План-конспект уроку з навколишнього світу (2 клас) на тему: урок з довк світу. Хід уроку з навколишнього світу на тему "Природа та рукотворний світ" (2 клас)

Міллер Людмила Сергіївна
Вчитель початкових класів
МОУ « Оленівська школа №2
Волноваського району»
Кваліфікаційна категорія
, звання
«спеціаліст»
«старший учитель»
Стаж роботи 36 років
РОЗРОБКА УРОКУ ПО НАВКОЛИШНЬОМУ СВІТУ
4 клас
ТЕМА. Ліс. Ліс та людина.
Мета: сформувати уявлення учнів про лісову зону, ознайомити з
географічним розташуваннямзони лісів, з частинами зони лісів: тайгою
змішаним і широколистяним лісом, з рослинним і тваринним світом.
Формування УУД:
Пізнавальні – вміння отримувати інформацію, встановлювати причинно
слідчі зв'язки та залежності між живою та неживою природою;
Комунікативні здійснювати спільну діяльністьу парах і
робочих групах з урахуванням конкретних навчально-пізнавальних завдань;
Регулятивні – формувати навчальні завдання, визначати послідовність
проміжних цілей з урахуванням кінцевого результату, оцінювати якість та
рівень засвоєння матеріалу;
Особистісні – виявляти позитивне ставленнядо вчення.
Хід уроку
I.
Організаційний момент.
II. Актуалізація опорних знань
1.Повторити про тундру.
2. Познайомиться з лісовою зоною.
3.Які бувають ліси?
4. Світ тварин.

5. Значення лісу.
6.Екологічні проблеми.
1.Перевірка домашнього завдання.
Графічний диктант
№ Затвердження
1
Зона тундри простяглася із заходу на схід до
узбережжям північних морів
2 Природні умовитундри суворі: довга
Знак згоди
3
4
холодна зима та коротке прохолодне літо
Рослини тундри високо тягнуться до сонця
Ягель росте швидко, постійно оновлюючи
оленячі пасовища.
Дикі північні олені зазвичай живуть стадами
У тундрі видобувають нафту та газ.
5
6
7 Влітку в тундрі над поверхнею землі
літає велика кількістькомарів та мошок.
2. Індивідуальна робота по каточках
Картка № 1
1 Ланцюг живлення в тундрі
__________________________________________________________________
Картка № 2
1) Екологічні проблеми тундри
.
___________________________________________________________
.________________________
3. Повідомлення учнів

ІІІ. Самовизначення до діяльності
Послухайте вірш
Привіт ліс, дрімучий ліс,
Повний казок та чудес!
Ти про що шумиш листям
Вночі темною грозовою?
Що ти шепочеш на зорі
, Весь у росі, як у сріблі?
Хто в глушині твоїй таїться?
Що за звір? Який птах?
Все відкрий не приховай:
Ти ж бачиш ми свої!
С. Погорєловський
Місто це не просте,
Він дрімучий і густий. (Ліс)
Чому названо містом?
Про що говоритимемо на уроці?
Прочитаємо тему “Ліс”
Над річкою широкою,
Сутінком покритий
У тиші глибокої

Ліс густий стоїть
.І.Нікітін
Прислів'я про рослини
Більше лісу- більше снігу, більше снігу – більше хліба.
Дорого дерево не лише плодами, а й листами.
Зелена огорожа - жива втіха.
Зелене вбрання тішить погляд.
Багато лісу – не губи, мало лісу – бережи, немає лісу – посади.
Рослина - землі прикраси.
Гаї та ліси – всьому краю краса.
Сади ліс у полі – буде хліба більше.
Зламати дерево – секунда, а виростити – року.
Зрубали дерева – прощай птахи.
Зрубане дерево знову не виросте.
IV. Новий матеріал
1. Робота з карткою

1)Знайти зону лісів.
(Лісова зона розташована на південь від зонитундри, на карті вона позначена
зеленим кольором. Зона лісів здебільшогорозташована на Східно
Європейської та ЗахідноСибірської рівнинах, а також на Середньосибірському
плоскогір'я.)
2.Робота у групах
1 група
Що називають тайгою.
Які рослини ростуть у тайзі?
Тваринний світ(повідомлення про тигр))

Знайти зайву тварину
2 група
1. Розташування змішаних лісів
2. Рослинний світ
3.
Тваринний світ (повідомлення)
Знайти зайву тварину.
3 група
1. Широколистяні ліси. (Дають поняття про змішані ліси)
2.Рослинний світ
3. Тваринний світ (Повідомлення)

Знайти зайву тварину. (У конверті розрізані малюнки)
V.Фізкультхвилинка
VI. Робота з підручника.
1.Роль лісу у житті людини
Про що дізналися?
1.Ліс очищає від пилу.
2.Фітонциди вбивають хвороботворні бактерії.
3. Де ліс – не меліють річки.
4.Ліс захищає ґрунти від вітру.

2. Чи завжди людина справедлива до лісу?
Екологічні проблеми
1. Вирубування лісу.
2. Браконьєрство.
3. Розведення багать у лісі.
4. Забруднення лісів консервними банками, склом і тд.
3.Червона Книга
Венерін черевик, женьшень, реліктовий дроворуб, жук олень, жук
красотіл, качка мандаринка, пугач, зубр, амурський тигр.
Бесіда
Плакала Сашко, як ліс вирубували,

Їй і тепер його шкода до сліз.
Скільки тут було кучерявих берез!
Там з-за старої, насупленої ялинки
Червоні грона калини дивилися,
Там піднімався дубок молодий.
Птахи панували у вершині лісової,
Внизу всякі звірі таїлися.
Раптом мужики з сокирами з'явилися
Ліс задзвенів, застогнав, затріщав.
Заєць послухав - і он побіг,
У темну нору забилась лисиця,
Маше крилом обережніше птах,
Здивовано тягнуть мурахи
Що не потрапило в оселі свої...
...Багато тут було сумних картин:
Стогін стогнали верхівки осик,
З перерубаної старої берези
Градом лилися прощальні сльози
І пропадали одна за одною
Даниею останньої на ґрунті рідної...
..Довго тієї ночі, не стуляючи вії,
Думає Сашко: що співатимуть птахи?
Що зробив чоловік?
Яку шкоду завдав природі?
Соромно перед соловейкою

В. Сухомлинський (Читання та обговорення)
В.Шефнер
Лісова пожежа
Забудькуватий мисливець на привалі
Не розкидав, не розтоптав багаття.
Він у ліс пішов, а гілки догоряли
І знехотя чадили до ранку.
А вранці вітер розігнав тумани,
І ожив погасаючий багаття
І, сиплячи іскри, посеред галявини
Багряні лахміття поширив.
Він усю траву з квітами разом випалив,
Кущі спалив, у зелений ліс увійшов.
Як злякана зграя білок рудих,
Він заметався зі ствола на ствол.
І ліс гудів від вогненної хуртовини,
З морозним тріском падали стволи,
І, як сніжинки, іскри з них летіли
Над сірими кучугурами золи….
(Людина не виконувала правила поведінки у лісі)

Конспект уроку з навколишнього світу у 2 класі

Предмет: навколишній світ, клас: 2, автори підручника : О.Н.Федотова, Г. В. Трафімова, С.А. Трафімів.

Тема уроку: гриби.

Всього годин на тему: 3

Номер уроку у темі: 1

Тип уроку: урок відкриття нових знань

Навчально-методичне обладнання: УМК«Перспективна початкова школа», підручник, зошит для самостійної роботи, Хрестоматія О.Н.Федотова, Г. В. Трафімова, С.А. Трафімів.

, тест на перевірку домашнього завдання, презентація «гриби» на інтерактивної дошки, мікроскоп.

Мета уроку: організація умов досягнення учнями освітніх результатівна тему: «Гриби»

  • придбання навчальної інформації,
  • застосування знань та умінь,
  • контроль засвоєння теорії
  • формування метапредметних УУД (регулятивних, пізнавальних, комунікативних)

Завдання уроку: освоїти учнями предметного (теоретичного та практичного) змісту на тему «Гриби»:

  • знати визначення понять «плодове тіло», «грибниця», «мукон»
  • вміти застосовувати знання та вміння на тему для вирішення навчальних (таких як розпізнавання їстівних грибів, правила збирання грибів, грибів-мукорів) та практичних завдань,
  • контролювати рівень освоєння матеріалу,
  • розвивати метапредметні універсальні учбові дії.
  1. Заплановані освітні результати
  1. Предметні
  1. Метапредметні (УУД)
  1. Особистісні

Регулятивні

Пізнавальні

Комунікативні

  • Знати: визначення понять «плодове тіло», «грибниця», «мукон»

Розуміти: як визначити утворюються борошна, будова грибів і навіщо це потрібно в повсякденному житті

Вміти: знаходити їстівні гриби

1.3. контролювати процес та результати діяльності, вносити необхідні корективи;

1.4. адекватно оцінювати свої досягнення, усвідомлювати труднощі, що виникають, шукати їх причини та шляхи подолання.

2.3. здійснювати для вирішення навчальних завданьоперації аналізу, синтезу, порівняння;

2.4. встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки.

3.2. ставити запитання, слухати та відповідати на запитання інших, формулювати власні думки, висловлювати та обґрунтовувати свою точку зору;

3.3. будувати невеликі монологічні висловлювання;

3.4. здійснювати спільну діяльність у парах та робочих групах з урахуванням конкретних навчально-пізнавальних завдань.

Організаційна структура уроку

Етапи уроку

Завдання етапу

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Кошти: підручник, ЕОР КІТ

Організаційний момент

УУД: 1.2, 2.1, 3.1, 4.1

Вітає учнів, перевіряє готовність учнів до уроку

Актуалізація знань

УУД: 1.1, 2.3, 3.2, 4.2

Вступне слово вчителя.

Що зайве? Закресли.

  1. Яблуня
  2. Груша
  3. Кропива
  4. Реп'ях
  5. Вишня
  6. Пшениця
  7. Овес
  8. Кукурудза
  9. Смородина
  1. стояв на міцній ніжці тепер лежить у кошичку? Що це?Гриб.

Постановка цілей, завдань уроку, мотиваційна діяльністьучнів

УУД: 1.2, 2.2, 3.2, 4.2

Забезпечення мотивації вчення дітьми, прийняття ними цілей уроку

Разом із учнями визначає мету уроку.

Визначають мету уроку.

Постановка проблеми.

Як ви думаєте, що ми вивчатимемо на уроці?Постановка проблеми. Як ви думаєте, що таке гриби? чому? Ознаки живої природи: народжується, росте, харчується, розмножується, вмирає. До грибів підходить? Умови життя рослин: світло, тепло, вода, необхідно життя грибів? У них така ж будова, як у інших рослин?

Первинне засвоєння нових знань

УУД: 1.2, 2.2, 2.3, 3.1, 4.2

Забезпечення сприйняття, осмислення та первинного запам'ятовування дітьми вивченої теми.

Де ростуть гриби? Робота з підручника з 109-111. Яка будова гриба? - капелюшок, ніжка, грибниця

Додаток 1

Чим харчуються гриби? - Залишками рослин і тварин, руйнують загиблі та хворі дерева. Як дерева добувають своє харчування?

Первинна перевірка розуміння

УУД: 1.2, 2.4, 3.3, 4.1

  1. Які гриби бувають? Їстівні та неїстівні. Демонстрація та опис грибів. Показ слайдів.
  1. Що ви знаєте про гриби-мукори? . Спостереження у мікроскоп за мукорами.

Релаксація

УУД: 3.4

Змінити діяльність, забезпечити емоційне розвантаження учнів

Виконує вправи психологічного розвантаження

Учні змінили вид діяльності (відпочили) та готові продовжувати роботу

Зарядка для очей, довільні фізхвилинки.

Первинне закріплення

УУД: 1.4, 2.4, 3.4, 4.3

Висновок

Правила збирання грибів. Гра «Вгадай гриб»

перевірка завдань.на дошці таблиця

Виведення гриби не рослини і не тварини, тому що харчуються гниючими залишками рослин і тварин, руйнують загиблі та хворі дерева, покращують родючість ґрунту, тим самим дають їжу зеленим рослинам.

Додаток 2.

Як потрібно збирати гриби? -зрізати ніжку, не пошкоджуючи грибниці, збирати лише відомі гриби.

Підбиття підсумків уроку

УУД: 1.3, 2.4, 3.4, 4.2

Самооцінка результатів своєї діяльності та всього класу

Підбиває підсумки роботи у класі.

Відповідають на ці запитання. Робота світлофорів

Висновки з уроку

Рефлексія

УУД: 1.4, 2.1, 3.2, 4.1

Оцінюють свою роботу та роботу однокласників. Повторюють, що дізналися, які вміння та навички відпрацьовували та закріплювали.

Підбиває підсумки запитуючи:

Хто працював на уроці найкраще?

Кому ще треба намагатись?

З якими новими знаннями ви підете з уроку?

Інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.

УУД: 1.4, 2.4, 3.3, 4.2

Забезпечення розуміння дітьми мети, змісту та способів виконання домашнього завдання.

Записує домашнє завдання:

  1. упр 66,с.45 зошити
  2. доповідь про 1 з неїстівних грибів

Учні записують домашнє завдання в залежності від рівня освоєння теми уроку

Додаток 1.

Додаток 2.

Попередній перегляд:

САМОАНАЛІЗ УРОКУ

Дата проведення: 23.12.2013

Клас:2

Кількість учнів у класі:8

Були на уроці:8

Тема уроку: Гриби

Тип уроку: відкриття нових знань

Узагальнена мета уроку:З'ясувати властивості та ознаки грибів, взаємозв'язок живий та неживої природи.

Взаємозв'язок цілей етапів та формованих УУД представлений у таблиці

Таблиця

Взаємозв'язок цілей етапів уроку та формованих УУД

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

УУД

I. Організаційний момент

Мета етапу: Створення сприятливого психологічного настроюна роботу

Створення сприятливого психологічного настрою працювати

Вітають вчителі, перевіряють свою готовність до уроку

1.2. планувати (у співпраці з учителем та однокласниками чи самостійно) необхідні дії, операції, діяти за планом;

2.1. усвідомлювати пізнавальне завдання;

3.1. вступати в навчальний діалогз учителем, однокласниками, брати участь у спільної розмови, Дотримуючись правил мовної поведінки;

4.1. позитивне ставлення до вчення, до пізнавальної діяльності, бажання набувати нових знань, уміння, удосконалювати існуючі;

ІІ. Актуалізація знань

Мета етапу: Актуалізація опорних знань та способів дій

Вступне слово вчителя.

Повторення пройденого минулого уроці. Тест для перевірки раніше вивченої теми.

Визначення нової темиуроку (розгадування загадки). Задає учням навідні питання.

Працюють з тестом. Беруть участь у роботі з повторення, у розмові з учителем, відповідають на поставлені запитання.

1.1. приймати навчальне завдання;

2.1. усвідомлювати пізнавальне завдання;

3.1. вступати у навчальний діалог з учителем, однокласниками, брати участь у загальній бесіді, дотримуючись правил мовної поведінки;

4.1. позитивне ставлення до вчення, до пізнавальної діяльності, бажання набувати нових знань, уміння, удосконалювати існуючі;

ІІІ. Проблемне пояснення нового знання

Мета етапу: 4.1. позитивне ставлення до вчення, до пізнавальної діяльності, бажання набувати нових знань, уміння, удосконалювати існуючі;

Створює проблемну ситуацію, Під час вирішення якої учні роблять необхідний висновок (про особливості будови грибів). Потім пропонує звірити інформацію, дану в підручнику

Роблять висновок, звіряють свої результати з підручником (стр.109-111)

2.3. здійснювати на вирішення навчальних завдань операції аналізу, синтезу, порівняння; 1.2. планувати (у співпраці з учителем та однокласниками чи самостійно) необхідні дії, операції, діяти за планом; 3.1. вступати у навчальний діалог з учителем, однокласниками, брати участь у загальній бесіді, дотримуючись правил мовної поведінки;

4.2. усвідомлювати свої труднощі та прагнути до їх подолання;

Первинна перевірка розуміння

Ціль: Виявлення первинного осмислення вивченого матеріалу, корекція виявлених прогалин, забезпечення закріплення у пам'яті дітей знань та способів дій, які їм необхідні для самостійної роботи за новим матеріалом

Пропонує учням самостійно визначити їстівні гриби. Направляє роботу учнів.

Перегляд слайдів, відповіді на поставлені запитання

Робота за підручником с.111-112 визначення гриб-мукор

1.2. планувати (у співпраці з учителем та однокласниками чи самостійно) необхідні дії, операції, діяти за планом;

2.4. встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки. 3.3. будувати невеликі монологічні висловлювання;

3.4. здійснювати спільну діяльність у парах та робочих групах з урахуванням конкретних навчально-пізнавальних завдань. 4.3. освоювати нові види діяльності, брати участь у творчому, творчому процесі

Первинне закріплення

Ціль Встановлення правильності та усвідомленості вивчення теми.

Організація самостійної роботи. Робота в зошитах, с.46, №65

перевірка завдань на дошці таблиці

Висновок

Учні виконують у парах творче завдання.

Роблять записи у зошит. Після виконання завдання виконують взаємну перевірку

1.4. адекватно оцінювати свої досягнення, усвідомлювати труднощі, що виникають, шукати їх причини та шляхи подолання2.4. встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, робити висновки. 3.4. здійснювати спільну діяльність у парах та робочих групах з урахуванням конкретних навчально-пізнавальних завдань. 4.2. усвідомлювати свої труднощі та прагнути до їх подолання;

4.3. освоювати нові види діяльності, брати участь у творчому, творчому процесі.

Рефлексія. Підсумок уроку

Мета етапу: сприяти формуванню рефлексії

Ціль Ініціювати рефлексію дітей щодо психоемоційного стану, мотивації їх власної діяльностіта взаємодії з учителем та іншими дітьми у класі

Організовує підбиття підсумків.

Дає якісну оцінкуроботи класу та окремих учнів.

Оцінюють свою роботу та роботу однокласників. Повторюють, що дізналися, які вміння та навички відпрацьовували та закріплювали

1.4. адекватно оцінювати свої досягнення, усвідомлювати труднощі, що виникають, шукати їх причини та шляхи подолання2.1. усвідомлювати пізнавальну задачу3.2. ставити питання, слухати та відповідати на питання інших, формулювати власні думки, висловлювати та обґрунтовувати свою точку зору; 4.1. позитивне ставлення до вчення, до пізнавальної діяльності, бажання набувати нових знань, уміння, удосконалювати існуючі;

1. Яке місце цього уроку у темі? Як даний урокпов'язаний із попереднім, як цей урок працює на наступні уроки?

Тема уроку: гриби. попередня тема- рослини

Всього годин на тему: 3

Номер уроку у темі: 1

Тип уроку: урок відкриття нових знань

2. Коротка психолого-педагогічна характеристика класу (кількість слабких, сильних учнів). Які особливості учнів було враховано під час планування уроку? 8 осіб
в класі 3 сильних, 2 середніх, 3 слабоуспішних. Опора на зорове та слухове сприйняття.

3. Мета та завдання уроку. Який результат хотілося б отримати до кінця уроку?Мета уроку: організація умов досягнення учнями освітніх результатів

Відкритий урок навколишнього світу у 1 класі

Тема урока: «Всі професії важливі»

(Програма "Перспектива", А.А. Плешаков, М. Ю. Новицька)

Мета уроку:

Показати різноманітність професій, значущість кожної з них.

Завдання уроку:

  • формувати діяльну життєву позицію: вміння висувати припущення, відстоювати свою позицію, порівнювати, робити висновки;
  • розвивати мислення, уяву, пам'ять, зв'язне мовлення;
  • виховувати почуття взаємодопомоги під час роботи у парі;
  • реалізовувати творчі здібностішколярів.

Заплановані особистісні та метапредметні результати:

  • оволодіння навичками порівняння, за результатами спостереження формулювати висновки відповідно до цілей та завдань;
  • формування вміння викладати свою думку та аргументувати свою точку зору;
  • розвиток навичок співробітництва;
  • освоєння початкових формпізнавальної та особистісної рефлексії.

Форма проведення:робота у парах, фронтальна робота.

УУД, що формуються:

Особистісні УУД: здатність до самооцінки з урахуванням критерію успішності навчальної діяльності.

Регулятивні УУД.вміння формулювати тему та мету уроку, планувати своє навчальна діявідповідно до поставленого завдання, працювати за планом, оцінювати правильність виконання дії.

Комунікативні УУД:вміння оформлювати свої думки в усній та письмовій (схематичній) формі, висловлювати та обґрунтовувати свою точку зору; слухати та розуміти мову інших, спільно домовлятися про правила поведінки та спілкування у парі.

Пізнавальні УУД:вміння орієнтуватися у власній системі знань, відрізняти нове від уже відомого, здобувати нові знання, знаходити відповіді на питання, використовуючи свій життєвий досвідта інформацію, отриману на уроці.

Тип уроку: комбінований.

Педагогічні технології:

  • діяльнісного методу навчання,
  • розвитку критичного мислення

Устаткування:

Ноутбук

Мультимедійний проектор

- роздатковий матеріал: таблиці, тексти, магніти червоні, зелені, сині для рефлексії;

Хід уроку:

1. Організаційний момент. (1 хв)

Підготовка робочих місць.

Загальний настрой працювати.

У: Пролунав дзвінок, починається урок. Я посміхнулася вам, ви посміхнетесь один одному і подумайте, як добре, що ми сьогодні разом. Ми спокійні, добрі, лагідні та привітні. Ми всі здорові. Глибоко вдихніть та видихніть. Видихніть образу, злість, занепокоєння. Забудьте про них. Вдихніть красу весняного дня, тепло сонячних променів.

Я бажаю всім гарного настроюі дбайливого відношеннядруг до друга.

Щоб усе на уроці у нас вийшло, згадаймо правила поведінки на уроці. А допоможе нам у цьому наш знайомий – Смайлик. (слайд 1)

"Вставте слово"

Трактор водить ... (тракторист)

Електричку ... (машиніст)

Стіни пофарбував ... (маляр)

Дошку вистругав ... (столяр)

У будинку світло провів ... ( Монтер )

У шахті працює ... (Шахтар)

У жаркій кузні … (коваль)

ХТО ВСЕ ЗНАЄ – молодець!

2. Введення у тему урока.(2 хв)

Давайте дізнаємося про тему нашого уроку, розгадавши кросворд. (Слайд 2)

У білому ковпаку,
Забруднений у борошні,

Булки здобні пече

І хлопцям роздає.

Продавець чи аптекар?

Ні, звичайно, це ... (пекар)

Ось на краєчку з побоюванням

Він залізо фарбує фарбою,

У нього в руках цебро,

Сам розписаний він строкато.

Хто у дні хвороб

Всіх корисніше

І лікує нас

Від усіх хвороб?

Наведе скляне око

Клацне раз

І пам'ятає вас. (Фотограф)

Він вчить дітей

Природу кохати

Старих шанувати. (Вчитель)

У Минулого разубув педагогом

Післязавтра машиніст

Повинен знати дуже багато

Тому що він ... (артист)

У гарячому цеху

У доменній печі

Він варить сталь,

А це ж не щи! (Сталевар)

Підводимося ми дуже рано

Адже наша турбота –

Усіх відвозити

Вранці на роботу. (водій)

Шию я куртки та штани,

Ви мене все знати повинні:

На машинці строчу хвацько,

Тому що я (кравчиха).

У:Про що піде мовасьогодні на уроці? (Професії)

У: Давайте разом назвемо тему нашого уроку (“Всі професії важливі”.) (Слайд 2.)

3.Стадія виклику: (5хв)

У: Сьогодні ми з вами продовжуємо говорити про професії. Ми дещо вже впізнали. Але, перш ніж продовжити відкривати нові знання, давайте згадаємо, що ми вже знаємо. Розгляньте фотографії. Відгадайте назви професій. (Слайд 2.) Молодці! А тепер давайте пограємось у гру.

Гра «Чи правильно, що …..» (Слайд 4)Діти працюють на листочках

Чи правильно, що ...

1...існує професія «ловець мурах»?

2…арборист – це людина, яка варить каву

3 ... існує професія "перевертач пінгвінів"?

4…кінолог – людина, яка любить кіно?

5 .... постижер - це помічник диригента?

У :У кожного на парті листочок із питаннями, як у мене на слайді. (якщо ви вважаєте, що твердження є вірним, то ставимо знак «+», якщо не вірно знак «-») Ви змогли відповісти на всі запитання?

Отже, під час відповідей з'явилися труднощі, сьогодні я пропоную так побудувати роботу, щоб до кінця уроку відповісти на ці питання. Згадаймо, що треба робити, щоб утруднення стало нашим помічником у навчанні? (слайд 5)

4.Стадія осмислення.Стратегія «Зигзаг» (15 хв)Робота в парах з текстом на картці. Повторимо правила роботи в парі. (Слайд 6)

Тексти:

1 . Найрідкісніша професія у світі –Перевертач пінгвінів. Вона поширена у Антарктиці. Перевертач пінгвінів допомагає їм стати у разі падіння на спину, оскільки пінгвін це зробити самостійно не може. На спину пінгвіни падають рідко, але трапляються випадки, коли вони сильно задирають голову на звук літака або вертольота і не можуть встояти.

2.Арборист . Назва цієї професії походить від латинського слова"Арбор" - дерево. Можна сказати, що це лікар дерев. Арборист стежить за станом дерев, лікує їх, коли дерева «хворіють» і видаляє (разом із коренем), якщо зробити нічого неможливо. Професія арбориста пов'язана з певними ризиками. Дуже часто арбористам доводиться забиратися на дуже високі дерева. Тому, якщо у вас є стійкий страх висоти – ця професія не для вас.

3.Постіжер . Займається виготовленням перук, кіс, борід, вусів та вій. Це дуже копітка робота і водночас не позбавлена ​​творчої нотки. Такі фахівці затребувані головним чином у кіно та театрі для створення образів акторів.

4.Ловець мурах

Представник даної професії займається ловом найкращих мурах з мурашника, які надалі вирушають на штучні мурашині ферми для продовження роду.

5.Кінолог - це фахівець, який розводить, містить та дресирує собак. Кінологи працюють за кількома спеціалізаціями - мисливське, декоративне та службове собаківництво. Особливу увагукінологи приділяють собакам бійцевих та мисливських порід, які надають допомогу правоохоронним органамта рятувальним службам.

У: А тепер ви можете відповісти на запитання та заповнити таблицю? (Ні, тому що прочитали тільки про одну професію). Тоді треба познайомити із отриманою інформацією інших хлопців. Виходять пари, які мали однакові тексти, утворюючи групи. Вчитель показує слайди, діти розповідають. (Слайди 7-11)

5. Стадія рефлексії. (5-7 хв)Аналіз отриманої інформації та заповнення третього стовпця таблиці, яка була запропонована дітям на стадії виклику. (слайд 12)

У- Можна бути будь-ким: прекрасним знаючим лікарем, водієм, письменником, вантажником, але якщо у вас зле серце, якщо ви заздрісні, егоїстичні, ви нікому не принесете радості своєю працею. І я, перш за все, бажаю вам бути добрими людьми. Так хлопці, багато є професій, але ми маємо знати одне та пам'ятати. «УСЕ ПРОФЕСІЇ ВАЖЛИВІ, ВСІ ПРОФЕСІЇ ПОТРІБНІ» (слайд 13)

Чи достатньо лише мріяти про професію? (Треба вчитися)

І що б ти не мріяв робити в житті: варити сталь чи лікувати людей, водити комбайн чи літак блакитному небібудувати машини на заводі або нові міста в тайзі, просто треба вчитися.

Школа - початок шляху до будь-якої професії. (Слайд 14.) І зараз ваша головна робота? (Добре вчитися)

Що ж ми з вами добре попрацювали? 15. Діти на дошку ставлять магніти: сині, зелені та червоні.

Домашнє завдання:знайти назви рідкісних професій та розповісти, чим займаються люди цих професій.


Анотація до матеріалу

Презентації з навколишнього світудозволять вчителю початкових класів зробити даний предметкоханим у більшості учнів початкової школи. При грамотному підборі наочності, доступному поясненні нового матеріалу, у учнів прокидається інтерес до вивчення кожної наступної темибажання дізнатися більше, ніж було дано на уроці. Після перегляду презентації на тему навколишній світ маленькі відкривачі таємниць намагатимуться самостійно знайти цікаві відомостіпро рослини і тварин, про зірки та явища природи, щоб на уроці розповісти ці факти своєму вчителю та однокласникам.

Презентація з уроку навколишній світ зручна у застосуванні будь-якому етапі уроку. Її використання не обмежується лише поясненням нового матеріалу. Можна, можливо скачати презентацію з навколишнього світу для 1, 2, 3 або 4 класудля проведення практичної роботита для перевірки домашнього завдання, для закріплення матеріалу щойно засвоєного на уроці та для показу зразків оформлення проектів.

Використання презентації з уроку навколишній світ сприяє виникненню учнів мотивації до вчення. Їм приємно, що розуміють матеріал, який пояснює вчитель. Якщо вирішити завдання на математиці вдається не всім, писати на уроці російської мови без помилок теж непросто, то на уроці навколишнього світу можна розкрити свої здібності та стати справжньою зіркою. Недарма ще Ушинський зазначав, що дитяча природа у розвиток інтересу до предмета вимагає наочності. Ці слова і сьогодні є актуальними та вірними. Використання презентації за окр. світу тому незаперечний доказ. У них важливий не так текст, як картинки, фото, вставлені фрагменти відео, таблиці, різні схеми, які залишаться у пам'яті учня початкової школи

У даному розділізібрані розробки уроків вчителів, які працюють за різними УМК. З розділів можна скачати безкоштовно уроки з презентацією з навколишнього світу для 1, 2, 3, 4 класу з УМК Школа 2100, Школа Росії, ПНШ (підручники Плешакова, Вахрушева) та використовувати їх у своїй роботі.

Вам подобається створювати презентації до уроків навколишнього світу і у вас вже є колекція власних розробок? Надсилайте їх нам, а ми обов'язково, зберігши авторство, розмістимо їх у відповідному розділі. Для створення власних робітта дитячих проектів у нас на порталі можна скачати безкоштовно шаблони презентацій, фони та картинки по навколишньому світу. Давайте співпрацювати і ділитися напрацюваннями, які не повинні стає непотрібними після того, як пролунав дзвінок з уроку.

Навколишній світ – 1 клас

Презентації на уроці навколишнього світу у 1 класі стають нагальною потребою. Дитина, яка так відрізняється від своїх однолітків, які навчаються в школі навіть лише десять років тому, не сприймає старих підходів у роботі на уроці. Його інтерес можуть підтримати лише сучасні засобинавчання – яскраві, динамічні, інтригуючі. Саме до них і...

Навколишній світ – 2 клас

Презентація з навколишнього світу для 2 класу - це кращий матеріалдля проведення сучасного урокув початковій школі. Малята люблять слухати, але одними словами пояснити суть складної проблеминавряд чи вийде. І тоді на допомогу приходить вона, всемогутня презентація уроку з навколишнього світу у 2 класі - унікальний мультимедійний продукт,...

Навколишній світ – 3 клас

Презентація по навколишньому в 3 класі дозволяє творчо працюючого вчителя звичайний звичайнісінький урок перетворити на своєрідне свято для дітей, з якого їм йти не захочеться навіть після дзвінка. у них з'являється бажання нескінченно подорожувати лісами та полями, відкривати невідані раніше корисні копалини, знайомитися з економікою та осягати закони...

Навколишній світ – 4 клас

Презентації « Навколишній світ 4 клас» долучають сучасну дитину, яка живе в тісному сусідстві з комп'ютером, до світу електронної культури. Вчителю стає простіше пояснювати теми уроків, оскільки він робить це мовою, зрозумілою покоління сьогоднішніх учнів. Використовуючи електронні розробки, можна формувати базові компетенції учнів, підвищувати їхню мотивацію до навчання в...


Презентація Творчість Юрія Володимирова Презентація спочатку знайомить хлопців другого класу з творчістю та біографією Володимирова, який є автором вірша «Чудаки». Цей дитячий поет. як і його творчість, відомий...Презентація Чуковський Федорине горе Презентація буде використовуватися в 2 класі при знайомстві з творчістю Корнея Чуковського. На цьому ж уроці читання учні познайомляться і з його казкою «Федорине горе»,... про твори, написані...

Мета: Розвивати пізнавальний інтересдошкільнят до дослідницької діяльності.

Завдання:

освітні:

  • знайомити дітей із механізмом чхання, його причинами
  • знайомити дітей з мікроскопом та його складовими частинами
  • вчити працювати з мікроскопом
  • вчити узагальнювати, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки
  • формувати вміння робити висновки
  • сприяти накопиченню в дітей віком конкретних уявлень впливу прибирання на чистоту довкілля.

розвиваючі:

  • розвинути мову дітей, їх комунікативні навички, збагачувати словниковий запасновими словами: мікроскоп, об'єктив, окуляр, штатив
  • розвивати мислення, допитливість, спостережливість

виховні:

  • виховувати емоційну та духовну чуйність, почуття взаємодопомоги один одному

Словникова робота: запровадження нових слів – мікроскоп, об'єктив, штатив, окуляр.

Попередня робота: ігри-експериментування, спостереження за об'єктами живої та неживої природи, розгляд ілюстрацій в енциклопедіях, альбомах, дидактичні ігри.

Матеріал та обладнання:

Демонстраційний: мультимедійна презентація; цифровий мікроскоп; пульверизатор та аркуш паперу; 2 хустки – текстильна та паперова.

Роздатковий: пульверизатори та аркуші паперу на кожну дитину; розрізні картинки "мікроскоп" на пару дітей; бейдж-перепустка на кожну дитину; білі халати-накидки, шапочки та маски на кожну дитину; мікроскоп, предметне скло з пилом на кожну дитину; вологі ганчірочки на кожну дитину; щоденник дослідника та простий олівець на кожну дитину; картки для гри «Чому ми чхаємо»

Хід ООД:

1. Організація початку ООД.

Вихователь: Здрастуйте, діти. У нас на занятті є гості. Привітайте. Увага на екран (Слайд №1)

Вихователь: Чому ми говоримо "Будь здоров" ?

Діти: Коли ми говоримо "Будь здоров" , то бажаємо одне одному здоров'я.

Вихователь: Чи завжди ми чхаємо від хвороби?

Діти: Ні, не завжди.

Вихователь: Існують різні причиничхання. Як ви вважаєте, чому? (Індивідуальні відповіді 2-3 дітей) (Слайд №2)

Вихователь: правильно, хлопці. Зробимо висновок: люди чхають від хвороби, від алергії на пилок рослин, або на скупчення пилу всередині приміщень.

2. Заснована частина

2. 1Робота з багатозначністю слова «ніс»

Вихователь: Який орган бере участь у чханні?

Діти: носа.

Вихователь: Подивіться, які бувають різні носи. (Слайд №3)

Вихователь: Правильно, носа. А ви знаєте, що ніс буває не тільки в людини. Це слово має багато значень. Назвіть предмети, які мають ніс.

  1. Корабель (ніс корабля)та машина.
  2. Літак (ніс літака)та трактор.
  3. Чобіт (ніс чобота)та сорочка.
  4. Чайник (Носик чайника)та каструля. (Слайд №4)

Вихователь: Молодці, хлопці! Ось скільки значень має слово «ніс» .

2. 2. Моделювання процесу чхання.

Вихователь: А що таке чхання? Що ж відбувається з нашим організмом під час чхання?

Увага на екрані. (Слайд №5)Так само при чханні повітря з частинками слини видаляє з нашого організму бактерії, пилок рослин або пил.

Хлопці! Що я вам зараз розповім. Вченими доведено, що неможливо чхнути з відкритими очима. Це захисна реакціяорганізму. І якщо очі в цей момент будуть розплющені, вони можуть пошкодитися. А вам домашнє завдання: поспостерігайте за своїми рідними вдома і за собою, коли чхатимете.

2. 3. Гімнастика для очей.

Вихователь: Виконаємо зорову гімнастику.

Дивиться носик праворуч – ліворуч (Різко переміщують погляд вправо, вліво)

Дивиться носик вгору і вниз (Резко переміщають погляд вгору і вниз)

Що побачив хитрий носик?

Вихователь: Очами стежимо за хусткою. (Слайд №6)

2. 4 Розмова про доцільність паперових хусток.

Що ми бачимо на екрані? (носовичок). Яку хустку краще використовувати?

Чому? Що можна робити хусткою?

Діти: Сморкатися чи чхати в них.

Вихователь: Подивіться, хлопці, у мене дві носові хустки – паперова хустка та тканинна хустка? Який із них краще використовувати?

Діти: Краще використовувати паперову хустку.

Вихователь: Правильно, оскільки на хустці під час використання осідають мікроби. Паперову хустку після використання потрібно викинути.

2. 5 Відгадування загадки

Вихователь: Відгадайте загадку:

Ти можеш про мене не знати,
А я залізу під ліжко.
Потім осяду на килимах,
На абажурах та шафах,

Потім на тюль, під стелю,
Щоб ти мене знайти не зміг.
І буду я до того часу,
Поки ти мене не витріш!

Вихователь: Що це таке?

Діти: це пилюка.

Вихователь: Так, хлопці, це пилюка. (Слайд №7)

2. 6. Визначення проблеми та висування гіпотези.

Вихователь: ми з вами вже говорили, що від великого скупченняпилу ми можемо чхати. Як можемо боротися із пилом?

Діти: витирати її ганчіркою, пилососити, робити збирання.

Вихователь: Давайте уявимо, що ми вчені, і повинні висунути гіпотезу, припущення, що сухе та вологе прибирання допоможе у боротьбі з пилом. Ідемо за мною.

2. 7 Фізкультхвилинка.

Повторюйте рухи за мною

Раз два три чотири п'ять
Починаємо ми крокувати (Крокуємо на місці)

До лабораторії йдемо
І друзів із собою кличемо (махаємо рукою)

Так, халати надягаємо (кругові рухиплечей)
Поправляти не забуваємо (Руки на поясі, повернулися вправо-ліворуч)

Будемо пил ми вивчати
Щоб як боротися з нею дізнатися (Крокуємо)

2. 8. Розмова про будову мікроскопа.

Вихователь: Ось ми з вами опинилися біля дверей до наукової лабораторії. Що зображено на дверях? (Слайд №8)

Діти: мікроскоп

Вихователь: Правильно, хлопці. Головний помічник вчених у лабораторії – це мікроскоп. (Слайд №9)

У мікроскоп вчений дивиться
Видно досліди проводить
Справи немає йому до нудьги -
Весь у роботі, весь у науці.

Слово мікроскоп складається з двох слів: мікро означає «маленький» , А скоп - означає «спостерігати» . Отже мікроскоп збільшує предмети і допомагає нам спостерігати за ними. Ви знаєте, із яких частин складається мікроскоп? (Відповіді)

Я вам нагадаю: Знизу основа (Показ). А це штатив (Показ)- До нього кріпляться всі деталі. Це предметний столик (Показ)Навіщо він потрібний? (Відповіді дітей)- На нього ми кладемо те, що будемо досліджувати.

Збільшувати предмет, лінзи допомагають
Об'єктив та окуляр їх називають
Вони крихітне щось на велике перетворюють
І тоді все на це звертають увагу.

Ця трубка з'єднує об'єктив та окуляр (Показ).

Вихователь: Щоб стати справжніми вченими, вам потрібно отримати перепустку до лабораторії.

2. 9. Гра з розрізними картинками «Збери мікроскоп»

Вихователь: Зберіть на столі зображення мікроскопа частин.

Молодці хлопці!

2. 10. Робота з мікроскопом

Вихователь: Вчені працюють у лабораторії у спеціальному одязі. Одягайте свої халати та шапочки. Допомагайте одне одному. Отримайте перепустку в лабораторію. (роздаю бейдж)

Отже, ми у лабораторії. (Слайд №10)Що ми дійшли вивчати?

Вихователь: Так, щоб подивитися, як можемо з нею боротися, щоби залишатися здоровими.

А тепер, як справжні вчені, розглянемо в мікроскопі пил. Як ви вважаєте, де я взяла цей пил? (Відповіді)Пил поступово осідає у приміщенні. Тому я зібрала її з шаф. Спершу розглянемо її на великому екрані. До мого мікроскопа підключено камеру, тому ми можемо бачити все на великому екрані.

Досвід №1. «Вивчення пилу під мікроскопом»

Вихователь: Увага на екран: це сухий пил, який накопичується у приміщеннях. Ось вона пустунка пил! Пил складається з частинок нашої шкіри, вовни тварин, вуличного пилу та багато іншого.

Вихователь: А тепер розглянемо пил у мікроскопи, які стоять у вас на столі так, як це роблять справжні вчені. Надягніть маски. Сядьте рівно. Поставте мікроскоп перед собою, заплющите одне око, а інше наблизимо до окуляра, але не дуже близько. Якщо зображення не надто чітке, потрібно покрутити гвинт на штативі, ось так. Хлопці! Вчені ведуть спеціальні щоденники дослідників. У вас на столі. На обкладинці за допомогою вихователя ви пізніше напишіть своє ім'я та прізвище. А на першій сторінці (Показ)у верхньому прямокутнику ви зараз зафіксуєте те, що бачите у мікроскоп. Тому поважайте один одного, дайте можливість кожному розглянути пилюку.

Вихователь: Що ви побачили у мікроскопі? На що схожий пил через мікроскоп?

Діти: пил сірого кольору, Різного розміру.

Вихователь: Ставимо проблему: Як позбудеться пилу і зробити повітря чистішим? Вихователь: як ви думаєте, як позбутися пилу і зробити повітря чистим?

Діти: витирати її, пилососити.

Вихователь: Так, це наші припущення. Для збирання пилу існують спеціальні помічники. Відгадайте які:

Є у нас у квартирі робот,
Має величезний хобот.
Любить робот чистоту
І гуде як лайнер «ТУ» .

Він охоче пил ковтає,
Не хворіє, не чхає.

Діти: пилосос.

Вихователь: правильно, пилосос. Ось загадка ще про одну помічницю:

Вихователь: правильно, хлопці! Тепер пропоную вам як справжнім вченим перевірити, чи справді сухе і вологе прибирання допомагають позбутися пилу і зробити наш будинок чистішим.

Досвід №2 «Здування та протирання пилу з предметного скла»

Вихователь: Спочатку спробуємо здути пил із предметного скла – ось так. Подивіться у мікроскоп. Що ви бачите? Подивіться у мікроскоп. Пил залишився? (Відповіді)

Діти: пилу поменшало

Вихователь: Візьміть щоденники дослідників. У другому прямокутнику, де намальовано пилосос, замалюйте те, що побачили під мікроскопом після сухого збирання.

Відгадайте загадку ще про одну помічницю

Дуже спритна господиня!
Не грязнуля, не ледарка,
Чистить, миє від душі.
З нею товаришуйте, малюки.

Ось прихильниця порядку
Королева мийки...

Діти: ганчірка

Тепер візьмемо вологі ганчірочки і протріть пил. Протирайте пил. Налаштуємо мікроскоп за допомогою штатива. Що ми бачимо? Предметне скло стало чистішим? (Відповіді дітей)

Вихователь: Робимо висновок: сухе та вологе прибирання допомагають позбутися пилу. А якщо немає пилу, то ми здорові й не чхаємо.

Вихователь: Молодці, хлопці! Ви сьогодні добре попрацювали, як справжні вчені. Вчені зазвичай ведуть щоденник дослідника.

3. Підсумкова частина

Гра «Як боротися з пилом»

Вихователь: Сьогодні ми з вами багато чого дізналися про те, від чого людина чхає. І способи боротьби із цими причинами. Давайте пограємось у гру. У вас на столі три картки. Розкладіть картки перед собою та знайдіть правильну відповідь. Що потрібно зробити, якщо людина чхає від великого скупчення пилу? (Діти піднімають картку із зображенням пилососа та швабри з ганчіркою)

Вихователь: Молодці, хлопці та дівчата. Ви все впоралися. Дякую вам за роботу. Сьогодні ми з вами з'ясували, чому люди чхають від пилу та як із цим боротися. Будьте здорові!



Останні матеріали розділу:

Список відомих масонів Закордонні знамениті масони
Список відомих масонів Закордонні знамениті масони

Присвячується пам'яті митрополита Санкт-Петербурзького та Ладозького Іоанна (Сничева), який благословив мою працю з вивчення підривної антиросійської...

Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету
Що таке технікум - визначення, особливості вступу, види та відгуки Чим відрізняється інститут від університету

25 Московських коледжів увійшли до рейтингу "Топ-100" найкращих освітніх організацій Росії. Дослідження проводилося міжнародною організацією...

Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»
Чому чоловіки не стримують своїх обіцянок Невміння говорити «ні»

Вже довгий час серед чоловіків ходить закон: якщо назвати його таким можна, цього не може знати ніхто, чому ж вони не стримують свої обіцянки. По...