Знайти вагу тіла за щільністю та об'ємом. IV

Розробка уроків (конспекти уроків)

Основне Загальна освіта

Лінія УМК А. В. Перишкіна. Фізика (7-9)

Увага! Адміністрація сайту сайт не несе відповідальності за зміст методичних розробок, а також за відповідність розробці ФГОС.

Методична розробкауроку фізики для 7 класу на тему "Розрахунок маси та обсягу тіла за його щільністю.

Клас: 7

Цілі уроку:повторити тему «Щільність тіла», навчитися визначати об'єм тіла та його масу за відомою густиною, навчитися вирішувати завдання із застосуванням цих формул.

Завдання уроку:застосовувати отримані знання в нової ситуації; розвивати інтерес до предмета шляхом виконання різних завдань: практичних та теоретичних.

Дидактичні матеріали та обладнання до уроку:презентація, плакати «Міжнародна система одиниць», «Приставки для освіти кратних та дольних одиниць», індивідуальні картки з перевірочними завданнями; ваги з різновагами, мензурка, лінійка, мило, картоплина, камінь.

План уроку

I. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація знань

1. Фронтальне опитуванняза теоретичним матеріалом

2. Заповнити таблицю (усно)

ρ

3. Назвіть число, складене з номерів вірних формул.

  1. v = S/t;
  2. v = St;
  3. S = vt;
  4. ρ = mv;
  5. ρ = m/V;
  6. m = ρ/ V.

3. Виразіть у СІ.

4,8 т; 502 г; 175 г; 35 см; 2341 мм; 584 л; 3846 см 3; 0,00567 г/см 3

III Перевірка д/з

Перевірна робота на тему «Маса. Густина"

Варіант 1

1) Під час нагрівання тіло розширюється. При цьому щільність речовини, з якої вона зроблена, …

а)не змінюється б)збільшується в)зменшується г)

2) З деякої речовини виготовили тіло масою 42 г у формі паралелепіпеда. Паралелепіпед має такі розміри: висота 1 см, ширина 2 см, довжина 3 см. Визначте його щільність.

3) Після того, як на одну чашу терезів помістили тіло, а на іншу – набір гир (20 г, 500 мг, 200 мг, 100 мг, 10 мг, 20 мг, 20 мг і 50 мг), ваги прийшли в рівновагу. Чому дорівнює маса тіла?

Варіант 2

1) При охолодженні тіло стискається. При цьому щільність речовини, з якої вона зроблена, …

а)не змінюється б)збільшується в)зменшується г)збільшується, потім зменшується

2) Каністра має розміри: висота 3 дм, ширина 1 дм, довжина 5 дм. Маса порожньої каністри 1 кг, заповненої – 13 кг. Чому дорівнює густина рідини.

3) Після того, як на одну чашу терезів помістили тіло, а на іншу – набір гир (50 г, 500 мг, 200 мг, 100 мг, 10 мг, 10 мг, 20 мг і 50 мг), ваги прийшли в рівновагу. Чому дорівнює маса тіла?

IV. Вирішення практичних завдань

1) Перед вами лежить шматочок каменю. Які вимірювання та розрахунки необхідно виконати для визначення його густини? За допомогою якого приладу зручно виміряти об'єм тіла не правильної форми? Оформіть завдання із розв'язанням.

2) Тепер ви бачите шматок мила. Які вимірювання та розрахунки необхідно виконати для визначення густини цього тіла? За допомогою якого приладу зручно виміряти об'єм мила? Оформіть завдання із розв'язанням.

Постановка проблеми

3) Нещодавно в одній із телепередач був показаний сюжет про селянське господарство, в якому виростили чудову картоплю. З усіх міст приїжджають закуповувати картоплю, але лише картоплини беруть певний обсяг. Приблизно таку картоплину я вам принесла на урок. Давайте визначимо її обсяг. Ось тільки до мензурки, та й у відливну склянку вона не увійде. Ваші пропозиції?

Це і є тема нашого уроку: Розрахунок маси та обсягу тіла за його густиною.

Оформіть це завдання у зошитах: Як знайти об'єм тіла, якщо відома маса тіла та його щільність?

Розглянемо приклади розв'язання задач.

1) Перед вами в мензурці знаходяться вода, молоко та олія. Необхідно розрахувати маси цих рідин, знаючи їх густину.

2) Поряд з мензурками знаходяться пластмасова та сталева кульки, електронні ваги. За таблицею з підручника з'ясуйте густину цих речовин. Розрахуйте обсяги кульок.

V. Самостійне вирішення розрахункових завдань

  1. Маса чавунної кулі 800 г, його об'єм 125 см 3 . Суцільна ця куля чи порожня?
  2. Чому дорівнює маса залізного листа завдовжки 1 м, завширшки 80 см, завтовшки 1 мм?
  3. Дубовий брусок має масу 800 г. Визначте його об'єм, якщо густина дуба 800 кг/м 3 .

VI. Рефлексія (підбиття підсумків уроку, оцінки)

Що ж, наше заняття добігає кінця. Я сподіваюся, що отримані вами знання ви зможете використовувати не тільки на уроках з різним предметам, але і застосовуватимете їх у повсякденному житті. А тепер рубрика зворотнього зв'язку. На екрані ви бачите висловлювання. Виберіть будь-яке та закінчіть його (усно).

Пропонуються варіанти відповідей: Сьогодні я дізнався… Було цікаво… Було важко… Я зрозумів, що… Я навчився… Мене здивувало…

VII. Д/з

1) § 23 – вчити

2) Придумати 3 цікаві завданняна розрахунок густини, маси або обсягу тіл, що застосовуються в побуті (оформити на А4 з рішенням та ілюстраціями, принести ці тіла до класу для вирішення деяких завдань)

Тема уроку: «Розрахунок маси та об'єму тіла»
Цілі уроку: навчитися визначати масу та обсяг тіла за його щільністю.
Завдання уроку:
повторити щільність тіла, навчитися визначати масу та об'єм тіла за заданою
щільності, навчитися вирішувати завдання, застосовуючи ці формули, застосовувати отримані
знання у новій ситуації;
розвивати інтерес до предмета шляхом виконання різних завдань: практичних та
теоретичних.
ХІД УРОКУ
1. Актуалізація знань
2. Повторення теми «Щільність

Речовини». Перевірка домашнього завдання.
Обговорення питань:
1) Що показує щільність речовини?
2) Як визначити густину речовини?
3)
Надувний повітряну кулькустиснули руками. Як ви думаєте, збільшилася
щільність повітря всередині кульки чи ні.
4) Коли ви, збираючись на канікули до бабусі чи табору, набиваєте все новими і
новими речами і без того вже пухка валіза, яку з фізичних величин ви
змінюєте: масу, щільність чи обсяг?
5) Товщина та маса алюмінієвого та сталевого стрижнів однакова. Який з
стрижнів довше?
6) Чи залежить щільність води від її обсягу?
7) Знайдіть помилку в міркуванні: «Щільність 1 м3 гасу 800кг/м3. Тоді
щільність 2 м3 гасу дорівнює 1600 кг/м3».
3. Вивчення нового матеріалу. Розрахунок маси та об'єму тіла за його щільністю
Маса (від латинського massa – брила, шматок) тіла є кількісним мірою його
інертності. Позначається m
Інертність - внутрішня властивість всіх тіл, кількісним заходом якого є
маса.
Знати густину речовин дуже важливо для різних практичних цілей.
Інженер, створюючи машину, заздалегідь за щільністю та обсягом матеріалу може розрахувати
масу майбутньої машини.
Будівельник може визначити, якою буде маса будівлі, що будується.
Завдання: «Подумай і дай відповідь» усні завданняна переклад одиниць виміру в СІ
100 г
О.45 т
4.5 т
450 г
450 ц
4.5 ц
45 000 кг
0.1 кг
450 кг
4500 кг
Вага: 0.45 кг
45 000 кг
Об'єм тіла
Тіло правильної форми V=abc (м3)
Тіло циліндричної форми V = Sh (м3)
Тіло неправильної форми

1) Які висновки ви можете зробити?
Завдання: «Порівняй тіла»
2) Запишіть у зошит і запам'ятайте схему розрахунку маси та об'єму тіла за його
густини. Слайд №13.
,
.
Масу m легко знайдемо, помноживши густину на об'єм.
4. Ф і з к у л ь т м і н у т к а:
Вчитель: Усі встали. Хлопці, ви відповідатимете на запитання підняттям рук. Відповідь
«так» руки вгору і киваєте головою, відповідь «ні» руки в сторони і мотаєте головою в
сторони.
1) Тіла, що оточують нас складаються з різних речовин. (Так)
2) Щільність фізична величина, яка дорівнює відношенню маси тіла до нього
обсягу. (Так)
3) Щільність однієї і тієї ж речовини в твердому, рідкому та газоподібному станах
однакова. (Ні)
4) Щільність показує, чому дорівнює маса речовини в одиниці об'єму. (Так)
5) Одиницею щільності у системі СІ є 1 г/см3. (Ні)
6) Щільність 1 кг води дорівнює 1000 кг/м3, а густина 3 кг води дорівнює 3000 кг/м3. (Ні)
7) Щільність води дорівнює 1 г/см3. (Так)
5. Закріплення вивченого матеріалу. Розв'язання задач.
1) Зразок розв'язання задачі на сторінці 53 підручника – розбираємо.
2) Експериментальне завдання. Виміряти об'єм дерев'яного бруска та обчислити його масу
використовуючи дані таблиці густини. Перевірити отриманий результат за допомогою ваги.
3) Завдання. Скільки кілограмів гасу входить у п'ятилітрову сулію?
Дано: Рішення:
V ρ
V = 5 л = 0.005 м3 m =
ρ
= 800 кг/м
m=? Відповідь: m = 4 кг.
3 m = 800 0.005 = 4 (кг)
4) Завдання. Який об'єм у літрах крижини масою 1.8 т?
Дано: Рішення:
m= 1.8 т = 1800 кг V= m/ρ
ρ
= 900 кг/м
V =? Відповідь: V = 2000 л.
3 V = 1800/900 = 2 м3 = 2000 дм3 = 2000 л
5) Розв'язання задач з робочого зошита№ 6, 7 сторінка 45.
6. Рефлексія та підбиття підсумків уроку
Цікаво знати що...
Середня щільністьЗемлі 5500 кг/м3, Сонця – 1400 кг/м3, Місяця – 3300 кг/м3.
Щільність крові 1050 кг/м3.
Середня густина тіла людини 1036 кг/м3. (Подумайте, чи можете ви
визначити густину свого тіла?)
Щільність – чудова характеристика!
Визначивши густину, можна по таблиці дізнатися, з якої речовини
виготовлено тіло. Знаючи густину, можна визначити об'єм або масу тіла.

Інструкція

Якщо немає можливості з точністю виміряти геометричні розміри тіла, скористайтеся законом Архімеда. Для цього візьміть посудину, що має шкалу (або поділки) для вимірювання, опустіть предмет у воду (в саму посудину, з поділками). Обсяг, на який збільшиться вміст судини, - і є об'єм зануреного до нього тіла.

Якщо відомі щільність d і обсяг предмета V, завжди можна знайти його масу, користуючись формулою: m=V*d. Перед розрахунком маси наведіть усі одиниці виміру в одну систему, наприклад, в міжнародну систему виміру СІ.

Висновок з наведених формул наступний: щоб отримати значення маси, знаючи щільність і об'єм, треба помножити значення об'єму тіла на значення щільності речовини, з якої воно зроблено.

Джерела:

  • як знаходити масу

Масу тілазазвичай визначають експериментально. Для цього беруть вантаж, ставлять його на ваги та отримують результат виміру. Але при вирішенні фізичних завдань, наведених у підручниках, вимірювання маси по об'єктивних причиннеможливо, зате є ті чи інші дані про тіло. Знаючи ці дані, можна визначити масу тілаопосередковано шляхом розрахунку.

Інструкція

Відповідно до цієї таблиці густинаскладає 2300 кг/м³. Тоді для того, щоб знайти масубетонної плити, потрібно просте алгебраїчна дія: m = 15 * 2300 = 34500 кг, або 34.5 тонн. Відповідь: маса бетонної плити складає 34.5 тонн

Зверніть увагу

Проводячи розрахунок за зазначеною вище формулою, необхідно усвідомлювати, що таким чином впізнається маса спокою даного тіла. Цікавий факт того, що багато елементарних частинок мають вагаючу масу, яка залежить від швидкості їх руху. Якщо елементарна часткарухається зі швидкістю тіла, то ця частка є безмасовою (наприклад, фотон). Якщо ж швидкість руху частинки нижче швидкості світла, то така частка називається масивною.

Корисна порада

При вимірі маси ніколи не можна забувати, в якій системі буде дано кінцевий результат. Мається на увазі, що в системі СІ маса вимірюється в кілограмах, тоді як у системі СГС маса вимірюється у грамах. Також маса вимірюється у тоннах, центнерах, каратах, фунтах, унціях, пудах, а також у багатьох інших одиницях залежно від країни та культури. У нашій країні, наприклад, масу здавна вимірювали у пудах, берківцях, золотниках.

Джерела:

  • маса бетонної плити

Наприклад, вам на зиму необхідний мінімум 15 куб. метрів березових дров.
Шукайте довідкову щільність березових дров. Це: 650 кг/м3.
Обчислюйте масу, підставивши значення ту саму формулу питомої щільності.

m = 650 * 15 = 9750 (кг)

Тепер, виходячи з вантажопідйомності та місткості кузова, ви можете визначитися з видом транспортного засобута кількістю поїздок.

Відео на тему

Зверніть увагу

Старші люди більше знайомі з поняттям частки. Питома щільністьречовини – це те саме, що й питома вага.

Бувають ситуації, коли потрібно обчислити масу рідини, що міститься в будь-якій ємності. Це може бути і під час навчального заняттяу лабораторії, та в ході вирішення побутової проблеми, наприклад, при ремонті чи фарбуванні.

Інструкція

Найпростіший метод - вдатися до зважування. Спочатку зважте ємність разом з , потім перелийте рідину в іншу ємність, що підходить за розмірами, і зважте порожню тару. А потім залишається лише відняти з більшого значенняменше, і ви отримаєте

>>Розрахунок маси та об'єму тіла

3. Як можна знайти масу тіла за його щільністю та об'ємом?

Експериментальне завдання.

Візьміть шматок мила, що має форму прямокутного паралелепіпеда, на якому позначено його масу. Виконавши необхідні вимірювання, визначте щільність мила.

Надіслано читачами з інтернет-сайтів

бібліотека фізики, уроки фізики, програма з фізики, конспекти уроків фізики, підручники з фізики, готові домашні завдання

Зміст уроку конспект урокуопорний каркас презентація уроку акселеративні методи інтерактивні технології Практика завдання та вправи самоперевірка практикуми, тренінги, кейси, квести домашні завдання дискусійні питання риторичні питаннявід учнів Ілюстрації аудіо-, відеокліпи та мультимедіафотографії, картинки графіки, таблиці, схеми гумор, анекдоти, приколи, комікси притчі, приказки, кросворди, цитати Доповнення рефератистатті фішки для допитливих шпаргалки підручники основні та додаткові словник термінів інші Удосконалення підручників та уроківвиправлення помилок у підручникуоновлення фрагмента у підручнику елементи новаторства на уроці заміна застарілих знань новими Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний планна рік методичні рекомендаціїпрограми обговорення Інтегровані уроки

Вчитель Веніна В.С., Кулішівська ЗОШ №17 Азовського району Ростовської області

Технологічна картауроку. Перишкін. фізика. 7 клас. ФГЗС.

Урок 21.Розрахунок маси та об'єму тіла за його щільністю (§ 23)

Цілі уроку:розглянути як вирішуються завдання визначення маси тіла за його обсягом та щільністю; записувати формули для знаходження маси тіла, його об'єму та щільності речовин (використовувати трикутник); розвивати вміння працювати з табличними даними; проводити необхідні вимірювання для обчислення обсягів тел.

Тип уроку:розв'язання задач.

Устаткування: (Можуть бути жетони, картки з формулами для обчислення об'ємів тіл для прикріплення магнітами на дошку), лінійка, дерев'яний брусок, циліндр, куля; проектор, таблиці для оцінки діяльності.

Підготовчий етап : знайти та виписати формули для обчислення об'єму прямокутного паралелепіпеда, циліндра та кулі; принести лінійки.

Етапи уроку

Матеріал ведення уроку

Діяльність учнів

УУД на етапах уроку

Організаційний момент

Здрастуйте хлопці!

Вчитель розподіляє хлопців на групи.

Діти розсідають по місцях. Перевіряють наявність приладдя.

Особистісні УУД:

- формування навичок самоорганізації

Повторення пройденого.

Відгадаємо загадки.

1.Вимірювати її ми можемо.

У грамах, кілограмах також.

2. Місткість тіла, частина простору в ньому Так називаємо ми?

3. Маса, обсяг та …

Що таке густина?

Якою літерою позначається густина?

Які одиниці густини ви знаєте?

Що свідчить щільність?

Щільність олії 900кг/м 3 . Що це означає?

Вирішити завдання.

Крижана брила об'ємом 30 м 3 має масу 27 т. Визначте щільність льоду.

Що відомо у завданні?

Як позначити? Чому одно?

Що потрібно знайти?

Яку формулу слід записати? (Побудуйте трикутник і впишіть величини "масу", "щільність" та "обсяг".)

Для того, щоб знайти об'єм, потрібно в трикутнику закрити букву, що позначає «об'єм» і отримаємо масу ділимо на щільність.

Відгадують загадки.

густина

Щільність - це скалярна фізична величина, що дорівнює відношенню маси тіла до його обсягу.

Щільність позначають буквою "ро".

Кг/м 3; г/см 3 .

Щільність = маса: обсяг.

Яка маса 1 м3 речовини.

Машинна олія об'ємом 1 м 3 має масу 900 кг.

Вирішують завдання разом під керівництвом вчителя, потім один учень оформляє її на дошці.

Особистісні УУД:

формування інтересу до фізики;

Формування понятійного апарату;

Пізнавальні УУД:

Формування вміння розв'язувати задачі з фізики;

Оформлення завдань із фізики.

Формулювання теми та цілей уроку.

Сформулюйте тему уроку, розгадавши ребус:

і

а

на його

Які цілі уроку ми собі поставимо?

Підказка для хлопців

У неї немає нічого:

Немає ні очей, ні рук, ні носа,

Складається вона всього

Із умови з питанням.

Розрахунок маси та обсягу тіла за його щільністю.

Формулюють цілі уроку.

Регулятивні УУД:

Розвивати логічне мислення;

Вміння ставити навчальне завдання.

Розв'язання задач у процесі групової діяльності.

1-ій групі

Знайдіть масу бетонної плити об'ємом 3 м3.

2-ій групі

Сталева деталь машини має масу 780 г. Визначте її об'єм.

3-й групі

Загальна масасімох однакових листів покрівельного заліза 49 кг, розмір кожного листа 1х1,5м. Яка товщина одного листа?

– На дошці оформити розв'язання задачі.

- групова роботаучнів

- робота з підручником (використовують таблиці щільності речовин – стор.63).

Одна людина від групи оформляє розв'язання задачі та розповідає її розв'язання.

Пізнавальні УУД:

Розвиток пошуку необхідної інформації у підручнику;

Регулятивні УУД:

Розвиток навичок аналізу;

Розвиток уміння записувати умову завдання;

Знаходити та записувати розв'язання задачі;

Комунікативні УУД:

Вміння працювати у групі;

Особистісні УУД:

Вміння слухати та розуміти інших, виправляти помилки.

Фізхвилинка

Особистісні УУД:формування здорового образужиття

Практична робота

1-ій групі

Обчисліть об'єм дерев'яного бруска, виконавши необхідні виміри.

2-ій групі

Обчисліть об'єм циліндра, виконавши необхідні виміри (формула V = R 2 h ).

3-й групі

Обчисліть об'єм кулі, виконавши необхідні вимірювання (формула V =4/3*R 3).

Вимірюють довжину, ширину та висоту дерев'яного бруска. Обчислюють об'єм бруска за формулою V = а?

Вимірюють діаметр та висоту циліндра. Обчислюють радіус циліндра та об'єм циліндра за формулою V = R 2 h .

Вимірюють діаметр кулі та обчислюють об'єм кулі за формулою V =4/3*R 3 .

Особистісні УУД:

- розвиток навичок роботи з вимірювальними інструментами;

Регулятивні УУД:

- розвиток уміння складання плану та послідовності дій, виконання відповідних вимірювань;

- розвиток навичок обчислення за формулою.

Комунікативні УУД:

Вміння працювати у групі.

Закріплення

Зробіть висновки:

1.Як знайти масу тіла, знаючи обсяг цього тіла та щільність?

3. За якою формулою обчислювали обсяг дерев'яного бруска.

4. Маси трьох куль рівні. Чи однакові щільності речовин, з яких вони виготовлені?

5. Сталевий та алюмінієвий стрижні мають однакові площі поперечного перерізута маси. Який із них довший?

Щоб знайти масу тіла, потрібно об'єм помножити на густину.

Щоб знайти об'єм, потрібно розділити масу на щільність.

V = a * b * c.

Маси рівні, на малюнку об'єми різні, значить і щільності у куль різні (сама велика щільністьу 2 кулі, найменша щільність у 3 кулі).

Сталевий стрижень довший, ніж алюмінієвий.

Регулятивні УУД:

Розвивати вміння робити висновки;

Розвивати логічне мислення.

Запис домашнього завдання.

Робота із щоденниками

Особистісні УУД

Формування навичок письма.

Підсумки уроку, рефлексія

Що ж робили на уроці?

Прийменник стоїть на моєму початку,

Наприкінці ж – заміський будинок.

А ціле ми все вирішували

І біля дошки, і за столом.

- Чи виконали ми цілі.

Дякую за урок!

- заповнюють таблицю.

Особистісні УУД:

- розвиток самооцінки.

    Загадки. інфоурок

    Ребуси. seninvg07.narod.ru

    Супер фізхвилинка. vidashki.ru.

Перегляд вмісту презентації
«Урок 21 Розрахунок маси та обсягу тіла за його щільністю»


Відгадаємо загадки.

Вимірювати її ми можемо.

У грамах, кілограмах теж

Маса

Місткість тіла, частина простору в ньому

То ми називаємо?

Об `єм

густина

Маса, обсяг та …


  • Що таке густина?
  • Якою літерою позначається густина?
  • Які одиниці густини ви знаєте?
  • Як розрахувати густину речовини?
  • Що свідчить щільність?
  • Щільність олії 900кг/м 3 . Що це означає?

Завдання.

Крижана брила об'ємом 30 м 3 має масу 27 т. Визначте густину льоду.

ρ V


Сформулюйте тему уроку, розгадавши ребус.

Розрахунок маси та об'єму тіла за його щільністю (§ 23)

на його

Кулішівська ЗОШ №17

Азовського району, Ростовської області

вчитель Веніна В.С


Сформулюйте цілі уроку:

У неї немає нічого:

Немає ні очей, ні рук, ні носа,

Складається вона всього

Із умови з питанням.

Завдання


Завдання.

1. Знайдіть масу бетонної плити об'ємом 3 м 3 .

2. Сталева деталь машини має масу 780г. Визначте її обсяг.

3. Загальна маса семи однакових листів покрівельного заліза 49 кг розмір кожного листа 1х1,5м. Яка товщина одного листа?


Практична робота.

Обчисліть об'єм фігури, виконавши необхідні виміри.

V = R 2 h

V = а в з

V = 4/3* R 3


Висновки:

  • Як знайти масу тіла, знаючи об'єм цього тіла та щільність?
  • Як розрахувати об'єм тіла, знаючи масу та щільність?
  • За якою формулою обчислювали обсяг дерев'яного бруска.
  • Маси трьох куль рівні. Чи однакові щільності речовин, з яких вони виготовлені?
  • Сталевий та алюмінієвий стрижні мають однакові площі поперечного перерізу та маси. Який із них довший?


все зрозумів

утруднявся

не зрозумів


Дякую за урок!

Прийменник стоїть на моєму початку,

Наприкінці ж – заміський будинок.

А ціле ми все вирішували

І біля дошки, і за столом.


  • Журнал фізика у школі №6 2001р.
  • Перишкін А.В. фізика. 7 кл.: Підручник/А.В. Перишкін. - 5-те вид., стереотип. – К.: Дрофа, 2016. – 224с.: іл.
  • Лукашик В.І. Збірник завдань із фізики: Навч. посібник для учнів 7-8 кл. середовищ. шк. - 6-те вид., Перероб. - М.: Просвітництво, 1994. -191 с.: Іл. (№235)
  • Загадки. інфоурок
  • Ребуси. seninvg07.narod.ru
  • Супер фізхвилинка. vidashki.ru .


Останні матеріали розділу:

Список відомих масонів Закордонні знамениті масони
Список відомих масонів Закордонні знамениті масони

Присвячується пам'яті митрополита Санкт-Петербурзького та Ладозького Іоанна (Сничева), який благословив мою працю з вивчення підривної антиросійської...

Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету
Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету

25 Московських коледжів увійшли до рейтингу "Топ-100" найкращих освітніх організацій Росії. Дослідження проводилося міжнародною організацією...

Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»
Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»

Вже довгий час серед чоловіків ходить закон: якщо назвати його таким можна, цього не може знати ніхто, чому ж вони не стримують свої обіцянки. По...