Завдання порівняння предметів різної величини. IV

На столі маю 5-6 предметів, з яких 3-4 мають однакову форму. В руках – жетон коричневого кольорута горіх. Я пропоную вам порівняти жетон та горіх.

· - Чи є щось спільне у цих предметів? Чим відрізняються?

· (Різний розмір; горіх їстівний, а жетон немає; обидва круглі, але жетон плоский, а горіх опуклий.)

· Подивіться, чи є у білочки предмети, що мають таку ж форму, як горіх? (М'яч, яблуко, кулька.)

· Кажуть, що ці предмети мають форму кулі. (Діти повторюють хором.) Чи є шарооб різні предметив нашому класі?

Підсумок уроку.

Діти тепер ми знаємо, що таке геометричні фігури. Наше заняття закінчено. Ви всі сьогодні молодці.

Тема: «Звуки у зоопарку» Гра «1,2,3,4.5 вийшов зайчик погуляти»

Цілі:

Хід заняття:

Хлопці, відгадайте загадку:

Є гарний добрий будинок,
Оселилися звірі у ньому.
Вовки, зебри та мавпи,
І великі та малечі. (Зоопарк)

Ось сьогодні ми з вами подумки вирушимо на екскурсію до зоопарку.

Давайте візьмемо із собою біноклі та все необхідне. (Збір до зоопарку імітуємо). Чи готові?

Раз два три чотири п'ять
До зоопарку йдемо гуляти.

Ідемо, перестрибуємо через струмок. Ось ми й у зоопарку.

Погляньмо в бінокль і побачимо, хто тут є.

Діти по черзі відповідають, хто що бачить. (“ Мавпочки граються” і т.д.)

Послухаймо звуки зоопарку.

Діти по черзі відповідають, хто що чує. (“Я чую, як співають пташки” тощо.)

На дошці виставлені ілюстрації кількох тварин.

Складання описового оповідання.

Діти, подивіться, тут не всі тварини. Видно тварини вирішили з нами пограти у хованки. Давайте ми складатимемо описова розповідьпо картинці, використовуючи схему, і якщо тварина буде вгадана, вона з'явиться на мольберті. Виставляється схема.

Дитина обирає ілюстрацію з твариною, але з показує іншим дітям, і описує за планом вихователя. Діти становлять 5-6 оповідань.

Дітям пропонується назвати тварин татарською мовою.

Фізмінутка.

А тепер трохи відпочинемо.

Діти ходять по колу та зображують, як пересуваються звірі: лисиця, заєць, вовк, ведмідь, олень.

Гра: "Хто як розмовляє".

А ви знаєте як тварини розмовляють?

Гра з м'ячем.

  • Корова... мукає.
  • Кінь... ірже.
  • Коза...блеє.
  • Свиня... хрюкає.
  • Собака гавкає.
  • Кішка ... нявкає.
  • Тигр... гарчить.
  • Вовк ... виє.
  • Ведмідь ... реве.
  • Їжак ... сопе.

Гра “Який? Яка?

Діти, а давайте уявімо, що ви тепер не діти, а звірі і кожен розповість про себе. Раз, два, три довкола себе покрутись і на звіра перетворився.

  • (Кожна дитина називає по три слова визначення)
  • Я ведмідь – волохатий, клишоногий, сильний, незграбний, великий;
  • Я лисиця - хитра, руда, пухнаста, красива, довгохвоста, гострозуба;
  • Я вовк – злий, голодний, хижий, сірий, зубастий.
  • Я заєць – боягузливий, довговухий, травоїдний, короткохвостий, полохливий, швидконогий;
  • Я їжак - колючий, спритний, маленький, коротконогий, гостроносий.
  • Я білка - спритна, спритна, стрибуча, запаслива, швидка, спритна, жвава.
  • Я лось – рогатий, великий, довгоногий, травоїдний.
  • Я рись – хитра, хижа, спритна, сильна, стрибуча, швидка.
  • Я кішка – м'яка, лагідна, грайлива, домашня. Я коза – рогата, бодая, травоїдна, жвава.

Назад перетворюються на дітей.

Гра "Поділи на склади" (чудовий мішечок)

Діти давайте розділимо назви тварин на склади та розмістимо їх у будиночки.

Діти по черзі дістають із мішечка фігурку тварини. Назву тварини ділять на склади.

Хлопці, ось наша екскурсія добігає кінця. Ми з вами непросто подивилися тварин, але й знайшли їм дитинчат. А тепер нам час повертатися в дитячий садок.

Раз два три чотири п'ять
У дитячий садок ідемо знову.

Підсумок.

Вам сподобалося у зоопарку?

А що вам найбільше сподобалося?

Тема: Рахунок від 1 до 10. Вправа «Порівняння предметів»

Цілі:

Вправляти дітей у кількісному та порядковому рахунку в межах 10.
Закріпити вміння впізнавати та називати цифри від 1 до 10.
Уточнити назву геометричних фігур(Коло, квадрат, прямокутник, трикутник, овал).
Продовжувати формувати у дітей уявлення про складання, віднімання, знаки "+", "-", "=".
Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу.

Хід заняття

Зараз у нас із вами заняття з основ рахунку. Сьогодні ми з вами згадаємо, чим ми з вами займалися у цьому навчальному році, і заразом здійснимо подорож до казки. Але спершу ми з вами порахуємо. Вважати ми ось ці ялинки на дошці (на дошці 10 ялинок) (діти хором вважають від 1 до 10).

А тепер порахуємо ялинки від 10 до 1. А тепер на нашій дошці ви побачите цифри. Ми рахуватимемо також назад, але не від 10 до 1, а від того числа, яку цифру ви побачите на дошці (діти вважають назад від числа 6, 8, 4, 9).

На дошці з'являється картинка з героями казки "Колобок". Педагог: “З якоїсь казки до нас прийшли ці тварини (відповідь). Скільки всього тварин на дошці? Кого Колобок зустрів першим у лісі? Кого другим? Яка була лисиця (вовк)? Назви героя, який стоїть ліворуч від лисиці (відповідь), праворуч від зайця (відповідь).

Герої приготували для вас математичні завдання. Давайте ми їх виконаємо. Якщо ми виконаємо їх правильно, то наприкінці на вас чекає сюрприз.

перше завданнявам приготував зайчик.

На дошці з'являється картинка, на якій зображено 9 корів та 8 поросят. "Кролик просить вас порахувати тварин і обвести внизу ту цифру, яка показує кількість тварин на дошці" (педагог викликає до дошки 2-х дітей для виконання завдання).

Друге завданнявід ведмедя

(На дошці в 3ряди розташовані цифри від 1 до 10. У кожному ряду одна цифра пропущена). “Ведмідь хоче перевірити, які ви уважні. Потрібно уважно подивитися на цифри та сказати, яка цифра пропущена (діти називають пропущену цифру та називають між якими цифрами вона має стояти. Педагог пише цифри на дошці).

Е завдання – вовк.

На дошці з'являються прямокутники, над кожним із яких написано цифру. Педагог викликає до дошки дітей та просить намалювати у кожному прямокутнику стільки гуртків, скільки показує цифра зверху.

Її завдання - лисиця.

Лисиця пропонує вам вирішити приклади. На дошці геометричними фігурами (колами) записані приклади додавання і віднімання. Педагог викликає до дошки дітей та пропонує їм вирішити ці приклади (малюють потрібну кількість гуртків). “А ще лисиця хоче дізнатися, чи ви знаєте назви геометричних фігур. На дошці з'являється зображення кота із геометричних фігур. Педагог просить назвати фігури, з яких складено кіт, і відповісти на запитання: Скільки у кота лап? Скільки очей? Скільки вух? Голів? І т.д.


Фізкультхвилинка.

Тому, хто праворуч, усміхнися.
Тому, хто ліворуч, усміхнися.
Тому, хто праворуч, руку дай.
Тому, хто зліва, руку дай.
Тепер по колу ти крокуй,

і друзями разом ти крокуй.
Тому, хто праворуч, підморгни.
Тому, хто зліва, підморгни.
Того, хто праворуч, обійми.
Того, хто ліворуч, обійми.
Ну, ось закінчилася гра,
На математику час!
Тут витівки та завдання,
Ігри, жарти – все для вас!
Побажаємо всім удачі -
За роботу, в добра година!

Підсумок уроку.

Ось і закінчилося наше заняття.

Яке завдання вам сподобалося найбільше?


©2015-2019 сайт
Усі права належати їх авторам. Цей сайт не претендує на авторства, а надає безкоштовне використання.
Дата створення сторінки: 2017-04-20

Автор: Громкова Христина Сергіївна, вчитель початкових класівМБОУ “Середня загальноосвітня школа № 27”.
Пропоную вам цікаві завданняз математики на порівняння предметів за розмірами та формою, які я використовую як на уроках математики, так і на заняттях позаурочної діяльностіЮний математик”, Логіка” у першому класі.
Мета завдань- використання як додатковий матеріалпісля вивчення теми “Порівняння предметів”, під час проведення усного рахункуна уроці, так само в кінці уроку як рефлексія.
Цікавість сприяє інтенсифікації розумової діяльності.
Завдання сприяютьрозвитку логічного мислення, уваги, пам'яті, розвитку логічної операції- Порівняння.
Завдання призначенідля дітей молодшого шкільного віку(7-8 років). Учні виконують їх із задоволенням.
За допомогою цих завдань діти навчаються порівнювати предмети за розмірами (завдання з 1-4)

Завдання з 5-7 навчають порівнювати предмети формою.
Завдання №1
Намалюй повітряну кульку. Намалюй синій м'яч, який більше повітряної кульки. Намалюй червоний м'яч, який менший за повітряну кульку.
Завдання №2(порівняння предметів за розмірами)
Нехай до дошки вийде, наприклад, Олена. Чи є у нас у класі хтось із дівчаток такого ж зросту, як Олена? А з хлопчиків?
Завдання №3(порівняння предметів за розмірами)
У вчителя на столі стоять предмети різної висоти. Серед них є склянка. Підбери предмет такої самої висоти, як склянка; нижче за склянку; вище за склянку.
Завдання №4(порівняння предметів за розмірами)
Розглянь модель циферблату годинника. Яка стрілка довша: годинна чи хвилинна? Яка стрілка коротша?
Завдання №5
Учням запропоновано фігури (кола, трикутники, квадрати, п'ятикутники). Розклади фігури в різні групиза формою.
Завдання №6(Порівняння предметів за формою)
Учням запропоновано фігури (кола, трикутники, квадрати, п'ятикутники) різних розмірів. Відбери фігури кожної форми і розклади їх у ряд у порядку збільшення розмірів-починаючи з найменшої і закінчуючи найбільшою.
Завдання №7(Порівняння предметів за формою)
Учням запропоновано фігури (кола, трикутники, квадрати, п'ятикутники). Розфарбуй фігури різними кольорамитак, щоб фігури однієї і тієї ж форми було розфарбовано олівцем одного кольору.

Створення колаборативного середовища.

Дзвінкий продзвенів дзвінок, починається урок.

Встаньте прямо, не шуміть, чи все на парті, подивіться.

Чи все на місці, чи все гаразд: Книжка, ручка і зошит.

Знає кожен учень, буде потрібний і щоденник.

Встало сонечко давно,

Заглянуло до нас у вікно.

Нас воно квапить у клас,

Математика у нас!

Усний рахунок

Рахунок від 1 до 10 (прямий та зворотний)

Називати число

Сусіди чисел;

Назвати наступне, попереднє число;

Склад чисел (на дошці)

Робота за картками

Нова тема

Обсяг - це кількісна характеристикапростору, займаного тілом або речовиною.

Наприклад, взяти дві судини: склянку і «непроливання».

У якій із судин можна налити більше води?

Як це можна зробити? (провести порівняння парами)

Рішення:наповнити один із судин і перелити воду в другу посудину. Якщо в другій посудині ще залишилося вільне місце, значить, перший посуд менше за обсягом, ніж другий, і навпаки.

Ви порівнювали предмети за обсягом. Об'єм судини- це простір усередині судини, яку можна наповнити рідиною. Порівняти обсяги судин за кількістю витраченої рідини.

Чи завжди для порівняння за обсягом необхідно переливати рідину? -Іноді можна порівняти обсяги судин візуально. Наприклад, обсяг відра менший за обсяг бочки.

Які предмети можна порівнювати за обсягом?

Властивістю обсягу мають не лише судини, а й інші предмети, не призначені для рідини.

У коробки теж можна виміряти об'єм, тому що вона теж має простір всередині і вміщає в себе предмети. .)

До якої коробки кубиків увійшло більше? В яку менше? За якою ознакою ви порівнювали?

Висновок:якщо предмет не призначений для рідини, міркою можуть бути маленькі кубики або інші предмети.

Фізхвилинка - інтерактивна

Робота за підручником

Визначити обсяги глека та коробки.

розгляньте ілюстрацію в підручнику та дайте відповідь на запитання:

Чим можна заповнити простір усередині глечика? (Соком, водою і т. д.)

Скільки склянок води міститься у глечику? (8 склянок)

Зробіть висновок, який обсяг глека? (8 склянок)

Чим можна заповнити простір усередині коробки? (кубиками)

Скільки кубиків потрібно для заповнення коробки? (15 кубиків)

Який об'єм коробки? (15 кубиків)

Чим є склянка і кубик для даного виміру? (мірками)

8 склянок; 15 кубиків.

Порівняй обсяги двох судин. (Виконання завдання фронтально.) Розмова з ілюстрації у підручнику.

а) обсяг пляшки А більший за обсяг пляшки Б, тому що в А міститься 6 піал рідини, а в Б - 5 піал;

б) обсяг відра менше обсягу відра Г, тому що в міститься 3 пляшки рідини,

а в Р – 4 пляшки.

Виріш.Виконання завдання парах.

Для визначення обсягу фігури учням необхідно порахувати кількість дрібних кубиків, у тому числі складається фігура. У разі труднощів із виконанням можна запитати:

Скільки маленьких кубиків міститься у першій (у другій, третій) фігурі?

7 кубиків; 6 кубиків; 8 кубиків.

Спробуй.Практичною метою даного завданняє розвиток дослідницьких навичок у дітей. Виконати завдання у парах.

Відповідь

Варіанти: в межах 25-30 ложок залежно від розмірів піали та ложки.

Робота в зошит

Вибери посудину більшого обсягу.

Увивально порівняти дві судини. У якому з них простір усередині більший? Поясніть свій вибір і зафарбуйте червоним олівцем цю посудину.

Порахуй кількість маленьких кубиків у кожній фігурі.

Провизначити обсяг кожної фігури і записати результат числом. Потім вони повинні дізнатися, чи серед фігур є рівні за обсягом. Виконавши завдання, хлопці дійдуть висновку, що фігури, різні формою, можуть мати рівні обсяги.

а) 7 кубиків; б) 8 кубиків; в) 7 Кубиків. Фігури а) та в) мають рівний обсяг.

У який ківш поміститься більше води?Виконуючи це завдання, першокласники повинні розфарбувати ту посудину, обсяг якої більший.

Порівняй обсяг судин.

Для заповнення якої з трьох судин потрібно менше водиі обвести його.

учнів за допомогою «Сходів успіху» в робочого зошита.

Рефлексія

– Що ви можете сказати про свою роботу на уроці?

Подумайте та дайте відповідь на запитання:

У чайник міститься 30 піал води. Який обсяг чайника?

Об'єм коробки дорівнює об'єму 20 кубиків. Скільки кубиків міститься в коробці?

Як ви вважаєте, чи потрібна єдина мірка для вимірювання обсягу?

Доброго дня, дорогі читачі! Вітаю вас на черговому аудіо уроці з текстовим доповненням другої частини курсу "Так говорять в Америці", який призначений для початківців. Це заняття допоможе вам зрозуміти прості словата фрази, які щодня використовуються в американській мові. На сьогоднішньому аудіо уроці ви навчитеся порівнювати різні об'єкти, речі та предмети англійською мовою. Порівняння предметів та об'єктів англійською мовою

Під час сьогоднішнього уроку ви вивчите вирази, за допомогою яких можна порівняти різноманітні предмети та об'єкти англійською мовою. Також ви вивчите деякі слова, розбиті на граматичні категоріїі популярні фрази, пов'язані з темою сьогоднішнього аудіо уроку розмовної англійської мови. А зараз прочитайте ситуативний діалог: радіо репортер М. Лернера веде бесіду зі своїми колегами під час перерви на роботі. Журналісти порівнюють різні речі та міста Америки:

Howard:What city do you like, Cara? — Яке місто вам подобається, Кейро?
Cara: New York City is the best. — Нью-Йорк є найкращим!
Waleed:Why? - Чому?
Cara: It's exciting. It's bigger. Будівництвом є taller. The people are livelier. - Він неймовірний. Великий. Будівлі вищі. Люди живіші
Waleed: I існували там для декількох років. I як Washington better that New York. — Я жив там кілька років. Але мені подобається Вашингтон, він кращий за Нью-Йорк
Martin: Why do you like Washington better? - Чому Вашингтон вам подобається більше?
Waleed: It's slower. It's smaller. — Він повільніший. Він менший (менший).

Подивіться та прослухайте також схожий аудіо урок Опис міста та його районів

Отже, тут ви прочитали приклади використання виразів для порівняння різноманітних предметів, речей, міст та інших об'єктів у повсякденній розмові англійською. Тепер прослухайте, як звучить цей діалог англійською в цілому, а також інша лексика, що стосується теми даного заняття: /wp-content/uploads/2014/11/russian_english_083.mp3

Дотримуйтесь рекомендацій та інструкцій диктора російського представництва радіо «Голос Америки» — Анни Філіппової, щоб не порушувати послідовності та логіки навчання, зробити процес вивчення англійської найбільш спрощеною. Аудіо запис уроку використовуйте, щоб відпрацювати вимову і для тренування сприйняття американської англійської на слух.

Використовуйте таблицю та граматичну довідку після неї, щоб пригадати міри порівняння прикметників в англійській мові, вивчити іменники, прислівники та іншу лексику, за допомогою якої можна порівняти різні предмети, особи, об'єкти та речі по-англійськи. А після таблиці, ви побачите коротку граматичну довідку та завдання для письмової та усної роботивдома.

Порівняння
Фрази
Нью-Йорк - найкращий New York City is the best
Мені подобається Вашингтон, він кращий за Нью-Йорк I як Washington better that New York
Іменники (Nouns)
заходи, діяльність, дії Діяльність
пляж beach
сніданок breakfast
портфель briefcase
печиво cookie
вина, провинність fault
уряд government
нічне життя night-life
ресторан restaurant
місце, місцезнаходження site
історична пам'ятка historical site
Прикметники (Adjectives)
захоплюючий, захоплюючий exciting
жирний greasy
горбистий hilly
історичний historical
гострий, пряний, наперчений hot (spicy)
жвавий, живий, веселий lively
сучасний modern
впевнений, впевнений sure
широкий/ширший wide/wider
Прислівники (Adverbs)
крім, крім besides
ніколи never
Дієслова (Verbs)
розходитися в думках, не погоджуватися to disagree
доглядати, дбати to take care
відпочивати, розслаблятися to relax

Граматична довідка:

Щодня ми, не замислюючись, порівнюємо різноманітні предмети та об'єкти за допомогою прикметників у чудовій чи порівняльній мірі. Наприклад, описуючи будівлю, ми використовуємо прикметник. modern» - «сучасне» . Порівнюючи його з іншим будинком, ми використовуємо прикметник порівняно: «more modern» - «сучасніше» . Якщо ми порівнюємо його з кількома будинками, ми використовуємо прикметник у чудового ступеня: "the most modern building" - "найсучасніша будівля".

Чудова та порівняльний ступінь англійських прикметниківутворюються за допомогою суфіксів -er, -estабо слів « more, most». Наприклад:

  • cold - colder - the coldest
  • beautiful — більше beautiful — the most beautiful
  • good - better - the best.

Не забудьте виконати практичну Домашню роботу(Homework):

  1. Вивчіть діалог, з якого розпочинався сьогоднішній урок, та таблицю з новою лексикою. Розіграйте схожий діалог.
  2. Складіть кілька речень з наступними словами: best, worst, oldest, taller, nicer, newer, bigger.
  3. Переведіть на англійська мовата запишіть переклад у зошит:
  • Мій портфель - найстаріший
  • Ви готуєте найкращу каву
  • Майамі більше сучасне містоніж Тампа
  • Урядові будівлі роблять Вашингтон самим гарним містому Сполучених Штатах
  • Будинки у Нью-Йорку вищі, ніж у Вашингтоні
  • (1 Голосів: 1,00 із 5)

Цей урок призначений для самостійного ознайомлення з темою «Порівняння предметів. Розташування предметів за розміром». Тут ви дізнаєтеся, що означає порівняти предмет, за якими ознаками порівнюють предмети, навчитеся знаходити у предметів загальні рисита відмінності. А також дізнаєтеся, як порівнювати предмети за розміром та розташовувати їх у порядку зростання чи спадання.

Тема: Початкове знайомствоз математикою

Урок Порівняння предметів. Розташування предметів за розміром

на даному уроціми порівнюватимемо предмети і розташовуватимемо їх за розміром.

Порівняти предмети - це означає знайти у них подібності та відмінності.

I.Відгадайте загадки:

1. У південних країнахВін росте,

Це всім відомий плід.

Вибирати потрібно вміло.

Якщо жовтий – отже, стиглий.

За грошима лізь у кишеню,

Щоб купити собі...

Правильна відповідь: Банан (рис. 1).

2. Росте на грядці та в теплиці,

У салаті дуже знадобиться.

Зелений, довгий буває.

Хто здогадався – молодець!

Росте на грядці...

Правильна відповідь: Огірок (рис. 1).

ІІ.Що спільного у банана та огірка?

Правильна відповідь: форма, розмір, вони їстівні.

ІІІ.Чим вони відрізняються?

Правильна відповідь: кольором (банан - жовтий, огірок - зелений), смаком та запахом; банан - фрукт, а огірок - овоч.

Ми порівняли банан і огірок за формою, розміром, кольором, смаком, призначенням - це все ознаки, якими можна порівнювати предмети.

1. Розгляньте картинки (рис. 2 - 4) і назвіть загальна ознакагрупи.

Правильна відповідь: колір (всі предмети червоного кольору).

Правильна відповідь: форма (всі предмети круглої форми).

Правильна відповідь: матеріал виготовлення (всі вони виготовлені з дерева).

2. Визначте матеріал для виготовлення наступної групи предметів (рис. 5).

Правильна відповідь: скло.

3. Яка загальна ознака групи (рис. 6)?

Правильна відповідь: смак (це солодощі).

4. Назвіть загальну ознаку наступної групи предметів (рис. 7).

Правильна відповідь: призначення (це шкільне приладдя).

5. Розгляньте предмети у таблиці (рис. 8). За якою ознакою розташовані предмети у ряду?

Правильна відповідь: за призначенням (перший ряд: яблуко, лимон, груша, апельсин - це фрукти; другий ряд: шорти, футболка, куртка, сукня - це одяг; третій ряд: тарілка, чайник, кухоль, каструля - це посуд).

За якою ознакою розташовані предмети у стовпчиках?

Правильна відповідь: за кольором (у першому стовпчику - предмети червоного кольору, у другому - жовтого, у третьому - зеленого, у четвертому - помаранчевого).

Визначте предмет із таблиці за його ознаками:

- Жовтий кислий фрукт.

Правильна відповідь: лимон.

- Зелений керамічний посуд.

Правильна відповідь: кухоль.

- Червоний одяг із тканини.

Правильна відповідь: шорти.

Пограємо у гру. Розгляньте картинки та скажіть, що змінилося (рис. 9). - 10).

Правильну відповідь:

1. Розмір;

Ускладнимо завдання.

Правильну відповідь:

4. Форма та розмір;

Домашнє завдання

1. Зазначте, які ознаки змінюються.



Останні матеріали розділу:

Структура мови Структура мови у психології
Структура мови Структура мови у психології

Поняття мови в психології розшифровується як система звукових сигналів, що використовуються людиною, письмових позначень для передачі...

Врівноваженість нервових процесів
Врівноваженість нервових процесів

«ТАК» - 3, 4, 7, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 24, 32, 39, 45, 56, 58, 60, 61, 66, 72, 73, 78, 81, 82, 83, 94, 97, 98, 102, 105, 106, 113, 114, 117, 121,...

Що таке асиміляція досвіду у психології
Що таке асиміляція досвіду у психології

асиміляція- згідно з Ж. Піаже - механізм, що забезпечує використання в нових умовах раніше набутих умінь та навичок без їх суттєвого...