Відкритий урок вказівні слова у складнопідрядному реченні. Роль вказівних слів у підпорядкуванні речень


Готові роботи

ДИПЛОМНІ РОБОТИ

Багато чого вже позаду і тепер ти – випускник, якщо, звісно, ​​вчасно напишеш дипломну роботу. Але життя - така штука, що тільки зараз тобі стає зрозуміло, що, переставши бути студентом, ти втратиш усі студентські радості, багато з яких, ти так і не скуштував, все відкладаючи та відкладаючи на потім. І тепер, замість того, щоб надолужувати втрачене, ти копишся над дипломною роботою? Є чудовий вихід: завантажити потрібну тобі дипломну роботу з нашого сайту - і в тебе миттю з'явиться багато вільного часу!
Дипломні роботи успішно захищені у провідних Університетах РК.
Вартість роботи від 20 000 тенге

КУРСОВІ РОБОТИ

Курсовий проект – це перша серйозна практична робота. Саме з написання курсової розпочинається підготовка до розробки дипломних проектів. Якщо студент навчиться правильно викладати зміст теми курсовому проектіі грамотно його оформляти, то надалі у нього не виникне проблем ні з написанням звітів, ні зі складанням дипломних робіт, ні з виконанням інших практичних завдань. Щоб надати допомогу студентам у написанні цього типу студентської роботи і роз'яснити питання, що виникають під час її складання, власне кажучи, і був створений даний інформаційний розділ.
Вартість роботи від 2500 тенге

МАГІСТЕРСЬКІ ДИСЕРТАЦІЇ

В даний час у вищих навчальних закладахКазахстану та країн СНД дуже поширений ступінь вищого професійної освіти, яка слідує після бакалаврату - магістратура. У магістратурі навчаються з метою отримання диплома магістра, який визнається в більшості країн світу більше, ніж диплом бакалавра, а також визнається зарубіжними роботодавцями. Підсумком навчання у магістратурі є захист магістерської дисертації.
Ми надамо Вам актуальний аналітичний та текстовий матеріал, у вартість включено 2 наукові статтіта автореферат.
Вартість роботи від 35 000 тенге

ЗВІТИ З ПРАКТИКИ

Після проходження будь-якого типу студентської практики (навчальної, виробничої, переддипломної) потрібно скласти звіт. Цей документ буде підтвердженням практичної роботистудента та основою формування оцінки за практику. Зазвичай, щоб скласти звіт з практики, потрібно зібрати та проаналізувати інформацію про підприємство, розглянути структуру та розпорядок роботи організації, в якій проходить практика, скласти календарний плані описати свою практичну діяльність.
Ми допоможемо написати звіт про проходження практики з урахуванням специфіки діяльності конкретного підприємства.
























Назад вперед

Увага! Попередній перегляд слайдів використовується виключно для ознайомлення та може не давати уявлення про всі можливості презентації. Якщо вас зацікавила дана робота, будь ласка, завантажте повну версію.

Цілі: Формування вміння учнів навчити виділяти в СПП реченнях вказівні слова

Завдання: познайомитися зі складнопідрядними реченнями з вказівними словами; вміти знаходити їх у реченні; складати за схемами речення; складати схеми до речень;

Тип уроку- комбінований (узагальнення та систематизація, творче застосування знань, контроль знань).

Обладнання уроку:

Комп'ютер,

Проектор,

1. Організаційний момент. Запис відсутніх.

  • Запис теми в зошитах.
  • Сформулюйте завдання сьогоднішнього уроку, з теми уроку.

2. Робота з таблицею.

3. Схематичний диктант.

1) Сонце ще зігрівало верхівки сосен, коли ми дійшли до місця.

2) Щоб дочекатись такого вечора, потрібно було прожити сто років.

3) Село, куди привезли Біма, здивувало його.

4) Коли вони залишилися вдвох, Ростов вперше переконався, що йому ніяково було дивитись у вічі Борису.

3. Пояснення теми уроку. (слайд 2)

  1. ТойХто любить батьківщину, повинен служити їй.
    У реченні вказівне слово виконує роль підлягає в основному і підрядне за своїм значенням зближується з ним.
  2. Тойлюдина, яка любить батьківщину, має служити їй.
    В реченні тойвиконує роль визначення та підрядне за значенням відповідає йому.
  3. Я впевнений у том, що наші діти світ побачать у золотому розквіті.
    У реченні вказівне слово в томувиконує роль доповнення та підрядне за своїм виглядом відповідає йому.
  4. Про такийдружбі, яка не витримує дотику голої правди, не варто й шкодувати.
    У реченні підрядне за своїм значенням відповідає синтаксичної ролі вказівного слова у складі головного.

Вказівні слова як допомагають з'ясувати вид придаткового, а й служать зв'язку головного і придаткового.

4. Робота з підручником (с. 62-67)

Розмова з питань:

А) З якою метою використовуються вказівні слова у спп?

Б) Якою частиною промови є вказівні слова?

В) На що вони вказують?

Г) Яким чином можуть розчленовуватися підрядні спілки?

Запам'ятайте! (Слайд 3)

5. Вибірковий диктант.

Виписати лише номери пропозицій із вказівними словами.

  1. Хто шукає той завжди знайде.
  2. Горює Хома, що пуста голова.
  3. Поганий той солдат, який не мріє стати генералом.
  4. І каптан гріє, коли шуби немає.
  5. Дурна таптах, якому гніздо своє не мило.
  6. Де пісня ллється, тамлегше живеться.Дзеркало не винне, що пика кривувата.
  7. Не знає цар, що робить псар.
  8. Оселись тамде співають.
  9. І ми бачили, як бояри їли.

ПРИМІТКА:

Поки весь клас зайнятий записом прислів'їв, 2 учні працюють біля дошки:

1 – фонетичний розбірслова співають

2 – виконання інтерактивного тесту

6. Взаємодиктант на основі упр.104 (вправа 78) (слайд 4-5)

ПРИМІТКА:

У цей час біля дошки працюють два учні:

1) Батьківщина нам мати, а чужа сторона – мачуха. (Прислів'я) (синтаксичний аналіз)

2) виконання інтерактивного тесту

7. Робота зі схемами. (слайд 6)

Кожному ряду дається схема, за якою учні повинні становити 2 пропозиції. У цей час два учні виконують таку ж роботу біля дошки.

8. За допомогою команди “Перо” відновити текст. (Слайд 7,8)

Щоб вичленувати у складному реченні підрядне, потрібно, по-перше, визначити ___________________, по-друге, знайти ________________ (______________), по-третє, поставити _________________. Додаткова пропозиція може пояснювати ________, ___________,__________________

9. Встановити відповідність між пропозицією та схемою. Чому неможливо точно виконати це завдання? Що потрібно додати до схем? (слайд 9)

9. Творчі завдання.

Перебудувати прості пропозиції на складнопідрядні, замінюючи виділені члени підрядною пропозицією. (слайд 10)

1) Учні прийшли до ботанічного саду подивитися на квітучий бамбук.

2) З настанням літніх канікул наша родина переїхала на дачу.

3) Лось відчув близькість небезпеки.

4) Незважаючи на любов до тварин, хлопчик звик до полювання.

Перебудувати складнопідрядні пропозиції на прості, замінюючи придаткові другорядними членами. (слайд 11)

1) Туристи змушені були зупинитися на нічліг, оскільки настала ніч.

2) У літописах є уривчасті відомості про те, як виникли деякі міста

У якому реченні додаткову частину складнопідрядної пропозиції не можна замінити причетним оборотом? (слайд 12)

2) Я прожив життя, яке було насичене цікавими зустрічами.

3) Але ж є на білому світі ті далекі краї, яких так прагнуть перелітні птахи!

4) Гіркий запах полину, який поєднувався з ніжним ароматом квітів, був розлитий в ранковому повітрі.

10. Вживіть вказівні слова у потрібній формі або виключіть їх. (Слайд 13-22)

Слайд 1

Роль вказівних сліву складнопідрядному реченні

Слайд 2

продовжимо розмову про засоби зв'язку в СПП;
поговоримо про вказівні слова в СПП;
дізнаємося, навіщо потрібні вказівні слова у СПП.
Сьогодні ми…

Слайд 3

Складнопідрядна пропозиція – пропозиція, частини якої пов'язані з урахуванням підрядного зв'язку, з допомогою підпорядкових спілок (союзних слів, вказівних слів) та інтонації.
Згадаймо…
1. Одна частина – головна, а друга – підрядна.
2. Від головної частини до придаткової порушується питання.

Слайд 5

Наші співрозмовники не знають, що хочемо використовувати СПП.
Але звідки мені знати, що у головному реченні ти повідомив не всю інформацію?
Я бачив картину, яку ти уявити не можеш.
Це було у музеї, де зараз виставка.
Для мене було очевидно, що картину малював майстер.
Правда?
Ух ти!
Невже?

Слайд 6

Тому в CПП використовуються вказівні слова.
Я бачив таку картину, яку ти уявити не можеш.
Це було у тому музеї, де зараз виставка.
Для мене очевидним було те, що картину малював майстер.
Тепер головні частини пропозицій якісь неповні!

Слайд 7

Вказівні слова наголошують на неповноті головної пропозиції. Вони вказують на те, що за головною пропозицією слід додатковий.
Де я можу отримати інформацію?
Складнопідрядне речення
Підрядне геть там!

Слайд 8

Вказівні слова
Займенники
той, такий, цей, все, все, кожен, кожен, який, який, ніхто, хтось, щось і т.д.
Прислівники
туди, звідти, скрізь, усюди, так, тоді й т.д.

Слайд 9

Запам'ятайте!
Т
від
ак
уда
коли
аків
який
У
се
се
їзді
сюди
якийсь

Слайд 10

Запам'ятайте!
До
який
кожен
оторий
те
ні
то

Слайд 11

У реченнях вказівні слова утворюють пари із спілками та союзними словами.
те − що
Ми із союзом ходимо парою.
той – хто
такий - який
такий - який
стільки - скільки
так − як
там – де
тоді – коли

Слайд 12

Передай мені той підручник, що лежить у верхній скриньці столу.
Я хотів би подарунок, який запам'ятається до кінця життя.
Мандрівники попрямували туди, звідки долинали звуки.
У реченнях вказівні слова утворюють пари із спілками та союзними словами.

Слайд 14

В інших CПП вказівні слова необхідні.
Я із задоволенням вислухаю те, що ти скажеш.
Ти знаєш стільки історій, скільки я ніколи не знала.
Щастя іноді знаходять не там, де шукали.

Слайд 15

Вказівними словами можуть ставати частини деяких спілок.
тому
що
Вказівні слова
Союзи
так
як
тому
що
для того
щоб
,
,
,
,

Слайд 16


Спілка.
Порівняйте!
Вказівне слово + спілка.

Слайд 17

Чим відрізняються такі пропозиції?
Я не прийшов до школи, бо захворів.
Я не прийшов до школи, бо захворів.
Тому! Тому! І ще раз тому!
Ось причина.
За допомогою вказівного слова наголошується подія в головній частині СПП.

Слайд 18


тому
що
Вказівні слова
Союзи
так
як
тому
що
для того
щоб
,
,
,
,
Слова-підказки
і, не тільки, тільки, ще й, саме, перш за все, очевидно, ймовірно, може бути

Слайд 19

Він брав уроки у репетитора, щоб вивчити англійська мова.
Спілка.
Він брав уроки у репетитора лише для того, щоб вивчити англійську мову.
Порівняйте!
Вказівне слово + спілка.
Він брав уроки у репетитора саме для того, щоб вивчити англійську мову.
Вказівне слово + спілка.

Слайд 20

Вказівні слова такого роду у реченні виділяються додатково.
спілка
Дод. слово
Указ. слово

Граматичні основи: «хмара перетворилася» і «яка піднімалася, росла».

Розберемо пропозицію:

Головне – «про таку дружбу не варто шкодувати», підрядне – «яка не витримує голої правди». Граматичні основи: «не варто шкодувати» та «яка не витримує». Варто звернути увагу, що в головному реченні використовується вказівне слово «такий», що виконує роль визначення, підрядне реченняза своїм значенням зближується із цим словом. У цьому ми можемо переконатися за допомогою питання: якою дружбою? – «яка не витримує голої правди». Побудуємо схему речення з урахуванням того, якими членами речення є вказівне слово та союзне слово (рис. 2).

Мал. 2. Схема речення ()

Синтаксична роль вказівних слів відповідає виду придаткових речень, підкреслює їхнє основне значення.

Визначивши, яким членом є вказівне слово, можна визначити основне значення придаткового речення. Вказівні слова як допомагають з'ясувати вид придаткового, а й служать зв'язку головного і придаткового речення, допомагають виділити у основному те слово чи словосполучення, яке пояснюється додатковим реченням.

Проаналізуємо таку пропозицію:

Гуляли ми доти, доки у вікнах дач не стали гаснути відбитки зірок.

Граматичні основи: "гуляли ми", "не стали гаснути відображення". Частини з'єднані інтонацією та спілкою «поки що». У головному реченні є вказівне слово «тих», доки яких? - тих, що є визначенням. Схема цієї пропозиції (рис. 3).

Мал. 3. Схема речення ()

Розглянемо таку пропозицію:

Перенесемо вказівне слово з головного речення до підрядного:

Ми бачимо, що в першому реченні союз «що», а в другому – «так що». Чи змінилося значення придаткового речення, ми можемо побачити за допомогою питань: у першому випадку – «я втомився» як? - "що не міг йти далі", у другому: "я втомився" - що з цього випливає? - "Не міг йти далі" (рис. 4).

Висновок:місце коми може вплинути на значення придаткового речення.

Мал. 4. Вплив місця коми на значення придаткового речення ()

Ми з'ясували роль вказівних слів у складнопідрядних реченнях, дізналися, що вони допомагають з'ясувати вид придаткового.

Список літератури

  1. Розумовська М.М., Львова С.І., Капінос В.І., Львів В.В. / За ред. Розумовської М.М., Леканта П.А., Російська мова.9 кл.: підручник для загальноосвітніх установ. - М: Дрофа, 2011.
  2. Бархударов С.Г., Крючков С.Є., Максимов Л.Ю., Чешко Л.А.. Українська мова: Підручник для 9 кл. загальноосвітніх установ. - М: Просвітництво, 2011.
  3. Пічугов Ю.С., Єремєєва А.П., Купалова А.Ю. та ін. «Російська мова. Практика» 9 клас. - М: «Дрофа», 2007.
  1. Genon.ru ().
  2. Licey.net ().
  3. Videotutor-rusyaz.ru ().

Домашнє завдання

  1. Які засоби зв'язку придаткового та головного речення?
  2. Яка синтаксична роль вказівних слів?
  3. Чи може місце комою вплинути на значення придаткового речення?

Конспект уроку з елементами підготовки до ОДЕ з російської мови у 9 класі

Тема. Роль вказівних слів у складнопідрядному реченні.

Тип уроку: комбінований урок.

Ціль:

1.Освітня:

  • поглибити поняття учнів про складнопідрядну пропозицію та засоби зв'язку головної пропозиції з підрядним;
  • формувати вміння виділяти в складнопідрядних реченняхвказівні слова;
  • за допомогою питання до них визначати синтаксичну рольпридаткової частини;
  • складати схеми складнопідрядних речень з вказівними словами, зі складовими спілками;

2. Виховна:

  • виховувати мовне чуття;
  • увагу до процесів, що відбуваються;

3. Розвиваюча:

  • розширювати та поглиблювати предметну компетенцію учнів.

Обладнання:

  1. Російська мова. практика. 9 кл. : підручник / за ред. Ю.С. Пічугова. - М.: Дрофа, 2014;
  2. Російська мова. Підготовка до ОДЕ-2016: навчально-методичний посібник/ За ред. Н.А. Сеніною. - Ростов-на-Дону, 2015.
  3. Мультимедійний проектор для презентацій.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент.
  2. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми та мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності

Актуалізувати наявні в учнів знання складнопідрядному реченні.

Хлопці, після закінчення 9 класу вам доведеться здавати письмовий іспитз російської мови, з вимогами до якої ви вже знайомі, наприклад, за допомогою Російська мова. Підготовка до ОДЕ-2016 / За ред. Н.А. Сеніною. – Ростов-на-Дону, 2015. Назвіть, будь ласка, які завдання вам доведеться виконати? (написати стислий виклад, відповісти на тестові завдання за текстом, написати твір-міркування).

Все вірно. Як бачимо, у всіх трьох частинах основного державного іспитунам з вами чекає робота з текстом. І ця робота і на уроках, і на факультативах нами ведеться. Результати лінгвістичного твору, який ми писали в понеділок та аналіз виконаної вами роботи ще попереду, а сьогодні я пропоную вам зосередитись на 2 тестовій частині іспиту та ще раз звернутися до завдань, які безпосередньо пов'язані з темою наших останніх уроків.

Отже, якому розділу російської присвячені наші уроки в 9 класі. (Синтаксису складної пропозиції ).

Добре! І сьогодні ми продовжимо говорити про складні пропозиції. Згадаймо все, що сьогодні ми про них знаємо, і познайомимося з вказівними словами.

Хлопці, скажіть, будь ласка, а чи є у тестових завданнях ОДЕзавдання, пов'язане зі складною пропозицією?(Так, 11-14 завдання).

- Яка ж пропозиція називається складною? (з двома і більше граматичними основами) (Слайд 1).

- Прості пропозиції, що входять до складу складного, можуть об'єднуватися: 1) сполучними спілками; 2) підпорядковими спілками; 3) безспілковим зв'язком(не пов'язаної ні з твором, ні з підпорядкуванням) (Слайд 2)

Які 2 способи зв'язку існують при союзному поєднанні простих речення при побудові з них складного?(вигадування та підпорядкування).

- Справді, у 12 завданні, присвяченому складному реченню, представлено як складносурядне, так і складнопідрядне речення. Складносурядне речення ми з вами вже вивчили, і сьогодні 2-й урок, присвячений вивченню складнопідрядної пропозиції. - Чим різняться ці типи складного речення.(При складанні пропозиції рівноправні, зв'язок відбувається за допомогою сполучних спілок, а при підпорядкуванні одна з пропозицій підпорядкована іншому, у побудові беруть участь підпорядницькі спілки або союзні слова ).

Як відрізнити спілку від союзного слова? (Відповіді учнів звіряються за слайдом 3).

- Я прошу вас відкрити 1 варіант книги Сеніної «Російська мова. Підготовка до ОДЕ – 2016». Знайдіть, будь ласка, 12 тестове завданняз одного варіанта (стор. 237). Читаємо завдання. (Пропозиції виписані на дошці або представлені на слайді).

У завданні пропонується з певної пропозиції(або кількох пропозицій) з пронумерованими комами виписати цифри, що позначають підрядний зв'язокміж частинами складної речення. Ваші пропозиції: з чого розпочнемо аналіз? (1) з виділення граматичних основ 2) встановимо межі простих пропозиційі знайдемо засоби зв'язку між частинами складної пропозиції; 3) виділимо серед усіх засобів зв'язку підрядні спілки та союзні слова (вони входять до складу придаткових). Цифри, що стоять перед цими засобами зв'язку, будуть вашою відповіддю.

Біля дошки мати розгорнулася, (1) і я побачив, (2) як швидко заробили її яскраві (3) вогняні лапи.

І зараз важливо шкутильгають, (4) а то плескаються з ранку до вечора в Єнісеї правнуки і праправнуки тієї хороброї і розумної матері-гуски, (5) яку ми врятували від смерті.

Аналіз даної пропозиціїучнями з погляду структури та пунктуації.

  1. Робота над темою уроку(Слайд)

- Я прошу вас звернути увагу на останнє реченняз даного уривкатексту. Тут у головному реченні є якесь слово, у якому ми з вами, коли вимовляємо головне речення, робимо логічний наголос. Слово це можна назвати провісником додаткового речення. Воно відповідає на те саме питання, має те ж саме синтаксичне значення, що і додаткова пропозиція. (Це слово тій).

- До якої частини промови належить це слово(вказівний займенник).

Що ж виходить додаткова частина може приєднуватися до головної не лише за допомогою спілок та союзних слів, а й за допомогою вказівних слів!

Як ви вважаєте, тільки вказівні займенники можуть виступати як подібні слова?

Ознайомлення з таблицею, що супроводжується коментарями вчителя (слайди)

Спосіб вираження вказівних слів

1.Вказівні займенники та займенникові прислівники

Той, цей, такий, там, туди, звідти, тоді, так, настільки, стільки, тому тому й ін.

Так ось той подаровано до, що він обіцяв їй зробити за десять років(К. Г. Паустовський).

Немає величі там, де немає простоти, добра та правди(Л. Н. Толстой)

2. Визначні займенники та займенникові прислівники

Весь, все, кожен, кожен, скрізь, всюди, завжди та інших.

  1. Весь день, що ми провели у Загорську, я пам'ятаю по хвилинах(А.А. Федосєєв). 2. Скрізь , де ми побували, нам видно сліди запустіння(В.Солоухін)

3. Негативні займенникита займенникові прислівники

Ніхто, ніщо, ніде, ніколи та ін.

Я не знаю нікого, хто б міг замінити старого графа (Н. С. Лєсков)

4.Невизначені займенники та займенникові прислівники

Хто - те, що - те,десь, колись та ін.

З якоїсь причини , про яку ми не здогадувалися, у будинку всі говорили пошепки і ходили трохи чутно (Н. С. Лєсков)

5. Іменники та цілісні поєднання іменників з вказівними займенниками

За умови (що, якщо, коли),у той час (коли, як), у тому випадку (коли, якщо), з тієї причини (що), з тією метою (щоб), настільки (що)

А це вдається у тому випадку , якщо сам він ставиться до слів небайдуже та незвично (С.Я. Маршак)

Хлопці, як ви вважаєте, яка ж роль вказівного слова у підлеглому реченні?

  1. Слово вчителя.

Роль вказівних слів у створенні СПП неоднакова.

По-перше, вони можуть бути конструктивно необхідні (пропозиція з даної придатковою частиноюбез них не може бути збудовано). Наприклад:Я той, кого ніхто не любить. По-друге, союзні слова може бути факультативні, їх роль пропозицію у разі підсилювально-выделительная (вказівні слова можна опустити без втрати сенсу):Він запам'ятав ту людину, яка була в гостях Петрова.

Пояснювальний диктант.Підкресліть засоби зв'язку у складнопідрядних реченнях. У яких реченнях вказівні слова є необхідними членами головної речення, а яких їх можна опустити?

Недарма всюди, куди приходив він тоді, його зустрічали усмішками, веселими вигуками.(К. І. Чуковський). 4. Колючі будяки на жирному і вологому грунті квітника (навколо нього був великий тінистий сад) досягали таких великих розмірів, що здавалися мало не деревами(В. М. Гаршин), 5. Палили все, що тільки могло горіти(А. С. Новіков-Прибій).6. На десятки та сотні верст стояла та глибока тиша, яка буває тільки в пустелі(К. Г. Паустовський).

Робота з підручником

Діти, розгляньте опорну таблицю, дану в підручнику на с. 44.

Вказівні слова є членами головної речення та допомагають визначити основне значення придаткового речення.

Виконайте вправу 83 на стор. 44, визначивши значення додаткових речень за значенням вказівних слів.

«Тренінг редактора-початківця»

Завдання №1. Прочитайте пропозиції із творів школярів. Знайдіть та поясніть помилки у вживанні вказівних слів. Виправлені речення запишіть.

1. Завдяки цьому впливу, який вплинув на мене Павлик, я незабаром став пристойно грати в хокей. 2. Ася була дуже засмучена, що не хотіла нікого бачити. 3. Мені не терпілося дізнатися про те, з яким рахунком закінчилася зустріч. 4. Глядачі зрозуміли цеоптимістичненастрій, яким була пронизана п'єса. 5. Глядачі прийшли привітати його, хто був їхнім улюбленим артистом багато років.

  • До виділеного слова підберіть антонім. Поясніть його лексичне значенняі складіть з антонімом речення.

Завдання №2. Зміцніть виразність мови, включивши в речення вказівні слова.

Матері ненавидять зброю нападу, визнаючи лише зброю, якою захищається життя. 2. Їй навіть стало холодно від щастя і захотілося співати, щоб усі знали про її щастя.

Завдання №3. У розмовному стилінеобов'язкові вказівні слова часто надають мовлення недоречного книжкового відтінку. Усуньте вказівні слова у наведених фразах.

1.Заслін лампу паперовим щитом для того, щоб вона не розбудила Серьожу. Розкажи мені докладніше про те, що тобі повідомила Софія.

Тест.

  1. Знайди пропозицію із вказівним словом.
  1. Розплескалося фарб стільки, що паморочиться в голові.
  2. Скелі – це перепона, яку треба подолати.
  3. Ми помітили, як на горизонті з'явилася хмара.

2 . Визначте, за допомогою чого приєднується підрядна пропозиція до головного.

Дерево валять туди, куди воно нахилилося.

  1. спілка
  2. Союзне слово
  3. Вказівне слово

3. На місці яких цифр мають стояти коми?

У повітрі(1) куди не поглянеш(2) кружляють(3) і опускаються на землю цілі хмари сніжинок.

1. 1, 2, 3

2. 2, 3

3. 1, 2

Підсумок уроку. Рефлексія.

Наш урок добігає кінця.

Чи виконали ми поставлені на початку уроку цілі? А кожен із вас?

– Чи ви задоволені своєю роботою на уроці?

– Які завдання викликали найбільші труднощі?

Домашнє завдання.




Останні матеріали розділу:

Отримання нітросполук нітруванням
Отримання нітросполук нітруванням

Електронна будова нітрогрупи характеризується наявність семи полярного (напівполярного) зв'язку: Нітросполуки жирного ряду – рідини, що не...

Хроміт, їх відновлювальні властивості
Хроміт, їх відновлювальні властивості

Окисно-відновні властивості сполук хрому з різним ступенем окиснення. Хром. Будова атома. Можливі ступені окислення.

Чинники, що впливають на швидкість хімічної реакції
Чинники, що впливають на швидкість хімічної реакції

Питання №3 Від яких чинників залежить константа швидкості хімічної реакції? Константа швидкості реакції (питома швидкість реакції) - коефіцієнт...