток. Залишився останній – шостий. На ньому написано - "Перевір себе".

У кожного є листочок на парті, на цьому аркуші записані слова, але в деяких словах помилки. Ви повинні знайти та виправити ці помилки. (Кожен учень видає по 5 слів на орфограму "Голосні після шиплячих ж і ш").

Молодці. Я потім перевірю ваші слова. Сподіваюся, що у них буде виправлено всі помилки.

6. Рефлексія.

Ось ми і допомогли Веселому Жуку зібрати його друга Квіточка. Їм знову буде разом дуже весело.

А хто допомагав збирати Квіточку?

Що ми для цього робили?

Які завдання ми виконували?

Вам сподобалося допомагати Жукові?

За те, що ми допомогли зібрати Квіточка, він хоче вам віддячити.<Рисунок 6 >

МОЛОДЦІ, добре попрацювали!

Усі сьогодні відзначились! Всім дякую!

Урок листа в 1-му класі "Лист малої та великої літери "х"

Цілі:

    Сформувати у дітей чіткий зоровий образ малі літерих.

    Навчити писати літеру х, використовуючи всі шляхи з'єднання з іншими літерами.

    Формування графічної пильності, розвиток фонематичного слуху.

    Вміння працювати у парах, групах, прищеплювати інтерес до навчальної діяльності.

Хід уроку

1. Створення навчальної ситуації

Який урок?

Що потрібно приготувати до уроку?

Як працюватимемо на уроці?

Навіщо потрібний такий договір?

Як вважаєте, яке завдання ми ставитимемо на уроці листа?

гд) Коментування 2-3 букв дітьми.

2. Лист малої літери x.

Показується зразок написання літери х.

З яких елементів складається літера х?

Хто зможе пояснити написання літери х? (Ставлю ручку нижче верхнього робочого рядка на 1\3. Веду горбком вправо вгору, доводжу до верхнього робочого рядка, опускаємося по прямій похилій лінії і вліво кладемо "клюшку". Піднімаємося по "клюшці" і прямою похилою вгору, не доводячи 1\3 до верхнього робочого рядка, ведемо горбком вправо вгору, опускаємося вниз на 13, Повертаємося по горбку і прямою похилою вниз, доводимо до нижнього робочого рядка, робимо поворот на місці, по гачку ведемо до середини.)

Повторюється правило посадки учнів, становище зошита на парті.

Лист х в зошит. Діти обводять букву, яка, на їхню думку, вийшла правильною

фізхвилинка.

Робота у парах. Повторення правила роботи у парах.

(х, е)-хе (дається характеристика звуків)

4. Лист даних складів у зошит із коментуванням.

5. Лист слів із літерою х.

Діти складають слова з літер: а у х, е х м Проводиться звуковий аналіз складених слів: хліб та тхір - Аналіз слів. Вимовляю слово і слухаю себе: (у ха).

Виділяю перший звук (уууууха) - голосний. Позначає піктограму.

Виділяю другий звук (ухххха)-згодний, глухий, твердий. Позначає піктограму.

Виділяю третій звук (ухаааа) - голосний.

Перевіряю, чи всі звуки слова виділено.

Поділяю слово на склади.

Знаходжу ударний склад. Аналогічно проводиться звуковий аналіз слова тхор, попередньо з'ясувавши, що означає це слово. Зачитується значення слова хутро зі словника. Лист великої літери Х.

6. Лист пропозиції.

На дошці слова: Хом'як спить у нірці.

Завдання: скласти висловлювання зі слів, яке б відповідало даної моделі:

Складаємо складову модель висловлювання.

Запис висловлювання у зошит із коментуванням.

7. Робота у зошити.

Хвіст, халат, хімія, сухий, хитрий, господар, хліб, хом'як.

У лісі співали чижі. Діма має машину. Хлопці пили чай.

8. Підсумок уроку:

Чого навчилися на уроці?

Як працювали?

Хто задоволений своєю роботою на уроці?

на наступному уроцілисти ми продовжимо тренуватися писати літеру х.

Урок на тему: "Знайомство зі звуками (х), (х*) і літерами Х,х".

Мета уроку:

    1.Розвиток п'яти мов: великої моторики, дрібної моторики, очей, язика, фонетичного слуху.

    2.Розширення словникового запасу.

    3.Выработка навички листи літери Х,х.

    4.Робота над синонімією слова.

Хід уроку:

1. Повідомлення теми уроку.

2.Виділення нового звуку та спостереження за ним.

*Відгадай загадку -

Сидить на паркані будильник живий

На славу спрацював завод вартовий(півень)

*виділи твердий і м'який звуки за схемами

Гра «Почуй звук» хитрий., шипіти, хрускіт, хороший, миє, їхати, пар, запах, хліб, шарудіння, мох, шовк, хімія, хатина, зайчик.

*чистомовка

Ха-ха-ха нам купили півня

Ух-ух-ух махає крилами півень

*характеристика звуку

*визнач наявність твердого і м'якого звуківу словах: духи, художник, добре, хурма. Погано, хижий, мох, чобіт.

* показ літери та її місця на стрічці літер

3. Читання складів та слів з новою літерою

* читання складів та показ твердості та м'якості звуку (х)

*читання слів за підручником

*складання пар слів за підручником

4.Фізмінутка для очей

7.Робота з інтерактивною дошкою

8. Робота над текстом

V. Робота з підручником.
1. Як багато випікають хлібних виробів! Саме слово хліб має кілька значень:
По-перше, спечений хліб, а друге значення нам допоможе відгадати загадка:
Золотист він і вусати,
У 100 кишенях, 100 хлопців.
Що це? (колос)
Отже, друге значення слова хліб – це хлібні колосся, адже часто кажуть: «Зростає хліб!» - маючи на увазі, що ростуть колоски хліба.
З колосків жита печуть (показ.) "чорний" хліб, з пшеничних - "білий".
2. Про хліб складено багато прислів'їв та приказок. Прочитайте прислів'я про хліб:
Чи не великий шматок пирога,
А вартує багато праці.
Як ви це знаєте?
Так, щоб щоранку, коли ви прокинетеся, на вашому столі лежали м'які булочки, скільком людям доводиться працювати. Будь-якої пори року працюють люди, щоб виростити хліб. Ми вже говорили про те, як довгий шлях хліба до нашого столу.
Давайте простежимо цей шлях, прочитавши вірш: (читають ланцюжком по одному рядку)

Звідки хліб на стіл прийшов.

Зимовий вечір, Зоряний час
Що стукаєте майстри - золоті руки
Чиним, чиним трактори,
Точимо, точимо плуги,
Перевіряємо насіння,
Приходь швидше, весна!
Надворі весна у нас.
Трактори виходять у степу
Розчесати земельку.
Приготувати для зерна
Тепле ліжко.
Продовжуємо нашу розповідь
Можна сіяти, доброї години.
Ось і літо пролетіло,
Підросла пшениця,
Налилася вона вже,
Міцне, золотиться.
Осінь у полі
Що таке там вдалині?

Випливають у степ комбайни
Немов у морі кораблі.
Дорогами фари світять
І промацують шлях
То хто ж мчить, їде?
Їде хліб, не хтось!
Ось і зібране зерно
Та не хліба ще воно.
Ось на млині пшениця
Тут таке з нею твориться
В обіг її беруть
На порошок, на борошно зітруть.
На великому хлібозаводі
Станеш тестом ти, мука
А потім і в піч давай
Народився, коровай!
Ну, тепер уже шлях недовгий
Ось він у булочній на полиці
І тепер до тебе на стіл
Він завітав, прийшов

Ось як багато праці люди вклали, щоби виростити хліб. А щоб урожай виріс багатим, треба його удобрювати. Органічні добриває у ґрунті, а до мінеральних відноситься апатит. Від грецького слова«обман», оскільки своїм виглядом він іноді й справді обманює людей, які не знають, які нерідко приймали його за інші мінерали. Так ось, мінерал-обманщик апатит виявився чудовим добривом, підвищуючи врожай пшениці вдвічі. Ми живемо поряд із місцем, де добувають апатит. А наше місто назване на честь цього мінералу.
VI. Читання тексту. (Текст на дошці).
1. Важкі слова:
хліб кожну
тепер скоринка
берегти крихта
розповіли дорожні
2 . Тепер прочитаємо текст.
Як він називається?
Бережи хліб.

Скірда- щільно складена маса сіна, соломи або снопів, якій надано довгаста форма, призначена для зберігання під просто неба. Скірдавідрізняється від стогу формою. Якщо стог найчастіше має округлу форму, то скиртадовгаста

Нам розповіли про хліб. Тепер ми знаємо, як важко виростити хліб.
Як треба берегти його - кожну скоринку, крихту.
Дорожь хлібом!

10.Підсумок уроку:

Предмет:російська мова

Клас: 1-А

Тема урока: Велика літера Х.

Тип уроку: Урок «відкриття» нового знання .

Мета уроку: Створити умови для формування вміння писати малу і велику літериХ, х; сприяти розвитку фонематичного слуху.

Заплановані результати:

Особистісні:

Порівнюють рядкову та заголовну, друковану та письмову літери; малюють візерунок безвідривно; проводять слого-звуковий аналіз слів; записують речення, позначають межі речення на листі; інтонують під час читання; доповнюють речення словом, закодованим у схемі-моделі; застосовують велику букву в власних іменах; списують із друкованого тексту.

Регулятивні: планують свою дію відповідно до поставленого завдання та умов її реалізації.

Пізнавальні: загальнонавчальні – усвідомлено та довільно будують мовні висловлювання в усній та письмовій формах;логічні – проводять слого - звуковий аналіз слів зі звуком [х]; виділяють ознаки речення.

Комунікативні : вміють у комунікації будувати зрозумілі для партнера висловлювання

Виявляють пізнавальний інтерес, навчальні мотиви.

Обладнання:

Проектор, екран, «Пропис 4» В.Г.Горецького, ноутбукLenovo, роздатковий матеріал.

Хід уроку.

Вітання. Перевірка готовності до уроку (наявність на столі навчального зошита"Прописи 4", ручки, олівці).

Довгоочікуваний дзвінок –

Починається урок.

Щодня – завжди, скрізь

На заняттях, у грі

Сміливо, чітко говоримо

І тихесенько сидимо.

Давайте відзначимо свій настрій. На столі хмарка і сонечко, виберіть те, що ближче до вашого настрою.

Вітають вчителі, один одного перевіряють готовність до уроку.

Наголошують свій настрій, емоційно налаштовуються на урок.

2. Постановка навчальної задачі.

Яку літеру ми з вами писали на минулому уроці?

Реготів хохол, усміхався.

Що написано на дошці?

Доведіть, що ця пропозиція.

Проблемне питання:

Чи можете ви записати цю пропозицію? Чому?

Давайте поставимо, ціль нашого уроку за допомогою наших опорних слів: Познайомитися з ….

Вчитися писати ….

Вміти порівнювати ….

Скажіть навіщо нам потрібна велика літера?

- Рядкову букву х.

- Пропозиція.

- Починається з великої літери і в кінці стоїть знак крапка.

- Ні. Ми ще не вміємо писати великої літери Х.

- Щоб правильно писати імена, прізвища, назви міст та інших назв. Щоб вміти правильно писати і якщо ця літера на початку речення вмітиме його написати.

3.Засвоєння нових знань та способів діяльності.

1. Пальчикова гімнастика.

Зараз, давайте підготуємо руку до листа, для цього ми зробимо.

Якось увечері до ведмедя

На пиріг прийшли сусіди:

Їжак, борсук, єнот, «косий»,

Вовк із шахрайством лисицею.

Але ведмідь ніяк не міг

Розділити на всіх пиріг.

Пропишемо візерунок за контуром на с.16 пропису.

2 . Правила посадки за столом під час листа.

Перевіряємо посадку, правила поводження з ручкою.

3. Знайомство з написанням великої літери Х.

Порівняння Х і Х (друкованої та письмової великої літери Х).

Подивіться та знайдіть на набірному полотні таку літеру друковану, подивіться на друковану та письмову літеруХ , порівняйте їх, тобто. знайдіть подібності та відмінності.

Ще скажіть, на що вона схожа?

Яке вміння ми використовуємо?

Графічний аналіз.

Подивіться уважно на письмову велику літеру Х і скажіть, з скільки елементів вона складається? З яких назвіть їх?

Давайте пропишемо елементи літери великої Х.

Лист літери з коментування вчителя.
-
Заголовну букву Х починаємо писати нижче середини широкого допоміжного рядка. Ведемо вгору праворуч, доводимо до середини допоміжного рядка, закруглюємо вниз вліво, пишемо напівовал. Потім пишемо правий напівовал. Починаємо писати трохи нижче середини допоміжного рядка так, щоб другий полуовал торкнувся першого. Ведемо руку вгору вліво, доходимо до нижньої лінії робочого рядка, ведемо вниз,
закруглюємо праворуч, пишемо напівовал.

Запишіть ці елементи у повітрі.

Робота у «Прописі 4» (с.16). Лист літери Х.

Подивіться зразок написання літери Х.

Навіщо потрібні стрілки?

Допишіть літери на першому рядку. Пам'ятаємо правило: букву треба писати на однаковій відстані.

Яке вміння використовували?

Тепер порівняємо і оцінимо написання наших літер методом накладання нашого помічника клеєна, якщо буква написана правильно точно так, то внизу під буквою ставить крапку. Критерії оцінки такі: якщо правильно написано 6-7 букв, то на наше «Дерево успіху» приклеюємо 2 листочки, якщо 4-5 букв, то 1 листочок, а якщо 3 і менше, то поки що нічого не приклеюємо.

Лист складів (с.16).

Подивіться і скажіть, що написано на другому рядку?

Прочитайте склади.

Уважно подивіться та скажіть яке з'єднання у всіх складах використовується при їх написанні?

Напишіть склади, звертаючи увагу на їхнє з'єднання літер.

Оцініть один одного, обміняйтеся прописами, перевірте правильність виконання написання складів та його з'єднання одне в одного. Правильно написані склади позначте внизу крапкою. Поверніть один одному прописи. Порахуйте кількість правильно написаних складів.

Критерії оцінки такі: якщо правильно написано 3 склади, то на наше «Дерево успіху» приклеюємо 2 листочки, якщо 2 склади, то 1 листочок, а якщо 1 і менше, то поки що нічого не приклеюємо.

Якщо нічого не приклеїли та нічого не вийшло, що потрібно зробити?

Зараз нам потрібно два олівці зелений і синій, розберемо приголосні у складах, тверді вони чи м'які та підкреслимо потрібним олівцем.

Фізмінутка.

Ходимо навколо один за одним.

Гей, хлопці, не позіхати!

Все, що Льоша нам покаже,

Будемо дружно повторювати.

- Пальчикову гімнастику.

Виконують пальчикову гімнастику та рухи за текстом за вчителем.

Вважають, загинаючи польці.

Пишуть візерунок за контуром.

Показують посадку за столом при листі, як правильно тримати ручку та положення пропису.

Шукають друковану літеруі порівнюють її з письмовою.

Висловлюють свої припущення, що ця буква схожа.

-Вміння порівнювати літери.

- З двох. Напівкулі.

Пишуть елементи.

Слухають та дивляться пояснення вчителя.

Виконують лист елементів у повітрі.

-Стрілки показують напрямок руху руки.

Пишуть, дотримуючись правила.

- Вміння писати за зразком.

Налагоджують клеєночку, порівнюють літери і відзначають збіглися зі зразком.

Вважаю правильно виконане написання,

-

- Склади із великою літерою Х.

- Верхня.

Пишуть склади.

- Потренуватися у написанні вивчених літер

Підкреслюють приголосний звук потрібним олівцем із коментуванням.

Виконують рухи за текстом за вчителем

4.Закріплення знань та способів дій.

Правопис імені. Слого-звуковий аналіз слова (с.16)

– Прочитайте слово на 3-му рядку.

– Чому написано з великої літери?

Скільки складів у слові? Поставте наголос.

– Напишіть ім'я на вільній частині рядка.

– Прочитайте речення. На що ви звернули увагу?

– Яке слово відповідає цій схемі?

– Перевірте свою версію, виконайте складно-
звуковий аналіз слова. Самостійно.

Якщо роботу виконав правильно самостійно без допомоги, то клеїмо 2 листочки, якщо роботу виконав за допомогою когось або чогось і правильно, то 1 листочок, якщо не впорався із завданням, то нічого.

– Запишіть ім'я дідуся замість крапок.

Робота з пропозицією 9 (с.16)

- Продовжимо знайомитись з дідусем Харитоном.

- Що ви можете сказати про слововін , яку роль тут виконує?

– Яка ця пропозиція щодо мети висловлювання?

– Напишіть пропозицію, правильно оформіть її на листі. Що це означає?

Порівняйте свою пропозицію з тим, яка була дана, якщо ви правильно її написали дотримуючись правил написання речення, то на наше «Дерево успіху» приклеюємо 1 листочок. Якщо ні, то нічого.

– Прочитайте таку пропозицію.

Давайте нижче складемо схему цієї пропозиції.

Порівняйте з дошкою.

А зараз перевіримо та оцінимо виконання своєї роботи.

– Прочитайте пропозицію на останньому рядку.

– Визначте пропозицію щодо мети висловлювання.

– Який шрифт тут використовується?

Хто такий хлібороб, як ви вважаєте?

Що нам потрібно зробити з цією пропозицією, яке вміння застосувати?

Запишіть його перекладаючи з друкованого шрифту до письмового.

А зараз подивіться на дошку та порівняйте написання вашої пропозиції з моєю. (Перевірка з еталоном)

Якщо роботу виконав правильно самостійно без допомоги, то клеїмо 1 листочок, якщо роботу виконав за допомогою когось або чогось і якщо не впорався із завданням, то нічого.

Це ім'я.

- 3 склади

Слово замінено
схемою.

Харитон

і приклеюють на «Дерево успіху» листочки.

Записують ім'я.

Слово він замінює слово дідусь .

Оповідальний.

- Дотримуючись межі речення при його написанні, це початок з великої літери і в кінці повинен стояти знак, показавши, що пропозиція закінчилася.

Вважаю правильно виконане завдання

і приклеюють на «Дерево успіху» листочки.

Малюють схему речення.

Вважаю правильно виконане завдання

і приклеюють на «Дерево успіху» листочки.

Вигукове.

Друкований

Висловлюють свої припущення

Списати з друкованим шрифтом письмовими літерами.

Записують.

Вважаю правильно виконане завдання

і приклеюють на «Дерево успіху» листочки.

5. Рефлексивно - оціночний.

Зараз подивіться на свої дерева, покажіть їх сусідові по парті, вчителеві та нашим гостям, у когось вони всі в листі у когось не зовсім, що потрібно зробити тим, у кого воно не зовсім закрилося листочками?

- Яка буква ми сьогодні були в гостях?

- Літера Х задоволена вашою роботою. А ви?

- Що вийшло? Над чим ще треба попрацювати?

- Сподобалося вам у гостях у літериХ ?

Висловлюють свої припущення.

-Малюємо смайлик.

Відповідають на запитання вчителя

Оцінюють настрій.



Останні матеріали розділу:

Список відомих масонів Закордонні знамениті масони
Список відомих масонів Закордонні знамениті масони

Присвячується пам'яті митрополита Санкт-Петербурзького та Ладозького Іоанна (Сничева), який благословив мою працю з вивчення підривної антиросійської...

Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету
Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету

25 Московських коледжів увійшли до рейтингу "Топ-100" найкращих освітніх організацій Росії. Дослідження проводилося міжнародною організацією...

Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»
Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»

Вже довгий час серед чоловіків ходить закон: якщо назвати його таким можна, цього не може знати ніхто, чому ж вони не стримують свої обіцянки. По...