Інтегровані заняття у підготовчій групі. План-конспект заняття (підготовча група) на тему: Конспект комплексного відкритого заняття (у підготовчій групі) «Подорож за скарбами

Завдання:
1. Закріплювати знання дітей про пори року; сезонних змінаху природі, пов'язаних з різними порами року; послідовності місяців на рік: зимових, весняних, літніх, осінніх.
2. Формувати вміння вирішувати математичні, логічні завданнята приклади
3. Закріплювати вміння розгадувати ребуси
4. Розвивати логічне мислення, кмітливість, увага, кмітливість, зорову пам'ять, уява.
5. Виховувати самостійність, уміння розуміти навчальне завданнята виконувати її самостійно;
6. Виховувати інтерес до математичним заняттям, взаємодопомога, взаємоконтроль;
7. Виховувати вміння працювати спільно та у групах;
8. Виховувати у дітей інтерес до школи та бажання вчитися.
Матеріал:

М'яч, предметні картинки, великі буквислова «МОЛОДЦІ», посвідчення «Юний знавець», іграшка сова, картки із завданнями, конверт із листом, червоний конверт із посвідченнями, ручка, магнітна дошка.
Індивідуальна робота:
Залучати мало активних дітей, домагаючись повних відповідей це питання.
Методи та прийоми:
Словесний, ігровий, практичний.
Хід заняття:
П: - Хлопці, нам листа! Подивіться, від кого воно? Правильно, від тітоньки Сови. А давайте розкриємо цей конверт і дізнаємося, що ж у ньому, напевно, ми отримали від неї лист не просто так.
« Дорогі хлопці!
Я давно за вами спостерігаю, і ви мені дуже подобається. Ви такі дружні, винахідливі хлопці, і я вирішила запросити вас до своєї школи, але спочатку ви повинні пройти випробування. Я вам приготувала цікаві, але складні завдання. (Хлопці, ми впораємося, як ви думаєте?) А за кожне виконане завдання ви отримуватимете одну літеру і наприкінці гри зможете прочитати слово, що вийшло.
Хлопці, а ще є червоний конверт, але його можна відкрити лише виконавши всі завдання наприкінці гри. Бажаю удачі!
Мудра Сова."

1. РОЗМІНКА «НА ВОДОПІЙ»:
Спекотного дня лісовою стежкою звірі йшли на водопій. За мамою лосихою тупало лосеня. За мамою лисицею кралося лисеня. За мамою їжачкою котився жонок. За мамою ведмедицею йшло ведмежа. За мамою білкою скакали білизни. За мамою зайчихою косі зайченята. Вовчиця вела за собою вовченят. Усі мами та звірі напитися хочуть.
Молодці! Поки справляєтесь і за це отримуєте першу букву!
2. ГРА "Назви одним словом"
Мета - уточнити та узагальнити знання тварин, птахів, рослин, ягід, дерев, чагарників.
- Вовк, лисиця, ведмідь - це... (звірі, дикі тварини, хижаки)
- Заєць, їжак, білка, олень - це (звірі дикі тварини, травоїдні)
- Полуниця, чорниця, морошка, малина – це... (ягоди)
-Береза, липа, тополя, осика - це... (дерев'яні листяні)
- Горобець, дрізд, дятел, клест - це (птахи)
- Сом, піскар, минь, карась - це ... (риби)
- Бузок, акація, ялівець, глід - це (чагарники)

3. «ВИРІШИ ЗАВДАННЯ»
1. На столі 3 склянки молока. Костя випив одну склянку молока і поставив на стіл. Скільки склянок на столі?
2. Боря гостював у селі тиждень і три дні. Скільки днів гостював Боря у селі?
3. Летіли два крокодила – один червоний, інший синій. Хто швидше долетить?
4. На столі лежать два яблука та три груші. Скільки овочів лежить на столі?
Розумниці і ви заробили ще одну букву!
4. ГРА З М'ЯЧОМ
МЕТА: Закріпити знання дітей про пори року; сезонних змін у природі, пов'язаних з різними порами року; послідовності місяців на рік: зимових весняних, літніх, осінніх; закріпити явища природи.
Запитання:
1. Яка пора року зараз?
2. Назвіть перший весняний місяць?
3. Яка пора року настане після весни?
4. Скільки ви знаєте пір року?
5. Назвіть літні місяці?
6. Чи буває інею влітку?
7. Весняні місяці?
8. Яка пора року була перед зимою?
9. У яку пору року буває листопад?
10. У який час року буває крапель?
11. Що довше за місяцьчи тиждень?
12. Назвіть дні тижня з понеділка?
13. Хто стоїть від тебе ліворуч?
14. Хто стоїть праворуч від тебе?
15. Скільки складів у слові-олівець?
16. Що зайве: квадрат, коло, трикутник, п'ятниця?
За це виконане завдання ви отримуєте ще одну літеру.
5. «СКАЖИ НАВПАКИ»
1. - холодний - теплий, - зима - літо, - голосно - тихо, - швидко - повільно,
2. - білий – чорний, - день – ніч, - довгий – короткий, - широкий – вузький,
3. - світлий – темний, - гострий – тупий, - веселий – сумний, - високий – низький, - маленький – великий, - плаче – сміється.
Молодці добре впоралися і з цим випробуванням, а це означає ви отримуєте ще одну літеру.
6. РОЗгадай РЕБУС
(Визнач перший звук у назві кожної картинки, напиши під нею відповідну букву, прочитай слово).
Розумниці порадували тітоньку Сову і отримуєте ще одну букву.
7. «ГРАМОТЕЙ-КА»
1. Продовж слово (мо..,ве..,ра..,са..,лі...);
2. Розглянь літери, зачекни ті, що написані неправильно;
3. Допиши літери.
Молодці хлопці, ви впоралися і з цим не простим випробуванням та отримуєте останню букву «И». А тепер давайте спробуємо скласти з цих букв слово, що ж вийшло?
Діти: -Слово – МОЛОДЦІ!
Підсумок заняття
Хлопці, ось ми й виконали всі завдання Мудрої Сови, я не думала, що ми так легко впораємося із завданнями тітоньки Сови. Я впевнена, що ви всі заслужили на право заглянути в той таємничий конверт. (Розкриваємо конверт і показую всім «Посвідчення молодого знавця»). Я від імені нашої Мудрої Сови всім вручаю посвідчення. Велике спасибі.

Вихователь ІІ категорії Єсипова Наталія Миколаївна


Програмний зміст: створити умови для активності, самостійності, прояви суб'єктної позиції у пізнавальній діяльності; виявити рівень знань дітей за розділами: математика, пізнавальна діяльність, навчання грамоті, з опорою на критерії рівня розвитку дітей у цих розділах

Матеріал: мапа мандрівників, цифри від одного до десяти, фішки, дві магнітні дошки, по 10 магнітів на кожну команду, м'яч, кермо;
- на кожну команду дітей:

Математика: великі геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник), сюжетні картинкидля складання завдань, листи з відрізками, по 8 трикутників, дві лінійки, простий олівець, ручка, підноси роздаткового матеріалу, Цифри від одного до десяти, листи з малюнком для складання фігур з трикутників;
грамота: за одним словом для звукової схеми, за одним набором складів для складання слова, за одним набором слів для складання речення;
пізнавальна діяльність: картки з питаннями щодо навколишніх уявлень (дивись додаток до заняття).
- на кожну команду батьків:
математика: листи у клітку, ручка;
грамота: набір літер;
пізнавальна діяльність картка з питаннями щодо навколишньої дійсності (дивись додаток до заняття)

Структура заняття.
Вступна частина.
Діти заходять до групи.
Вихователь: Діти, давайте привітаємось із гостями, які прийшли разом з нами помандрувати.
Хлопці, а куди можна мандрувати? (Діти пропонують різні припущення).
Вихователь: Хлопці, а які країни ви знаєте? (Діти перераховують)
А як називається наша країна? (Відповідь дітей)
А якщо помріяти, дитячий садокможна вважати країною?
А давайте цій країні дамо назву. (Підвести дітей до назви «країна Дошкільнят»). А у кожній країні є різні міста.
Тоді можна сказати, що в нашій країні «Країні Дошкільнят» є такі три чудові міста: Считайка- місто математики, Читайка - місто грамоти, Познавайка - місто в якому ми багато дізнаємося і вчимося жити в дружбі з навколишнім світом.
Я сьогодні пропоную вам показати нашим гостям ці міста, які приведуть нас, як ви вважаєте, в яку країну? (Підвести до відповіді – «Країна першокласників»). Батьки подорожуватимуть також разом з нами та допомагатимуть нам у нашій подорожі.
Вихователь: Але щоб потрапити в країну першокласників, необхідно бути уважними, кмітливими, розумними, дружними, правильно виконати багато різних перешкод. Чи не злякаєтеся?
І так вирушаємо. А допоможе нам у цьому ось ця карта.

Основна частина.
1 частина. Математика.
На магнітофонному записі читається оголошення:
«До міста Сосчитайка відправляється автобус №9.
Пройти в цей автобус можна квитками, але тільки парами, цифри на квитках у сумі повинні становити число 9».
(Діти повинні розділитися парами і принести цифри в парах, що складають число 9).
Нашому автобусу необхідно знайти водія, ним стане той, хто назве мені число, що складається з одного десятка та п'яти одиниць (відповіді дітей, той, хто назвав першим, сідає на місце водія).
А ще нам потрібен кондуктор, ним стане той, хто назве мені число із двох десятків та трьох одиниць (відповідь дітей).
Шановний кондуктор, будь ласка, перевірте квитки у пасажирів.
(Діти розсаджуються по місцях в «автобусі»)
Вихователь: І поки ми з вами їдемо до міста Считайка, пограємо в гру
«Назви сусідів» (з м'ячем)
Приїхали.
Подивіться два столи та на них геометричні фігури. Чим вони відрізняються одна від одної? (Підвести до поділу на команди)
(на геометричних фігурах різні завдання)
Вихователь: А зараз відгадайте завдання якої геометричної фігури ми зараз виконуватимемо?

Коло. Завдання з картинок.
Необхідно не тільки правильно вирішити завдання, а й зуміти розповісти. Виділяючи її складові (умова, питання, рішення, відповідь)
Логічні задачі.(по дві задачі на кожну команду)
(Загадка про квадрат)
Квадрат. Вимірювання та порівняння чисел.
Необхідно з'єднати дві точки за допомогою лінійки та виміряти отриманий відрізок і вже наявний відрізок та порівняти числа за допомогою знаків більше, менше, рівно.
(Загадка про трикутник)
Трикутник. Гра з трикутниками.
Уважно подивіться малюнок і складіть його.
(за правильне виконання завдань дітям видається фішка)

Які ви молодці, ви виконали всі завдання, запропоновані містом Сосчитайка, можна відправляти до наступного міста, туди ми полетимо на хмарі. І поки ви відпочиваєте на цій хмарі, ваші батьки теж виконуватимуть завдання.
1 завдання – логічні завдання.
2 завдання – графічний диктант.

2 частина. Грамота.
На столах для обох команд запропоновано різні завдання пройденого матеріалу по грамоті (по три столи для кожної команди і один спільний стіл). Діти виконують завдання на першому столі та переходять до наступному столу, коли завдання виконані, діти разом із вихователем перевіряють, чи правильно виконані завдання. За правильне виконання команда отримує фішку. Потім команди підходять до спільного столу і виконують завдання: «Склади пропозицію за схемою», в цьому завданні можна скласти Велика кількістьпропозицій та набрати більшу кількість фішок.
Перше завдання: Склади звукову схемуслова.
1 команда – слово "книга".
2 команда - слово "звуки".
Друге завдання: Склади слово зі складів і постав наголос.
1 команда - слово "ку-кол-ка".
2 команда - слово "ма-шин-ка".
Третє завдання: Склади речення зі слів.
Діти повинні правильно побудувати пропозицію (кожна дитина тримає за одним словом і будуються зліва направо обличчям до батьків). Коли пропозиція побудована, можна запропонувати побудувати речення, змінивши слова місцями.
1 команда – пропозиція «Скоро настане тепле літо».
2 команда – пропозиція «Навесні розпускаються перші квіти».
Загальний стіл: чотири аркуші зі звуковими схемами.
Обидві команди підходять одночасно до столів та складають пропозиції на швидкість.
Вихователь підбиває підсумки гри з грамоти.
Потім дітям пропонують сісти на стільці та послухати, як відповідатимуть батьки.

Завдання батькам
"Склади слово". (на столах перед батьками лежать літери, батькам запитують вони повинні вибрати правильну букву, і з 5 букв скласти слово «Школа»)
1. Перший приголосний звук, на який починається назва великорогатої тварини, яка дає корисний продуктз якого можна приготувати омлет. (Корова)
2. Другий голосний звук твердої поверхні, якою ми ходимо. (Підлога)
3. Голосний звук, з якого починається назва науки, що вивчає будову людини. (Анатомія)
4. Перший голосний звук назви квітки, що роздягає вітер. (Кульбаба)
5. Перший або останній приголосний звук лісового будинку збудованого з гілок, де з милим рай. (ШалаШ)
Підбиття підсумків за цей конкурс.
Вихователь: Щоб потрапити до міста Познавайка, необхідно відгадати загадку. (Загадка про книгу)

3 частина. Пізнавальний блок.
Кожна команда відповідає на запитання протягом 1 хвилини.
За кожну правильну відповідь команда отримує одну фішку.
За таким самим принципом проводять гру з батьками.

Заключна частина.
Підбиття підсумків.
Вихователь: Ось ми й дійшли до країни Першокласників.
А ось і ваш перший дзвіночок, він вітає вас. Я рада, що ми з вами змогли дійти до цієї країни з добрими результатами, І думаю що у цій країні ви будете вчитися тільки на……..(закінчують діти).
Ось бачите дорогі батькидіти вам обіцяють навчатися тільки на чотири та п'ять, а ви я думаю їм допоможете у цьому.

Запитання дітям.
1. Посудина для чаю? (чайник)
2. Звідки береться дощ? (хмара)
3. Макет земної кулі? (глобус)
4. Хто будує на річці запруди? (бобр)
5. Що відкриваєш уранці, коли йдеш вмиватися? (Кран)
6. Назвіть найбільшу морську тварину? (Кіт)
7. Де живе верблюд? (пустеля)
8. Чим дихають риби? (жабрами)
9. Як називають людей, які ловлять рибу? (рибалка)
10. Комаха схожа на вертоліт? (Стрекоза)
11. Будинок, що пливе по воді? (корабель)
12. Як називається місто, де ви живете? (Березники)
13. Будиночок птиці? (гніздо)
14. Чому нагрівається вода у річці? (сонце)
15. Хто керує літаком? (льотчик)
16. Лисиця дика чи домашня тварина? (дике)
17. Найдовшеносий хлопчик? (Буратіно)
18. Куди впадає річка? (море)
19. Назвіть першого космонавта? (Гагарін)
20. У кого горб на спині? (верблюд)
21. Чим заповнені повітряні кулі? (повітрям)
22. Чи завжди зелене дерево? (ялина)
23. Як називається величезний спалах електрики, що сяє між хмарами? (блискавка)
24. Що у кактуса замість листя? (колючки)
25. Що робить узимку ведмідь? (спить)
26. Скляний будинок для рибок? (акваріум)
27. Назви найхолоднішу пору року? (зима)
28. У кого на спині голки? (їжак)
29. Чим харчується автомобіль? (бензин)
30. Як ще, називається ніс у порося? (п'ятак)
31. На що перетворюється крапля при нагріванні? (пар)
32. Як називається гра, в якій грають ключкою та шайбою? (хокей)
33. Кого боїться миша? (кішку)
34. Який сьогодні день? (…)
35. Де мешкає білий ведмідь? (північ)
36. На що перетворюється вода, коли замерзне? (лід)
37. Чим ми чуємо? (вухо)
38. Чим замітає сліди лисиці? (хвостом)
39. Коли надворі спекотно? (влітку)
40. Назви дитинча у вівці? (ягня)
41. На чому можна перепливти ріку? (човен)
42. З якої цифри починається рахунок? (один)
43. Кого називають царем звірів? (лев)
44. Якого кольору вода? (безбарвна)
45. У кого будиночок у дуплі? (білка)
46. ​​Як звати президента нашої країни? (Путін)
47. Прилад для збирання пилу в будинку? (порохотяг)
48. Який птах стоїть на одній нозі? (чапля)
49. Що жене вітер морем? (хвиля)
50. Як називають тата мами? (дідусь)
51. У кого замість носа хобот? (Слон)
52. Що залишається після дощу на асфальті? (калюжа)
53. Навіщо потрібні зуби? (жувати)
54. Яка тварина любить вити на місяць? (Вовк)
55. Чим змивають мило? (водою)
56. Хто носить сукню? (Дівчинка)
57. Хто має довгі вуха? (заєць)
58. Назви машину із рогами? (тролейбус)
59. Якого птаха можна навчити говорити? (папуга)
60. Назви хижака. (…)
61. Чим можна малювати? (олівець,..)
62. Чому стає чай солодким? (цукор)
63. Комаха схожа на квітку? (метелик)
64. Де можна плавати взимку? (басейн)
65. Чи є у змії лапи? (ні)
66. Що росте взимку донизу головою? (бурулька)
67. У якої тварини найдовша шия? (Жираф)
68. Хто працює під водою? (водолаз)
69. Хижа морська тварина? (акула)
70. Як називає наша країна? (Росія)

Запитання батькам.
1. Маленьке море у домі? (ванна)
2. Апарат, з якого людина дихає під водою? (акваланг)
3. Струмінь води, що б'є з-під землі? (Водограй)
4. Чим розмножуються риби? (ікра)
5. Чи плаває білий ведмідь? (так)
6. Назвіть саму високу горуна планеті? (Еверест)
7. Супутник Землі? (місяць)
8. Як називається величезний шматок льоду в океані? (Айсберг)
9. Чим наповнений верблюжий горб? (жиром)
10. Найбільш холодний материкна планеті? (антарктида)
11. Шар повітря навколишній землю? (атмосфера)
12. Столиця Мексики? (Мехіко)
13. Де холодніше в горах на вершині чи біля підніжжя? (на вершині)
14. Яка тварина змінює своє забарвлення? (хамелеон)
15. пінгвін – це птах чи тварина (птах)
16. Міра часу? (…)
17. Хто з тварин найвищий? (Жираф)
18. Найкисліший фрукт? (лимон)
19. Останній місяцьроку? (грудень)
20. Що розчиняється в холодній водішвидше: сіль чи цукор? (Сіль)
21. На думку дітей, найтовстіший письменник? (Толстой)
22. Що таке почепупс? (чупа чупс)

23. Столиця нашої країни? (Москва)
24. Кавун – це фрукт чи овоч? (ягода)
25. Який звір спить все життя головою вниз? (кажан)
26. Ірис – це квітка чи цукерка? (Квітка)
27. Єрш – це птах? (риба)
28. Ніч – це частина доби чи пора року? (Частина доби)
29. Куди зайцю бігти зручніше: з гори чи гору? (на гору)
30. Автор твору «Євген Онєгін»? (Пушкін)
31. Закінчи прислів'я «В гостях добре…» (а вдома краще)
32. Снігова онука Діда Мороза? (Снігуронька)
33. Пилозбірник? (порохотяг)
34. Назвіть перший місяць? (січень)
35. Хто із комах відкладає свої яйця на воді? (Стрекоза)
36. Ким доводиться вам мати вашого чоловіка? (свекруха)
37. Ваш знак зодіаку? (…)
38. Яким днем ​​називають 1 квітня? (день сміху)
39. Прилад, що зберігає гарячу рідину? (Плита)
40. Місце, де сидить кенгурятко? (кишеня)
41. Дитячий лікар? (педіатр)
42. Прилад, який допомагає вивчати небо, зірки? (телескоп)
43. Чи тоне дерев'яна ложка? (так)
44. Яка вода у морі? (Солона)
45. "Діти говорять".
46. ​​Як називається вулиця, яку названо, на думку дітей, на честь вченого, який ламає носи? (Ломоносів)
47. Що означає – пукіл? (купив)

Конспект інтегрованого заняття для дітей підготовчої групи "Подорож до країни Знань"

Ціль:
- Викликати у дітей інтерес.
- Доставити дітям задоволення від заняття, гри та завдань.
- Розвинути інтерес до предметів.
- Надати взаємодопомогу.

Завдання:
- закріпити знання про геометричні фігури;
- закріпити вміння орієнтуватися на аркуші паперу;
- Закріпити поняття: голосні та приголосні звуки їх характеристику.
- вміння ділити слова на склади;
- розвивати увагу, уміння виконувати словесні інструкції дорослого; мислення; дрібну моторикуруки.
- Виховувати терпіння, стриманість, вміння доводити розпочате остаточно, слухати товариша, взаємовиручку.

Інтеграція областей:
Соціалізація: виховувати дружню взаємодію у дітей, самостійність розвитку мовних засобів.
Комунікація: розвинути вміння підтримувати розмову, навчити висловлювати свою думку.
Пізнання: розвинути вміння у дітей розмірковувати.

Обладнання: конвертик із вкладеним у нього листом, листи паперу А4 та олівці, геометричні фігури різних розмірів, картки з цифрами складу чисел, набір цифр і знаків кожній дитині, картки зі словом математика, музика, намальована ракета.

Організаційний момент.
Вітання гостей!
- Доброго дня хлопці, сьогодні, коли я заходила в групу в дверях, знайшла конверт, а в ньому лист. Давайте ми з вами прочитаємо, що в ньому написано.
(Вихованець зачитує листа).
- Дорогі хлопці! Це вам пише ваш друг «Читай ка – Вирішу ка». Мене цікавить, чи готові ви до школи? Для того, щоб дізнатися про це, я приготувала вам завдання з сюрпризами.
Хлопці, щоб ми могли показати свої знання, ми повинні вирушити в подорож, ви згодні? (Так!)
- Тоді давайте ми з вами станемо все в коло, зберемо свої знання та сили.
Психологічний настрій.
Діти, всі разом вимовляють
Ми спокійні, ми спокійні.
Говоримо завжди красиво, чітко та неквапливо,
Згадуємо обов'язково,
Що вчили на занятті.
(2 рази)

(1 завдання)
-Прошу вас залишитися в колі, настав час для розминки.

Гра "Хто знає, нехай далі називає".
Зима, а за нею що?
Весна, а за нею що?
Скільки місяців в році?
Скільки днів у тижні?
Який сьогодні тиждень?
Який був учора?
Який буде завтра?
Що більше години чи хвилини?
Осінь, а за нею що?
- Діти, дайте відповідь мені, які транспортні видиви знаєте? (наземний, повітряні, водні)

А, на чому ми з вами вирушимо в подорож, ви дізнаєтесь, якщо правильно виконаєте перше завдання

(2 завдання) Диктант за клітинами
- Сідайте за свої столи, на нас чекає завдання.
РАКЕТА
(На столах дітей, приготовлені листочки, на яких по циферках потрібно вивести ракету та олівці)
- Подивіться, що у вас вийшло? (Відповіді дітей: ракета)
Звучить музика польоту.
- Ми летимо з вами насправді швидкому виглядітранспорту це – ракета.
-Нам на шляху будуть зустрічатися перешкоди, і ми маємо їх пройти. Чи готові?
5 4 3 2 1 – пуск, полетіли. Звучить музика польоту.
– Прилетіли! А хто це нас зустрічає?
(На дошці схема людини для гри в танграм)
-Який цікавий чоловічок? Давайте зробимо його портрет.

Діти викладають із геометричних фігур людини.
Ну молодці, всі впоралися із завданням, у вас вийшли гарні портрети. Цей чоловічок нам і вкаже подальший шляхдо Вважай ки.
- А, от і він, Вважай. Показ картинки Вважаючи.

Завдання 4
-На моїй планеті збудовано будинок під номером №7 (Виставити будиночок на дошці). Але мешканці цього будинку, числа посварилися. Вони не можуть домовитися, хто де має жити в цьому будинку.
З'явився новий будинок,
Числа оселилися в ньому,
Хто у мене сусіди?
Допоможіть мені друзі?
Склад чисел. У кожної дитини картка числа потрібно в порожні вікна вписати числа пропущені.
- Вважай ка. Ну, Дякую хлопці! Ви допомогли помиритись числам.
-Молодці впоралися ви із завданням.
Звучить музика.
Продовжуємо далі шлях.
Але що це за знак на нашому шляху? (На дошці з'являється знак питання)
- А цей знак означає, що настав час вирішувати завдання. Слухайте уважно і розв'язуйте завдання на столі за допомогою цифр і знаків.

Завдання 5
1.Задача (Виставити картинку до завдання на ікт)
Шість ворон на дах село,
І одна до них прилетіла.
Відповідайте швидко, сміливо,
Скільки їх прилетів?
Рішення: 6+1=7 (дублювати на дошці)
-Якою дією вирішили завдання? (Додаванням)

2.Задача (Виставити картинку до завдання на ікт)

П'ять пухнастих щенят
Всі в кошику лежать,
А один вирішив утекти –
Скільки їх лишилося лежати?
Рішення: 5-1 = 4
(Повна відповідь запитати у 2-3 дітей)
Якою дією вирішили завдання? (Відніманням)
-Молодці впоралися і з цим завданням. Вирушаємо далі.
Звучить космічна музика
Станція Відпочинок.

Фізмінутка.
Раз, два – стоїть ракета. (Руки вгору, долоні кутом.)
3.4 – літак. (Руки в сторони.)
1.2- бавовна в долоні,
А потім на кожний рахунок. (Руки на пояс.)
Опускайся швидко вниз,
На посадку ти сідай.

Завдання 6
- Наша ракета прилетіла до царства літер та звуків. Цариця Звукограда приготувала для вас запитання.
- З чого складаються слова? (З літер та складів)
- А склади? (Зі звуків)
- Чим відрізняється буква від звуку? (Звуки ми чуємо та вимовляємо, а літери ми бачимо, пишемо, читаємо, друкуємо)
- Хлопці, а які звуки бувають? (Голосні та приголосні, дзвінкі та глухі, тверді та м'які, ударні та ненаголошені).
- на ІКТ з'являються тварини (бегемот, слон, верблюд, крокодил, кит)
Вихователь. - Діти, подивіться будь ласка на дошку, згадайте цих тварин і виберіть найбільшу, велику тварину на Землі?
- Маючи масу до 150 тонн і завдовжки до 33 метрів синій (блакитний) кит є найбільшою відомою твариною, яка коли-небудь жила на Землі.
- Скажіть слово кит так, щоб добре було чути перший звук. Назвіть його. (кь)
-Це строгий братик чи добрий? (Добрий)
-Вимов із вказівкою і визнач другий звук у слові. Назви його. (І). Познач звук (і) червоною фішкою.
-Знайдіть третій звук слова. Назвіть його. Познач звук синьою фішкою.
- Звук (т) – строгий чи добрий братик? (Суворий)
-Прочитайте це слово повільно, показуючи звуки пальчиком під фішками.
-Який звук у слові вимовляється легко, довго, коли ніщо в роті не заважає говорити.
-Приберіть фішку, яка означає звук (і).
-Приберіть фішку, яка означає звук (т).
-Приберіть фішку, яка означає звук (кь).
-Що Ви можете сказати про слово кит? (У слові кит три звуки. Перший (кь) – приголосний, м'який, другий звук (і) – голосний, третій звук (т) – приголосний, твердий.
- Складемо звукову схему слова кит.

Завдання 7
Розсипалося слово.
-Щоб слово дізнатися, потрібно всі цифри по порядку зібрати.
ш к о л а
1 2 3 4 5
- Якщо картки перевернемо. то можна прочитати слово. (Школа. Навчальний закладдля отримання загальної освіти. - Скільки складів у слові? (Діти, повинні проплескати в долоні, 2 склади)
-Молодці, хлопці! Ваш шлях відкритий, ви впоралися із завданням.
-А, нам, хлопці настав час повертатися в дитячий садок.
Звучить космічна музика.
-Ось ми і вдома.
Підсумок заняття
- Хлопці, вам сподобалася подорож?
– Яке завдання сподобалося більше?
- Яке завдання видалося найважчим?
- Ви раді, що допомогли помирити числа?
– І самі будьте дружними. допомагайте одне одному.
- Ваш друг «Читай – Вирішуй» дуже задоволений вами, за ваші старання та успіхи він дарує вам енциклопедію, яка допоможе надалі вам розширити знання.

ГАННА ОЛЕКСІВИЧ
Конспект інтегрованого заняття у підготовчій групі

«У КОРОЛІВСТВІ ЗЛИЙ БАСТИНДИ, АБО ЯК МИ ВИРУЧАЛИ ФІКСИКІВ»

Конспект відкритого інтегрованого заняття у підготовчій групі

Інтеграція освітніх областей « Пізнавальний розвиток» , « Мовленнєвий розвиток» , «Соціально-комунікативне».

Завдання:

Сприяти формуванню загальних розумових здібностей- Логіки мислення, гнучкості розумового процесу, кмітливості;

Формувати математичні уявленнята сенсорні здібності;

Розвивати орієнтування у просторі, у часі;

Удосконалювати знання про форму, колір, число;

Закріпити знання цифр.

Уточнювати знання послідовності днів тижня.

Виховувати почуття взаємодопомоги, доброзичливості, чуйності, бажання допомогти героям у скрутну хвилину.

Сприяти логічному мисленню, фантазії.

Формувати у дітей навичку самоконтролю, самооцінки.

продовжувати знайомити з елементами дороги;

Вдосконалювати діалогічну мову, інтонаційну виразністьмови;

Продовжувати закріплювати правила поведінки на проїжджій частині;

Розвивати у дітей почуття відповідальності за дотримання ПДР;

Розвивати у дітей ази дорожньої грамоти, розширювати знання дітей про світлофор, значення сигналів світлофора;

Устаткування:

Лист та повітряна куляз героєм.

Логічні блоки Дьєнеша

Телефон.

Дорожні знаки

Світлофор

Методи та прийоми:

Ігровий момент, художнє слово, показ, розмова, завдання, пояснення, розгляд, закріплення, заохочення, результат.

Хід занять:

Коло широке бачу я

Встали всі мої друзі

Ми зараз підемо праворуч

А тепер підемо ліворуч

У центрі кола зберемося

І на місце все повернемось

Всі один – одному посміхнемося, підморгнемо

І заняття почнемо

Вступна бесіда

Восп. Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, ми з вами закріпимо, отримані раніше знання, а допоможуть нам у цьому наші друзі з мультфільму "Фіксики"СЛАЙД 1, адже вони дуже розумні і живуть у чарівній країні «Знань».

У записі звучить музична загадка СЛАЙД 2 (Може бути шум паровоза, зліт космічного корабля).

Діти, що це могло бути (Відповіді та пропозиції дітей).

Я сама теж важко відповісти, що це могло б бути.

СЛАЙД 3

Алло! Слухаю! Так! Зрозуміла! Діти, виявляється, це пролетіла зла чарівниця Бастінда СЛАЙД 4 і впустила листа. Давайте ми його шукаємо.

(Діти з вихователем знаходять КОНВЕРТ, а там зачарований геройНулик).

Хлопці мені здається, тут перебувати зачарований герой, давайте ми його зберемо, розчаруємо і тоді зможемо прочитати послання. (Збираємо з частин Нолика та читаємо послання). СЛАЙД 5

«Дорогі хлопці! Пишуть вам Фіксики із чарівної країни знань. Допоможіть, будь ласка, зла відьма Бастінда, зачарувала Чарівну країну знань – Королівство «Дорожніх наук»,

«Королівство математики», «Королівство звуків та літер», жителі цих королівств, просять вашої допомоги, без ваших знань, умінь та навичок нам не обійтися, потрібно виконати складні завдання, які приготувала Бастінда, тільки вам під силу їх вирішити, тоді вона зніме закляття. З повагою – Фіксики, дуже дружні хлопці!

Ну що ж, хлопці, допоможемо мешканцям Чарівної країниЗнань впоратися із завданнями злої чарівниці? Тоді в дорогу.

Чекають на нас жителі першого королівства «МАТЕМАТИКИ»

1. Завдання таке.

У вас на столах картки, вам потрібно порівняти числа та поставити у клітинках потрібні знаки. Згадаймо, за допомогою яких знаків ми будемо порівнювати числа (Відповіді дітей). Правильно, призначення цих знаків - порівнювати і показувати скільки більше, яке менше і повідомляти про рівність.

Із першим завданням впоралися. Наступне завдання.

Пропоную глянути на екран. Вам потрібно повною відповіддю назвати сусідів числа.

«Сусіди числа»СЛАЙД 6 – СЛАЙД 8

(Ігри з блоками Дьєнеша)

Хлопці цифри в королівстві математики захворіли від злих підступів чарівниці. Давайте разом допоможемо вилікувати цифри, підібравши їм за схемою правильну таблетку – фігуру. Якщо правильно назвемо всі властивості, то постать з'явиться. СЛАЙД 9-10

Допомогти жителям королівства Математики прийшли герої різних казок. СЛАЙД 11

Діти, скажіть, будь ласка, хто прийшов допомогти?

Вам необхідно правильно визначити де знаходиться той чи інший герой казок.

1. Хто розташований у правому верхньому кутку?

2. Хто розташований у нижньому лівому кутку?

3. Хто розташований у нижньому правому кутку?

4. Хто розташований у середині екрана?

5. Хто розташований у верхньому лівому кутку?

Молодці і це завдання ви виконали чудово!

Фізмінутка. Гра "Дні тижня".

(Діти, стоячи у колі, промовляють вірш із рухами)

Понеділок – зайчик рукоділок.

Вівторок – Соловей-розбійник,

За вівторком середа – лисонька їжа,

За середою – четвер – вовк очима сяйво,

За четвергом - п'ятниця колобком прикотиться,

За п'ятницею – субота – лазня у єнота,

За суботою – неділя,

Цілий день у нас веселощі!

Діти, ви не лише назвали без помилок усі дні тижня, а й звільнили від злих чар мешканців королівства «Математика». СЛАЙД 12

(Королівство з'являється на екрані).

Мешканці кажуть вам Щиро Дякую!

2. Тепер на нас чекають жителі другого королівства «Дорожніх наук».

Надворі нас підстерігає багато небезпек. Потрібно знати правила дорожнього рухуі бути дуже уважним та обережним. Я вам пропоную розглянути серію картинок і розповісти як треба поводитися на вулиці, щоб не трапилася біда.

А) - Чи правильно хлопці надходять? СЛАЙД 13

Б) Чи правильно дівчинка переходить дорогу? СЛАЙД 14

В) - Розкажіть правила поведінки в громадському транспорті. СЛАЙД 15

Г) - як правильно обходити автобус, трамвай та тролейбус на зупинці? СЛАЙД 16

Д) Подивіться уважно на картинку і скажіть хто правильно переходить дорогу, а хто ні. СЛАЙД 17

Молодці із завданнями все впоралися. Скажіть, а хто наш головний помічник на дорозі? Без якого не впораються ні пішоходи, ні автомобілі? (світлофор)СЛАЙД 18

Правильно світлофор. А які види світлофорів ви знаєте?

(Пішохідний для пішоходів та транспортний для автомобілів).

Тепер наступне завданнявиконаємо у командах – збери дорожні знаки.

Діляться, збирають, називають.

Королівство з'являється на екрані

Молодці! Жителі королівства «Дорожніх наук»кажуть вам велике спасибі! СЛАЙД 19

«Звуки та літери»

Запрошую Вас до країни Букварії. Тут на Вас чекають цікаві пригоди. Запрошую Вас у гості!

У країну Букварію зможуть піти лише уважніші!

Завдання. Дайте відповідь на питання:

Мама кличе доньку додому. Хто на вулиці? Хто вдома?

Вовк з'їв вівцю. Хто слабший?

Мисливець убив качку. Хто стріляв?

Вітю слухав вихователь. Хто казав?

Петю вдарив Ваня. Хто забіяк?

Собаку вкусила оса. Хто кусався?

Логопед: Ви чудово впоралися із завданням Прошу всіх за мною!

Логопед: Хлопці! Ось ми й потрапили до країни «Букварію» (Слайд №1). Допоможемо Фіксикам!

Ось і перше завдання: слайд №2, 3, 4 -Знайдіть другий склад

Друге завдання: слайд № 5- Посіли картинку в Будиночок.

Третє завдання: слайд № 6, 7 - Ребус перший

Четверте завдання: слайд № 8, 9 – Ребус другий

Логопед: У нас був дуже важкий перехід

А тепер настала черга зіграти в гру «Навпаки».

Діти хором домовляють речення.

Скажу я слово високо, а ти даси відповідь (низько)

Скажу я слово далеко, а ти даси відповідь (близько)

Скажу я слово стеля, а ти даси відповідь (підлога)

Скажу я слово втратив, відповиш ти (Знайшов)

Скажу тобі я слово боягуз, відповість ти (сміливець)

Тепер початок я скажу, відповиш ти (кінець).

Я антонім до речі спека,

Я в річці, в густій ​​тіні,

І в пляшці лимонаду,

А звуть мене (прохолода).

Я антонім до слова сміх,

Не від радості, втіх,

Я буваю мимоволі від нещастя та від болю,

Від образи, невдач.

Відгадали? Це (Плач).

Фізхвилинка «Школа».

Скоро до школи ми підемо

І портфель із собою візьмемо.

Ручку, книгу, олівець

Ми в портфель покладемо наш.

І вчитись на всі п'ять!

Імітація дій з тексту.

Логопед: А тепер давайте продовжимо нашу подорож!

П'яте завдання: слайд № 10- Збери пазл «Білосніжка»

Шосте завдання: слайд № 11- Голосні та приголосні звуки

Сьоме завдання: слайд № 12 – Вгадай перший звук у слові

Восьме завдання: слайд № 13 – Збери слово з літер

Логопед: Ну от і добігла кінця наша подорож слайд № 14

Хлопці, ось ще один лист від наших друзів:

Один із дітей читає лист.

До листа додається коробка із частуваннями. Дітям лунають шоколадки.

13. Підсумок заняття.

Логопед: Хлопці, вам сподобалося в країні Букварії? Що вам найбільше запам'яталося? Які будівлі вам було цікаво виконувати?

Відповіді дітей.

Ура ми виконали останнє завдання! Перемогли Бастінду!

Діти, з яким завданням вам було впоратися найважче?

А яке завдання було самим цікавим?

Хлопці, яку добру справу ми з вами зробили, ЗВІЛЬНИЛИ ВІД ЗЛИХ ЧАР ЧАРІВНУ КРАЇНУ ЗНАНЬ. (З'являється на екрані веселка).

Жителі королівств кажуть вам величезне спасибіі вони приготували для вас сюрприз.

(лунає телефонний дзвінок)Слайд дзвінок

Алло! Так! Обов'язково передам! До побачення.

Діти! Це зла чарівниця Бастінда вибачилася і пообіцяла, що більше не робитиме поганих вчинків.

Комплексне відкрите заняття для дітей підготовчої групи

на тему: «По дорогах казок»

Програмний зміст: формувати вміння уважно слухати дорослого, виробляти навчальні навички (уміння відповідати на поставлені питання дорослого, слухати відповіді інших дітей, не перебивати того, хто говорить); удосконалювати загальну моторикута вміння орієнтуватися у просторі; розвивати зв'язне мовлення дітей, фонематичний слухготувати дітей до звуко-складового аналізуслів (складання слів зі складів, кількість складів у словах), поповнювати та активізувати словниковий запасдітей; розвивати у дітей шукати вихід з проблемної ситуації, розвивати логічне мислення вміння порівнювати, міркувати. Удосконалювати техніку ліплення прийомами (розкочування, скочування, скручування, розплющення, згладжування, наліпів). Розвивати почуття форми, кольору, пропорції. Виховувати впевненість, ініціативність, самостійність, почуття товариства, бажання прийти друзям на допомогу.

Активізація словника: тин, рогач, короб; назва грибів (сиріжка, рудик), назва лісових ягід (журавлина, лохина).

Устаткування: загадка, музика «Голоси птахів», книги, 7 шт. яскраво оформлених конвертів, ілюстрації із зображенням черевика, посуду, подушки, калачів, артикуляційно-пальчикова гімнастика, казка, склади. , картинки із зображенням овочів, фруктів, ягід, грибів, солене тісто різного кольору, стеки, серветки, клейонки, склянку води, пензля, наклейки з зображенням казкових персонажів.

Хід заняття

Вихователь. «Встали діти, стали в коло, ліворуч друг і праворуч друг». Діти давайте візьмемося за руки і привітаємося з сусідом праворуч, називаючи його ласкаво. Усміхнемося один одному, гостям.

Діти сьогодні на нас чекає незвичайна подорож. А куди ви дізнаєтесь, відгадавши загадку. «Там чари, там чудеса, буває баба Яга, герої діють розумно і дружба перемагає зло».

Діти. Це казка!

Вихователь. Молодці! Скажіть, звідки беруться казки?

Діти. Їх вигадує народ, пишуть письменники, чарівники, казкарі.

Вихователь. Хочете вирушити в подорож казками? Для цього потрібно заплющити очі та сказати чарівні слова.

Тилі-бом, тилі-бом,

Відкривайся казкиний будинок.

Вихователь . Ось ми й у казці. Це казковий ліс, у ньому все незвично. Чуєте, як співають птахи? Чудові та казкові!

Діти. Так, чуємо! (Діти посміхаються і із задоволенням слухають спів птахів)

Вихователь. А які казки ви знаєте, у яких казкові героїпотрапляють у ліс.

Діти . "Маша і ведмідь", "Три ведмеді", "Колобок", "Вовк і семеро козенят" і т.д.

Вихователь. Молодці хлопці! Багато ви знаєте казок, а тепер ходімо далі.

Діти йдуть, імпровізованим лісом і підходять до доріжки, яка завалена книгами.

Вихователь. Хлопці, як нам пройти через цей завал?

Діти. Потрібно скласти книги в стопку, прибрати їх на книжкову полицю, шафу.

Вихователь. Молодці!

Діти разом із вихователем розбирають книжковий завал і знаходять чарівний конверт із завданням-листом.

Дивіться, хлопці, конверт. А що кладуть у конверт зазвичай?

Діти. Лист, листівки.

Вихователь. Хлопці, а навіщо нам потрібні листи?

Діти. Для того, щоб вітати близьких людей, запросити в гості, повідомити будь-що важливе.

Вихователь. Правильно діти. Молодці! Ось і нам, напевно, хтось хоче сказати щось важливе. Хочете дізнатися, що у ньому!

Діти. Так

Вихователь читає листа.

«Здрастуйте маленькі мандрівники!

Якщо ви знайшли цей лист, то зіткнулися з першою перешкодою, яку я для вас придумав. Мене звуть чарівник «Плутанина», я завжди і всюди все плутаю, якщо ви хочете продовжити подорож моїм чарівним лісом, значить долайте всі труднощі, які вам зустрінуться на вашому шляху.

До скорої зустрічі!"

Вихователь. З нами вирішив пограти чарівник «Плутанина», як він написав: «Я завжди все плутаю». От і зараз тут щось переплутало. Подивіться уважно.

Діти. Книги Їх не буває лісу.

Вихователь. А де мають бути книги?

Діти. У бібліотеці, у магазині, на книжковій полиці, будинки у шафі.

Вихователь. Правильно. Молодці! Ходімо далі. Діти подивіться, лісовий будиночок. У яких казках герої потрапляють у будиночки чи хатинки у лісі?

Діти. "Три ведмеді", "Маша і ведмідь", "Вовк і семеро козенят", "Баба Яга", "Теремок", " сніжна королева», «Заюшкіна хатинка» і т.д.

Вихователь. Молодці! Ви добре впоралися із цим завданням. Хлопці давайте увійдемо до хатинки. Ой, який тут безлад. Знову чарівник «Плутанина» попрацював. Наведемо лад? Але не просто лад. Ми розкладемо на свої місця усі речі.

(черевик на столі, посуд на порозі, подушка в печі, на ліжку калачі)

Діти розставляють все на свої місця та знаходять конверти із завданнями.

Вихователь. Діти подивіться, ми знову знайшли черговий конверт від чарівника, що він знову придумав? Подивимося?

Діти. Так.

Вихователь читає листа.

"Вітання! Пам'ятаєте казку «Маша та ведмідь?» Я там теж все переплутав. Послухайте та спробуйте допомогти Маші. Але перш ніж читати казку, давайте трохи відпочинемо.

Артикуляційна та пальчикова гімнастика

Шу-шу-шу, шу-шу-шу, сиджу тихо, не шаруджу

(Діти легко ударяють долоньками по колінах)

Вуха-вуха-вуха, вуха-вуха-вуха - приготуємо вуха

(потягують за мочки вух)

Уша-уша-уша, уша-уша-уша – казку слухатиму

(Приставляють долоню то до одного, то до іншого вуха)

Ша-ша-ша, Ша-ша-ша – дуже казка хороша

(плескають у долоні)

Казка

Маша товаришувала з ведмедем і часто ходила до нього у гості. Вкотре, збираючись відвідати свого друга, Маша напекла пиріжків і поклала їх у вузлик. Вона довго йшла через ліс і зачепилась вузликом за кущ. Він порвався, пиріжки розсипалися.

Вихователь. Що ж наплутав чарівник у уривку з казки Маша та ведмідь?

Діти. Маша не дружила з ведмедем. У гості до нього не ходила, а загубилася в лісі та набрела на хатинку ведмедя. Пиріжки Маша пекла для бабусі та дідуся і складала їх у короб, у якому сама й сховалася.

Вихователь. Молодці! Ви вкотре впоралися із завданням, відкриємо інший лист.

Вихователь читає листа.

«Хлопці! У моїй казці всі слова розсипались. Допоможіть їх зібрати, будь ласка!»

Вихователь. Ну, як допоможемо?

Діти. Так, допоможемо.

Завдання №1

Складіть слова зі складів

(МА-ША; МА-ЛІ-НА; КО-РОБ; ПЛЕ-ТІНЬ; УХ-ВАТ; ГІР-ШОК)

Вихователь. Молодці! Впоралися, а в конверті ще щось.

Завдання №2

Правильно розкладіть у кошики гриби та ягоди.

(На столах стоять два кошики і розкладено предметні картинки із зображенням грибів, ягід, фруктів, овочів)

Діти розкладають.

Назвіть назву грибів, де ви чуєте звук Р на початку, середині слова.

Діти. Рижик, сироїжки, боровик.

Вихователь. Назвіть ягоди в назві яких чуєте звук Л.

Діти. Журавлина, малина, лохина, суниця, полуниця.

Вихователь. Молодці!

Завдання №3

Вгадайте казки з кількох фраз.

Вихователь. Топнув козел ніжкою і покотилися самоцвіти.

Діти . «Срібне копитце»

Вихователь. Відра йдете самі додому.

Діти . «По-щучому велінню»

Вихователь. Яблунька сховай нас...

Діти. «Гусі-Лебеді»

Вихователь . У праве вуховлізла, а в ліве вилізла...

Діти. «Крошечка-Ховрошечка»

Вихователь . Потрапив уламок чарівного розбитого дзеркалаКаю прямо в серці.

Діти . "Сніжна королева"

Вихователь . Лети, лети пелюстка...

Діти «Квітка-семиквітка»

Вихователь . І з цим завдання ви впоралися. Хлопці вам останній лист із завданням.

«Я знаю, що у вас чарівні та Умілі руки. Чарівник «Плутанина» дарує вам хлопці чарівне тісто. Придумайте, яке частування ви можете зробити з тіста, для героїв казок із мого чарівного лісу.»

Діти разом із вихователем вирішують зробити торт.

Вихователь. Для цього нам потрібно виліпити коржі, квіти, листя, ягоди.

Вихователь розподіляє обов'язки між дітьми. Діти сідають за столи та приймаються за роботу. Вихователь нагадує, якими прийомами ліплення діти користуватимуться.

Коли всі деталі готові, діти збирають їх в один торт.

Вихователь . Молодці. Ось тепер ми з вами впоралися з усіма завданнями, подолали усі перешкоди. Нам час повертатися з казки. Заплющимо очі і промовимо чарівні слова.

Звучить музика

Діти . «Казка дверей закривай, у дитячий садок нас відпускай»

Музика перестає грати.

Вихователь. Ну, що хлопці, сподобалася вам наша подорож? Дякую за виконану роботу. Ви були молодці.

Діти. Людмила Миколаївна у вас у руці залишився ще один конверт.

Вихователь. Щоправда, а що там побачимо?

(У конверті для дітей подарунки від чарівника наклейки з казковими героями)




Останні матеріали розділу:

Як правильно заповнити шкільний щоденник
Як правильно заповнити шкільний щоденник

Сенс читацького щоденника в тому, щоб людина змогла згадати, коли і які книги вона читала, який їх сюжет. Для дитини це може бути своєю...

Рівняння площини: загальне, через три точки, нормальне
Рівняння площини: загальне, через три точки, нормальне

Рівняння площини. Як скласти рівняння площини? Взаємне розташування площин. Просторова геометрія не набагато складніше...

Старший сержант Микола Сиротінін
Старший сержант Микола Сиротінін

5 травня 2016, 14:11 Микола Володимирович Сиротинін (7 березня 1921 року, Орел – 17 липня 1941 року, Кричев, Білоруська РСР) – старший сержант артилерії. У...