Класна година (1 клас) на тему: Перший урок у першому класі. Уроки у першому класі

«Подорож до Країни Знань»

Цілі:

Створити умови для позитивної мотивації до навчання у першокласників шляхом застосування ігрових формнавчання;

Активізувати емоційний фактор;

Розвивати комунікативні навички учнів, керуючись принципами довіри, підтримки, творчості та успіху.

    Організаційна частина, вітання.

- Дорогі мої першокласники!Сьогодні вперше для вас продзвенів дзвінок,

І ви прийшли на свій перший урок!

Ось і настав довгоочікуваний день, коли ви вперше прийшли до школи. Я впевнена, що ви дуже-дуже чекали, коли настане цей день! Ще вчора вас називали малечею, а сьогодні говоритимуть «учень», «школяр», «першокласник».

Подивіться довкола себе. Як усе гарно.

Ви у чарівній кімнаті, яка називається класом. Тут ви щодня отримуватимете подарунки. Але це не цукерки, не тістечка, це – ЗНАННЯ! Я передам вам, мої дорогі учні, все, що я знаю. Отже, у дорогу!

Вчитель:І сьогодні в цей час

Я поведу із собою вас.

За полями, за горами

Є чарівна країна.

У ній чекає на вас багато випробувань

і чудес вона сповнена.

Вчитель:Ми подорожуватимемо нею багато днів.

Що це за країна?

Нам доведеться дізнатися.

(На дошці читають напис "Країна Знань")

Дивіться, яку телеграму сьогодні отримала (показати телеграму). Ця телеграма від Королеви Країни Знань для учнів 1 «д» класу для нас з вами! Чи читатимемо телеграму?

(Зачитується телеграма)

Телеграма

Здрастуйте, хлопці! Поспішаю привітати вас з першим шкільним днем ​​і запрошую в першу подорож Країною Знань!

Ваша Королева Країни Знань

Ну, що, хлопці, вирушимо у подорож до Країни Знань?

А чим взагалі можна подорожувати (варіанти дітей…)

Я пропоную подорожувати цим поїздом, а ось станції, куди ми повинні потрапити.

Отже, ми можемо вирушати в дорогу! Дорогою нам зустрінуться станції, на яких ми зробимо зупинки. Але якщо ця подорож незвичайна, то й станції нам зустрінуться незвичайні – чарівні. Отже, у дорогу!

2. Знайомство.

СТАНЦІЯ ЗНАКОМКІНО

Перед подорожжю нам треба познайомитися і отримати квитки на поїзд. (листівка дзвіночок)

Давайте все дружно назвемо своє ім'я (називають) Не вийшло.

Давайте все пошепки назвемо свої імена (називають) Знову не вийшло.

Так, хлопці. Разом добре грати, співати, іноді читати вірші, а от говорити краще по одному. шкільне правило. Людині ставати особливо приємно, коли її слухають. Якщо ми навчимося один одного слухати, всім нам стане тепло та затишно.

Зараз я підходитиму до кожного з вас, і даватиму м'ячик. Коли ви його отримаєте, ви підніміться і назвете своє ім'я. (Вчитель починає з себе, а продовжують діти)

Ось ми й познайомились. Ви отримуєте квитки на наш поїзд, який повезе вас до Країни знань.

Подивіться, який гарний та довгий поїзд у нас вийшов.

3. СТАНЦІЯ. ЗАГАДКІНО

З завтрашнього дня вам знадобляться шкільні предметиа які, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте мої загадки:

Новий будинокнесу в руці,

Двері будинку на замку,

А живуть у домі тому –

Ручки, книжки та альбом. (портфель)

Розкажи мені, першокласник,

У чому ти носиш у школу гумку?

У чому – фломастери кольорові

І олівці прості? (пенал)

У білому полі сині

Простяглися лінії,

А по них друзі йдуть,

Один одного за руки ведуть. (букви у зошити)

У сніговому полі дорогою

Мчить кінь мій одноногий,

І на багато років.

Залишає чорний слід. (ручка олівець)

Я весь світ зліпити готовий

Будинок, машину, двох котів.

Я сьогодні володар –

У мене є – … (пластилін)

Не схожий на чоловічка,

Але має він серце.

І роботі цілий рік

Він серце віддає.

Пише він, коли диктують,

Він і креслить, і малює,

А сьогодні ввечері

Він розфарбує мені альбом. (Олівець)

Я люблю прямоту,

Я найпряміша,

Зробити рівну межу

Усім допомагаю. (Лінійка)

Свою кіску без побоювання

Вона вмочує у фарби.

Потім забарвленою кіскою

В альбомі водить сторінкою. (Пензлик)

У мене замурзана спинка.

Але совість у мене чиста -

Помарок стерла я з листа. (Гумка)

Я потрібна вам для порядку

Даремно сторінки не гортай.

Там, де я лежу, читай. (Закладка)

Що за паличка у руці

Швидко креслить на листку?

Все, що потрібне, написав?

Поклади її в пенал! (Ручка)

Гра "Збери портфель"

Які ж речі можна приносити до школи? Я прочитаю вірш. А ви ляснете в долоні, якщо такі речі в школі потрібні, якщо ж якісь речі в школі не потрібні, покажіть рухами голови. Подивимося, хто найуважніший із вас…

Якщо до школи ти йдеш,
То в портфель із собою береш:
- У клітку зошит?
– Нову рогатку?
- Віник для збирання?
- Щоденник для п'ятірки?
- Альбом та фарби?
- Карнавальні маски?
- Абетку в картинках?
- Рвані черевики?
- Фломастери та ручку?
- Гвоздиків купку?
- Олівці кольорові?
- Матраци надувні?
- Ластик та лінійку?
- У клітці канарку?
- Альбом, щоби малювати?
- Жуйку, щоб жувати?
- Підручники в обкладинці?
- Тарілки, виделки, ложки?
- Диванчик, щоб лежати?
- Картон, щоб вирізати?

Вчитель:
Як будемо вчитися, дізналися, що можна в ранці носити згадали, а як
себе поводитимемо в школі?
Якщо ви згодні із твердженням, то голосно кажете «Так», а якщо в реченні йдеться щось не так, то кажете «Ні»
Усі домашні завдання
Я чітко виконуватиму. так
На уроки із запізненням
Вранці вдаватимуся. ні
Вдома ручку не забуду
І зошит, і олівець. так
А забув - ревтиму я буду
На весь клас, весь поверх. . ні
На уроках обіцяю
Чи не шуміти і не базікати. так
Якщо й відповіді не знаю,
Підніматиму руку. . ні
А під час зміни
Обіцяю не шуміти, так
Не збивати людей та стіни,
Чи не штовхатися, як ведмідь. так
Буду спритним, буду сміливим,
Я гратиму у футбол. так
Значить, буду раз у раз
М'ячик у вікна забивати. . ні
Буду розумним та веселим,
Робити добрі справи, так
Щоб мене рідна школа
Як рідного прийняла. Так.

4. -А ось і наступна станція - «Читай-ка».

На цій станції я пропоную вам пограти в гру «Дізнайся казкового героя». Чи згодні? (Діти відгадують героя, вибирають картинку з його зображенням і прикріплюють на дошку)

1. З'явилася дівчинка в філіжанці квітки,

А була та дівчинка не більша за нігтик.

Хто читав таку книжку,

Знає дівчинку – малечу. (“Дюймовочка”.)

2. Красна – дівчина сумна,

Їй не подобається весна,

Їй на сонечку тяжко,

Сльози ллє бідолаха! (“Снігуронька”.)

3. Всіх на світі він добріший,

Лікує він хворих звірів.

Він відомий, відомий.

Добрий лікар… (Айболіт.)

4. У батька був хлопчик дивний,

Симпатичний, дерев'яний,

І любив татуся сина-

Шалунишку ... (Буратіно)

5. У Простоквашино живе,

Все господарство там веде.

Адреса точна я не знаю.

Але прізвище – морське. (Кіт Матроскін)

6. Щоб злетіти над землею,

Ступа їй потрібна з мітлою. (Баба Яга)

7. Любить мед, друзів зустрічає

І бурчалки складає,

А ще- пихтелки, кричалки, сопілки ... Ух!

Кумедне ведмежа ... (Пух)

8. Бабуся внученьку дуже любила,

Шапочку червону їй подарувала.

Дівчинка забула своє ім'я.

Ну, підкажіть, як її звали. (Червона Шапочка)

Молодці, хлопці! Продовжуємо нашу подорож Країною Знань!

Вчитель:Багато речей у портфелі учня. Але поки що немає найголовнішої. Спробуйте вгадати, що це.

Я все знаю, всіх навчаю,

Але сама завжди мовчу,

Щоб зі мною подружитися,

Треба грамоті вчитися. (Книга)

Ваша перша навчальна книганазивається «Абетка» (Показати).У цій книзі ми прочитаємо багато віршів, скоромовок, жартів, розгадуватимемо ребуси, відгадуватимемо загадки. Також нашими помічниками будуть такі підручники: «Математика», «Російська мова», « Літературне читання", "Навколишній світ", (Показати).

Самі книги не ростуть,

Зробити книги потрібна праця.

Зошити, книги – береги,

І в порядку збережи!

Усім дітям роздати Азбуку.

5.. Правила першокласників.

СТАНЦІЯ ШКІЛЬНА (РІДНА)

Як назвати нас усіх одним словом? (школярі, учні, першокласники)

Чим займаються хлопці у школі? Розкажіть, що ви знаєте про школу від друзів, батьків, сусідів?

Молодці! Отже, ви прийшли до школи, а чи знаєте ви, як потрібно поводитися в класі, на уроці. (Вислуховуються думки дітей).

Що потрібно зробити, якщо хочеш відповісти? (Підняти руку)

Якщо хочеш вийти із класу? (Підняти руку та запитати дозволу).

А чому ця станція ще інакше називається рідна? А що таке батьківщина? А у вас батьківщина-це яке місто?

Разом із вами до школи прийшли сьогодні й ваші батьки. Вони також дуже переживають, хвилюються.

Шановні батьки, для вас сьогодні я підготувала ось таке напуття:

Важко дітей своїх виховати,

Багато чого потрібно для цього знати.

Батькам я хочу побажати:

Дітям завжди у всьому допомагати,

У школу з ранку дитину зібрати,

Напуття добрі вчасно дати,

А у вихідний не забути погуляти,

Щоб хвороб усіх уникнути,

Треба ще дітей гартувати,

Збори також все відвідувати,

Школі у міру сил допомагати.

А головне – без сумніву –

Бажаю я вам терпіння!

А наша подорож добігла кінця, нам час повертатися, але ви не засмучуйтесь, ми ще не раз повернемося до Країни Знань. Королева Країни Знань не хоче вас відпускати без подарунків. На згадку про сьогоднішній день у вас залишиться кулька, яка подорожувала разом з вами сьогодні країною знань. А вдома, якщо захочете, намалюйте нашу подорож, клас чи святкову лінійку. Завтра ми зможемо влаштувати виставку малюнків та ще раз згадати наш святковий день.

Дитина пішла до школи, до першого класу. І всі навколо кажуть: "Тепер ти зовсім дорослий! Ти тепер школяр і винен..." Так, життя у дитини дійсно змінилося, але тільки він від цього дитиною бути не перестав. І ще: він нікому нічого не винен.

На першому батьківських зборахвам повідомили, серед іншого, що в першому класі домашніх завдань не задають. І ось відбуваються перші два тижні вересня. Все чудово, все дуже просто і цікаво: у прописах метелика та бджілки, жаби та собачки – одне задоволення обводити їх і розфарбовувати, і вдома дійсно нічого не треба робити.

Але ось з'являється пропис № 2, а там... І відразу з'являється щодня листочок формату А4, на якому... Ні, ні — це не домашнє завдання, це... просто інформація про те, що до завтрашнього днямає бути в зошитах та прописах написано, і вирішено, і намальовано. Добре, якщо дитині дуже подобається писати у прописах, а якщо ні? Якщо для нього це борошно пекельне? Що ж робити?

Я не є прихильником насильницьких методів. Крім того, мені дуже важливо, щоб у дитини з'явився інтерес до того, що вона так сильно не любить (насправді це зовсім не "не любить" - причини, швидше за все, у страху, що не вийде, або в нерозумінні). І тут важливо допомогти маленькому школяреві "взяти бар'єр". Я провела низку експериментів, і дуже успішно.

1. Лист.Згадала вальдорфську школу, до якої ми неодноразово приїжджали на свята. Коли вперше потрапила туди, колосальне враження справили на мене дитячі зошити. Учні пишуть на аркушах формату А4 без жодних розлинувань. При цьому рядки та розміри букв ідеально витримані. А в першому класі діти пишуть спочатку на грифельних дошках, а потім олівцем в альбомі.

І ось за чергового нещасного "А можна я сьогодні в прописі писати не буду...", я відповіла: "Можна. Сьогодні писатимемо в альбомі". І тут же млявий хлопчик ожив, у очах з'явився блиск. "А що писати?" - "Пиши те, що ти вже вмієш. Ось твій зошит, можна туди підглядати, а тут писати". І ось він уже пише. Пише не ручкою, а товстим і дуже м'яким олівцем- І пише, і пише... А через деякий час просить показати, як пишеться велика "к" або "я", і пише далі.

Заглядаємо в альбом і бачимо чудову картину: букви цілком рівні і з однаковим нахилом, та й вийшли вони всі одного розміру - тільки не півсантиметра, як у прописах, а майже півтора. Зате як гарно. І нічого страшного, що рядок "поїхав" вниз, через тиждень і рядок уже майже не їде, витримує обрій. А через деякий час і в прописах літери стають все рівнішими — але це в класі. А вдома продовжуємо писати в альбомі. Так цікавіше із двох причин: можна писати, що хочеться, і ніхто цього перевіряти не буде.

Але що ж робити з прописами, в яких до завтрашнього дня мають бути заповнені та обведені всі ці літери? Нічого не робити — адже у першому класі домашніх завдань немає. Тільки треба не забути обговорити це з учителем. Зазвичай у початковій школівчителі адекватні і ставляться з розумінням, а крім того, у них око накидане: вони чудово бачать, займаються з дитиною вдома чи ні.

Прочитайте заданий текст самі, а дитина послухає. Але при цьому нехай у поштовій скриньці опиниться лист на ім'я вашого школяра. Лист, надрукований великим шрифтом. Текст листа може бути будь-яким: він може бути і від літнього приятеля (тоді краще такий лист написати від руки друкованими літерами), і від вигаданого персонажа - із завданнями, виконавши які, дитина знайде маленький приз. Можливо, це й історія з продовженням — продовження прийде в наступному листі. Ось уже ці листи читати ніхто не ставив, тож не хочеш — не читай. Але тоді ти не дізнаєшся, хто це раптом надіслав тобі листа і про що він.

І найважливіше: не припиняйте читати дитині вголос. Якщо раптом раніше ви читали не регулярно, то саме час завести традицію читати на ніч вголос цікаву книжку, затишно влаштувавшись поряд при світлі настільної лампи. Коли є тільки ви, ваш поки що малюк і казка, яку ви переживаєте разом.

3. Математика.Ця "цариця" оточує нас з усіх боків, і дитина вже давно знайома з нею. Тепер треба систематизувати те, що вже відомо, розкласти все по поличках. Мабуть, тут знову найскладніше не сама математика, а написання цифр. Але кількість рядків мало і не так лякає, як пропис.

Що ж стосується безпосередньо математики — в неї можна грати: збирати та розбирати за придуманою вами системою кубики або будь-який інший підручний матеріал; сортувати куплені та принесені в одному пакеті продукти; розкладати по різним ознакамолівці та ручки; грати в настільні ігри (там скрізь потрібен підрахунок балів); ділити одну смачну булочку на всю сім'ю і таке інше. А крім того, існує безліч прекрасних ігор-головоломок - це і "Час пік", і "Сафарі", і "Жаби", і багато інших.

Крім того, можна зайнятися і фізикою, і хімією прямо вдома. Наприклад, покладемо в морозилку порожню пластикову пляшку. Через якийсь час, заздалегідь приготувавши повітряну кульку(бажано попередньо його надути і здути) і миску з дуже гарячою водоюпокажемо дитині фокус. Дістаємо пляшку з морозилки, натягуємо на шийку кульку і ставимо пляшку в окріп. Кулька почне надуватися прямо у вас на очах. Захоплення та гарний настрійзабезпечені! А тепер обговоріть, чому це відбувається. Не варто одразу пояснювати причину явища. Достатньо ставити навідні питання. І таких дослідів безліч: реакція соди та лимонної кислоти, дріжджове тісто та багато іншого.

І найголовніше: при виконанні уроків у вас має бути гарний настрій. Але мами теж люди, всяке може бути. Якщо ви роздратовані і не можете впоратися з цим, або втомилися так, що залишилося одне бажання — впасти і заснути, краще зовсім цього вечора нічого до школи не робіть. А дитині чесно скажіть, що ви дуже втомилися і було б великим сюрпризом самостійне виконаннядомашнього завдання. Якщо таке трапляється не часто, то, швидше за все, дитина справді піде і зробить щось сама. І дуже ймовірно, що йому це сподобається, і далі "командувати парадом" буде вже він, а до вас звертатиметься лише в хвилини гострого нерозуміння. Якщо ж поки що він без вас не хоче робити уроки - нічого страшного, можна зрідка влаштовувати незапланований вихідний.

Обговорення

Найважче в математиці навчити дитину розуміти, що написано в завданні. Пишуть складним для першокласника мовою. Іноді дорослому доводиться напружитися, щоб зрозуміти.

дякую мені дуже сподобалося особливо читання, чудова ідея

Дуже цікава та пізнавальна стаття. Дуже шкода, що я не мав можливості прочитати подібну статтю 10 років тому, коли моя перша донька пішла до 1 класу. Спасибі. Успіхів Вам у всіх починаннях!

Стаття просто чудова! Мені дуже сподобався і стиль викладу, і ідеї!

спочатку більше займатися., засвоївши ази дитина і далі легко буде освоювати матеріал

Коментувати статтю "Уроки у першому класі. Як допомогти дитині?"

Попросіть подивитися дитину досвідченого вчителя, яка працює в школі та адекватна. Підготовка до школи – це тривала комплексна підготовкадитину разом з педагогами та батьками, яка дасть свої плоди тільки при регулярних та систематичних заняттях не...

Розділ: Корисні посилання (Підготовка дитини до школи). Онлайн урокидля початкової школи. Середньому дитині ПМПКдало направлення до школи 8 видів. якщо дитині не потрібен 8 вид- то я або врахувала б його на домашньому з вашими дефектологом і логопедом (терпіння вам все...

Обговорення

Я тільки відразу скажу, плани піти у 8 вигляд і потім... не важливо що – утопія. З 8 видів ніколи нікуди не переходять, це назавжди.
У початковій школі більш-менш адекватні діти можуть пересидіти, а далі, якщо не тягнуть - на корекцію. Навпаки не буває.

Підготовка до школи - скільки коштує? Дитина йдечерез рік у 1 клас. За умови адекватності цієї дитини, хлопчика з нашої групи в результаті жоден учитель до себе Школи в ЮЗАТ та підготовка до школи. Люди, всю голову вже зламала, може допоможе хтось порадою.

Обговорення

Вийшло цього року близько 6 тисяч для учениці 2 класу. Більша частинапішла на форму, всі канцтовари купили дешево у Галамарті в інтернет-магазині з акції.

02.08.2018 12:39:49, Ольга654

У нас вартість підготовки 4 000 – 4 500.
У поганій школі- 4 000 (за прекрасні украй-потрібні-предмети-без-яких-в-6-років-нікуди, типу малювання-фізкультура і якийсь один ще))))
Хтось ходить туди. Навіщо – для мене загадка)))

У хорошій школі - 4500 (предмети російсько-математика-і щось типу навколишнього світу).

На мій погляд така підготовка (де російська-математика) дуже потрібна. Там і читати-писати навчають. І можливість зі школою познайомитись. І з учителями. І подивитися, до кого з учителів хотілося б піти, а до кого ні. Деяким, до речі, підготовка допомогла зрозуміти, що їм у цю школу не треба.
Можливість познайомитися з "пристроєм" школи, що-де-як.
Поступово привчають до дисципліни, до уроків, до того, як поводитися в школі.
Діти звикають до колективу, і вже можна зрозуміти хто буде в класі, які діти. А це теж важливо.
Підготовки часто набирають групу, що дорівнює кількості дітей у майбутньому класі. І майже таким складом діти йдуть до 1 класу. Тобто не тільки знайомий колектив, але ще й діти одного рівня підготовки будуть в 1 класі.

У принципі, якщо дитина психологічно "міцна" і їй не важливо куди йти, з ким, в якій обстановці перебувати, то їй буде все одно, куди і з ким йти в 1 клас, це не буде особливим стресом.
Якщо дитина "ніжна" у цьому плані, то підготовка дуже допоможе.

Але, звичайно, про нормальну підготовку в нормальній школі.
Наприклад, як я писала вище, сенсу у підготовці у поганій школі, де платять за побігати-пострибати, я не бачу взагалі.
А в добрій школі в цьому сенс є.

І так, підготовчі курсине гарантують попадання до 1 класу.

Підготовка до школи – питання. - Посидіти. Дитина від 7 до 10. 2 роки дитина ходила на підготовку до школи + у перший рік ще в ДЦ ходила, де підготовка та різні інші Особливо за умови, що хтось із знайомих ровесників ходить і може дати відгук про вчителя.

Обговорення

Допоможіть розібратися дитині 6 років у вересні до школи, а на підготовчий він не ходив! Дуже страшно що може бути? Живемо ми на території ДНР

18.02.2019 16:17:40, Вікторія макаренко

Ми підготували зі стажем! 2 роки дитина ходила на підготовку до школи + у перший рік ще в ДЦ ходила, де підготовка та різні інші заняття були. Готувалися до гімназії, знала заздалегідь, що за віком не візьмуть не готувала б так, але не попередили. Підготовка в гімназії у нас 2100 коштує за місяць, заняття лише по суботах 3,5 години. Готують по повній програмідуже задоволена рівнем підготовки, задають домашнє завдання, можна більше нічого не робити, дитина буде все, що потрібно знати. Ходити туди вважаю за корисне, т.к. дитина дійсно звикає до системи школи, стає серйознішою та самостійнішою поступово.

Ми ходимо займатися індивідуальною підготовкою до школи. Задають завдання додому. Зменшувати кількість домашніх завдань педагог не буде, тому що каже, що ми і так Мене ці умови і раніше не влаштовували, але коли в сім'ї з цього приводу скандали Дитині має бути цікаво в школі, якщо ви дійсно не хочете до школи...

Обговорення

Вам дуже багато всього написали (і підготовка не потрібна і що дитина робити в школі буде не зрозуміло і вчителі розлінилися), а я ось що хочу сказати. Якщо ви знаєте, що хочете піти до певної школи, де певні вимоги- займайтеся. я це проходила. терпляче, щодня, нехай потроху, але ОБОВ'ЯЗКОВО. істерики-неістерики -є таке слово ТРЕБА. у нас буквально за місяць істерики припинилися, навіть зацікавленість звідкись узялася. головне на дитину не кричати і все терпляче пояснювати. ми коли читати вчилися, вчителька говорила: пропозиція дитина -пропозиція мама. все буде добре.

ми в 4 дитини переїхали до Сінгапуру, тут у дитячому садку задають домашні завдання з 2-х років, а в 4 роки домашні були вже великі.
у нас ще рівень сильно відставав, у Сінгапурі в 4 роки вже читати вміти належить, а мій діти лише літери знав.
і теж домашні були з піснями та танцями, за цукерки, за покупку іграшку.
щоб не так страшно було ділили великі домашні на маленькі шматочки, за кожен маленький шматочокдитині щось належало дати-купити тощо.

перший рік-було катування, і оцінки нижче плінтуса, другий рік легше,і оцінки "з трійки на четвірку",
а закінчив він сад третім у групі з успішності, і проблем із домашніми немає, сам приходить-"мамо, коли ти будеш зі мною робити уроки"

загалом тут на "сім'ї" взагалі дітей вчити не дуже люблять, і в обговоренні очікувано радять дитину "не мучити". але все реально, і якщо наполягати м'яко, але з відступати, те й успіхи з'являються, і відрази до навчання немає.

Підготовка до школи. Дитина від 3 до 7. Виховання, харчування, режим дня, відвідування дитячого садка та стосунки з вихователями, хвороби Підготовка до школи, домашні завдання. Дівчата, поділіться досвідом, хто водить дітей на підготовку до школи. Заняття один раз на...

Підготовка до школи. Дитина від 3 до 7. Виховання, харчування, режим дня, відвідування дитячого садка та взаємини з вихователями, хвороби та фізичний розвитокСкільки коштує дошкільна підготовка? Дівчатка, зателефонувала я до школи – записати молодшого на підготовку.

Про підготовку до школи. - Посидіти. Дитина від 3 до 7. Виховання, харчування, режим дня, відвідування дитячого садка і взаємини з Чому такому навчають дітей на цій підготовці, чому вони б не навчилися як само собою зрозумілому за віком якби не до школи?

Обговорення

Нічого особливо не вчать. Віддаючи на будь-яку підготовку у батьків є лише одна мета – отримати додатковий вищий шанс вступити до цієї конкретної школи.
Я свого сина саме за цим туди водила.
Нічого нового його там не навчили.

Я віддавала для того, щоб адаптація до нового колективу була спокійнішою. Я знаю, що в деякі школи діти йдуть з найближчого дитячого садка строєм і з піснею і тому всі вже й так один одного знають. Таким можлива підготовка і не потрібна. Син познайомився із майбутніми однокласниками, вчителькою. У школах, де кілька вчительок набирають перший клас, у батьків є можливість придивитися і вибрати. До речі теж вважала, що син у мене розумний, тож читати-рахувати вміє, але там допомогли систематизувати його знання (особливо з такого начебто б простому предметияк навколишній світ), виявити прогалини. Та й те, що потрібно було робити домашні завдання, привчає до дисципліни та порядку.

Підготовка до школи. Дитина від 3 до 7. Виховання, харчування, режим дня, відвідування Підготовка до школи. Нам до школи за рік. Як я зрозуміла, до першого класу дитина Загальне правило для домашніх занять: не тестувати дитину (тобто.

Обговорення

Я волію займатися з сином регулярно і потроху.

15 хвилин на день на читання (плюс він сам любить увечері почитати в ліжку. з цього приводу раптом опинилися в шані дитячі картонні книжки).

15 хвилин на прописі. Дем'ян любить яскраві, щоби в руках було приємно тримати. Раніше всякі-квіточки доводилося описувати. Йому нудно було - швидко робив, щоб сторінку далі перевернути. Я зауважень не роблю в принципі:-)
Нині вже, звісно, ​​літери пише й склади (слова ще друковано любить).
Але оскільки рука зміцніла, то літери приносять більше задоволення, ніж квіточки. І виходять чистіше-красивіше.

Математика за кілька секунд, то там, то тут. Раніше ініціювала я, тепер Демка вважає це грою і сам складає сходи з перилами:-) і віднімає з групи батьків-жінок, наприклад.

Іноді дістаємо ще Логіко-малюк чи книжки "Енциклопедія дошкільника". Там усілякі завдання милі.

Але самої головною підготовкоюя вважаю - вміння дитини спілкуватися з великою групоюсвершників та з учителем, структурувати свій день тощо.
Зазвичай це досягається в підготовчих класахта лмцеях.

А у нас математика йде взагалі без будь-яких зусиль:) Правда, рахувати камінчики на морі я притомилася, а після скрупульозно перерахованих 387 камінчиків у відрі я вирішила показати дитину психіатру:) Саме час займатися математикою на морі, на пляжі, дуже там багато рахункового матеріалу та часу, який нікуди подіти. Вважає нормально, з пепеходом через десяток користується пальчиками, в межах десятка в умі. Читання, слова читає, але плутає іноді напрямок читання, особливо коли слово починається з голосної. Сенс прочитаної фрази вловлює, але просить мене перечитати "нормальному". Право-ліво плутає постійно. Ми над цим працюємо і у просторі, і на площині.
Вам пораджу внести елемент змагальності у заняття. Не тільки ви задаєте завдання, а й малюк вам, а ви помиляєтеся у відповідях, а потім разом шукаєте помилку та радієте. Дитина до смерті радий, що мама помилилася, моя регоче просто від щастя. Завдання у нас називаються "загадками", позайматися математикою "пограти в загадки". Я вигадую завдання, дитина вигадує завдання мені. Наприклад вона мені: "У мене 5 цукерок, я дві з'їла, скільки залишилося" Я говорю "2" Вона мені "Ні" Я: "Ні, я правильно говорю, 2" і починаємо рахувати на пальцях або ще як відчутно. З'ясовуємо, що, неправильно, 3.
Ось так ми займаємося:)

МОУ ЗОШ №2

План-конспект

Першого уроку у першому класі

Вчитель: Тян Є.В.

Мета уроку:

Формування позитивного настрою до навчання, поняття « мала батьківщина»,

розвиток інтересу до рідному краю, його багатствам,

виховання любові до рідного краю, морально-патріотичних почуттів.

Хід уроку

Звучить пісня «Первоклашка». Клас прикрашений.

Вчитель: Здрастуйте, дорогі наші діти, мами та тата, бабусі та дідусі! Ось і настав довгоочікуваний день 1 вересня. Я вітаю всіх присутніх із цим чудовим святом. Продзвенів вам перший дзвінок на перший урок. Ви вперше сіли за парти як учні. Настав відповідальний момент: ви тепер не просто діти, ви тепер учні.

Подивіться навколо - це наш клас, в якому ми будемо вчитися. Він чистий, світлий, гарний. Постараємося, щоб він залишався таким самим цілий рік.

Сьогодні ви вперше прийшли до школи.

Поплескайте в долоні ті, у кого сьогодні гарний настрій. Давайте спробую вгадати, чому ви сьогодні так радієте. Якщо я вгадаю, ви плескаєте в долоні. Домовилися.

Ви раді, тому що у вас є гарний портфель;

Тому що у вашому портфелі багато нових шкільних речей;

Тому що ви сьогодні дуже ошатні та красиві;

Тому що ви сьогодні вперше прийшли до школи;

Тому що ви сьогодні стали школярами;

Тому що ви зустрілися сьогодні зі мною, з першою у вашому житті вчителькою.

І, напевно, вам дуже хочеться познайомитися зі мною краще, правда?

Розповідь вчителя про себе.

Мене звуть Олена Веніяминівна. Я – ваша перша вчителька.

Якщо на зміні забудете моє ім'я, підійдіть до мене і спитайте, а якщо на уроці, то підніміть руку, як я вас навчала. Я дуже люблю дітей. Я люблю чесних, відвертих, добрих людей. Не люблю, коли обманюють, брешуть.

Найбільше моє захоплення читати книги. Ми з вами навчатимемося разом, і я завжди буду рада вам допомогти.

Розповім вам про все:

Чому буває грім,

І про північ, і про південь,

І про все, що є довкола,

Про ведмедя, про лисицю

І про ягоди у лісі.

Зі мною ви познайомилися. А тепер я хочу ще раз познайомитись з вами, а ви один з одним. А допоможе нам чарівний клубок. Той, у кого виявиться клубок, нехай назве своє ім'я та прізвище.

Ця нитка клубочка з'єднала нас у перший шкільний колектив, де ви повинні поважати один одного, по добромуставитися, бути терплячим один до одного незалежно від того, де ви живете. Відвідували ви один і той же дитячий садокчи різні; якої національності ви б не були.

Усі ви однокласники. Мусимо жити дружно в нашій шкільній родині.

Адже ми з вами разом будемо 4 осені, 4 зими, 4 весни, 816 днів, проведемо 32 тисячі уроків. Це наш класний колектив, в якому навчатимуться 23 особи.

Лист прийшов. Вгадайте, хто його вам написав.

Я хочу вам побажати

Лише 5 отримувати.

Книжки добрі кохати,

З математикою дружити.

Від імені П'єро, Мальвіни

Ваш друже ... (Буратіно).

Вчитель: Буратіно підготував цікаві завдання.

Завдання 1 зараз пограємо у гру «Це я, це я, це всі мої друзі».

Хто ватагою веселою

Щодня йде до школи?

Хто з вас приходить до класу

Із запізненням на годину?

Хто морозу не боїться,

На ковзанах летить, як птах?

Хто з вас зберігає в порядку,

Ручки, книжки та зошити?

Хто з вас, з малечі

Ходить брудний до вух?

Хто з вас не ходить похмурий,

Любить спорт та фізкультуру?

Хто з вас, хочу дізнатися,

Любить співати та танцювати?

Встане рано він із ліжка:

«Ви куди черевики поділи?

Де сорочка, де шкарпетка?

Чи є у вас такий синок?

Сам ліжечко застелив,

Підлога смілива, квіти полила,

Мамі стіл накрити допоміг.

Чи є у вас такий синок?

Новий будинок несу в руці,

Двері будинку на замку.

Тут мешканці паперові,

Усі дуже важливі. (портфель)

Я знаю всіх, всіх навчаю.

Але сама завжди мовчу.

Щоб зі мною подружитися,

Треба грамоті вчитися. (Книга)

Не схожий на чоловічка,

Але має він серце.

І роботі цілий рік

Він серце віддає.

Пише він, коли диктує,

Він креслить і малює,

А сьогодні ввечері

Він розфарбує мені альбом. (олівець)

То я в клітку, то в лінійку,

Написати на мені зумій,

Можеш і намалювати,

Що я таке? (Зошит)

Я люблю прямоту,

Я сама пряма,

Зробити рівну межу

Усім я допомагаю. (лінійка)

Відгадай, що за річ –

Гострий дзьобик, а не птах,

Цим дзьобиком вона

Сіє-сіє насіння.

Не на полі, не на грядці –

На аркушах твого зошита. (ручка)

Дерев'яний ящик мій

Я в портфель кладу із собою.

Ящик цей дуже малий,

Називається… (пенал).

Хлопці, а чи ви приготували всі ці речі для школи?

3 випробування . Зараз я вам пропоную пограти у гру «Що візьмеш у школу?”.

Я називатиму предмети. Якщо ви почуєте предмет, який треба взяти до школи, ви повинні ляснути у долоні.

Слова: абетка, лялька, машина, зошит, подушка, пенал, ложка, олівець, жувальна гумка, портфель, лінійка, цукерка, альбом, пластилін і т.д.

4 випробування

Вчитель: 4 випробування буде складним для тих, хто не читає та не знає казки. Діти, ви добре знаєте казки?

Діти. Так.

Випробування "Знайди 2 половину імені", наприклад: Гуси-лебеді

Баба Яга

Чахлик Невмирущий

Муха-Цокатуха

Братець Іванушка

Змій Горинич

Крокодил Гена

Хлопчик-з-пальчик

Олена прекрасна

Василиса-Премудра

Сестриця Оленка

сніжна королева

Сіра Шийка

Заєць русак

Черепаха Тортілла

Коник Горбоконик.

Гра на увагу.

Якщо ви згодні з тим, що я говорю, дружно відповідайте «Так!», якщо не згодні - «Ні!» Чи згодні? Незгодні є?

Друга завжди виручимо? Так!

Брехати не будемо ніколи? Так!

У класі списувати відповідь? Ні!

Кинути камінь кішці слідом? Ні!

- Брати в автобусі квиток? Ні!

Ай ай ай! Як це ні!

Потрібно брати квиток завжди! Так!

Чи не боятися, коли біда? Так!

Чи не шкодувати для справ праці? Так!

Рук не мити, коли обід? Ні1

Як це не мити? Мити обов'язково!

Бруд змивати без сліду? Так!

Сонце, повітря та вода? Так!

Ми ледачем шолом привіт? Ні!

А тим, хто завжди працює? Так!

Ви, хлопці, молодці!

Молодці!

Гра

Вчитель: А давайте пограємось. Я буду називати різні імена. Якщо ви почуєте своє ім'я, вибігаєте до дошки.

Урочистий момент.

Вручення дипломів першокласника.

Сідають за парти.

Але це не тільки ваше свято, а й свято всієї родини. Сьогодні хвилюються і бабусі, і мами та тата.

Шановні батьки! Сьогодні ваша дитина стала першокласником. Я вітаю вас із цією чудовою подією. Вірю, що шкільні рокистануть і для вашої дитини, і для вас чудовим часом, принесуть вам радість, щастя, успіх. Рада, що саме ваші діти будуть поряд зі мною чотири роки, доставлятимуть мені радість спілкування з ними. Разом з вами ми ростимемо майбутньої Людини. Завжди рада почути ваші побажання, поради.

А поки що прийміть мої поради.

(Вчитель роздає листочки з порадами для домашнього ознайомлення батькам)

ПОРАДИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ.

1. Будіть дитину спокійно. Прокинувшись, він має побачити вашу усмішку і почути лагідний голос. Не підганяйте його з ранку, не смикайте через дрібниці, не докоряйте помилкам і помилкам, навіть якщо «вчора попередили».

3.Не відправляйте дитину до школи без сніданку; до шкільного сніданку йому доведеться багато попрацювати.

4.Не прощайтеся, попереджаючи і спрямовуючи: «дивись не балуйся», «поводься добре», «щоб сьогодні не було поганих позначок» тощо. Побажайте йому удачі, підбадьоріть, знайдіть кілька лагідних слів. У нього попереду важкий день.

6.Якщо бачите, що дитина засмучена, але мовчить, не допитуйтесь, нехай заспокоїться, тоді й розповість усе сама.

7. Вислухавши зауваження вчителя, не поспішайте влаштовувати прочухана і постарайтеся, щоб ваша розмова з учителем відбувалася без дитини.

8.Після школи не поспішайте сідати за уроки, необхідно 2-3 години відпочинку (а в першому класі добре б години півтори поспати) для відновлення сил. Кращий часдля приготування уроків з 15 до 17 години. Заняття вечорами марні, завтра доведеться починати все спочатку.

9.Не змушуйте робити всі уроки в один присід, після 15-20 хвилин занять необхідні 10-15-хвилинні «зміни».

10.Під час приготування уроків не сидіть «над душею», дайте можливість дитині працювати самій, але якщо потрібна ваша допомога, наберіться терпіння. Спокійний тон, підтримка ("не хвилюйся, все вийде", "давай розберемося разом", "я тобі допоможу"), похвала (навіть якщо не дуже виходить) потрібні. Не акцентуйте увагу на оцінках.

11. У спілкуванні з дитиною намагайтеся уникати умов. "Якщо ти зробиш, то ...". Деколи умови стають нездійсненними незалежно від дитини, і ви можете опинитися в дуже складній ситуації.

12. Знайдіть (старайтеся знайти) протягом дня хоча б півгодини, коли ви належатимете тільки дитині, не відволікайтеся на домашні турботи, телевізор, спілкування з іншими членами сім'ї. У цей момент найважливіше його справи, турботи, радості та невдачі.

13.Вибирайте єдину тактику спілкування всіх дорослих у ній з дитиною, свої розбіжності щодо педагогічної тактики вирішуйте без нього. Якщо щось не виходить, порадьтеся з учителем, лікарем, психологом, не рахуйте зайвою літературудля батьків там ви знайдете багато корисного.

14. Будьте уважні до скарг дитини на головну біль, втома, поганий стан. Найчастіше це об'єктивні показники втоми, проблеми навчання.

15. Врахуйте, що навіть "дуже великі" діти (ми часто говоримо "Ти вже великий" 7-8-річній дитині) дуже люблять казку перед сном, пісеньку і ласкаве погладжування. Все це заспокоює їх, допомагає зняти напругу, що накопичилося за день, і спокійно заснути. Намагайтеся не згадувати перед сном прикрощів, не з'ясовувати стосунків, не обговорювати завтрашню контрольну тощо.

Вчитель:Завтра новий день, і ми маємо зробити все, щоб він був спокійним, добрим та радісним.

Без вас, наші тата, без вас, наші мами

У них не навчання буде, а драма

Без вас найважчий навчальний процес

Їх втратить великий інтерес.

Дорогі дорослі! Обов'язково допомагайте своїм дітям!

Нині ж ми послухаємо клятву наших батьків.

Дітям у навчанні допоможемо завжди! Так Так!

Клянемося дітей не лаяти ніколи. Так Так!

Тільки трохи пожурити іноді! Так Так!

Мудрими будемо, як у небі зірка! Так Так!

Вчитель:Від святкових урочистостей до шкільних буден

Лише один нас відокремлює мить.

Нехай цей рік не буде важким,

Хоча у науці немає шляхів простих.

Нехай буде легкий шлях і добрий учитель,

Нехай буде так, а у ваше життя поки що

Провісником звершень та відкриттів

Пограємо у гру «Що візьмеш у школу»?

Якщо потрібно брати – плескаємо у долоні.

Абетка, ложка, ручка, зошит, цебро, пенал, іграшка, кубики, фарби, пензлик, гумка, олівець, лінійка, літачок, портфель.

Усі шкільні предмети ви сьогодні покладете в портфель і завтра принесете до школи. Ну а я прощаюся з вами. До зустрічі.

Вчитель: Багато необхідних речей у вашому портфелі, але поки що там немає найголовнішого.

Я все знаю, всіх навчаю,

А сама завжди мовчу.

Щоб зі мною подружитися,

Потрібно грамоті вчитися.

(Книжка.)

У школі є свої правила, їх потрібно виконувати. Які правила ви знаєте?

На уроках не хихикай,

Стілець туди-сюди не рухай,

Педагога поважай

І сусідові не заважай.

На уроках не говори,

Як заморський папуга.

Ти сиди за партою струнко

І поводься гідно.

У школі, у класі не сміти.

А посмітиш – прибери.

Не дражнися, не пізнайся,

У школі всім допомогти намагайся,

Даремно не хмурся, будь сміливішим -

І знайдеш собі друзів.

Ви звернули увагу, який у нас затишний, чистий клас. Красиві меблі. Вона зроблена руками людей, які люблять свою працю, свою Батьківщину.

Самі речі не ростуть,

Зробити речі – потрібна праця.

Олівець, зошит, перо,

Парту, дошку, стіл, вікно.

Книжку, сумку – береги,

Не ламай, не думай, не рви.

А зараз пограємось у гру «Це я, це я, це всі мої друзі».

Якщо ви згодні – повторюєте цю фразу, якщо ні – плескаєте.

Хто ватагою веселою

Щодня йде до школи?

Хто з вас приходить до класу

Із запізненням на годину?

Хто морозу не боїться,

На ковзанах летить, як птах?

Хто з вас зберігає в порядку,

Ручки, книжки та зошити?

Хто з вас, з малечі

Ходить брудний до вух?

Хто з вас не ходить похмурий,

Любить спорт та фізкультуру?

Хто з вас, хочу дізнатися,

Любить співати та танцювати?

А тепер, шановні батьки, кілька запитань щодо ваших дітей.

Встане рано він із ліжка:

«Ви куди черевики поділи?

Де сорочка, де шкарпетка?

Чи є у вас такий синок?

Сам ліжечко застелив,

Підлога смілива, квіти полила,

Мамі стіл накрити допоміг.

Чи є у вас такий синок?

На завершення нашого свята я вручаю вам Диплом першокласника.

Яке важлива подіясталося у житті кожного? (Стали першокласниками.)

Добіг кінця наш перший урок. Познайомтеся ще з одним вашим другом – шкільним дзвінком. Дзвінок кликатиме вас на урок, а коли він скінчиться, знову задзвонить - дінь-дінь! Це означає, що закінчився урок, починається зміна.

В добрий шлях!

Звучить пісня «Літера різні писати».

Урок знань 1 клас

Тема: "Перший раз у перший клас"

Ціль: створити святковий настрій 1 вересня, познайомити учнів один з одним, школою та вчителем, розвивати мову, виховувати інтерес.

Хід заняття:

I. Організаційний момент.

ІІ. Вступне слововчителі:

Здрастуйте, хлопці! Як вас багато і які ви всі гарні! Сьогодні ви вперше прийшли до школи! Поплескайте в долоні ті, хто має гарний настрій. Давайте спробую вгадати, чому ви сьогодні так радієте? Якщо я вгадаю, ви плескаєте в долоні. Домовились? (Після кожного визначення діти ляскають у долоні)

Ви Раді,

  • тому що у вас є гарний ранець;
  • тому що у вашому ранці багато нових шкільних речей;
  • тому ви сьогодні дуже ошатні та красиві;
  • тому що ви сьогодні вперше прийшли до школи;
  • бо ви сьогодні стали школярами;
  • тому що ви зустрілися сьогодні зі своєю вчителькою.

І, мабуть, вам дуже хочеться познайомитися зі мною ближче, правда?

ΙΙΙ. Подорож до країни знань.

Зараз ми з Вами відправимося в подорож «Країні знань », а на чому вирушимо в дорогу, ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте загадку.

Братці в гості спорядилися,

Один за одного вчепилися

І помчали в дорогу далеку,

Лише залишили димок.

(Вагони поїзда)

Молодці, хлопці! Звісно, ​​це паровозик із вагончиками. Сідайте зручніше, поїхали!

Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї

І до школи ми, хлопці, поспішаємо не дарма.

1. А ось і перша наша станціяДавай познайомимося»

Розкажу вам про все:

Чому буває грім,

І про північ і про південь,

І про все, що є довкола,

Про ведмедя, про лисицю

І про ягоди у лісі.

Зі мною ви познайомилися. А тепер хочу познайомитися з вами. У мене є чудова повітряна кулька. Він допоможе нам познайомитися. Той, у кого виявиться кулька, нехай назве своє ім'я та прізвище.

(Діти по черзі говорять свої імена, передаючи кульку один одному)

2. Ось і познайомились. Продовжуємо шлях далі. Поїхали!

Друга станція «Поляна загадок

Загадки не прості, шкільні!

Хоч не капелюх, а з полями,

Не квітка, а з корінцем,

Розмовляє з нами

Терплячою мовою.

(Книга)

То я в клітку, то в лінійку,

Написати по мені зумій-но

Можеш і намалювати

Називаюся я … (зошит)

Новий будинок несу в руці,

Двері будинку на замку.

Тут мешканці паперові,

Усі дуже важливі.

(Портфель)

Чорні, криві

Від народження всі німі,

Стануть у ряд –

Зараз заговорять.

(Літери)

Білий кролик стрибає по зеленому полю.

(Крейда та дошка)

Без хвоста та голови

Перед тобою слово

На допомогу ти прийди швидше

Хвіст і голову приший.

Прийшов ти до школи вперше

Приніс його ти до першого класу.

(Буквар)

Молодці! І на цій станції ви впоралися з усіма завданнями.

Продовжуємо нашу подорож.

3. Станція «Берег подиву»

На дошці ви бачите цифри з літерами, але вони стоять не по порядку. Пропоную поставити цифри по порядку та прочитати слово.

1 2 3 4 5 6 7

У М Н І ЦИ!

У цьому лісі оселилися правила першокласників.

1) Вставайте дружно щоразу

Коли вчитель входить у клас.

2) Запитати ти хочеш - не кричи,

А тільки руку підніми.

3) У нашій школі є закон –

Вхід неряхам заборонено!

4) Парта – це не ліжко,

І на ній не можна лежати.

5) На уроках не говори,

Як заморський папуга.

6) Утримуй завжди в порядку

Книжки, парту та зошити.

7)Не дражни, не пізнайся,

У школі всім допомогти намагайся.

8) Даремно не хмурся, будь сміливим -

І знайдеш собі друзів.

Виходять діти та розповідають заздалегідь вивчені вірші.

1. Приймає часто школа

Дітлахів у перший клас.

Але сьогодні день особливий

Ми прийшли! Зустрічайте нас!

2. До школи щоб не проспати,

Потрібно о 7 годині вставати,

Зуби чистити, вмиватися,

Одягатися, заплітатися.

3. Я ще вчора в портфель

Уклав зошити,

І в пенал олівці

Ляжуть по-порядку.

4. Мама з татом чомусь

Сильно хвилювалися,

Кажуть, не спали ніч,

за мене боялися.

5. Батьки, не турбуйтеся,

Бабусі, за нас не бійтеся!

Ми хочемо пообіцяти:

Вчитися будемо лише на "5"!

6. Будемо все ж таки ми намагатися

Сил та часу не шкода.

Ми успішно переможемо

Найкращий наш буквар.

7. Книжки будуть у мене

Товсті-претовсті!

Прочитаю, знатиму

Все, що знають дорослі.

8. Будемо ми посидючі,

Ретельні та старанні.

І тоді піде навчання просто чудово!

IV. Підсумок.

Ось і закінчилася наша подорож. Я хочу запропонувати вам гру «Що візьмеш із собою ти до школи». Руки поставте на лікотки. Я називатиму предмети. Якщо цей предмет потрібно взяти до школи, то ви повинні ляснути у долоні.

(Буквар, лялька, машинка, зошит, подушка, пенал, ложка, олівець, жувальна гумка, портфель, альбом, ручка, літачок і т. д.)

На згадку про нашу першу зустріч, хочу вручити вам усім накази першокласнику та пам'ятку. А вдома ви можете намалювати те, що вам найбільше запам'яталося та сподобалося сьогодні у школі.

Доброго шляху, любі першокласники! Успіхів вам у навчанні. Будьте завжди здоровими, сильними, впевненими у собі!

Пам'ятка першокласника

1. Ідучи до школи, май при собі гарний настрій, нехай школа тобі буде на радість.

2. Через позначки не плач, будь гордим. З учителями через позначку не сперечайся і на вчителя за позначки не ображайся. Роби уважно та старанно уроки, і в тебе все вийде.

3. Не будь грязнулів: грязнуль ніхто не любить.

4. Не «виставляйся»! ти не кращий за інших, ти не гірший за інших.

5. Не ображайся без діла.

6. Не ябедничай.

7. Ні до кого не чіпляйся.

8. Не дражни, не канюч, не випрошуй нічого. Нікого двічі ні про що не проси.

9. Не забирай чужого, але й своє не віддавай. Попросили – дай, намагаються відібрати – намагайся захиститися.

10. Не бійся без образи.

11. Частіше кажи: "Давай дружити, давай грати, давай разом додому підемо".

Пам'ятай! Як поводитимешся в школі, так до тебе і ставитимуться.

Пам'ятай! Тобі завжди раді і в школі, і вдома!


«Доброго дня, школа!

Мета заходу:

Розвиток інтересу до навчання, формування позитивної мотивації до навчальної діяльності

Завдання:

    створити атмосферу святкового дня, запровадити у світ знань, познайомити дітей друг з одним, учителем, школою;

    сприяти згуртованості учнівського колективута батьків;

    виховувати любов до школи, до шкільних традицій;

    розвивати увагу, логічне мислення, творчі здібності;

    сформувати позитивний настрійна спілкування;

    виховувати активність учнів, інтерес до навчальним предметам, школі

    удосконалювати зв'язки сім'ї та школи через залучення батьків до спільних з дітьми загальнокласних заходів.

Учасники заходу: майбутні першокласники, їхні батьки, п'ятикласники у ролі Буратіно та Незнайки, вчитель. (За бажанням це свято може бути проведене без залучення п'ятикласників, а лише з використанням презентації)

Форма: Свято.

Обладнання:

Комп'ютер.

Запис музики.

Дипломи та медалі першокласників (за кількістю учнів).

Повітряні гелієві кулі (за кількістю учнів)

Зразок листа майбутнім першокласникам від першої вчительки

Зміст заходу

(Свято проводиться після закінчення урочистої лінійки,

Вступ.

Діти під музику заходять до свого класу та розсаджуються за парти. (пісня «Первоклашки»)

Вчитель:

Здрастуйте, хлопці!

Привіт, друзі!

У день осінній рада

Вас побачити я!

Ошатні, парадні, такі ненаглядні

Причесані з бантиками сидять дівчатка.

І хлопчики – чудові, такі симпатичні,

Такі акуратні на нас зараз дивляться.

Сьогодні у нас велике свято- День знань. Ми всі зібралися на перший шкільний урокщоб познайомитися зі своєю школою, зі мною, вашою першою вчителькою, і впізнати своїх однокласників.

Хто пам'ятає як мене кличу? (Хором: Людмила Асланівна).

Так, я ваша вчителька.

Ми з вами вже знайомі, але для тих, хто призабув, я нагадаю, мене звуть Людмила Асланівна.

Я передам вам, мої дорогі, всі свої знання, щоб ви виросли розумними, добрими, працьовитими.

Я вітаю вас із першим шкільним днемі бажаю добре вчитися і добре працювати.

Шкільні роки - це чудові та веселі роки. Вони такі цікаві.

Що ви без кінця дивуватиметеся! Особливо запам'ятовується та залишається

надовго у пам'яті те, що відбувається вперше.

А як вас звати? нагадайте мені. (Хором називають своє ім'я).

А ви почули один одного? Звичайно, ні. Це перше правило: не відповідати хором.

Подивіться довкола. Це ваші однокласники. Хто знає, скільки нас? (15)

Усміхніться своєму сусідові по парті. Хлопці, а як ви вважаєте, про що говорить посмішка?

Коли людина посміхається – це означає, що: їй добре; він отримав подарунок; його хвалять; він зробив добру справу; одержав п'ятірку. А ще усмішка говорить нам про те, що у нас гарний настрій. Давайте постараємося, щоб щодня у школі починався з посмішки.

Я сподіваюся, що добрий настрій, який ви сьогодні принесли, збережеться усі шкільні роки. У вас на обличчях я помітила посмішки, і мені було дуже приємно, що у вас гарний настрій. Зараз я спробую вгадати, чому цей гарний настрій у вас сьогодні з'явився. Якщо я вгадую, ви плескаєте в долоні. Якщо ні, то в долоні плескати не треба. Домовились? Тоді приготувалися.

    У вас зранку гарний настрій, бо прийшли вперше в школу вчитися

    У вас із ранку гарний настрій, бо з собою взяли гарні шкільні портфелі.

    У вас зранку гарний настрій, бо ви одягли справжню шкільну форму

    У вас зранку гарний настрій, бо вас супроводжують і за вас радіють ваші рідні

    У вас зранку гарний настрій, бо ви знову зустрілися зі своєю першою вчителькою

    Дякую я теж дуже вам рада.

Скажіть, будь ласка, як же називається кімната, де всі ми з вами зібралися? (Класна кімната).

Правильно, це наш клас, у якому ми з вами навчатимемося 4 роки

Вона на вас чекала, вона вбиралася, щоб вам сподобатися. І дуже сподіваюся, що все збережіть у порядку.

(Дружба це не робота)

Гра "Доскажи слівце".

    Сено хоботом бере товстошкірий…(слон)

    Хто любить гілками носитися? Звичайно, руда…(білка)

    У частіше голову задерши, виє з голоду…(вовк)

    Хто в малині розуміється? Косолапий, бурий…(ведмідь)

    На паркані вранці любить кукурікати…(півень)

У нас у гостях Карлсон, який приготував для вас ці завдання.

1. У мене чудовий будинок,

Все, що потрібно, є в ньому,

А живуть у домі том

Книжки, ручки та альбом.

(Портфель)

2. То я в клітку, то в лінійку

Написати на мені зумій!

Можеш і намалювати…

Що я таке?

(Зошит)

3. Якщо ти його відточиш,

Намалюєш усе, що хочеш!

Сонце, море, гори, пляж.

Що ж це таке?(Олівець)

4.Вартий веселий світлий будинок,

Дітей моторних багато в ньому,

Там пишуть і вважають,

Малюють та читають.(Школа)

Розв'яжи задачі. (Завдання читає Буратіно, а вчитель змінює слайди)

Під кущами біля річки

Жили хрущі:

Дочка, син, батько та мати –

У сніг упав Сергійко,

А за ним Альошка,

А за ним Іринка,

А за нею Маринка,

А потім упав Гнат.

Скільки на снігу хлопців та дівчат?(5)

Молодці! Ви добре впоралися із цими завданнями. Давайте поаплодуємо один одному. (Оплески)

Ви сьогодні переступили поріг школи і вирушаєте у захоплюючу, хоча часом і важку подорож по чарівній країні.

Цієї країни ви не знайдете на жодному глобусі або карті. Цю країну вам доведеться відкрити за допомогою чарівників – учителів. Вони навчать вас рахувати, писати, малювати.

У школі багато педагогів,

Усі вони тобі допоможуть.

Так що школи не лякайся,

Сміливо в свій клас вирушай.

Цією чарівною країною можуть подорожувати лише школярі. У подорожі треба дотримуватись правил. Які? Слухайте уважно.

    Побільше лінуватися, поменше вчитися,

    Найчастіше втрачати свій щоденник!

    Рвати книжки, зошити, забути про порядок

    Тоді скажуть усі: "Поганий учень".

    Дівча лупіть, побільше дерзіте,

    На парті пишіть погані слова,

    Пшукайте, верещати, ніщо не вчіть,

    Тоді про вас буде погана чутка.

Ну, хлопці, цур, молчок!

Починається урок.

Щоб стати учнем,

Потрібно пам'ятати ось про що.

На уроці ти сидиш

Тихо, тихо, мов миша.

Спинка прямо у тебе,

Це як я.

Руки ми ось так кладемо

Якщо хочеш сказати,

Або вийти, або встати,

Треба так тримати руку.

Чудово запам'ятали?

Хто охайний та веселий

Рано-вранці мчить до школи?

Ведучий: У кого завжди гаразд

Ручки, книжки та зошити?

Діти відповідають: Це я, я, це всі мої друзі.

Ведучий: Хто в ліжку цілий день

І кому вчитися ліньки?

Діти відповідають: «Це не я, це не я, це не всі мої друзі».

Ведучий: А скажіть мені хлопці

Хто вранці заряджає?

Діти відповідають: Це я, це я, це всі мої друзі

Молодці, хлопці! Ви впоралися з усіма завданнями.

Тепер настав час відкрити наш чарівний портфель і дізнатися, що там.

(Вчитель дістає п'ятірки для всіх)

Школа кличе вас у важкий шлях

До знань ключ взяти не забудь.

Ось він, ключик золотий

Чарівний портфель швидше відкрий.

Ось прийшла бажана година:

Ти зарахований до першого класу.

Ти, друже, послухай нас,

Ми даємо тобі наказ.

Вранці рано прокидайся,

Добре вмивайся,

Щоб у школі не позіхати,

Носом парту не клювати.

Привч себе до порядку,

Не грай з речами в хованки,

Кожною книжкою дорожчі,

У чистоті портфель тримай.

Одягайся акуратно,

Щоб дивитися було приємно,

На уроках не хихикай.

Стілець туди-сюди не рухай.

Не дражнися, не пізнайся,

У школі всім допомогти намагайся.

Даремно не хмурся, будь сміливішим

І знайдеш собі друзів.

Усім про школі розкажи,

Честю школи дорожчі,

Щоб отримувати позначку "п'ять".

Ось і всі наші поради,

Їх мудріших і простіше немає.

Ти, друже, їх не забудь,

До побачення! В добрий шлях.

Вчитель:

Щоб не забути всі поради Буратіно та Незнайки, щоб добре вчитися у школі, ми з вами, хлопці, промовимо зараз клятву першокласників. (Хлопці повторюють клятву за учителем)

Ми, учні 1 класу,

Клянемося і обіцяємо:

У навчальному роціне лінитися,

Старатися старанно вчитися,

До вершин знань прагнути,

Результатів високих досягти!

Ваші старання ніколи не залишаться поза увагою найближчих людей, ваших чудових батьків. Шановні батьки, для вас сьогодні я підготувала ось таке напуття:

Важко дітей своїх виховати,

Багато чого потрібно для цього знати.

Батькам я хочу побажати:

Дітям завжди у всьому допомагати,

У школу з ранку дитину зібрати,

Напуття добрі вчасно дати,

А у вихідний не забути погуляти,

Щоб хвороб усіх уникнути,

Треба ще дітей гартувати,

Збори також все відвідувати,

Школі у міру сил допомагати.

А головне – без сумніву –

Бажаю я вам терпіння!

Усі сьогодні молодці!

Впоралися із завданнями.

І тепер час сказати:

Всім вам: «До побачення!».

А закінчимо ми наше свято веселим танцем.

«Танець маленьких каченят» (слова Ю. Ентіна, музика незв. автора).

Ось і добігла кінця наша подорож. Нам з вами час прощатися, щоб завтра зустрітися знову.

Наприкінці свята вчитель запрошує всіх дітей стати навколо нього, покласти свою долоню на руку вчителя (внизу долоня вчителя, а зверху всі дитячі долоні) і голосно сказати: «До побачення!



Останні матеріали розділу:

Отримання нітросполук нітруванням
Отримання нітросполук нітруванням

Електронна будова нітрогрупи характеризується наявність семи полярного (напівполярного) зв'язку: Нітросполуки жирного ряду – рідини, що не...

Хроміт, їх відновлювальні властивості
Хроміт, їх відновлювальні властивості

Окисно-відновні властивості сполук хрому з різним ступенем окиснення. Хром. Будова атома. Можливі ступені окислення.

Чинники, що впливають на швидкість хімічної реакції
Чинники, що впливають на швидкість хімічної реакції

Питання №3 Від яких чинників залежить константа швидкості хімічної реакції? Константа швидкості реакції (питома швидкість реакції) - коефіцієнт...