План опису географічного положення. Історія відкриття та дослідження Австралії. Материк омивають Атлантичний та Індійський океани, Середземне море на півночі, Червоне море на північному сході. Нанести ці об'єкти на контурну карту

ТЕМА: «Австралія. Географічне розташування, розміри, обриси та континент, що омивають моря і океани.

Історія відкриття та дослідження Австралії».

Цілі уроку:

вивчити особливості фізико- географічне положенняАвстралії;

дізнатися, як відбувалося відкриття та дослідження Австралії;

Завдання:

Результати оцінки, проведеної після використання навчального матеріалу. Порівняльний аналізміж двома оцінками підтверджує, що нова методологія сприяла навчанню. Щодо основних понять перших жителів муніципалітету, 80 відсотків учнів відповіли правильно, а інші пов'язали відповідь на самі останні події, такі як окупація Заходу держави Парана від обману. Коли ми посилалися на спосіб життя індіанців, менше 10 відсотків студентів робили помилки та наводили такі види діяльності, як сільське господарство та тваринництво; і стосовно типу рослинності, існуючого на той час, 80 відсотків правильно відповідали корінним лісам.

Освітня– познайомити учнів з особливостями географічного розташування, відкриття та дослідження, а також рельєфу Австралії.

Виховна- Виховувати уважність, зосередженість, вміння працювати самостійно.

Розвиваюча– розвивати вміння працювати з різними джереламизнань – підручником, картами.

Результати були аналогічними по відношенню до ґрунту, де сьогодні знаходиться озеро Ітайпу. У цьому випадку всі відповіли правильно, посилаючись на різні формиокупації, річка Парана, сільське господарство, велика рогата худоба, будинки, ліси, капоейру і т.д. порівняння між політичними та гідрографічними картами двох різних десятиліть, до і після утворення греблі, моделлю та дебатами в кімнаті було необхідне для досягнення такого рівня розуміння цього простору.

Щодо концепцій, придбаних у міських районах та сільських районах, спостерігається значне покращення розуміння цих концепцій. Наприклад, 95 відсотків студентів відповіли, що штаб-квартира міста знаходиться у міській місцевості, і 100 відсотків з них повідомили про економічної діяльностіу цих двох областях. Також важливо відзначити, що всі учні правильно вказали принаймні два міські райони муніципалітету і що було мало, менше 10 відсотків, які припустилися помилок, також посилаючись на міську територіюяк село.

Тип уроку:мультимедійна презентація

Устаткування: карта Австралії, атласи, контурні карти, підручник, мультимедійний проектор.

Форми навчальної діяльності:

    Повторення відомих термінів та понять;

    Гра – перевірка знань учнів на тему «Африка»;

    Практична робота у контурній карті за визначенням географічних координаткрайніх точок, а також елементів берегової лінії;

    Південна точка-мис Голковий

    У цьому контексті ми виявили помітний контраст між оцінками, проведеними до та після того, як вчителі працювали з новою методологією. За місцезнаходженням мерії, сприйняття муніципального простору та його положення в регіоні Ліндеїру на озері Ітаїпу, 100 відсотків студентів правильно пофарбували місцевість муніципалітету, а 90 відсотків зробили це правильно щодо муніципальної території та муніципалітетів. сусідніх муніципалітетів Велика різниця між цією оцінкою та попередньою, яка також демонструє, як вона покращила свою здатність розташовуватися по відношенню до деяких муніципальним районамта до муніципальних меж.

    Самостійна робота«Порівняння особливостей рельєфу Африки та Австралії»;

    Розповідь вчителя про основні форми рельєфу Австралії.

Заплановані результати:

-Називатиімена мандрівників та дослідників,

-Показувативсі вивчені об'єкти берегової лінії, форми рельєфу;

-Визначатигеографічне положення материка, порівнюватийого зі становищем Африки;

Щодо маршрутів руху, відповіді були одностайні, всі вони ствердно стверджували про важливість автомагістралей, а також знали, як підкреслити їхню важливість у перевезенні людей та товарів. Відповіді питання важливість річок також отримали масовий відповідь. Попри відповіді попередньої оцінки, в якій 30 відсотків учнів не знали, а інші не були впевнені, у цій оцінці все вказувалося як мінімум на дві цілі: рибальство, водопостачання, виробництво електроенергії, допомога у збереженні біорізноманіття та як засіб транспорту.

Що стосується важливості прибережних лісів, у той час як у попередній оцінці 70 відсотків студентів відповіли, що їх використали для затінення чи помірності, останньої оцінки 80 відсотків сказали, що вони необхідні, щоб уникнути замулювання їх. Також на річках і з метою довести, чи можуть вони розробити концепції, пов'язані з формуванням гідрографічних басейнів та різними висотамирельєфу, ми розробили три питання. В одному з них 95 відсотків респондентів заявили, що приплив впадає в основну річку і що вона менша за це, а 90 відсотків зрозуміли, що водні шляхинароджуються в районах з більшою висотою і спрямовані в нижчі райони, що демонструє значимість усної та письмової діяльності, що проводиться особливо з моделлю, а також іншими матеріалами.

-Пояснювативплив географічного положення на природні особливостіконтиненту, розміщення великих формрельєфу та родовищ корисних копалин залежно від будови земної кори

План уроку:

    Організаційний момент(1 хв.)

    Повторення теми «Африка» (4 хв.)

    Вивчення нової теми(20 хв.)

    Закріплення (12 хв.)

    І ми також хотіли оцінити участь студентів у дискусіях щодо становища річок, що перетинають місто та пройдених прогулянок. річки мають невеликі розширення прибережного лісу на берегах річки, і вони погано забруднені, що точно. Ще один аспект, який ми проаналізували, – це рівень сприйняття цих дітей щодо різних рівнів допомоги, які існують у муніципалітеті.

    Нарешті, наші питання були спрямовані на рослинність та способи збереження областей із найбільшим ухилом. В одному з них ми задали питання про тип рослинності чи землекористування, який переважає сьогодні. У той час як у попередній оцінці переважна більшість не відповідала або не відповідала неправильно, в цьому 80 відсотків учнів згадали, що переважають сільськогосподарські райони та інші учні, мотивовані вправами, що виконуються з картами, і модель наважується ставити також інші види рослинності. : пасовища та капоейра, ліси та лісовідновлення.

    Рефлексія (2 хв.)

    Домашнє завдання(1 хв.)

Хід уроку

    Організаційний момент.

    Повторення теми «Африка»(слайд 2)

Гра: доповни пропозиції:

1. Найспекотніший материк: ……(Африка) (Слайд 3)

2. Найбільша пустеля - ... (Сахара) (слайд 4)

3.Найбільш велика система тектонічних розломів: … (Великі Африканські розломи) (слайд 5)

Крім того, коли ми питали, вегетація, що покриває комунальну поверхню, завжди була такою, відповіді одностайні: ні. Відповіді відображають найкращу інформаціюта поінформованість про зміни, що відбулися в процесі колонізації та модернізації сільського господарства: 70 відсотків сказали, що існує 40 відсотків лісів і що є ферми та пасовища. Зміни у рослинному покриві, учні правильно пов'язують їх із сільськогосподарською практикою, вирощуванням худоби та будинками, що відображає їх розуміння сукупності та взаємозв'язку між різними проаналізованими елементами.

4. Найдовша річка: …(Ніл) (слайд 6)

5. Хто це? (горила, шимпанзе, зебра, бегемот, лев, верблюд, окапі, лемур, муха Цеце, страус, жираф, слон, гепард) (Слайд 7)

Вивчення нової теми:

    Мотивація уроку:

Подивіться малюнки на ваших партах, прослухайте вірш.

Вона знаходиться під нами

Про шляхи збереження існуючої рослинності та необхідність збереження деяких областей ми також розробили деякі питання. Ціль полягала в тому, щоб побачити, чи змінилося ставлення до цього питання. По-перше, 90 відсотків студентів зрозуміли, що в місті є деякі області, які потребують захисту. По-друге, переважна більшість відзначила, що більше високі райониі пагорби, коли обезліснення, прискорюють процес ерозії і що, щоб цього уникнути, дерева повинні бути посаджені.

Методологія, що підлягає розповсюдженню? Порівняльний аналіз показав, що використання синтетичної моделі, тематичних карт та підручника та вправ, у яких брали участь вчителі, продемонстрували відмінні результати з кількох причин. Вчителі відчували себе більш схильними до роботи над контентом і розробляли нові методології, які дозволили пов'язати абстрактніші концепції з більш безпосереднім і повсякденним досвідомстудентів.

Там, очевидно, ходять нагору ногами,

Там навиворіт вивернутий рік

Там розквітають у жовтні сади,

Там у жовтні, а не в липні літо,

Там протікають річки без води

(Вони в пустелі зникають десь),

Там у чагарниках сліди безкрилих птахів,

Там кішкам у їжу дістаються змії,

Народжуються звірята з яєць,

І там собаки гавкати не вміють,

Це ставлення, яке, як ми бачили, відповідає цілям, запропонованим як Національними параметрами навчальної програми, так і базової навчальною програмоюдля муніципальної державної школи: освіта для дітей та початкову освіту - початкові роки. Крім того, вони демонструють, що мети, яку ми поставили перед собою з моменту розробки проекту, було досягнуто. Студенти 4-го курсу початкової школи в муніципалітеті Санта-Олени, засновані на новій методології, що відповідає їх потребам та їх реальності, мають більший потенціал для розвитку критичного почуття місцевої дійсності та розуміння її протиріч.

Дерева самі лізуть із кори,

Там кролики страшніші, ніж повінь

(Г. Усова)

Подумайте, якою є тема нашого сьогоднішнього уроку? ( слайд 8) з видами Австралії

Відповіді учнів.

Формування теми уроку.

Слайд 9 - Тема урока

Знайомство учнів з метою уроку: ( слайд 10)

На уроці ви повинні:

Як працювати з підручником географії

Це була наша мета в координації цього проекту та створення моделі, представленої тут. Сприйняття середньої та географічної поведінки. Журнал географії, Університет Барселони, Том. Перекладено Марію Сесілію Франзу. Ногейра. Подання, зв'язок та візуалізація просторових даних. Флоріанополіс: видавець Федерального університетуСанта-Катаріна.

Знання студента та викладання географії. Географія та викладання: критичні тексти. Від плану до тривимірного – модель як дидактичний ресурс. Картографія у початковій та середній освіті. Весь світ у перші роки початкової школи – завдання, з яким потрібно зіткнутися. Вільна земля: світові зміни.

    згадати, як визначають географічне положення материка;

    вивчити особливості фізико-географічного положення Австралії

    дізнатися, як відбувалося відкриття та дослідження Австралії

    розглянути основні форми рельєфу материка

    Слово вчителя:

Австралія (від латинського слова austral is – південний найменший материк Землі. За його невеликі розміри її іноді називають материком-островом. Є особливості й у освоєнні материка, оскільки Австралія найдовше інших великих земель планети залишалася колишньою плямою. Довгий часконтинент був «відірваний» від історичних процесів, що відбувалися в інших частинах світу. За багато тисяч років у Африці, Азії, Європі, Америці народилися могутні центри цивілізації, а Австралії як і панував кам'яний вік.

Інтеграція загальної освіти

Навчання географії та класової боротьби. Для критичної географії у школі. Нові стратегії роботи з дисципліною географії початковій школі. Вони дозволяють учню використовувати географічні аргументи для аналізу взаємозалежності між соціальною, економічною та екологічним середовищему різних просторових масштабах.

Ці різні проблемизмушують учня розмірковувати про мир зі значимими географічними питаннями, викликаними центральними концепціями географії: місцезнаходженням, масштабом, суб'єктами та намірами, поданням, взаємодією, поляризацією та ієрархізацією, дифузією. робота, студенти постійно стурбовані пошуком просторів, про які вони говорять, та описом їх розбивок та характеристик.

    Повідомлення цікавих фактівпро Австралію:

    Австралія – найменший материк Землі;

    Материк повністю розташований у південній півкулі;

    Австралія-материк реліктів-тварин та рослин, що збереглися з минулих геологічних епох;

    Тут немає діючих вулканів;

    Австралія – найбільший посушливий материкЗемлі. Вона отримує опадів у 5 разів менше, ніж Африка, у 8 разів менше, ніж Африка. Південна Америка;

    Деталі для реалізації

    Прогресії навчання та очікування доповнюються пропозиціями з тем для кожного року циклу. У географії час, призначений для вивчення проблеми, був передбачений, щоб дозволити цю подвійну роботу: присвоєння знань та просторових критеріїв та розвиток географічного обґрунтування та аналізу з використанням різних документів. Враховуючи, що одна проблема може бути документована різними прикладами, Міркування та аналіз студентів, побудованих в одній ситуації, можуть бути легко протестовані на іншому.

    Близько половини її площі займають пустелі та напівпустелі;

    У фарбуванні континенту переважають червонувато-бурі тони;

    Австралія пізніше за інших була заселена і освоєна європейцями;

    Весь материк займає одну державу;

    Повторення.

Згадайте план опису географічного положення регіону (підручник стор. 344).

Отже, елементи, які зазвичай розглядаються у фізичній чи людській географії, не розглядаються власними силами. Вони обговорюються тією мірою, якою вони становлять один із параметрів, що дозволяють зрозуміти організацію простору, наприклад, з урахуванням сейсмічних чи вулканічних ризиків при організації японського міста, економіки та демографії у розвитку регіону. Пошук інформації щодо кожного з цих параметрів не повинен мати пріоритет перед системним аналізомвідносин між суспільством та його життєвим простором.

Посилання на історію та громадянство

Справді, гарне розуміння поточних проблемне може обійтися без певної історичної контекстуалізації в довгостроковій перспективі, у середньостроковій перспективі чи короткостроковій перспективі. Те саме стосується мети громадянства та географії, оскільки аналіз ставок, пов'язаних з космосом, зацікавлених сторін, їх наміри та дії ілюструють багато елементів, порушених у громадянстві. помітним у навчанні громадянина.

Визначити фізико-географічне положення означає (слайд 11) :

План вивчення материка:

    Як розташований щодо екватора, тропіків ( полярних кіл), та нульового меридіана.

    Знайдіть крайні точки материка, визначте їх координати та протяжність материка в градусах та кілометрах з півночі на південь та із заходу на схід.

    Які моря та океани омивають материк.

    Як розташований материк щодо інших материків

    В яких кліматичних поясах розташований материк.

    Географічне розташування Австралії

Австралія немов усамітнилася від континентів-сусідів (слайд 12) .

    Визначте, як розташована Австралія щодо екватора, тропіків та нульового меридіана?

Вона повністю розташована в Південному та Східні півкуліта у центрі океанічної півкулі планети. Майже посередині її перетинає Південний тропік, тому її північна частина лежить у спекотному, а південна – у помірному поясахосвітлення. Більша частинаматерика розташована у спекотному тепловому поясі(слайд 13)

    Які контури материка?

Материк схожий на величезну «квасолю» в океані(слайд 14)

(Слайд15)

Береги порізані слабо. Тут мало бухт, зручних для стоянки суден. Найзручніші бухти та затоки розташовані у східній та південно-східній частині материка. Вони розташовані найчастіше у гирлах річок, наприклад, затока Порт-Джексон. На його берегах лежить Сідней. Неподалік південно-східного узбережжя лежить великий острівТасманія

    Покажіть на карті:

Океани, моря, затоки, протоки, що омивають материк.

На контурній карті позначте елементи берегової лінії Австралії.

Перевірка:На слайдах висвічуються елементи берегової лінії, затоки протоки, півострова (Слайд 16-17)

З північного заходу береги Австралії захищені від великих океанських хвильВеликий Бар'єрний риф. Він тягнеться на 2300 км. Від мису Санді на о. Фрейзер до південного узбережжяНової Гвінеї. Великий Бар'єрний рифвіддалений від узбережжя на відстань від 50 до 150 км. Глибина Великої лагуни між рифом та материком досягає в деяких місцях 50 метрів. (Слайд 18)

Великий Бар'єрний риф складається з безлічі коралових рифів та островів, між якими можуть пройти і великі судна. У Великому Бар'єрному рифі є близько 20 добре вивчених проходів із боку океану. Щільну "стінку" рифи утворюють тільки на півночі.

    Крайні точки.

На контурній карті підпишіть крайні точки материка.

На слайді з'являються крайні точки (Слайд 19).

Північна точка - мис Йорк - відкрито 1606 р. голландським мореплавцем У. Янсзоном. Назву мису привласнив Дж. Кук на честь герцога Йоркширського. Дж. Кук був родом із графства Йоркшир.

Східна точка - мис Байрон - відкрита та названа Дж. Куком на честь англійського мореплавця Джона Байрона.

Крайня південна точка зветься мис Південно-Східний.

Західна- мис Стіп-Пойнт.

Учні визначають їх координати, потім для перевірки координати з'являються на слайді (слайд 20)

    Визначте

Протяжність території Австралії з півночі на південь та із заходу на схід.Визначте протяжність території з півночі на південь по 40 меридіану та із заходу на схід по 45 0 пн.ш. (Слайд21)

    Положення щодо інших частин світу (слайд 22)

Австралія займає 6% площі суші, S = 8,9 млн км.

Австралія більше нагадує острів, ніж материк. Можливо, саме її віддалене розташування і стало причиною того, що вона, за винятком Антарктиди, стала останнім материком, відкритим та освоєним європейцями.

Давайте визначимо відстань від Австралії до найближчих континентів. Відстань від Австралії до Африки складає 7000 км. До Південної Америки 12000 км. південно-східної Азії 2800 км., до Антарктиди 3000 км.

Давайте проведемо порівняння географічного положення Австралії та Африки (робота з картами атласу)

    Історія відкриття та дослідження Австралії

Незважаючи на те, що вчені античного світупередбачали існування материка у південній півкулі, він довго не був відомий європейцям. Відкрили Австралію за доби Великих географічних відкриттів. Іспанець Торрес, голландець Тасман, англієць Дж. Кук дали перші відомості про Австралію.

Першим європейцем, який відкрив у початку XVIIв. північне узбережжя Австралії вважають голландського мореплавця В. Янсзона. Його співвітчизник О.Тасман у середині XVIIв. описав береги континенту від мису Йорк до Південний тропік.

У 1770 р. англійський мореплавець Дж. Кук повторно «відкрив» Австралію, яку незабаром було оголошено колонією Англії.

(Повідомлення учня)

Першими європейцями, які відкрили на початку XVII ст. північне узбережжя материка, були голландські мореплавці Віллем Янц, Абель Тасман та ін. А. Тасман у середині XVII століття описав береги континенту від мису Йорк до Південного тропіка. Тасман довів, що Австралія є самостійним материком. На той час його називали новою Голландією (слайд 23)

Іспанський мореплавець Торрес пройшов протокою між Новою Гвінеєю та Австралією. Однак усі ці відомості зберігалися весь час потай. Тому відкриття материка багато хто приписує знаменитому англійському мореплавцюДжеймсу Куку. 1770 року він відкрив Східне узбережжяАвстралії, що започаткувало колонізації материка англійцями. Коли корабель капітана Кука сів на мілину, було зроблено велике географічне відкриття- відкритий Великий Бар'єрний риф (Слайд 24).

Весь XIX століття було для Австралії століттям досліджень та географічних відкриттів першопрохідників австралійських земель чатували смертельні небезпеки, перші колонізатори використовували аборигенів як провідників для дослідження австралійських земель (Слайд 25.)

Найспекотніші і сухі внутрішні території континенту було досліджено експедиціями Р. Берка, Д.Стюарта, Дж. Форреста. (Слайд 26). Деякі відважні мандрівникибезвісти зникли в глибині континенту. Трагічно закінчилася експедиція Р. Берка, який першим перетнув материк з півночі на південь з метою пошуку траси для телеграфу. Р. Берк загинув на зворотним шляхом.

Багато досліджень пов'язані з пошуками спочатку пасовищ, а пізніше – з розвідкою родовищ корисних копалин, прокладанням доріг (Слайд 27.)

У 70-ті роки XIXстоліття в Австралії жив і працював відомий російський мандрівник Н. Н. Міклухо-Маклай (слайд 28)

    Рельєф Австралії.

Згадайте теорію руху літосферних плит А. Вегенера, частиною якого материка була у минулому Австралія?

Покажіть на карті Індо-Австралійської літосферну плиту.

Визначте положення Австралійської платформи.

Це найнижчий та найплощий у світі континент з вирівняним та одноманітним рельєфом. Середня висотаматерика становить 215 м. Лише 2% території перебувають вище тисячометрової позначки.

Рельєф Австраліївизначається розташуванням основних географічних об'єктів

Гори на сході материка з'явилися в епоху альпійської складчастості, коли майже на всіх великих материкахформувалися великі гірські масиви.

Фізико-географічні райони(слайд 29)

Великий Вододільний хребет

Центральна низовина

на фізичної картизнайдіть низовини, плоскогір'я, вкажіть їх переважні висоти.

(Слайд 30)

Центральна низовина складена потужними товщами осадових. гірських порідморського та озерного походження. Подекуди на її поверхні зустрічаються столові останки, що виникли в результаті ерозійної діяльності древніх водотоків, а також русла епізодичних річок- криків

В Австралії багато великих піщаних і кам'янистих пустель. Найбільші з них – Велика пустеля Вікторія, Велика піщана пустеля та пустеля Гобі (слайд 31)

У тектонічних западинах залягають артезіанські води. Територія, де вони знаходяться, називається Великий Артезіанський Басейн

Де розташовані гори, яка їхня найбільша висота? ( на східній околиці материка вздовж узбережжя простяглися сильно зруйновані невисокі гори – Великий водороздільний хребет. Розлами та річкові долини розбивають гори на окремі масиви. Східні схили гір круто обриваються до моря, західні – більш пологі. На крайньому південному сході гори сягають найбільшої висотита називаються Австралійськими Альпами. ( Сніжні гори) (Слайд 32).

Найвища точка континенту – це гора Косцюшка, її висота над рівнем моря 2230 м, а найнижча місцевість – озеро Ейр – лежить на 12 м нижче за рівень моря.

Тут немає вулканів, що діють, не буває землетрусів.

IV. Закріплення:

    Порівняння особливостей рельєфу Африки та Австралії (Слайд 33):

Ознаки порівняння

Африка

Австралія

Плоскогір'я та нагір'я

Ефіопське нагір'я, нагір'я Ахаггар, Тібесті

Плато Кімберлі, плато Барклі

Низинності

Лівійська

Центральна, Налларбор

Гори: висота, вік

Атлас – молоді гори (2000-4000);

Драконові – давні (2000-3000);

Капські - Стародавні (1000-2000).

Великий Вододільний хребет - давні гори (1000-2000)

Камерун, Кенія, Карісімбі, Кіліманджаро

Вулканів немає

Землетруси

Землетруси є на сході Африки, в районі гір Атлас

Землетруси – велика рідкість

Учні відповідають відповідно до плану (на слайді), для перевірки на слайді з'являються відповіді (слайд 34)

    Використовуючи текст підручника (Стор. 122-124), (Слайд 35)

Обриси материка прості, береги ________(слабко) порізані. Уздовж північно-східних берегів Австралії понад 2000 км. тягнеться смуга коралових островів і рифів, що отримали назву __________ (Великий Бар'єрний риф). Вища точкаАвстралія ___________ (м. Косцюшко) розташована в горах ___________ (Австралійські Альпи). Її висота дорівнює _________ (2230) метрів. У геологічному минулому більшість Австралії була частиною материка __________ (Гондвана), від якого відокремилася до кінця Мезозоя. Крайніми точкамиматерика є _____________(Байрон, Йорк, Стіп-Пойнт, Південно-Східний).

Перевірка правильності виконання завдання на слайде 36

    Вкажіть координати мисів(слайд 37)

Мис Йорк

26 0 09 / ю.ш. 113 0 05 / с.д.

Мис Стіп-Пойнт

39 0 11 / ю.ш. 113 0 09 / с.д.

Мис Південно-Східний

28 0 38 / ю.ш. 153 0 09 / с.д.

Мис Байрон

10 0 41 / ю.ш. 142 0 32 / с.д.

    .

(слайд 38)

    Тиморське море

    Китайське море

    Арафурське море

    Саргасове море

    Тасманове море

    Затока Карпентарію

    Перська затока

    Егейське море

    Селебське море

    Коралове море

    Велика Австралійська затока

Самостійна робота з роздатковим матеріалом (слайд 39)

    Центральні рівнини.

    Великий водороздільний хребет

    Західне плато

    Гора Костюшка

  1. Великий Артезіанський басейн

    Велика піщана пустеля

М'який контроль (самоконтроль). Учні звіряють правильність виконання завдання.

V. Рефлексія(слайд 40)

Повернемося до завдань нашого уроку. Вирішили ми їх чи ні? Самостійно оцініть свою роботу на уроці.

Хлопці перед вами лежать різнокольорові листочки. Виберіть той, який повністю відображає ваше сприйняття уроку. На карту Австралії прикріпіть мордочки

Урок зрозумівможу самостійно

Урок зрозумів,але не можу самостійно охарактеризувати географічне положення, історію відкриття та сучасні дослідженняАнтарктиди

Урок зрозумів,можу самостійно охарактеризувати географічне положення, історію відкриття та сучасні дослідження Антарктиди танавчити цьому товаришів

VI. Домашнє завдання (слайд 41 ) : вивчити параграф 27 підручника, скласти кросворд з 7-10 слів на теми (на вибір) «Географічне положення Австралії», «Історія відкриття Австралії», «Рельєф Австралії»

Додаток 1.

Використовуючи текст підручника (Стор. 122-124),

вставте пропущені у тексті слова: (Виконання завдання в зошити)

    Обриси материка прості, береги ________(слабко) порізані.

    Уздовж північно-східних берегів Австралії понад 2000 км. тягнеться смуга коралових островів і рифів, що отримали назву __________ (Великий Бар'єрний риф).

    Найвища точка Австралії ___________ (м. Косцюшко) розташована в горах ___________ (Австралійські Альпи).

    Її висота дорівнює _________ (2230) метрів.

    У геологічному минулому більшість Австралії була частиною материка __________ (Гондвана), від якого відокремилася до кінця Мезозоя.

    Крайніми точками материка є _____________ (Байрон, Йорк, Стип-Пойнт, Південно-Східний).

Додаток 2.

Варіант 1.

Підпишіть географічні об'єкти, використовуючи їх цифрові позначення

Самостійна робота з роздавальним матеріалом (слайд 39)

    Центральні рівнини.

    Великий водороздільний хребет

3. Західне плато

    Гора Костюшка

  1. Великий Артезіанський басейн

    Велика піщана пустеля


Варіант 2.

Використовуючи цифрові значення, підпишіть на карті моря та затоки, що омивають Австралію .

    Тиморське море

    Китайське море

    Арафурське море

    Саргасове море

    Тасманове море

    Затока Карпентарію

    Перська затока

    Егейське море

    Селебське море

    Коралове море

    Велика Австралійська затока


Додаток 3.

Порівняння особливостей рельєфу Африки та Австралії:

Ознаки порівняння

Африка

Австралія

Плоскогір'я та нагір'я

Низинності

Гори: висота, вік

Землетруси

Література:

    Андрєєва В. Н. Предметний тижденьгеографії у школі. - Ростов н. / Д.: Фенікс, 2008

    Душина І. В., Коринська В. А., Щенєв В. А.. Географія: наш дім - Земля. Материки, океани, народи та країни. 7 кл.: Метод. допомога. - М: Дрофа, 2005.

    Душина І. В. Географія. Материки, океани, народи та країни. 7 кл.: навч. для загальноосвіт. установ/під ред. В. П. Дронова.- М. Дрофа, 2009

    Географія: Цікаві матеріалидо уроків та позакласним заняттяму 6-8 класах. Упоряд. Касаткіна. - Волгоград: Вчитель, 2007

    Географія: Уроки – ігри в середній школі. / Упоряд. Н. В. Болотнікова. - Волгоград: Вчитель, 2004.

    Карасьов С. А. Географія материків та океанів. 7 клас. Зошит з друкованою основою. - Саратов: «Ліцей», 1999

    Нагорна І. І.. Географія.7 клас: поурочні плани. - Волгоград: Вчитель, 2004

    Нікітіна Н. А. Поурочні розробкиз географії. 7 клас. - М.: «ВАКО», 2005

    Тарасенко В. Т. Узагальнюючі уроки географії. Рольові ігри, семінари, вікторини. Посібник для вчителя: Краснодар, 2002.

    Уроки географії Кирила та Мефодія. 7 клас.

    Електронні уроки та тести. Географія у школі. Австралія, Океанія, Арктика, Антарктида

Атлантичний океан (карта додана нижче) – складова частина Світового океану. Він вважається найбільш вивченим людьми водоймою на нашій планеті. По своїй площі посідає друге місце, поступившись першим лише Тихому. Атлантичний океан займає територію 91,66 млн кв. км, тоді як Тихий – у 178,684 млн кв. км. Як ми можемо бачити, ці цифри є досить вражаючими.

Опис географічного положення Атлантичного океану

Меридіонально океан простягся на 13 тис. км. На півночі він омиває береги о. Гренландія, Канади та частини Європи, з'єднується з водами Північно-Льодовитого океану. На півдні Атлантичний океан сягає берегів самої Антарктиди. Іноді південну частинуАтлантики, приблизно від 35 ° пд. ш. до 60 ° пд. ш., відносять до окремої, Але її існування досі є спірним питанням.

Найбільша ширина Атлантичного океану – 6 700 км. На сході він омиває Західне побережжяАфрики, Європи, з'єднується з кордоном від м. Голний до Землі Королеви Мод (в Антарктиді). На заході підносить свої води до берегів Південної та Північної Америки, через з'єднуючись із Тихим.

Географічне положення Атлантичного океану таке, що він поєднується з усіма іншими великими водоймищами планети, а також омиває береги всіх континентів, крім Австралії.


Коротко про океан

Площа Атлантики – понад 91 млн кв. км. У відсотковому співвідношенні нею припадає 25 % всіх вод Світового океану. З загальної площіакваторії 16% посідає затоки і моря. Останніх всього 16. Саргассово, Середземне та Карибське – найвищі великі моря, З яких складається Атлантичний океан. Карта, додана нижче, також відображає найбільші затоки. Це Мексиканський, Мен. Атлантичний океан багатий і островами, і архіпелагами. Найзначніші за площею: Британські, Великі Фолклендські, Ісландія, Ньюфаундленд, Великі Антильські, Багамські та ін.

Середні глибини океану - в районі 3500-4000 м. Максимальна - жолоб Пуерто-Ріко, його протяжність 1754 км, ширина - 97 км, а найбільша глибина в цьому місці досягає 8742 м.

Рельєф

Вивчаючи географічне положення Атлантичного океану, слід звернути увагу до рельєфність дна. Ця водойма вважається досить молодою на планеті Земля. Такий висновок можна зробити на підставі рельєфу його дна. Умовно його можна поділити на три частини. По всьому центру дна Атлантики простягся з півдня на північ Середньо-Атлантичний хребет. океанічний хребет, що розділяє Північноамериканську та Євразійську тектонічні плити. Він досить великих розмірів, іноді навіть піднімається поверхню як островів. Яскравим прикладомтому є острів Ісландія.

Утворився океан у мезозойський період. Імовірно - під час розколу Пангея на два материки, Лавразію та Гондвану. По обидва боки від Серединно-Атлантичного хребта розташувалося ложе океану – найбільш спокійний та однорідний рельєф дна. Ближче до материків у рельєфі виділяються континентальні околиці. Вони представлені акумуляційними рівнинами, складеними товстим шаром донних опадів. Шельф океану не дуже широкий, найбільша його протяжність - 400 км ( р-н Північногота Балтійського морів).

Географічне становище Атлантичного океану визначає деякі особливості. Наприклад, частим явищем для даної акваторії є його сейсмічна активність, підводні вулкани. А це, своєю чергою, викликає сильні урагани, цунамі та тайфуни, тропічні шторми та смерчі. Саме в цих водах розігрувалися найпотужніші катастрофічні урагани планети: Катріна (2005), Іван (2004), Сенді (2012).

Особливості клімату

Географічне положення Атлантичного океану визначається протяжністю з півночі на південь планети. Завдяки цьому він проходить через усі кліматичні поясиЗемлі. Відповідно, і клімат океану у різних його районах відрізняється. Більшість акваторії розташувалася в помірних і субтропічних кліматичних широтах. Основу погодних умовтут становлять вітри - західні та пасати. У північному районі океану зароджується циклон, який визначає погоду всієї Північної півкулі планети. В арктичних та антарктичних широтах найчастіше явище - дрейфуючі крижини та айсберги.

Течії

Активне переміщення водних потоківвідбувається в океані у меридіональному напрямку. Утворюються потужні течії: Гольфстрім, течія Західних вітрів, Північне та Південне пасатне, Канарське, Бразильське.

Держави, які мають вихід до вод Атлантики

Як ми вже говорили вище, географічне положення Атлантичного океану дозволяє його водам омивати майже всі материки планети. Саме тому він охоплює узбережжя багатьох держав і країн.

  1. У Північної Америкивсі держави: Канада, США, Мексика, острівні та дрібні країни – мають вихід до узбережжя Атлантики.
  2. На материку Південна Америка Атлантичними водамиомиваються береги Бразилії, Уругваю, Аргентини, Чилі, Колумбії та Парагваю.
  3. Африканські держави, які мають вихід до Атлантичного океану, - це Мавританія, Сенегал, Гамбія, Марокко, Гвінея, Нігерія, Камерун та інші.
  4. Європейські держави, які мають вихід до океану, – Великобританія, Іспанія, Португалія, Данія.

У цій статті ми докладно розглянули особливості географічного положення



Останні матеріали розділу:

Значення чижів федор васильович у короткій біографічній енциклопедії У центрі ділової росії
Значення чижів федор васильович у короткій біографічній енциклопедії У центрі ділової росії

Сьогодні, коли з такою жорстокістю точаться суперечки про Росію та росіян, неминуче звернення до життя та ідей костромича Ф.В.Чижова, фізика та...

Ссср: чим пишалися радянські люди і про що їм не розповідали
Ссср: чим пишалися радянські люди і про що їм не розповідали

30 грудня 1922 року на Першому Всесоюзному з'їзді Рад главами делегацій було підписано Договір про утворення СРСР. Спочатку до складу СРСР входили...

Платон та його академія Що таке академія платона
Платон та його академія Що таке академія платона

Поблизу Афін, у гаю, присвяченому герою Кадму. Згодом ці філософи розійшлися в поглядах і напрямі, і тим дали привід пізнішим...