Повторити правила складання та віднімання змішаних чисел. Віднімання змішаних дробів

Цілі уроку:

Завдання уроку:

  • Освітні
- Узагальнення та систематизація знань; розвиток швидкості мислення; розвивати вміння аналізувати; розвивати обчислювальні навички.
  • Розвиваючі
  • -розвивати у учнів пізнавальні процеси, творчу активність; набуття досвіду дослідницької діяльності, розвиток комутативних якостей
  • Виховні
  • – формування навичок самоорганізації та самостійності; поважних відносиндруг до друга.

    Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.

    Форма уроку: частково пошуковий з елементами дидактичної гри.

    Міжпредметні зв'язки: біологія.

    Обладнання уроку:

    Застосування здоров'язберігаючих технологій на уроці:

    • зміна видів діяльності;
    • розвиток слухового та зорового аналізаторів у кожної дитини.

    План уроку

    I. Організаційний момент.

    Добрий день. Сідайте.

    Презентація. Слайд 1.Тема уроку: “Складання та віднімання змішаних чисел”.

    Цілі уроку:

    • Повторення та закріплення основного програмного матеріалу, вираженого у стандартних прикладах та нестандартних задачах.
    • Удосконалення навичок арифметичних дій складання та віднімання змішаних чисел, підготовка до контрольної роботи.

    ІІ. Актуалізація опорних знань.

    На дошці плакат зі словами Лауе.

    Наш урок пройде під девізом французького інженера - фізика Лауе: "Освіта є те, що залишається, коли все вивчене вже забуте".

    Ось зараз ви і покажете свої знання на додавання та віднімання звичайних дробів з різними знаменниками, а також додавання та віднімання змішаних чисел.

    1) Згадайте знамениту байкуІ.Крилова "Стрекоза і мураха".

    Стрибуна бабка, літо червоне проспівала
    Озирнутися не встигла, як зима котить у вічі.

    Завдання.Стрибка Стрекоза половину червоного літа спала, третю частину часу – танцювала, шосту частину – співала. Решту часу вона вирішила присвятити підготовці до зими. Яку частину літа Бабка готувалася до зими?

    Відповідь: влітку до зими Бабка зовсім не готувалася.

    А зараз, згадаємо скорочення дробів:

    Випишіть із цих дробів ті, які можна скоротити, і виконайте скорочення:

    Згадайте які дроби називаються правильні та які неправильні?

    Правильні дроби, ті у яких чисельник менший за знаменник.
    - Неправильні дроби, ті у яких чисельник більше або дорівнює знаменнику.

    (Картки: читаєте дріб і називаєте – правильний чи неправильний дріб.)

    Як виділити цілу частину з неправильного дробу?

    - Чисельник треба розділити на знаменник.

    (Усно картки: виділити цілу частину з неправильного дробу.)

    ІІІ. Систематизація знань. Картки. Виконати додавання та віднімання звичайних дробів. Зліва приклади, праворуч записані відповіді. Вирішивши приклад стрілкою співвіднеси з відповіддю.

    Слайди 2-7. Це дивовижне дерево належить до дерев – гігантів. Воно зростає в Індії та Малайзії.

    Найнезвичайніше в ньому те, як ростуть його гілки. Численні і важкі, вони розбігаються у всіх напрямках від стовбура, хоч і могутнього, проте, нездатного витримати їх усе самостійно.

    Весь фокус у тому, що гілки самі знімають з нього частину навантаження: на кожній з них є товсті відростки, що прямовисно звисають до самої землі і являють собою не що інше, як повітряне коріння дерева.

    Закріпившись у землі, вони не лише забезпечують гілкам додаткову підтримку, а й постачають у них поживні речовинита воду. Поступово вони перетворюються на нові стволи і навколо головного ствола утворюються кільцеподібні "галереї", діаметр яких іноді досягає 450 м-коду.

    Розв'язавши завдання, а також обчисливши значення виразів, замінимо числа відповідними літерами і ви дізнаєтесь назву цього дерева.

    Розв'яжіть завдання:

    Обчисліть значення виразу:

    Відповідь: БАНЬЯН.

    Підсумок уроку: Ми готувалися до контрольної роботи Для цього ми з вами і повторили складання та віднімання дробів, а також змішаних чисел. Не забувайте скорочувати дроби, які вийшли в результаті складання та віднімання, і не забувайте виділяти цілу частину.

    Будинок. Завдання: § 2, п.12 № 392.

    За наявності часу виконати додаткові завдання.

    Додаткове завдання:

    • Розв'яжіть рівняння:

    Картки:

    Виконати додавання та віднімання звичайних дробів.

    _________________________________________

    Розв'яжіть завдання:

    Обчисліть значення виразу:

    Самоаналіз уроку математики у 6 “а” класі.

    Тема уроку: Додавання та віднімання змішаних чисел.

    Тип уроку: урок узагальнення та систематизація знань.

    Форма уроку: частково пошукова з елементами дидактичної гри.

    1) Це урок повторення та закріплення основного програмного матеріалу, але тільки вираженого у вирішенні стандартних прикладівта нестандартних завдань. На цьому уроці ми повторювали арифметичні дії(додавання, віднімання) над звичайними дробами і над змішаними числами. Ці теми вивчаються в курсі математики 6 класу. При вивченні математики багато часу доводиться витрачати на відпрацювання різноманітних навичок. У цей час учні втрачають інтерес до предмета. Щоб підтримати цей інтерес, використовую різні прийоми активізації учнів під час уроку. Одним із таких прийомів є дидактична гра. Вона дозволяє зробити процес навчання цікавим, створити високу активність на уроці. На наступному уроці буде контрольна робота. Вважаю, що даний урок"дав" позитивні емоції у хлопців, відпрацювали арифметичні дії над змішаними числами та налаштувалися на контрольну роботу.

    2) У класі за списком – 19 учнів, на уроці були присутні – 16 учнів. Слабоуспіваючих – 4, сильних – 1.

    3) Освітні – узагальнення та систематизація знань; розвиток швидкості мислення; введенням ігрової ситуаціїзняти нервово – психічну напругу; розвивати вміння аналізувати; розвивати обчислювальні навички.
    Розвиваючі– розвивати в учнів пізнавальні процеси, творчу активність; набуття досвіду дослідницької діяльності, розвиток комутативних якостей.
    Виховні– формування навичок самоорганізації та самостійності; шанобливого ставлення одне до одного.
    В іграх ненав'язливо активізується увага дітей, прищеплюється інтерес до предмета, розвивається творча фантазія.

    4) Одним із вдалих етапів уроку вважаю вирішення завдань та прикладів, де треба було скласти слово БАНЬЯН. Учні, як займаються математикою і водночас розширюють свій кругозір.

    5) Урок був насичений. Урок дуже логічно збудований.

    6) На урок було виготовлено мною, як учителем багато роздавального матеріалу, який я надрукувала на комп'ютері.

    Рішення складних прикладів правильно - непосильне завдання для тих, хто не розуміє математики елементарних правилта законів. Додавання та віднімання змішаних чисел по праву можна віднести до складним прикладам. Однак, при правильному розборісамих чисел можна легко проводити будь-які дії.

    Що це таке?

    Змішане число – це комбінація цілої частини та дробової. Наприклад, є 2 і 3, їх 2 – це просте число, тоді як 3 – це вже змішане, де 3 – ціла частина, а - Дробова. Представлені різновиди складаються і віднімаються по-різному, але не спричиняють труднощів у самостійне рішенняприкладів.

    Повноцінний аналіз прикладу

    Для повноцінного уявлення сутності змішаного значення слід навести приклад завдання, що допоможе відобразити сенс розповіді задуманого. Отже, Вася проїхав коло навколо школи на велосипеді за 1 хвилину та 30 секунд, а потім ще коло пройшов пішки за 3 хвилини та 30 секунд. Скільки часу витратив Вася на всю прогулянку навколо школи?

    Цей приклад спрямовано додавання змішаних чисел, які попередньо в даному випадкунавіть не доведеться перекладати за секунди. Виходить, що додавання здійснюється шляхом окремого збільшення хвилин і секунд. В результаті отримаємо наступний результат:

    1. Додавання хвилин – 1+3=4.
    2. Додавання секунд = 30+30=60 секунд = 1 хвилина.
    3. Загальне значення 4 хвилини + 1 хвилина = 5 хвилин.

    Якщо виходити з математичного відображення, то подані дії можна виділити в одному виразі:

    З наведеного вище стає зрозумілим, що складати змішані числа слід окремо частинами – спочатку цілі частини, а потім дробові. Якщо дробове число дає ще ціле значення, його також складають із отриманим раніше значенням. До отриманого цілого значення додають дробову частину - виходить змішане число.

    Правила складання

    Для закріплення вивченого слід навести правило додавання змішаних чисел. Тут слід скористатися наступною послідовністю:

    1. Для початку відокремити від значення частини – на цілу та дробову.
    2. Тепер скласти цілі частини.
    3. Далі скласти дробові.
    4. Якщо з дробового числаможна витягти ще цілу частину - перевести в змішане значення - отже, проводять подібну розбивку.
    5. Отриману цілу частину дробового значення складають з цілим раніше отриманим значенням.
    6. До цілої частини додають дрібну.

    Для пояснення слід навести кілька прикладів:

    Додавання змішаних чисел відбувається за тим же алгоритмом, що і віднімання, тому далі буде докладно розглянуто таку дію.

    Правила віднімання

    Як і в першому випадку, для віднімання змішаних значеньіснує правило, але воно докорінно відрізняється від попередньої послідовності. Отже, тут слід дотримуватись послідовності:

    1. Приклад на віднімання представляється у вигляді: зменшуване - віднімається = різницю.
    2. У зв'язку з наведеним рівнянням слід попередньо порівняти дробові частини поданих чисел.
    3. Якщо у зменшуваного дробова частина більша, значить, віднімання проводиться за тією ж ознакою, що і при додаванні – спочатку віднімаються цілі, а потім дробові значення. Обидва результати складають.
    4. Якщо у зменшуваного дробове значення менше, значить їх попередньо переводять у неправильний дріб і здійснюють стандартне віднімання.
    5. З отриманої різниці визначають цілу частину та дробову.

    Для пояснення слід навести наступні приклади:

    З представленої статті стало зрозумілим, як проводити додавання та віднімання змішаних чисел. В наведеному вище прикладі видно, що не доводиться видозмінювати числа - переводити їх з простих дробів у складні. Найчастіше досить просто скласти або відняти цілі та дробові значення окремо, що для людини з великим досвідомможна легко провести в умі.

    У статті докладно розглянуто приклади, рішення яких подано у повній відповідності до математичних правил та основ. Розібрано окремі ситуації, для кожного наведено приклад видозмін, з якими можна зіткнутися у вирішенні завдань та складних прикладів.

    Змішані дроби так само, як і прості дробиможна віднімати. Щоб відібрати змішані числа дробів потрібно знати кілька правил віднімання. Вивчимо ці правила на прикладах.

    Віднімання змішаних дробів із однаковими знаменниками.

    Розглянемо приклад з умовою, що ціле, що зменшується, і дробова частина більше відповідно віднімається цілої і дробової частини. За таких умов віднімання відбувається окремо. Цілу частину віднімаємо з цілої частини, а дробову частину з дробової .

    Розглянемо приклад:

    Виконайте віднімання змішаних дробів\(5\frac(3)(7)\) і \(1\frac(1)(7)\).

    \(5\frac(3)(7)-1\frac(1)(7) = (5-1) + (\frac(3)(7)-\frac(1)(7)) = 4\ frac(2)(7)\)

    Правильність віднімання перевіряється додаванням. Зробимо перевірку віднімання:

    \(4\frac(2)(7)+1\frac(1)(7) = (4 + 1) + (\frac(2)(7) + \frac(1)(7)) = 5\ frac(3)(7)\)

    Розглянемо приклад з умовою, коли дробова частина меншого, що зменшується, відповідно відповідно дробової частини віднімається. У такому разі ми займаємо одиницю у цілого в зменшуваному.

    Розглянемо приклад:

    Виконайте віднімання змішаних дробів \(6\frac(1)(4)\) і \(3\frac(3)(4)\).

    У зменшуваного \(6\frac(1)(4)\) дробова частина менше ніж у дробової частини віднімається \(3\frac(3)(4)\). Тобто \(\frac(1)(4)< \frac{1}{3}\), поэтому сразу отнять мы не сможем. Займем у целой части у 6 единицу, а потом выполним вычитание. Единицу мы запишем как \(\frac{4}{4} = 1\)

    \(\begin(align)&6\frac(1)(4)-3\frac(3)(4) = (6 + \frac(1)(4))-3\frac(3)(4) = (5 + \color(red) (1) + \frac(1)(4))-3\frac(3)(4) = (5 + \color(red) (\frac(4)(4)) + \frac(1)(4))-3\frac(3)(4) = (5 + \frac(5)(4))-3\frac(3)(4) = \\\\ &= 5\frac(5)(4)-3\frac(3)(4) = 2\frac(2)(4) = 2\frac(1)(4)\\\\end(align)\)

    Наступний приклад:

    \(7\frac(8)(19)-3 = 4\frac(8)(19)\)

    Віднімання змішаного дробу від цілого числа.

    Приклад: \(3-1\frac(2)(5)\)

    Зменшуване 3 не має дробової частини, тому відразу відібрати ми не зможемо. Займемо у цілої частини у 3 одиницю, а потім виконаємо віднімання. Одиницю ми запишемо як \(3 = 2 + 1 = 2 + \frac(5)(5) = 2\frac(5)(5)\)

    \(3-1\frac(2)(5)= (2 + \color(red) (1))-1\frac(2)(5) = (2 + \color(red) (\frac(5) )(5)))-1\frac(2)(5) = 2\frac(5)(5)-1\frac(2)(5) = 1\frac(3)(5)\)

    Віднімання змішаних дробів із різними знаменниками.

    Розглянемо приклад із умовою, якщо дробові частини зменшуваного і віднімається з різними знаменниками. Потрібно призвести до спільному знаменнику, а потім виконати віднімання .

    Виконайте віднімання двох змішаних дробів з різними знаменниками \(2\frac(2)(3)\) і \(1\frac(1)(4)\).

    Спільним знаменником буде число 12.

    \(2\frac(2)(3)-1\frac(1)(4) = 2\frac(2 \times \color(red) (4))(3 \times \color(red) (4) )-1\frac(1 \times \color(red) (3))(4 \times \color(red) (3)) = 2\frac(8)(12)-1\frac(3)(12 ) = 1\frac(5)(12)\)

    Питання на тему:
    Як віднімати змішані дроби? Як вирішувати змішані дроби?
    Відповідь: потрібно визначитися до якого типу ставитися вираз і типу виразу застосовувати алгоритм рішення. З цілої частини віднімаємо ціле, у дробової частини віднімаємо дробову частину.

    Як від цілого числа відняти дріб? Як від цілого числа відібрати дріб?
    Відповідь: у цілого числа потрібно зайняти одиницю та записати цю одиницю у вигляді дробу

    \(4 = 3 + 1 = 3 + \frac(7)(7) = 3\frac(7)(7)\),

    а потім ціле відібрати від цілого, дробову частину відібрати від дробової частини. Приклад:

    \(4-2\frac(3)(7) = (3 + \color(red) (1))-2\frac(3)(7) = (3 + \color(red) (\frac(7) )(7)))-2\frac(3)(7) = 3\frac(7)(7)-2\frac(3)(7) = 1\frac(4)(7)\)

    Приклад №1:
    Виконайте віднімання правильного дробу з одиниці: а) \(1-\frac(8)(33)\) б) \(1-\frac(6)(7)\)

    Рішення:
    а) Подаємо одиницю як дріб із знаменником 33. Отримаємо \(1 = \frac(33)(33)\)

    \(1-\frac(8)(33) = \frac(33)(33)-\frac(8)(33) = \frac(25)(33)\)

    б) Представимо одиницю як дріб із знаменником 7. Отримаємо \(1 = \frac(7)(7)\)

    \(1-\frac(6)(7) = \frac(7)(7)-\frac(6)(7) = \frac(7-6)(7) = \frac(1)(7) \)

    Приклад №2:
    Виконайте віднімання змішаного дробу з цілого числа: а) \(21-10\frac(4)(5)\) б) \(2-1\frac(1)(3)\)

    Рішення:
    а) Займемо у цілого числа 21 одиницю і розпишемо так (21 = 20 + 1 = 20 + frac(5)(5) = 20 frac(5)(5)\)

    \(21-10\frac(4)(5) = (20 + 1)-10\frac(4)(5) = (20 + \frac(5)(5))-10\frac(4)( 5) = 20\frac(5)(5)-10\frac(4)(5) = 10\frac(1)(5)\\\\)

    б) Займемо у цілого числа 2 одиницю і розпишемо так (2 = 1 + 1 = 1 + frac(3)(3) = 1 frac(3)(3)\)

    \(2-1\frac(1)(3) = (1 + 1)-1\frac(1)(3) = (1 + \frac(3)(3))-1\frac(1)( 3) = 1\frac(3)(3)-1\frac(1)(3) = \frac(2)(3)\\\\)

    Приклад №3:
    Виконайте віднімання цілого числа із змішаного дробу: а) \(15\frac(6)(17)-4\) б) \(23\frac(1)(2)-12\)

    а) \(15\frac(6)(17)-4 = 11\frac(6)(17)\)

    б) \(23\frac(1)(2)-12 = 11\frac(1)(2)\)

    Приклад № 4:
    Виконайте віднімання правильного дробу із змішаного дробу: а) \(1\frac(4)(5)-\frac(4)(5)\)

    \(1\frac(4)(5)-\frac(4)(5) = 1\\\\)

    Приклад №5:
    Обчисліть \(5\frac(5)(16)-3\frac(3)(8)\)

    \(\begin(align)&5\frac(5)(16)-3\frac(3)(8) = 5\frac(5)(16)-3\frac(3 \times \color(red) ( 2))(8 \times \color(red) (2)) = 5\frac(5)(16)-3\frac(6)(16) = (5 + \frac(5)(16))- 3\frac(6)(16) = (4 + \color(red) (1) + \frac(5)(16))-3\frac(6)(16) = \\\&= (4 + \color(red) (\frac(16)(16)) + \frac(5)(16))-3\frac(6)(16) = (4 + \color(red) (\frac(21) )(16)))-3\frac(3)(8) = 4\frac(21)(16)-3\frac(6)(16) = 1\frac(15)(16)\\\ \end(align)\)

    Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


    Підписи до слайдів:

    Вчитель математики Кузнєцова Марина Миколаївна Додавання та віднімання змішаних чисел

    Домашнє завдання

    Астрід Ліндгрен

    Усний рахунок 1 0

    На які групи ми можемо розділити ці дроби?

    На які групи ми можемо розділити ці дроби? Правильні дроби Неправильні дроби

    Знайдіть зайвий приклад:

    Додавання та віднімання змішаних чисел. Мета уроку: Навчиться виконувати додавання та віднімання змішаних чисел.

    Довідка 1. До цілої частини додати цілу частину. До отриманої цілої частини додати дрібну частину. Сформулювати правило додавання змішаного числа з натуральним. 2. До цілої частини додати цілу частину. До дрібної частини додати дрібну частину До отриманої цілої частини додати отриману дрібну частину. Сформулювати правило додавання змішаних чисел. 3. З цілої частини відняти цілу частину. З дробової частини відняти дробову частину До цілої частини, що залишилася додати решту дробової частини. Сформулювати правило віднімання змішаних чисел. 4. Якщо дробова частина меншого, що зменшується, менше дробової частини віднімається. Займаємо у цілої частини одиницю, що зменшується, і представляємо її у вигляді неправильного дробу. Отриманий дріб складаємо з дрібною частиноюзменшуваного. Віднімаємо окремо цілі частини та дробові частини. До решти цілої частини додаємо дробову частину, що залишилася. Сформулювати правило віднімання зі змішаного числа дробу, причому дріб зменшуваного більше дробу віднімається.

    Щоб скласти два змішані числа, потрібно скласти окремо цілі і дробові частини, скласти отримані результати. Щоб відняти з змішаного числа змішане число, потрібно окремо відняти їх цілі та дробові частини, скласти отримані результати.

    = (3 + 2) + () = 5 + = 5 – = (5 – 3) + ()= 2 + = 2

    Фізкультхвилинка Попрацювали - відпочинемо, Встанемо, глибоко зітхнемо. Руки в сторони, вперед, вліво, праворуч поворот. Три нахилу, прямо встати. Руки вниз і вгору підняти. Руки плавно опустили, Всім усмішки подарували.

    4 – В 7 – О 3 – У 4 – Е 5 – Х 4 – П 5 – С У С П Е В Х О

    Розв'язання задач Стор. 175 № 1115 Стор. 175 № 1116

    Що таке мішане число? Чого ви сьогодні навчилися? Як скласти мішані числа? Як відняти змішані числа?

    Домашнє завдання: П. 29 (вчити правила) Стор. 178 № 1136, 1137

    Дякую за урок!

    Попередній перегляд:

    Вчитель математики Кузнєцова М.М.

    Урок у 5 класі на тему:

    Додавання та віднімання змішаних чисел.

    Цілі:

    Навчальні:

    1. Ознайомити учнів з алгоритмами складання та віднімання змішаних чисел шляхом включення учнів у практичну діяльність.
    2. Продовжити роботу щодо розвитку обчислювальних навичок.

    Розвиваючі:

    1. Розвиток уміння розв'язувати задачі вивчених видів.
    2. Створення умов формування розумових операцій.

    Виховна:

    1. Виховувати почуття товариства та взаємовиручки.

    Хід уроку

    I. Організаційний момент.

    Подивіться, чи все гаразд:

    Книга, ручки та зошити.

    Продзвенів зараз дзвінок.

    Починається урок.

    ІІ. Перевірка домашнього завдання.

    Дата, класна робота.

    Вдома ви виконали завдання. Ви розгадали ребус. (Слайд 1) І яка ж відповідь? (Астрід Ліндгрен) (Слайд 2)

    Д/з.

    1. Виділити цілу частину та розташувати у порядку зростання.

    18 -І 7 -А 14 -Р 11 -Т 9 -З 21 -Д

    5 5 5 5 5 5

    1 2/5 1 4/5 2 1/5 2 4/5 3 3/5 4 1/5

    А С Т Р І Д

    2. Запиши у вигляді неправильного дробу та розшифруй.

    41/2-Д 2 3/7-Н 4 9/10-Р 32/5-І 14/6-Г 2 2/8-Е 3 ¾ -Л 5 1/6-Н

    15

    4

    17

    5

    17

    7

    9

    2

    10

    6

    49

    10

    20

    8

    31

    6

    Л

    І

    Н

    Д

    Г

    Р

    Е

    Н

    А хто така Астрід Ліндгрен? Яку казку написала ця шведська письменниця? («Малюк і Карлсон») (Слайд 3)

    Але на жаль Карлсон відлетів, але залишив листа.

    Лист: Хлопці, я полетів шукати старанних, уважних, працьовитих, дружних, які вміють допомогти дітям. Знайду – повернуся.)

    Хлопці, давайте швидше зустрінемося з другом, для цього виконаємо математичні завдання. Якщо ми їх виконаємо правильно, то у нас до повернення Карлсона – ласуни вийде великий загальний торт. І у кожного – свій маленький.

    Перше завдання.

    ІІІ. Усний рахунок

    1. Рішення ланцюжків (стор. 175, № 1111).

    2/5 + 1/5 + 2/5 – 3/7 – 1/7 = 3/7

    5/17 + 7/17 – 12/17 + 7/9 – 4/9 = 3/9

    2. На які групи ми можемо розділити ці дроби: (правильні та неправильні дроби) (Слайд 6)

    9 5 8 10 24 15 7 12

    8 12 11 6 13 16 7 25

    Які дроби називаються правильними?

    Які дроби називаються неправильними?

    Як по-іншому уявити неправильні дроби?

    З чого складається мішане число?

    (Шматок торта.)

    IV. Актуалізація знань.

    Знайдіть зайвий приклад:

    2/8 + 3/8 14/12 – 7/12 7/9 + 1/9 3 1/7 + 2 3/7 18/27 -5/27

    Спробуйте сформулювати тему уроку (Складання змішаних чисел) (Слайд8)

    Сьогодні на уроці ми навчимося виконувати складання та віднімання змішаних чисел, для досягнення цієї мети сформулюємо правила.

    V. Дослідження

    Учні працюють у групах, виконуючи завдання різної складності. Усі учні діляться на 4 групи. На парту кожної групи лунає завдання та довідковий матеріал. Для вирішення завдання потрібно вибрати відповідне правило.

    Завдання 1 . Виконання додавання 2 ½ + 3

    Завдання 2. Виконання додавання 2 1/4 + 1 2/4

    Завдання 3 . Виконання віднімання 3 5/6 – 3/6

    Завдання 4. Виконання віднімання 5 1/4 - 3 2/4

    Довідка

    1. До отриманої цілої частини додати дрібну частину.
    2. Сформулювати правило додавання змішаного числа з натуральним.
    1. До цілої частини додати цілу частину.
    2. До дрібної частини додати дрібну частину
    3. До отриманої цілої частини додати отриману дрібну частину.
    4. Сформулювати правило додавання змішаних чисел.
    1. З цілої частини відняти цілу частину.
    2. Від дрібної частини відняти дробову частину
    3. До решти цілої частини додати дробову частину, що залишилася.
    4. Сформулювати правило віднімання змішаних чисел.
    1. Якщо дробова частина меншого менше дробової частини віднімається.
    2. Займаємо у цілої частини одиницю, що зменшується, і представляємо її у вигляді неправильного дробу.
    3. Отриманий дріб складаємо з дробовою частиною зменшуваного.
    4. Віднімаємо окремо цілі частини та дробові частини.
    5. До решти цілої частини додаємо дробову частину, що залишилася.
    6. Сформулювати правило віднімання зі змішаного числа дробу, причому дріб зменшуваного більше дробу віднімається.

    VI. Обмін інформацією.

    Ви розглянули правила складання та віднімання змішаних чисел. Що у них спільного? (Дії виконуються спочатку з цілими числами, потім із дробовими частинами.)

    Сформулюйте правило додавання змішаних чисел. (Слайд 9)

    Сформулюйте правило віднімання змішаних чисел. (Слайд 10)

    Стор. 174 підручники, правило

    (Шматок торта.)

    VII. Застосування

    - Повернемося, наприклад:

    3 1/7 + 2 3/7= (3+2)+(1/7+3/7)=5+4/7=54/7

    Як переконатися, що додавання виконано правильно? (Відніманням). Зробити перевірку.

    54/7-31/7=(5-3)+(4/7-1/7)= 2+3/7= 23/7

    (Шматок торта.)

    VIII. Фізкультхвилинка(Слайд)

    Попрацювали - відпочинемо,

    Встанемо, глибоко зітхнемо.

    Руки в сторони, вперед,

    Ліворуч, праворуч поворот.

    Три нахилу, прямо встати.

    Руки вниз і вгору підняти.

    Руки плавно опустили,

    Усім усмішки подарували.

    IX. Закріплення вивченого матеріалу

    1. Карлсон надіслав телеграму, але всі слова переплуталися. Давайте розв'яжемо приклади і співвіднесемо їх з відповідями. (Слайд 11)

    3 7/13 - 4/13 = 4 - В

    5 2/5+1/5= 7 4/6 – Про

    10 2/3-6 = 3 3/13 - У

    2 2/7+2 4/7= 4 6/7 – Е

    8 5/9-3 = 5 5/9 - Х

    3/6+7 1/6 = 4 2/3 – П

    7 4/5-3 4/5 = 5 3/5 - С

    (Шматок торта.)

    «Полювання за п'ятірками»

    2. Робота над завданнями.

    а) Стор. 175 №1115.

    1. Прочитайте завдання.
    2. Скільки цукерок в одній коробці?
    3. Скільки цукерок в іншій коробці?
    4. Як відповісти на запитання задачі?
    5. Розв'яжіть завдання. Прочитайте відповідь.(У двох коробках 4 4/8 кг цукерок.)

    б) Стор. 175 № 1116.

    1. Чому дорівнює довжина червоної стрічки?
    2. Що сказано про довжину білої?
    3. Що означає на 2 1/5 м коротше?
    4. Як вирішуватимете це завдання?

    Вирішіть. Прочитайте відповідь.(Довжина білої стрічки 1 2/5 метра.)

    (Шматок торта.)

    Ви чудові учні: старанні, уважні, дружні, допомагаєте один одному.

    (Прилетів Карлсон) Карлсон побачив, що ви такі хлопці, яких він шукав, і повернувся. Ми даруємо йому торт.

    X. Підсумок уроку (Питання Карлосона).

    1. Що таке мішане число?
    2. Чого ви сьогодні навчилися? (Складати та віднімати змішані числа.)
    3. Як скласти мішані числа?
    4. Як відняти змішані числа?

    Це допоможе вам впоратися з домашнім завданням.

    XI. Домашнє завдання:Стор. 178 № 1136,1137

    XII. Рефлексія.

    Зберіть зароблені шматочки у тортик. (3-5 частин - "5")

    Вчитель оцінює роботу учнів. (Мордашка). (Слайд 13)




    Останні матеріали розділу:

    Основний план дій та способи виживання Вночі тихо, вдень вітер посилюється, а надвечір затихає
    Основний план дій та способи виживання Вночі тихо, вдень вітер посилюється, а надвечір затихає

    5.1. Поняття про місце існування людини. Нормальні та екстремальні умови життєпроживання. Виживання 5.1.1. Поняття про довкілля людини...

    Англійські звуки для дітей: читаємо транскрипцію правильно
    Англійські звуки для дітей: читаємо транскрипцію правильно

    А ви знали, що англійський алфавіт складається з 26 літер та 46 різних звуків? Одна й та сама буква може передавати кілька звуків одночасно.

    Контрольний тест з історії на тему Раннє Середньовіччя (6 клас)
    Контрольний тест з історії на тему Раннє Середньовіччя (6 клас)

    М.: 2019. – 128 с. М.: 2013. – 160 с. Посібник включає тести з історії Середніх віків для поточного та підсумкового контролю та відповідає змісту...