Дефіс між частинами слів прислівниках приклади. Дефіс між частинами слова у прислівниках

Цілі уроку:

  • Ознайомити учнів з умовами написання прислівників із приставками через дефіс.
  • Формувати вміння писати за певних умовприслівники через дефіс.

Учнями орфограми, що вивчається.

  • Вчити аналізувати помилки.
  • Розвивати увагу, зорову пам'ять
  • Вчити відповіді за запропонованою схемою
  • Виховувати інтерес до російської мови
  • Вчити спостережливість, акуратність при роботі в зошитах

Обладнання: презентація «Дефісне написання в прислівниках»

Хід уроку

  • Організаційний початок уроку

1. Перевірка домашнього завдання

Перевірити складені словосполучення із запропонованими словами: (залізно)дорожній, (порожньо)головий, (південно)східний, (пів)літровий, (дехто), (світло) синій, (художньо)літературний, (хто)то. Пояснити написання.

а) Словникова роботащодо повторення вивченого матеріалу

Записати словосполучення. Пояснити правопис суфікса наприкінці прислівників. (Слайд 3)

  • Нагодувати досить ..., подивитися іскос ..., розташувати справ ..., снів ... почати, зрідка ... торкатися.
  • Виростити заново…, повертатися затемн…, витерти насух…, замкнути наглух…, поглянути на іскос…

Пояснити дохідливий…, дивитися зляканий…, скрикнути стриманий…

II.Робота на тему:Записати пропозиції на дошці та у зошитах.

Як і раніше, йшов сильний дощ. З другом по-братськи, з ворогом по-солдатськи. (Прислів'я).

Діти, при написанні яких слів ви зустріли складнощі? (Як і раніше, по-братськи, по-солдатськи).
Правильно, тому тема нашого уроку…«Дефіс між частинами слова у прислівниках».

1.Робота з таблицею «Спостерігаємо разом» (слайд 4)

префікс

Суфікс

Прислівник

За -

Ому, -йому, -цки,

Скі, -ї

По-мо йому, по-рибацьки, по-лис

В ВО-)

их, -їх

По-друге

По-третє

Де-

Те, або,

Ніби

Де-не-де, куди-небудь, як-то, скільки-небудь

Повторення

Поступово

Винятки

Пліч-о-пліч

Точнісінько

  • Первинна перевірка знань. (Під диктовку) Словниково-пояснювальна робота: (на дошці та в зошитах)

Тепло по-весняному; зробити по-своєму; плакати по-дитячому; по-осінньому похмурі дні; зустріти по-дружньому; влаштуватися по-похідному; вити по-вовчі; по-справжньому відпочити; трохи ворушиться; піти далеко-далеко; зробити точнісінько; ледве коливається; помалу; зробити абияк; мабуть-невидимо; прилаштуватися десь.

  • Творча робота. Заміни речення словосполученнями з прислівниками за типом:

Гол. + прислівник. (усно) (слайд 5)

  • Вчинив, як товариш. (Вступив по-товариському)
  • Вчинив, як друг. (Вступив по-дружньому)
  • Вирішив підстригтися, як раніше. (Підстригтися як і раніше)
  • Вирішив одягнутися, як у старі часи (Одітися по-старому)
  • Вийшло, як ти припускав. (Вийшло по-твоєму)
  • Вибірково-розподільча робота

(повторення написання невизначених займенників та складних прикметників) (слайд 6)

Завдання: розподілити на 2 стовпці

1-дефісне написання прислівників

2-дефісне написання невизначених займенників та прикметників

Темно-зелені кущі; пролунав звідкись; подекуди; світло-блакитне небо; хтось; яскраво-жовте жито; хтось; зробити абияк; брів ледь-ледь; повторити точнісінько; повзти по-пластунськи; по перше.

  • Закріплення. Самостійна робота з підручником, упр.251. Попередньо розібрати написання виділених слів.

ІІІ. Підбиття підсумків. (Слайд 7)

Написання синквейну. (Слайд 8). Виставлення оцінок.

Домашнє завдання. Упр.253 (Слайд 9)

Попередній перегляд:

Дефіс між частинами слова в прислівниках Приставка Суфікс Прислівник По- -ому, -ему, -цки, -ски, -ьи По-моєму, по-рибальському, по-лисячі В-(во-) -их, -их У -втор их В -третина їх Десь, -або,-небудь Де-не-де, як-то, куди-небудь, скільки-небудь Повтор - Помалу Винятки - Пліч-о-пліч, точнісінько

Заступи пропозиції словосполученнями Вчинив, як товариш. Вчинив, як друг. Вирішив підстригтися, як і раніше. Вирішив одягнутися, як за старих часів. Вийшло, як ти припускав.

Розподіліть у 2 стовпці: 1. Прислівники 2. Займенники та прикметники Темно-зелені кущі; пролунав звідкись; подекуди; світло-блакитне небо; хтось; яскраво-жовте жито; хтось; зробити абияк; брів ледь-ледь; повторити точнісінько; повзти по-пластунськи; по перше.

Підбиття підсумків Давайте пригадаємо, які цілі ми ставили на початку уроку? Чи досягли ми поставленої мети?

Синквейн (франц.) - Нерифмований вірш 1 . Тема, предмет (одне іменник) 2. Опис предмета (два прикметники чи причастя) 3. Характеризується дія предмета (три дієслова) 4. Відношення автора у фразі 5.Синонім, що узагальнює чи розширює зміст теми.

Домашнє завдання П.42, упр.253


Тема «Дефіс між частинами слова у прислівниках»

та літератури Рогоза Т.А.

2015 рік.

Урок російської мови у 7 класі

Тема: «Дефіс між частинами слова у прислівниках».

Цілі :

    познайомити з дефісним написанням прислівників;

    формувати навичку написання дефісу в прислівниках;

    повторити дефісне написання іменників, прикметників, займенників;

    вміти відрізняти прислівники з приставкою ПЗ від прикметників з прийменником.

Завдання уроку:

1. Повторити та закріпити дефісне написання іменників, прикметників, займенників;

2. Пробудити пізнавальний інтересу учнів до теми, що вивчається.

3.Створити умови для самостійного узагальнення та висновків.

Устаткування : картки, екран, проектор, зошити, підручник.

Хід уроку

1. Словникове диктування.

Ніжно-зелене листя, жовтувато-бурий капелюшок, прозоро-білий туман, поговорити з кимось, зустрінеш когось, хтось був, південно-західний вітер, заводська фабрика-кухня, тянь-шаньські береги, сільськогосподарський технікум.

2. Розставити розділові знаки і виконати синтаксичний розбір.

(За варіантами)

1 варіант.

Повітря було (по) ранковому свіже і великі краплі роси переливаючись блищали на листі.

2 варіант.

Яка тінь майнула справа тихо (тихо) наближалася до нас.

3. Робота з таблицею.

- Розгляньте таблицю. (Вивести таблицю на екран)

Пиши разом

Складні прикметники, утворені від підпорядкових словосполучень

Сільське господарство -сільськогосподарський,

Стародавня Русьдавньоруська.

Увага!

Імена власні, стаючи прикметниками, часто втрачають велику букву.

Пиши через дефіс

Складні прикметники, утворені від письменних словосполучень:

Українська і англійська російсько-англійська ,

Лимонний і жовтий лимонно-жовтий .

Займенники, утворені за допомогоюсуфіксів: - то-, -або-, -небудь-, -таки, -ка та за допомогоюприставки дещо:

Дехто, щось, якийсь.

Іменники зпідлога- :

пів-лимона

пів-Москви

пів-апельсину

Новий матеріал

Перед вами таблиця, слова якої частини мови написано? Спробуйте сформулювати тему уроку.

«Дефіс у прислівниках».

По російськи

по-заячому

як і раніше

по-моєму

по старому

У прислівниках, утворених від повних прикметниківта займенників з приставкоюпо-

та суфіксом-і-, -ому-(-йому)

По перше

по-третє

У прислівниках, утворених від чисельних за допомогою приставкиво-(в-) та суфіксів-их (-их)

Кудись

де-небудь

звідки-небудь

абияк

У прислівниках після приставкиде-;

перед суфіксами-то, -або, -небудь

Ледве

помалу

міцно-міцно

У складних прислівниках із повторенням однієї й тієї ж слова чи близьких за значенням слів.

(Права частинатаблиці закрито спочатку.)

Нині ж сформулюйте умови дефісного написання прислівників, спираючись на графічне позначення (ліва колонка таблиці).

Зробіть висновки. Порівняйте їх із правою стороною таблиці.

Більшість прислівників пишуться разом. Але серед них є певна групаслів, між частинами яких пишетьсядефіс.

Дефіс вживається, якщо прислівник має у своєму складі:

    Приставкупо- та суфікс -ому (йому): по -колишніййому , по -мойому , по -старому ;

    приставкупо- та суфікс у складі кінцевих-ї, -скі,-цки : по -заячі , по -російські , по -німецькаі ;

    приставкупо- ( в) - та суфікс -їх у словах, утворених від числівників:во -перших , в -третинаїх ;

    суфікси -те, -небудь, -або та приставкудещо: куди-то , де-або , звідки-небудь , дещо -як.

    Черездефіс пишуться також слова типуледве-ледь, міцно-міцно, помалу.

V . Робота із підручником.

І познайомимося із правилами підручника с. 114, 115, 116 п. 42.

5. Закріплення. Тренувальні вправи.

1) Вибірковий диктант. Виписати прислівники з орфограмою, що вивчається.

Революція піднімала,

обіймала по-пролетарськи,

і без слів вона розуміла

латиською і мадьярською,

по-французьки та німецькою,

і по-чеськи та по-словацьки,

щоб з усіма жити по-сусідськи.

6.Фізкультхвилинка .

До сонця нагору всі потяглися

І один одному посміхнулись!

Вправо, вліво нахилилися,

Другу низько вклонилися.

Привітали дружно,

А тепер треба працювати!

2) Замініть словосполучення прислівниками, які пишуться через дефіс:1) Говорив російською мовою (російською)2) Жити не так, як раніше (по-новому)3) Дуже міцно (міцно-міцно)4) Невідомо куди (кудись)5) Недбало зроблена робота (так-сяк)6) Їхав повільно (ледве)7) Багато ягід (видимо-невидимо)8) Пішов не прощаючись (англійською)9) Зробити зовсім небагато (трохи)

Хлопці, а як ви думаєте, чи є можливість відрізнити прислівник з приставкою з прикметника з прийменником "по"? Так само однаково слова, що звучать, пишуться по-різномуПо зимовому небу (небу за яким? по зимовому - прикметник із прийменником)Світить по-зимовому (світить як? по-зимовому - прислівник із приставкою)

3) Закріплення знань. Коментований лист:
1) Вона слухала, прочинивши по-дитячому рот.2) Зрідка спалахував по-літньому синій клаптик неба.3) У місті було по-святковому гамірно.4) По-перше, я цього не пробував, по-друге, я не гурман.5) Він зробила роботу абияк.6) Вони поїхали давно з цього міста.7) Коли камін більш-менш розгорівся, можна було зняти теплий одяг.8) Де-не-де ще спалахували іскри багаття.9) Він трохи зніяковів.10) Вони десь це чули.

7. Рефлексія. Підсумок уроку. 1) Розкажіть про умови вибору дефісного написання прислівників? Які слова слід запам'ятати?

2) Що нового ви дізналися сьогодні на уроці про прислівники?

3) Назвіть умови дефісного написання прислівників.

Домашнє завдання : п.42, вправа 253.

Урок82-84

Тема. Дефіс між частинами слова у прислівниках.

Цілі: повторити випадки вживання дефісу в різних частинахмови; показати умови вибору цієї орфограми у прислівниках; закріпити навички самостійної роботи.

Методичні прийоми: пояснювальний диктант, повторення пройденого, пояснення вчителя, тренувальні вправи, лінгвістичний розбір, словникова робота.

Хід уроку 1

I. Читання та аналіз кількох творів

ІІ. Повторення теми «Випадки вживання дефісу»

1. Пояснювальна диктант.

Яскраво-червоний автомобіль, давньоруська мова, півкласу в друзях, хтось допоможе, Південно-Східна Азія, відріжте пів-лимона, когось попросиш, біло-рожевий зефір, залізнична станція, англо-російський словник, Виходив пів-Петербурга, де з ким зустрінешся, кисло-солодкий апельсин, чорно-білий телевізор, опукло-увігнуті лінзи, північно-західний вітер, ніжно-лілова бузок, давньогрецький епос, декому подзвониш.

2. Запитання на повторення.

Які орфограми зустрілися у диктанті? (Дефіс у складних прикметниках, дефіс у негативних займенниках.)

У якому разі ставиться дефіс у складних прикметниках? Коли вони пишуться разом? (Дефіс ставиться, якщо прикметник позначає кольори або їх відтінки, сторони світла, два рівноправні слова. Якщо оке складне прикметникутворено від словосполучення (Давня Русь), воно пишеться разом.)

У якому разі ставиться дефіс у невизначених займенниках? (У всіх випадках, крім тих, коли частини слова розбиваються приводом: у декого, де з чим.)

ІІІІ. Вивчення теми «Дефіс між частинами слова у прислівниках»

1.Завдання.

Визначте частини слів (морфеми) у прислівниках, написаних на дошці: по-іншому, як і раніше, по-дружньому, по-перше, по-третє. (Приставки по-, по-, по-; суфікси -ому, -йому, -і.)

Складіть словосполучення із цими прислівниками. (По-іншому думаєш, як і раніше сумую, по-дружньому підтримав; по-перше, сказав...; по-третє, зробив...)

Зробіть висновок про використання дефісу у прислівниках.

2. Вивчення теоретичного матеріалу підручника (§ 42,

Що ви дізналися додатково про правопис прислівників із дефісом? (Прислівники з приставкою по-(по-): по-перше, по-п'яте

виділяються комою, що не є членами пропозиції, тобто це вступні слова.)

3. Зіставлення прислівників з дефісом і однакових або подібних до них за звучанням поєднань прийменників із іменниками,

прикметниками, числівниками та займенниками (з іменними частинамимови).

Інакше думаю - йду іншим шляхом.

Як і раніше, вірю - судячи з колишнього висловлювання.

По-третє, сказав... - у третіх прикладах кожної групи.

Зробив на вашу думку - по вашому обличчю бачу.

Висновок: судити про те, яка перед нами частина мови, про те, як правильно писати, можна лише у реченні, у контексті.

IV. Виконання вправ

1. Вправа 250: коментований лист (на дошці та зошитах).

2. Вправа 251: обговорення питань, самостійна робота, З наступною взаємоперевіркою.

Коментар. Виділені слова не можна назвати омонімами, тому що прикметники та займенники з прийменниками утворюють два слова.

Домашнє завдання

1. § 42 (с. 114-116) – самостійно вивчити теоретичний матеріалнас. 116.

2. Вправа 252.

Хід уроку 2

Лінгвістична розминка

Зробити синтаксичний розбір речення, визначити значення прислівників:

Сонце вже зайшло, але спека, як і раніше, не спадала. Коментар. Вже – значення часу; як і - значення образу дії.

У чому відмінність написання приставок у прислівниках від написання приставок в інших частинах мови? (Приставки зазвичай пишуться разом.)

Чи завжди приставки в прислівниках пишуться через дефіс? (Ні не завжди.)

Від яких частин мови утворюються прислівники з приставкою в-(во-), що пишеться через дефіс? (Від числа: «по-перше»...)

Як пишуться невизначені прислівники? (Як і невизначені займенники, через дефіс: подекуди, кудись, звідкись, чомусь.)

Які ще прислівники пишуться через дефіс? (Складні прислівники, утворені за допомогою однокорінних слів або повторенням слів: хоч-не-хоч, трохи.)

Вправа 252: усні відповіді питання.

ІІІ. Словникова робота

Записати слова, вміщені у рамці на с. 117, у словнички; відповісти на запитання: "У текстах яких стилів можуть бути використані такі слова?"

Давним-давно, хоч-не-хоч, мабуть-невидимо, помалу, точнісінько, точнісінько, пліч-о-пліч.

(Ці слова регулярно зустрічаються у казках, у текстах художнього стилю, часто вживаються у розмовної мови, можуть бути використані в текстах публіцистичного стилю.)

IV. Виконання вправ

1. Вправа 253: Коментований лист.

2. Вправа 254: самостійна робота.

Домашнє завдання

1. § 42 (с. 114-116).

2. Вправа 256.

    Завдання груп: підібрати тексти, у яких зустрічаються прислівники з дефісом. 1-а група – текст художнього стилю, 2-я група – текст розмовного стилю, 3-я група – текст наукового стилю, 4-я група – текст офіційно-ділового стилю 5-а група - текст публіцистичного стилю.

Цілі: закріпити навички вживання дефісу у різних частинах: * мови; вчити відрізняти прислівники з дефісом від подібних до звучання, поєднань прийменників з іменними частинами мови; показати роль прислівників із дефісом у текстах різних стилів.

Методичні прийоми: лінгвістичний розбір, словниковий «диктант із взаємоперевіркою, вправи з стилістики, робота в групах, тренувальні вправи.

Хід уроків

I. Словниковий диктантіз взаємоперевіркою

По-зимовому холодно, налаштований по-діловому, у десятих числах грудня, зробив хоч-не-хоч, десь забув, звернувся з ділового I питання; помалу видужую; по-десяте, прибери кімнату; По-цюльськи жарко, читаю по-англійськи, кудись відправишся, 1давнь1м-давно знаєш, мабуть-невидимо грибів, живеш пліч-о-пліч зі школою, повторив точнісінько; по-моєму, ти по-заячому боягузливий; Звідки-небудь приїдеш, розташовані праворуч наліво, говориш французькою, за літнім часом, міцно-міцно запам'ятай.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Розповісти про вживання дефісу в прислівниках.

2. Вправа 256: виконати таблицю "Дефіс між частинами, слова" на дошці.

ІІІ. Вживання прислівників з дефісом у різних текстах

Робота в групах: представники п'яти груп по черзі читають тексти різних стилів, решта учнів на слух визначають приналежність тексту до певного стилю, записують прислівники у дві колонки: з дефісом і без дефісу.

Завдання: записати тексти під диктовку, визначити їхню приналежність до різним стилям; пояснити правопис прислівників та його роль тексті. Записати прислівники у дві колонки: з дефісом і без дефісу.

1) - Привіт, ти мене не впізнаєш?

Стривай, десь я тебе бачив. Ти, на мою думку, зі мною в одному таборі був.

Та ні, я тепер з тобою в паралельному класі навчаюсь. Ми нещодавно переїхали, живу пліч-о-пліч зі школою.

Отож я дивлюся, обличчя знайоме, щойно тебе впізнав.

А ти куди йдеш?

Так, де-не-де. Секрет. ( Розмовний стиль.)

2) З питання про видову співвідносність дієслів і показу її в словниках немає єдиної думки, різних словникахвін вирішується по-різному. У першому виданні ці відомості були представлені однобічно та неповно.

(Науковий стиль. Словник російської у 4-х томах за редакцією А.П. Євгенєвої.)

3) Давним-давно жив на світі один цар, і було в нього троє синів. Якось прийшли вони до батька і кажуть: «Здрастуйте, царю-государю, не вели страчувати, вели слово казати».

(Художній стиль. Казка.)

4) Окремі осередки або області листа можна виділити по різному. По-перше, за допомогою рамок. Рамки можуть виділяти осередки додатковими лініями зверху, знизу, з боків, а також навколо осередків. По-друге, осередки та області листа виділяються за допомогою кольору.

(Офіційно -діловий стиль. Інструкція для користувачів комп'ютера.

5) Спочатку ми хотіли збільшити заробітну плату працівників бюджетної сфери на 37,5%. Ця цифра неодноразово називалася главою регіону, але потім з'явилися дві поправки. По-перше, потрібно вилучити з бюджетних галузей 380 мільйонів рублів, які вивільняються через те, що застосовуватиметься інший спосіб індексації заробітних плат. По-друге, ми плануємо підвищити зарплату на 21,5% у три етапи. Гроші

у галузях бюджетної сфери є, але чомусь їх не поспішають віддати бюджетникам.

(Публіцистичний стиль. З газетного інтерв'ю з депутатом.)

Прислівники, які у текстах

З дефісом

Без дефісу

ледве-ледве

пліч-о-пліч

по різному

односторонньо

давним давно

одного разу

по різному

по перше

З дефісом

Без дефісу

по-друге

" по перше

від самого початку

по-друге

неодноразово

чомусь

через те

IV. Виконання вправ

Вправа 255: самостійно.

Домашнє завдання

2. Виписати з художніх творівп'ять пропозицій із прислівниками, які пишуться через дефіс.

Утворіть однокорінні прислівники від цих слів, позначаючи орфограму, що вивчається (див. зразки). Використовуйте запропоновані приставки та суфікси.

Запишіть однокорінні прислівники до цих слів, позначаючи умови вживання дефісу. Якою частиною мови є слова перший, сьомий та ін?

Складіть речення зі словами по-перше по-другеі т. д. Нехай вони починаються так: "Сьогодні я, по-перше, ..."

Зверніть увагу: слово по перше, Як і кожне з цих слів, виділяється комами (воно не є членом речення). Що означають ці слова? У яких випадках вони використовуються?

Дефіс у прислівниках пишеться:після приставок по-, в-(во-)якщо в слові є суфікси -ому (-йому), -их (-их), -і.

274. Замініть виділені вислів прислівниками і запишіть за зразками, позначаючи орфограму, що вивчається. Складіть два складних речень, Включивши до складу простих причетні обороти.

  1. Стрибає як заєць- стрибає по-заячому; ходить як ведмідь; мрячить, як восени; надходить як товариш.
  2. Зробив, як ви просили, - зробив по вашому; вийшло, як ти думав; вийшло, як я припускав.

Прислівники з приставками треба відрізняти від схожих поєднань прийменників із іменниками, прикметниками та займенниками. Поясніть наведені нижче приклади.

275. Якою частиною промови є виділені слова? Спишіть, розкриваючи дужки та вставляючи пропущені літери та коми. Зіставте виділені слова. Чи можна назвати їх омонімами?

1. Сонце світило (по)зимовому(Не) яскраво. (По)зимовомунебу пливли снігові обл..ка. 2. Коли лижники вийшли на місце колишньої ст..янк.., там все було (по старому. Лижники йшли (по старомусліду пролож..ному багатьма групами. 3. Сонце с..ділось але туристи (як і раніше)йшли (не) зупиняючись. (Як і раніше)шляхи йти було легше. 4. Йшли дощі (за) цьогорічка розлилася. (По) цьомумістку міс..ні жителі давно вже (не) ходять. 5. Мисливці втомилися та (тому)із задоволенням заноч..вали у лісника. Ми йшли (тому)березі річки яким проход..т дорога.

Що означають невизначені займенники?

Згадайте, як пишуться невизначені займенники з приставкою де-та з суфіксами -то, -або, -небудь. Наведіть приклади цих займенників.

Розгляньте схему та сформулюйте загальне правило«Дефіс у невизначених займенникахта прислівниках».

276. Запишіть освічені вами прислівники, використовуючи матеріал для спостереження. Які з цих прислівників можна замінити словами одного разу, зрідка, недбало? Які з цих прислівників вказують на щось невідоме, на невизначена ознака, місце, час?

277. Проаналізуйте речення. Випишіть словосполучення з прислівниками, які пишуться через дефіс, позначте орфограму.

1. Вдалині (як і раніше) махає крилами млин, і все ще він схожий на маленького чоловічкарозмахуючи руками. 2. Бричка їхала прямо, а млин чомусь почав йти вліво. 3. Вода падала на землю і, прозора, весела, виблискуючи на сонці і тихо бурчачи, наче уявляючи себе сильним і бурхливим потоком, швидко бігла кудись ліворуч. 4. Десь не близько плакав чибіс і зрідка лунав писк трьох бекасів. 5. Дениска перегнав Єгорушку і, мабуть, залишився цим дуже задоволений. 6. (Де) де на рівнині височіли невеликі кургани і літали вчорашні граки.

(А. Чехов)

278. Спишіть, розкриваючи дужки та позначаючи умови вибору дефісних написань. Які прислівники ви написали без дефісу?

Вступив не по-товариському, підняти (по) вище, (мало) помалу наближаємося, (світло) сіре небо, (коли) або приїде, (синьо) чорна хмара, відрізати (по) меніпі, гріє (по) весняному, трапилося (давним) давно, наточити (гостро) преостро, ступати (по) ведмежому, зробимо (по) вашому, одягнутися (по) зимовому, говорив (по) англійськи, йти кудись, птахів (видимо) невидимо, виконати точно ( в) точ, бік (о) бок.

давним давно
хоч-не-хоч
мабуть-невидимо
помалу
точнісінько
пліч-о-пліч

279. Злито, окремо чи через дефіс? Поспішайте, позначаючи умови вибору правильних написань. Над якими видами орфограм ви працювали?

(Ні) хто, (залізно) дорожній, (північний) схід, (к) нам, кудись (то), (сто) тисячний, кого (або), (де) де, (о) собі, ні (с) ким , (п'яти) мільйонний, (опукло) увігнутий, (південний) схід, (на) нашому, (мало) помалу, не (к) кому, (далеко) східний, (північно) західний, (зі) мною, (по) просту, декому, (по) зимовому, (кого), звідки (то).

280. Систематизуйте матеріал та складіть таблицю «Дефіс між частинами слова». Над якими видами орфограм ви працюватимете? Заповніть таблицю прикладами, позначаючи в них умови вживання дефісу.



Останні матеріали розділу:

Вираз цілі у німецькій мові Um zu damit у німецькій мові
Вираз цілі у німецькій мові Um zu damit у німецькій мові

Після союзів aber - але , und - і, а , sondern - але, а , denn - тому що , oder - або, або в придаткових реченнях використовується...

Характеристики головних героїв твору Білий пудель, Купрін
Характеристики головних героїв твору Білий пудель, Купрін

Бариня – другорядний персонаж у оповіданні; багата поміщиця, яка проводить літо на своїй дачі у Криму; мати примхливого та норовливого хлопчика.

У списках не значився, Васильєв Борис львович
У списках не значився, Васильєв Борис львович

Василь Володимирович Биков «У списках не значився» Частина перша Миколі Петровичу Плужнікову надали військове звання, видали форму лейтенанта...